Підсумки тижня з Максом Молотовим: полуничний вандал, лукаві чинуші і спійманий утікач-директор

Цікава, напружена і дивна вийшла ця новинна тиждень. Хабаровськ і деякі частини краю потрясло кілька корупційних скандалів. Пропадали і гинули люди. Крали великі суми грошей. Ентеровірусна інфекція набрала обертів, збираючи свій патологічний урожай. Нескінченні зливи затопили цілі мікрорайони крайової столиці. Скажені лисиці атакують Хабаровськ. Одинокій зіркою серед цього апокаліптичного наборчика сяє зворушлива інформація про народження плямистого оленя в зоосаді.

полуничний вандалізм

На першому місці по резонансу, а також по гранично огидною складової є, звичайно «полуничний скандал». Суть його така. Ще 16 червня цього року на ділянці в селі Красноріченське, де хабаровчанка Ірина Коровіна вирощувала ягоду, уповноважений губернатора Хабаровського краю в Комсомольську-на-Амурі Костянтин Бєлінський на особистому автомобілі марки Ford навмисне заїхав на належне йому поле, яке він з 2016 року здавав в оренду, і передавив урожай. В результаті були знищені і пошкоджені кущі полуниці, а також приведена в непридатність поливальна система. Жінці-фермеру завдано збитків на загальну суму понад 320 тисяч рублів.

Сусіди Коровиной зняли вояж чиновника по грядках на камеру і виклали відео в мережу. Ефект вийшов приголомшуючий. Тисячі подивилися цей ролик миттєво розкололися на два непримиренні табори. Одні з піною у рота захищали Костянтина Бєлінського. Вони стверджували, що договір оренди з фермерами - липовий, що ці колгоспники - звичайні аферисти, що вони не платили оренди і взагалі сволочі. Мовляв, правильно чиновник зробив: вчинив як справжній мужик. Тобто сам розібрався.

Інші - і їх більшість - вказували на ту обставину, що Бєлінський, як стверджує Коровіна, не раз подавав на неї в суд і всі процеси програв. Що у нього і його сім'ї у власності знаходиться 400 гектарів землі, а це якось забагато для чиновника далеко не першої ланки влади. Що до травня 2018 роки ніяких проблем між сторонами не виникало, відносини були рівними і навіть дружніми. Що полуничне господарство успішне і цілком легальне. Нарешті, те, що уповноважений губернатора випадково вдало вибрав час для польової прогулянки на своєму «форді» - Коровіна в цей момент виступала на Всеросійському молодіжному форумі "Амур" зі своїм проектом по вирощуванню ягоди на "далекосхідному гектарі".

Результат вийшов, загалом, очікуваний. Сайт DVhab.ru одним з перших опублікував інформацію про інцидент. Це повідомлення дійшло до повпреда в Далекосхідному федеральному окрузі Юрія Трутнева. Він обурився і дав доручення в розібратися в ситуації.

- У зв'язку із вказаними фактами прошу в найкоротші терміни доповісти мені про вжиті заходи, - зазначив Юрій Трутнєв, якого цитує його прес-служба.

Розібралися. 28 червня відділом дізнання ОМВД по Хабаровському району порушено кримінальну справу за ознаками складу злочину, передбаченого ч. 1 ст. 167 КК РФ: «Умисне знищення або пошкодження чужого майна, якщо ці діяння призвели до заподіяння значної шкоди». Прокуратура Хабаровського району визнала законним рішення органу дізнання про порушення кримінальної справи за фактом знищення врожаю на полуничною фермі.

Спочатку в Уряді Хабаровського краю не коментували ситуацію ніяк. Потім заявили, що Костянтин Бєлінський рівно за добу до «полуничного побоїща» ... звільнився зі служби за власним бажанням. Ну, не симпатяга чи що ?!

Чи не стаючи ні на чий бік, ми все ж повинні відзначити, що дії Бєлінського можна охарактеризувати одним простим словом - самосуд. І нагадати, що немає жодної країни в світі - навіть самої відчайдушній - де б самосуд був визнаний законом. Подекуди ще дозволена кровна помста, але тиснути чужу полуницю - це, вибачте, вже занадто.

Влада поспішила відхреститися від свого колишнього представника, але це нічого не змінює. І ми ще подивимося, чим закінчиться це варварське справу.

(Нотатки на полях. Хлопчина я любив забиратися до сусідів по дачі і красти у них полуницю, хоча своєї було повно. Але та чомусь здавалася смачніше. Одного разу сусід випадково зловив мене, але бити не став. Він ласкаво схопив моє вухо і відвів до себе в будинок. я очікував страти, проте замість заслуженої прочуханки отримав козуб полуниці. «Попросив би, я тобі і так би насипав, по-сусідськи», сказав мені дядько Боря і відпустив з миром).

заарештований директор

Чиновники, чиновники ... «Садити їх треба», - тільки й чуєш в бутиках і на зупинках. А та садять. На цьому тижні за грати потрапила директор далекосхідного інституту російської академії народного господарства і державної служби при Президенті РФ В'ячеслав Кушнарьов. Центральний районний суд міста Хабаровська в ході слухання визначив запобіжний захід стосовно нього - утримання під вартою.

Главі навчального закладу інкримінують ч. 4 ст. 160 КК РФ "Розтрата". Максимальне покарання за цією статтею - позбавлення волі на термін до 10 років. На сайті Центрального районного суду міста відзначено, що справа знаходиться на стадії досудового провадження.

Справа свіже. Тому висновки робити зарано. Однак варто звернути увагу, що приміщення людини за ґрати - запобіжний захід виняткова. Чи не підписка про невиїзд, що не домашній арешт, а саме - за ґрати. Таке застосовується лише по відношенню до зовсім вже запеклим злочинцям. Навіть Хрізман залишився вдома. А тут президентська академія, вчений, досвідчений управлінець.

Рішення Центрального суду, думаю, нікого не здивувало. Ще в грудні 2016- го DVhab.ru писав про прокламаціях, що з'явилися на стінах інституту. У тексті було сказано про некомпетентність керівника і містився прямий заклик до дій, що сприяє звільненню директора.

- Нам нав'язали нового директора В'ячеслава Кушнарьова. За три місяці його роботи проглядаються ознаки хаосу і дезорганізації. Студенти, піднімайте шум в соціальних мережах. З таким директором наступного навчального року у вас може не бути. Співробітники, ви можете стати наступними, кого він скоротить, для нього люди - ніщо, - свідчила листівка.

Тоді Кушнарьов спокійно парирував, що на анонімки не відповідає.

Тепер, мабуть, доведеться відповісти.

Тепер, мабуть, доведеться відповісти

Ще 5 червня директор зник, невідомо куди і зв'язатися з ним не було рішуче ніякої можливості. 7 червня 2018 року в соціальних мережах з'явилися повідомлення про обшуки, які пройшли в Далекосхідному інституті управління РАНХиГС. Користувачі соцмереж стверджували, що обшуки пройшли в кабінеті директора академії В'ячеслава Кушнарьова. В УМВС та следкоме інформацію не підтвердили, але не виключили, що цією справою може займатися ФСБ. Двома днями пізніше стало відомо: В'ячеслава Кушнарьова таки затримали, але запобіжний захід стосовно нього ще не визначена.

Визначили, нарешті.

До директорства в РАНХиГС Кушнарьов мав пряме відношення до крайової влади - він очолював структуру, створену урядом Хабаровського краю, АНО "Агентство інвестицій та розвитку Хабаровського краю".

Сам же інститут, який нині є хабаровським філією московської академії, був цілком місцевої хабаровської академією управління. А ще раніше - вищої партійної школою. На його колонах на самому верху збереглися барельєфи розкритих книг. На одній сторінці вибито «Ленін», на іншій «Сталін». Візьміть бінокль і переконайтеся самі.

Це поважне заклад. Тому подвійно неприємно для хабаровчан, що його директор попав на нари. Нехай і в досудовому порядку.

(Записки на полях. У стародавні часи мій дідусь Петро Максимович Молотов був у вищій партійній школі проректором. У нього був особистий водій, але отримував дід все ж менше, ніж водій автобуса. Коли совдеп закінчився, батько гірко докоряв Петра Максимовича: «Що ж ти не зварганив нам квартиру, адже була можливість! Все накрали, а ти ... Тепер доводиться самим горбатитися ». Дідусь презирливо кривив губи. Він був старий партієць, і це не заважало йому до кінця життя залишатися чесним з відомих мені людей).

пікантний чиновник

Не хотілося б, а треба. Раз вже чиновники продовжують залишатися головними ньюсмейкерами тижні, гріх було б не брати до уваги їх викрутаси.

На цьому тижні пройшло повідомлення, що губернатор Хабаровського краю підписав розпорядження про звільнення Дмитра Волкова , Чиновника, відповідального за виконання довгострокового плану розвитку Комсомольська-на-Амурі.

Волков виявився коментувати інформацію. Послався, що ще не бачив розпорядження. Ось з'явиться воно на адміністративному сайті - тоді і зрозуміло все стане. (До речі, потім і коментувати нічого вже стане не потрібно). Вони завжди так роблять - лукаві чинуші всіх мастей. Живого і, тим більше, правдивого слова від них не дочекаєшся. Країна у нас, чи що, така спеціальна, що кожен «Акакій Акакійович», ховаючи брехливі очі, вважає своїм обов'язком напустити туману. Тому і доводиться посилатися на «джерело в адміністрації», «джерело, яке просило його не називати», «за відомостями джерела з владних структур». Так ось. Джерело в адміністрації Комсомольська повідомив, що заступник голови нібито сам написав заяву про звільнення, тобто за власним бажанням, а Шпорт його прохання задовольнив.

Пікантність ситуації полягає в двох моментах. Волков призначений до нас безпосередньо з Москви в 2016 році, В році нинішньому він став переможцем національного конкурсу управлінців "Лідери Росії". На початку червня стало відомо, що хлопець претендує на губернаторське крісло.

На початку червня стало відомо, що хлопець претендує на губернаторське крісло

Довиігривался, допретендовался.

Другий прикол такий: москвич прославився своїми ахів висловлюваннями. Ось деякі з них.

«Ми звикли до якоїсь певної структурі - ієрархії. Однак від цього треба йти. Уже зараз є методики, згідно з якими взагалі немає шефів і відділів, все будується на самоорганізації ».

Далі.

«Я - чиновник і відповідаю за довгостроковий план розвитку Комсомольська-на-Амурі. Ми розраховуємо вкласти в місто 60 мільярдів рублів з різних джерел за сім років. Зі свого боку я намагаюся взаємодіяти з активними жителями. При цьому відразу відмовився від ідеї створення експертної ради, як місця, де все годинами сидять і щось один одному доводять. Мені хотілося реалізовувати спільні проекти з експертами з тих, для кого це все і робиться ».

Ще.

«Навіть вагітним краще читати не казки, а бізнес-стратегії».

Є і гірше.

«Вважаю, що 80 відсотків діючих спеціальностей вже застаріли. Чиновник точно зникне незабаром. Я працюю за регламентом "я - машина". Але при цьому ми, чиновники, дуже сильно впливаємо на життя людей. У цьому-то і небезпека. Уявляєте, якщо в уряду Хабаровського краю раптом щось не вийде? Не можна буде сказати: "Ну не вийшло, спробуємо ще раз", адже це відразу позначиться на житті багатьох людей ».

На долю бідолахи Волкова видно, що чиновники і справді зникають.

(Записки на полях. Найвеселіше зі зникненням чиновників було в кінці 90-х в Примор'ї. Я працював у великій газеті, що близька до місцевого Білого дому, так що знаю не з чуток. Панував Наздратенко. На нього працювала така команда, що мама не горюй . Наприклад, якийсь високопоставлений керівник взяв та й поцупив з казни кілька мільйонів доларів. Він не хитрував - просто перетягнув їх з бюджету на свій особистий рахунок. Прямим перекладом. Йому колеги говорили: «Віктор Михайлович, це якось не по поняттях. прикрити б, чи що ... Доведеться повернути ». Віктор Михайлович запально відповів: «Ага, щаз-з-з. Будете наїжджати - я вас всіх в прокуратуру здам. А сам втечу». Нікого він не здав, але обіцянку дотримав - зник. Втім, все, в тому числі журналісти, знали, куди. цей гідна людина купив собі невеличкий острівець біля берегів Таїланду, отгрохал там замок і поїхав туди назавжди. Ось це я називаю зникнення ».

нещасні туристи

Потік скорботних новин зупинити неможливо. За тиждень в Хабаровському краї загинуло двоє туристів-екстремалів.

спочатку на річці Амгунь перекинувся катамаран з групою екстремалів - вони не встигли піти від свіжого залома. Там закінчилося життя дівчини, яку придавило колодами. Це була туристична група з Амурського району. На сплав вони вийшли за незареєстрованим маршруту. Недалеко від однойменного селища в Сонячному районі їх катамаран перекинувся. Рятувальники встигли врятувати лише п'ятьох з шести чоловік.

- Можливо, сталася наступна ситуація: почався паводок, і рівень води піднявся, причому прихопивши з собою повалені дерева або підмив коріння рослин, які впали в річку. Вони почали створювати небезпеку для сплавів - залом. Якщо бачите поворот, то треба підготуватися до того, що там може виникнути перешкода. Йти розслабившись ніколи не варто. При швидкій течії необхідно придумувати шлях обходу, як тільки перешкода з'явилася на обрії. А впавши в воду, потрібно моментально при першій-ліпшій можливості вибратися на колоду, - розповів Артем Виноградов, член федерації спортивного туризму в краї.

Дівчину з групи затащило в залом, і вона захлинулася (Земля їй пухом). Подібна небезпека завжди підстерігає тих, хто виходить на сплав по гірській річці. Власне, вони потім туди і йдуть - відчути близькість смерті, власний страх і подолати його. Невблаганна природа збирає з таких свій урожай.

Мені завжди було незрозуміло це прагнення отримати кінську дозу адреналіну. Його і в місті вистачає - досить не поспішаючи пройтися пізно ввечері по П'ятій майданчику, граючи світиться стільниковим телефоном. Роупджампери, паркурщики, бокораші, кайтсерфери, Бейсджампери - це з тієї ж серії.

Другий випадок стався в районі Лазо біля гори столовой. Тут загинув літній турист. В цьому трагічному епізоді вже почали розбиратися співробітники поліції.

Не зовсім зрозуміло, що саме там сталося. Група з трьох осіб вирушила на знамениту гору Ко. Знаменита вона тим, що там постійно гинуть люди. Трійця нікого не попередила про маршрут, навіть рідні могли точно сказати, яким шляхом вони попрямували. У чоловіків не було супутникових телефонів, тільки стільникові.

В якийсь момент 60-річному стало погано, і продовжити шлях він не зміг. Так як в місці, де в той момент перебувала група, була відсутня стільниковий зв'язок, двоє інших учасників походу вирішили залишити хворого і шукати сигнал стільникового зв'язку. Зробивши виклик в службу "112", туристи повернулися на місце, де залишили свого товариша, але потерпілого не виявили. Вони припустили, що літня людина міг впасти зі схилу. Через те що в горах були низькі температури і вітер, туристи вирішили повернутися в селище солонцевих. Тіло їх товариша пізніше виявили рятувальники в 150 метрах від місця зупинки. На його руках були рани - мабуть, він пробував повзти.

І у рятувальників, і у поліції відразу виникло резонне питання - чому залишили товариша, чому шукати зв'язок пішли вдвох? Поки однозначно відповісти не можна. Але зазвичай так не робиться. Один залишається з потерпілим, інший йде за допомогою. Хоча, звичайно, все залежить від конкретних умов.

Найголовніша помилка - вони не зареєстрували маршрут в МНС. Процедура ця проста, швидка і безболісна. Проте, ні бокораші, не туристи цього не зробили. Плата - дві людські життя.

Екстремальний туризм заборонити неможливо, та й не потрібно. Пробували вже - ще за радянських часів. І тоді і зараз найпоширеніша в суспільстві думка: хочуть ці божевільні ризикувати собою - їх право. Тільки іноді потім батьки ховають своїх дітей, а нащадки самих туристів залишаються сиротами. Теж іноді.

(Нотатки на полях. Деякий час я був редактором програми «Телепатруль». Тоді ж активно грав в Енкаунтер. Мій заступник Миша безмірно дивувався: «На фіга тобі це треба? Невже екстриму на роботі не вистачає?» Чорт забирай, тоді дійсно не вистачало ).

нерадісний мікс

На жаль, навіть в кінці порадувати хорошими новинами можливості немає. Тому - короткою рядком.

Росія все-таки програла на Чемпіонаті світу з футболу. У матчі групового етапу підопічні Станіслава Черчесова крупно поступилися Уругваю. Південноамериканці забили три м'ячі у ворота Акінфєєва.

Це було передбачено ще два тижні тому. Одна справа вломитися якимось там Єгипту і Саудівської Аравії, інше - Уругвай. Ці хлопці - природні футболісти. Так що дивуватися нема чому. При цьому ми все ж вийшли в плей-офф і скоро поборемося з Іспанією.

При цьому ми все ж вийшли в плей-офф і скоро поборемося з Іспанією

***

Деякі депутати Хабаровського краю знахабнілі Вкрай. Про свои доходи за 2017 рік досі відзвітувалі НЕ всі слуги народу. 11 муніціпальніх депутатов відмовіліся це сделать, за що позбудуться своих посад. Інформацію про це озвучив начальник Головного управління з питань безпекової уряду краю Сергій Кирилюк.

Мене вражає це настирлива, тупе ухилення від обов'язку декларувати власні гроші. Адже з року в рік одне й те саме. І нічому не вчить. Невже стільки накрали? Напевно, так, адже муніципальні депутати зарплати не отримують. Багато з них великі комерсанти, є і чиновники. Ймовірно, великий дохід і статус депутата морально не сумісні.

***

Перший претендент подав документи на реєстрацію в якості кандидата в мери далекосхідної столиці. Ним виявився керівник штабу Навального Олексій ворсин. Місцевий опозиційний політик висловив своє бажання боротися за пост глави міста ще в минулому квітні. Тоді ще він мав намір йти від партії "Парнас", проте до моменту старту реєстрації кандидатів в мери Хабаровська все вже перегралося. Він змушений був стати самовисуванцем.

- Я подав документи на реєстрацію в кандидати в мери міста Хабаровськ відразу після того, як з'явилася така можливість - в суботу. Адміністрація спеціально приготувала такий день, коли не працювали друкарні, а ми не могли почати друкувати бланки. На даний момент подані всі необхідні документи, відкритий виборчий рахунок. Наступний крок - друк підписних листів і збір підписів, - розповів Олексій ворсин.

Господи, Олексій, невже незрозуміло, що мером стане Кравчук? Або результат не важливий, головне - процес? Приготуйся до того, що ще кілька років тебе будуть вартувати біля під'їзду, перехоплювати на таксі, обливати фарбою вікна твого штабу. Будь готовий до маси неприємних, але корисних для іміджу сюрпризів. Це Леніну добре жилося в Швейцарії, а тобі в Хабаровську буде не дуже.

Це Леніну добре жилося в Швейцарії, а тобі в Хабаровську буде не дуже

***

Користуючись нагодою, хочу принести вибачення читачам за те, що минулого тижня моя колонка не вийшла. Справа в тому, що мій провайдер - «Стріла-Телеком» з 14 по 26 червня заблокувала інтернет багато в чому Центральному районі. Вони повідомили про це на своєму автовідповідачі; сполучення діє до сих пір. Такий збій зовсім не викликаний аварією - фірма перевстановлювати обладнання. На сьогоднішній день вони приймають заявки від всіх постраждалих на перерахунок місячного платежу.

Ось така видалася невесела тиждень. І це зовсім не означає, що наступна буде веселіше. Дуже багато новин з далекосяжними наслідками коментувати неможливо - надто неясний їх зміст, занадто туманні причини.

- Вовочка, що буде, якщо незнищенний снаряд потрапляє в принципово неразрушимую стіну?

- Марь Іванівна, думаю, горілка подорожчає.

- Це ще чому?

- А у мене тато так каже - якщо в Росії відбувається якась незрозуміла фігня, завжди дорожчає горілка ...

Думка автора може не збігатися з думкою редакції.

Макс Молотов, новини Хабаровська на DVHab.ru

Ну, не симпатяга чи що ?
Уявляєте, якщо в уряду Хабаровського краю раптом щось не вийде?
І у рятувальників, і у поліції відразу виникло резонне питання - чому залишили товариша, чому шукати зв'язок пішли вдвох?
Мій заступник Миша безмірно дивувався: «На фіга тобі це треба?
Невже екстриму на роботі не вистачає?
Невже стільки накрали?
Господи, Олексій, невже незрозуміло, що мером стане Кравчук?
Або результат не важливий, головне - процес?
Вовочка, що буде, якщо незнищенний снаряд потрапляє в принципово неразрушимую стіну?
Це ще чому?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация