«Подих боліт» поїде по Білорусі

Кращу частину дитинства я провела на верхових болотах Могильовщині. Я їх просто обожнювала, до сих пір це самі насичені і радісні спогади в моєму житті, тому на прем'єрний показ документального фільму «Подих Балото» я йшла в радісному передчутті. Фільм - це продукт роботи громадської кампанії « На захист боліт ».

Останнім часом села навколо моїх рідних боліт вимирають. Чи то з цієї причини, чи то самі по собі, болота наповнюються знову. Повертається ліс, заростають меліоративні канали, тварини повертаються туди, звідки багато років тому їх вигнала людська діяльність. Ці ліси і болота стають тими рідкісними місцями, де перемагає природа, а не людина.

Презентація художнього проекту « Багна »

Презентований фільм дивитися непросто, адже автори вибрали для картини ті болота, які піддаються осушенню і торфорозробки. При цьому деякі території мають особливий природоохоронний статус.

«Як стали осушувати, так тут все і постаріло», «з осушенням вода пішла, колодязі стоять порожні», «мішками журавлину збирали, а тепер що ...». Герої фільму розповідають, яке величезне місце болота займали в їх житті, в житті села. З сумом згадують, як йшли збирати журавлину всім селом, як співали хором пісні на болоті, щоб скоротати час, як під час війни ховалися на болотах від фашистів, як «від боліт сил набиралися».

Кажуть, що люди міст не мають уявлення, що таке болото. Тільки сільські жителі сприймають ці території як унікальні куточки природи, як місця, які можуть прогодувати або навіть «поділитися» паливом. Хоча, скільки пам'ятаю, у нас в дерен до торф'яному опалення вдавалися в крайніх випадках: від торфу неприємний запах, він дає багато сажі, швидко забиває димохід ...

Цікавий факт: білоруські болота зберегли до наших днів залишки людських поселень залізного, бронзового століть, але через «осушувальних» планів фахівці, історики та археологи, часто не мають можливості досліджувати дане болото.

Переглянути документальний фільм скоро зможуть і в інших містах і деяких селах Білорусі - заплановано «кінотурне» по регіонах. Це дозволить охочим побачити фільм, в тому числі і тим, хто щиро і з любов'ю розповів історії «своїх» боліт.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация