Politico: Російський посол Сергій Кисляк - найнебезпечніший дипломат у Вашингтоні

Кисляк знаходиться в центрі найбільшої російської інтриги з часів холодної війни / Кадр з відео Fox News

Про це пише Майкл Кроулі в статті "Російський посол Сергій Кисляк - найнебезпечніший дипломат у Вашингтоні", опублікованій на сайті видання Politico .

Коли в квітні минулого року Дональд Трамп виголошував свою першу промову про зовнішню політику під час кампанії 2016 року в готелі Вашингтона, там був присутній особливий іноземний гість: Сергій Кисляк, посол Росії в США.

Перед промовою, солодкомовний російський посланник і інші іноземні посли виявилися на закулісну прийомі, де також були присутні Трамп і майбутній генеральний прокурор Джефф Сешнс, повідомляє один з організаторів заходу.

Потім Кисляк сидів біля стійки і слухав, як Трамп критикував зовнішньополітичний статус-кво Вашингтона і повторював своє спірне заклик до нового етапу в американо-російських відносинах. "Я вважаю, що ослаблення напруженості і поліпшення відносин з Росією - тільки з позиції сили - можливо, абсолютно можливо", - сказав Трамп в бальному залі в готелі "Mayflower". "Дехто каже, що росіяни не будуть розумними. Я маю намір з'ясувати це".

Ілюстрація / REUTERS

Після виступу, Кисляк, високий і огрядний, швидко попрямував до дверей - зупинившись тільки, щоб обережно відповісти на питання "Politico". Трамп "висловив деякі інтригуючі міркування, але ми повинні зрозуміти, що буде матися на увазі під цим на стадії реалізації", - сказав він.

Це характерна поведінка для 66-річного Кисляка, кар'єрного дипломата, вільно володіє англійською мовою, який є людиною Москви у Вашингтоні з 2008 року. Кисляк залишається не надто публічною фігурою: він, в основному, сторониться телевізійних виступів, рідко говорить з американськими журналістами і не пише в Twitter.

Але зараз йому не уникнути уваги. Кисляк став найнебезпечнішим дипломатом Вашингтона: один високопоставлений чиновник Трампа вже у відставці, а інший - в скрутному становищі через розмови з російським послом.

Перший радник Трампа з національної безпеки Майкл Флінн пішов у відставку минулого місяця, після того, як він надав неточні відомості чиновникам Білого дому - в тому числі віце-президенту Майку пенсії - і ФБР про свої контакти з Кисляком в грудні. У четвер Сешнс взяв самовідвід від розслідування російських хакерських атак і іншого втручання на президентських виборах 2016 року від імені Трампа, після звинувачень в тому, що він не повідомив про зустрічі з російським послом в липні і вересні минулого року, коли був радником кампанії Трампа.

Неясно, чи говорили Сешнс або Трамп з Кисляком під час промови Трампа про зовнішню політику в квітні, організованої Центром національних інтересів. The Wall Street Journal тоді повідомили, що Трамп "тепло" вітав російського гостя. На своїй прес-конференції в четвер Сешнс оголосив про свій відвід від розслідувань Міністерства юстиції про втручання Росії в президентську кампанію 2016 року, він сказав, що не може згадати про яких-небудь інших зустрічах з Кисляком, крім тих двох, які визнав.

Дональд Трамп / REUTERS

Помічник Сешнс повідомив "Politico", що штатний співробітник, який супроводжував сенатора в той день, згадав про "розмовах з декількома конкретними послами та іншими гостями в залі", але Кисляка серед них не було. Помічник сказав, що співробітник "не вважає, що він зустрічався з Сешнс тоді", але він також визнав можливість того, що співробітник упустив цю зустріч. Помічник не говорив про спогади Сешнс.

Читайте також Американці вимагають спецпрокурора для розслідування справи про зв'язок Трампа з Росією - опитування

Білий дім відмовився коментувати повідомлення про контакти Трампа з Кисляком в готелі "Mayflower". Але Білий дім підтвердив дані про те, що Кисляк провів зустріч, про яку не було відомо раніше, з Флінном і зятем Трампа, Джаредом Кушнером, в Trump Tower в грудні.

Люди, які знають Кисляка, описують його як розумну людину, але наполегливої ​​прихильника лінії Кремля - ​​так само його характер описав Сешнс, коли згадував про зустріч з Кисляком у вересні в своєму кабінеті в Сенаті.

"Я думав, що він виявиться послом старого гарту, радянського типу", - сказав Сешнс на прес-конференції, коли оголосив про самовідвід. Міністерство юстиції не відповіло на прохання про коментар щодо контактів Сешнс з Кисляком на заході в квітні.

Після невеликого розмови, сказав Сешнс, "якимось чином виникла тема України". Він додав, що бесіда стала дуже "вибухонебезпечною" після того, як Кисляк, здавалося, намагався поставити конфлікт в провину Україні. Сешнс сказав, що, на думку Кисляка, "Росія не зробила нічого поганого ... і не мають рації всі інші".

Адміністрація Обами і уряду Західної Європи в переважній більшості вважають Росію агресором в Україні.

Деякі американські чиновники вважають, що Кисляк не просто завзятий захисник зовнішньої політики Росії. У вівторок прес-секретар Кремля, Дмитро Пєсков, назвав "фальшивими новинами" доповідь CNN, який цитував анонімних чиновників США, які стверджували, що Кисляк є офіцером розвідки, який набирає і керує шпигунами.

Експерт аналітичного центру, який регулярно спілкується з Кисляком, ставить під сумнів такі заяви, але повідомляє, що Кисляк користується великою довірою, і його регулярно викликають до Москви для зустрічей.

"Не було ніяких ознак того", що Кисляк - шпигун, сказав Метью Рожанські, директор Інституту Кеннана в Центрі Вудро Вільсона (Вашингтон). Можливо, що тепер чиновники США вважають будь-якого російського представника в США розвідником "за замовчуванням", додав він.

Інженер за освітою, Кисляк приїхав в США на початку 1980-х на роботу в радянській місії в Організації Об'єднаних Націй в Нью-Йорку, а потім в посольстві Росії у Вашингтоні. Він повернувся в Москву, на службу в міністерство закордонних справ з питань наукового співробітництва та контролю над озброєннями. Після перебування на посаді посла Росії в Бельгії і в альянсі НАТО, Кисляк був призначений послом в Вашингтон тодішнім президентом Росії Дмитром Медведєвим, він зайняв пост в липні 2008 року.

Він прибув тоді, коли у відносинах Росії і США був важкий період, незадовго до того, як вторгнення Росії до сусідньої Грузії призвело до різкого зростання напруженості у відносинах з Вашингтоном. Але ситуація зараз ще гірше, сказав він аудиторії в Stanford Business School в листопаді.

"Ми переживаємо найгірший момент в наших відносинах після закінчення холодної війни", - сказав Кисляк. "Ви знову ввели політику стримування Росії ... Ви намагалися стримувати Росію за допомогою економічного тиску і санкцій".

Він додав, що США почали те, що він назвав "величезною пропагандистською кампанією проти Росії".

Але Кисляк також говорить, що поліпшення відносин між Москвою і Вашингтоном можливо. "Під час холодної війни між нами були непримиренні ідеологічні розбіжності", - сказав він в Стенфорді, додавши, що тепер ситуація інша.

Прагнучи до відлиги, Кисляк часто вирушає в поїздки для просування справи своєї країни за межами Вашингтона. Він регулярно організовує і відвідує культурні заходи в округах Вашингтона. Серед них, регулярні вечора "джаз-дипломатії", організовані спільно з Інститутом російської культури та історії Американського університету Кармела. В одному з недавніх виступів брали участь Уинтон Марсаліс і російська зірка джазу Ігор Бутман, на таких вечорах Кисляк закликає до глибшого розуміння російської культури в США.

"Стереотипи потрібно міняти зсередини", - сказав він в жовтні.

У російському схожому на фортецю посольстві на Вісконсін-авеню, на північ від району Джорджтаун, Кисляк також проводить вечірки для колег-дипломатів, російських фахівців і інших жителів Вашингтона з особистими або діловими зв'язками з Росією. (Не дивлячись на елегантність цих заходів, вони також викривають економічний спад в Росії: на одному недавньому заході, бармени подавали горілку Kirkland - бренд, який продається в роздрібній мережі з знижковими купонами Costco.)

Посольство Росії не відповіло на прохання про коментар.

Коли він не зайнятий встановленням контактів, як правило, Кисляк просуває жорстку лінію Кремля з питань політики США. "Він може бути дуже чарівним, і також дуже жорстким", - сказав Рожанські. "Він ніколи не відмовляється від інтелектуального бою. Я бачив, як він вів дебати десяток раундів поспіль".

Проте, через два дні після обрання Трампа, Кисляк сподівався на більш доброзичливий діалог зі своїми колегами у Вашингтоні.

"Я до сих пір вважаю, що не тільки вашої, але і нашій країні вистачить мудрості, зосередитися на тому, що нас об'єднує", - сказав Кисляк в листопаді. "Тому що ми можемо співпрацювати".

Неясно, чи дотримується Кисляк такої ж думки тепер, коли він знаходиться в центрі найбільшої російської інтриги з часів холодної війни.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация