Підсумки року підведе відомий російський письменник і філософ Михайло Веллер

24.12.2018

Читачі «БІЗНЕС Online» мають можливість задати своє питання

Що відбувається в Росії та світі, до чого готуватися? Глобалізація - це добре чи погано для людства і людини? Якій політичній партії не вистачає Росії? Відповіді на ці та інші питання дізнаємося 27 грудня в ході інтернет-конференції за участю письменника, філософа і громадського діяча Михайла Веллера.

Підсумки року підведе відомий російський письменник і філософ Михайло Веллер Фото: Mark Nakoykher, CC BY-SA 4 Підсумки року підведе відомий російський письменник і філософ Михайло Веллер Фото: Mark Nakoykher, CC BY-SA 4.0, commons.wikimedia.org

Перша книга оповідань Михайла Веллера «Хочу бути двірником» вийшла в 1983 році і відразу привернула увагу критиків і читачів. За нею послідували «Розбивач сердець» (1988), «Технологія розповіді» (1989), «Рандеву із знаменитістю» (1990). Бестселерами стали роман «Пригоди майора Звягіна» (1991) і названа критиками найсмішнішій книгою останніх років «Легенди Невського проспекту» (1993). Літературний скандал викликав міні-роман «Ножик Сергія Довлатова». Роман «Гонець із Пізи» (2000) витримав за рік 11 видань. З 2006 по 2014 рік вів щотижневу передачу на «Радіо Росії» «Поговоримо з Михайлом Веллер». Член Російського ПЕН-центру, International Big History Association, Російського філософського товариства, естонського спілки письменників.

У 1981 році він пише оповідання «Лінія відліку», де вперше оформляє основи своєї філософії. У 1998 році виходить 800-сторінкова філософська «загальна теорія всього» «Все про життя», з викладенням теорії енергоеволюціонізма. Існування людини розглядається Веллер як сума відчуттів і прагнення до отримання максимально сильних відчуттів, а об'єктивно - як прагнення до вчинення максимальних дій зі зміни навколишнього середовища, оскільки людина отримує відчуття через дії. Категорії моралі, справедливості, щастя і любові розглядаються як психологічне і соціальне забезпечення для прагнення біосистеми до скоєння максимальних дій по перетворенню досяжною частини Всесвіту. У серпні 2018 роки зробив доповідь на ХХIV всесвітньому філософському конгресі в Пекіні з обговорення теми «Розвиток і зіткнення глобалізації».

У травні 2014 року, характеризуючи політико-економічну ситуацію в Росії, зазначив: «Доходи тепер перерозподіляються так, щоб верхівка отримувала настільки багато, наскільки можна, а низам давали б настільки мало, наскільки можна».

Задавайте свої питання Михайлу Веллером тут і зараз !

Веллер Михайло Йосипович народився 20 травня 1948 року в Кам'янці-Подільському (Українська РСР). Закінчив філологічний факультет Ленінградського університету (1972).

1972-1973 - вихователь групи продовженого дня початкової школи і вчитель російської мови та літератури сільській восьмирічній школі в Ленінградській області.

1973 - робітник-бетонщик цеху збірних конструкцій ЗБК-4 в Ленінграді, влітку 1973 року в якості вальника лісу і землекопа виїжджає з бригадою шабашників на Кольський півострів.

1974 - молодший науковий співробітник, екскурсовод, столяр, заступник директора з адміністративно-господарської частини Державного музею історії релігії та атеїзму (Казанський собор в Ленінграді).

1975 - кореспондент заводської газети «Скороходівський робочий», і. о. заввідділом культури, і. о. заввідділом інформації. Перші публікації розповідей в «офіційній пресі».

З травня по жовтень 1976 року переганяв імпортний худобу з Монголії в Бійськ, маршрут пролягав по Алтайським горах.

1982 - мисливець-промисловики в госпромхозов «Таймирський».

1985 - робітник-покрівельник в археологічній експедиції в Ольвії і на острові Березань.

2006-2014 - ведучий щотижневої передачі «Поговоримо з Михайлом Веллер» на «Радіо Росії».

2015-2017 - ведучий авторської передачі «Подумати тільки» на радіо «Ехо Москви».

Глобалізація - це добре чи погано для людства і людини?
Якій політичній партії не вистачає Росії?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация