послали лісом

Без цього сім'ям, які свого часу придбали право оренди ділянок у компаній, пов'язаних з родичами Олександра Ткачова і депутата Держдуми Олександра Ремезкова, доведеться і далі жити в контейнерах і побутових. Без цього сім'ям, які свого часу придбали право оренди ділянок у компаній, пов'язаних з родичами Олександра Ткачова і депутата Держдуми Олександра Ремезкова, доведеться і далі жити в контейнерах і побутових

Єлизавета Хоревскій на тлі свого «дому». Фото: Аліса Кустікова / «Нова газета»

У серпні 2017 року «Нова газета» розповідала про ситуацію, в якій опинилися мешканці «Пушкінського долу». Землі під селищем в Краснодарському краї, поблизу місто Геленджика, відносяться до лісопаркової зони. Однак в компанії, яка продавала ділянки жителям, потенційних покупців переконали в тому, що незабаром генплан міста Геленджик буде змінений і ділянки стануть землями населених пунктів. Адміністрація Геленджика не заперечують, що поправки розглядалися. Просто в результаті не були прийняті.

По суті, продавці лише переуступили жителям «Пушкінського долу» право оренди лісової ділянки за договором, укладеним з департаментом лісового господарства Краснодарського краю на 49 років.

У 2008 році компанія «Краснодар-Ресурс» стала єдиним учасником аукціону, отримавши в оренду від Мінприроди чотири ділянки землі загальною площею 44 га на термін 49 років. До 2013 року ця фірма належала ТОВ «Кубань Девелопмент Груп», президентом якої з 2008 по 2012 роки виступав Роман Баталов, зять Олександра Ткачова, екс-губернатора Краснодарського краю. Реалізовувати ділянки від свого імені «Краснодар-Ресурс» не стала. У тому ж 2008 році фірма, пов'язана з Баталовим, переуступила право оренди «Чорноморської фінансової компанії» (ЧФК). ЧФК в 2009 році належала (через ще одну структуру ТОВ «Інвестбуд-Н») Жанні Арефьевой - сестрі депутата Держдуми Олександра Ремезкова.

Почався продаж ділянок. Як тільки остання ділянка відійшов новим власникам, Мінприроди став подавати в суди на жителів «Пушкінського долу», вимагаючи знести будинки. Пізніше деякі з цих рішень були визнані помилковими , - будинки стали речовими доказами у кримінальній справі про шахрайство. Потерпілими у кримінальній справі була визнані 158 жителів «Пушкінського долу», сума збитку була оцінена в 138,5 млн руб. Однак єдиною обвинуваченої у справі про шахрайство числиться ріелтор Інна Кущ, яка займалася безпосередніми продажами ділянок.

У «Пушкінського частці» вдома купили більше 400 сімей. Багато з них приїжджали в селище з інших регіонів - Сибіру, ​​Удмуртії, Крайньої Півночі і Далекого Сходу. Зараз частина сімей змушені жити в морських контейнерах і побутових, користуючись привізною водою. Крім того, мешканці не можуть отримати місцеву прописку, а, значить, влаштувати дітей в дитячий садок і школу.

Жителі продовжують боротися за зміну категорії земель. Своїми силами вони зібрали близько мільйона рублів на розробку проекту зміни зон лісових ділянок і вже тричі зверталися з ним в Рослесхоз, але раз по раз отримували відмову. Триває це з вересня 2017 року - чиновники знаходять все нові і нові недоліки в документах, поданих жителями.

За словами адвоката «Пушкінського долу» Михайла Беньяш, причиною одного з відмов стало те, що документи подало не чиновники Мінприроди, а самі жителі. «Ситуація, як у школі: ти неправильно увійшов до класу - вийди і зайди знову, як положено», - розповідає адвокат.

У селищі зараз живе близько сорока сімей. Іногородні спостерігають за тим, що відбувається здалеку і з переїздом не поспішають. «Просто бояться, - пояснює Оксана Затрутін, яка тільки недавно зуміла врятувати свій будинок від знесення, -.Претензіі, позови міністерства були до тих, у кого є якісь будівлі. Тільки будова з'явилося - хлоп - відразу позов. Ну природно, тут задумаєшся двадцять разів, чи треба тобі це. Зараз у відносному спокої живемо, в порівнянні з минулим роком, коли як на пороховій бочці, - всі ці мітинги, пікети ».

У Рослесхозом, куди раз по раз звертаються жителі, проблеми не ігнорують, а й допомагати постраждалим сім'ям не поспішають. «З одного боку, вони йдуть з нами на діалог і розуміють, що це питання так чи інакше треба буде вирішувати, - описує ситуацію мешканка« Пушкінського долу »Марина Антипина. - З іншого боку, йде ця тяганина ». Жителі готуються в черговий раз надати проект Рослесхозом в липні 2018 року. Спроба буде четвертою.

Анна Долиніна, для «Нової», Аліса Кустікова, «Нова газета»

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация