Помер сенатор Джон Маккейн

Сенатор Джон Маккейн, бойовий льотчик, учасник війни у ​​В'єтнамі, яскравий політик, кандидат в президенти США на виборах 2008 року від Республіканської партії, помер на 82-му році життя в суботу в своєму будинку в штаті Арізона о 4 годині 28 хвилин дня за місцевим часу

Сенатор Джон Маккейн, бойовий льотчик, учасник війни у ​​В'єтнамі, яскравий політик, кандидат в президенти США на виборах 2008 року від Республіканської партії, помер на 82-му році життя в суботу в своєму будинку в штаті Арізона о 4 годині 28 хвилин дня за місцевим часу. Про це офіційно повідомив офіс сенатора Маккейна.

Джон Маккейн страждав від агресивної форми раку головного мозку. Інформація про те, що у нього діагностували рак, з'явилася в американській пресі ще влітку 2017 року. Деякий час після цього Джон Маккейн ще продовжував вести активну політичну роботу в сенатському комітеті у справах збройних сил.

Напередодні смерті, в п'ятницю, сім'я Маккейна повідомила, що він прийняв рішення відмовитися від подальшого лікування.

Політик Джон Маккейн ріс в сім'ї потомствених військових, його дід і батько були адміралами військового флоту. Маккейн брав участь у В'єтнамської війні в якості пілота винищувача. Його літак був збитий, після чого він п'ять років провів у полоні, де піддавався тортурам.

Коли йому поставили запитання, як він хоче, щоб його запам'ятали, сенатор Маккейн відповів: «Я служив моїй країні», додавши, що він сподівається, що люди додадуть - «з честю».

У минулому жовтні, через кілька місяців після того, як у нього був діагностований рак мозку, на церемонії вручення йому Медалі свободи в Національному центрі Конституції, Маккейн сказав: «Нам пощастило. Ми живемо у вільній країні, країні, де все можливо. Ми отримали благословення, і ми, в свою чергу, стали благословенням для людства ».

Сенатор Джон Маккейн нерідко виступав критиком президента США Дональда Трампа.

Церемонії прощання з Маккейном пройдуть в Феніксі, штат Арізона, і в Вашингтоні, похорони відбудуться в Аннаполісі, Меріленд, повідомила його сім'я. Очікується, що адміністрацію на похоронах представлятиме віце-президент Майк Пенс, повідомила сім'я.

До похорону труну з тілом законодавця буде перебувати під куполом Ротонди вашингтонського Капітолію - в "серце" американського парламенту. За всю історію така честь випадала лише 30 найвидатнішим діячам США. Маккейн стане 13-м за рахунком сенатором, удостоєним цієї посмертної почесті. З цього скорботного приводу Білий дім приспустив прапор.

Згідно з волею покійного, на похорон будуть запрошені колишні американські президенти - Джордж Буш - молодший і Барак Обама. Вони були суперниками сенатора на президентських виборах.

У травні цього року, Джон Маккейн озвучив список тих, чия присутність на своїх похоронах вважає бажаним. Про це повідомляла газета The New York Times з посиланням на родича сенатора.

За його словами, Маккейн хоче, щоб замість нинішнього президента США Дональда Трампа на службі був присутній віце-президент Майкл Пенс.

Покійний іменував його "імпульсивним" і "дезінформованим", а також критикував Трампа через його політики щодо Сирії, Росії та Китаю. Трамп же називав Маккейна "некомпетентним", а під час президентської кампанії публічно висміяв його, сказавши, що Маккейн "став героєм тому, що потрапив в полон", а Трамп, за його словами, любить "людей, які не були в полоні". Після смерті сенатора Трамп висловив в твіттері співчуття його родині.

За даними ЗМІ, в планах Трампа також немає відвідування похорону.

Sen
Sen. John McCain (right) as a Navy pilot in +1965.

Російські офіційні особи і прокремлівські коментатори нерідко називали американського сенатора Джона Маккейна, який помер в суботу у віці 81 року, "русофобом" і навіть "головним русофобом Америки". Така оцінка міститься і в некролозі , Опублікованому в неділю агентством РІА Новини, і у відгуку глави Чечні Рамзана Кадирова на смерть сенатора.

Приводом для таких оцінок була різка критика, з якою Маккейн виступав по відношенню до політики Кремля і особисто Володимиру Путіну. Сенатор звинувачував російську владу в придушенні свободи в країні, в убивствах і переслідуваннях політичних опонентів, гоніння на вільну пресу, підтримки антидемократичних режимів в інших країнах, агресії проти Грузії і України.

Сам Володимир Путін в інтерв'ю режисерові Оліверу Стоуну раніше заявив, що такі люди, як Джон Маккейн, "живуть в старому світі і не хочуть заглянути в майбутнє". "Насправді він для мене навіть трошки симпатичний, так-так-так, я не жартую зараз, він симпатичний мені своїм патріотизмом і в послідовності при захисті інтересів своєї країни", - додав при цьому Путін, якого Маккейн називав "вбивцею і бандитом ".

Сам сенатор Маккейн у вересні 2013 року відповів на звинувачення в русофобії в колонці, переклад якої опублікувало прокремлівський видання "Правда.ру" . У ній він звернувся до громадян Росії.

"Я - не антиросійський. Я проросійський, більш проросійський, ніж той режим, який погано керує вами сьогодні.

Я заявляю це тому, що я поважаю вашу гідність і ваше право на самовизначення. Я вірю, що ви повинні жити відповідно до приписів вашої совісті, а не уряду. Я вірю, що ви заслуговуєте можливості поліпшити ваше життя, живучи в країні, де економіка процвітає і створює блага для багатьох, а не тільки для купки можновладців ", - пише сенатор Маккейн.

"Президент Путін і його оточення не вірять в ці цінності. Вони не поважають вашу гідність і не визнають вашу владу над ними. Вони карають незгоду і заарештовують опонентів. Вони маніпулюють вашими виборами. Вони контролюють ваші засоби масової інформації. Вони переслідують, погрожують і забороняють організації, що захищають ваше право на самоврядування. Щоб зберегти свою владу, вони заохочують процвітання корупції в ваших судах і в економіці, тероризують і навіть вбивають журналістів, які намагаються викривати їх корупційність ", - утверж дає він далі.

Звернення сенатора до громадян Росії закінчується такими словами:
"Я вірю в вас. Я вірю в вашу здатність до самоврядування і в ваше прагнення до справедливості і миру відкритих можливостей. Я вірю в велич російських людей, які важко страждали і сміливо боролися з жахливими негараздами, щоб врятувати свій народ. Я вірю в ваше право створити цивілізацію, гідну ваших прагнень і принесених жертв. я критикую ваше уряд не тому, що я антиросійськи налаштований. я це роблю тому, що я вірю, що ви заслуговуєте уряду, яке вірить в вас і підзвітний вам. я сподіваюся побачити той день , коли це відбудеться ".

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация