Пошуки царя Рідаря

Заочно я познайомився з царем Рідарем ще в дитинстві, почувши з уст нашої матері слова стародавнього змови: «Черви, ви черви, черви ви жужгі, підіть до Рідарю-царю. У Рідаря царя естве цукрові, пітви медові. Чи не підете до Рідарю-царю, поставлю над вами Морського Півня з морськими курчатами, з гострили кігтями, з залізними носами ».

Кілька років тому, почав шукати даного царя в міфах, казках і переказах, де на свій подив не знайшов відомостей про цього персонажа.

Багато матеріалу і в Інтері, але царя Рідаря серед них не виявив, можливо, ви, мій випадковий читач, допоможете в даному питанні?
Автор одного з матеріалів стверджує, що «Змеепоклонство, поширене у багатьох народів, ніколи не було властивим духу росіян.» Якщо це не властиво нашому духу, то чому на гербах міст Казані, Чистополя, Спаська, Кашири, Володимира-Волинського ми бачимо на деяких змія в царській короні?
На основі чого виник стародавній змову на Русі?
Досліджуючи вірування давніх народів, і не тільки древніх - прийшов до висновку, що цар Рідарь - це так званий Великий Змій - Чумацький шлях, на островах Полінезії його називаю РІІКУ.
Простежимо шлях пошуку на витягах з Інтернету:
«До старості деякі Змії стають настільки величезними і сильними, що вже і сама земля їх не тримає. Такі али (хали) відлітають на небеса, мандруючи між зірками. УВИДИШЬ падаючу зірку або комету, знай - це ала. »
«Цей уривок найдавнішого оповіді просто безцінний. Сполучна ланка ланцюга, зникле в інших текстах і легендах, збереглося, все-таки збереглося в часі! Він дає ключ до розуміння, як зв'язати «покоління» богів, яким поклонялися стародавні наші предки ».
У нашому змові змій небесний пов'язаний ще і з морем, значить, ми йдемо до «хаосу» тобто до початку створення Світу, до так званим язичницьких часів. Пізніше ми поступово перейшли до Перуна, після хрещення Русі до Іллі Пророка, від нього перейшли на шлях «утопічних комунізму», за яким йшли без Бога і сексу ...
Вибачте, відволікся від історичної теми.
«Ми знаємо, що б'є з хмари під час грози - блискавка. Блискавка схожа на змію, її завжди зображують як зигзаг на піктограмах і малюнках. Блискавка несе вогонь, що вбиває живе. Ось як постає блискавка в описі цього уривка - чорний змій, що вивергає вогонь, що вбиває живе. Ілля Пророк, Перун, громовержець-Зевс і багато інших верховні боги спадкоємців індоєвропейської культури «заміняли» собою змія не випадково: про поклоніння змію індоєвропейцями сказано досить. Адже з цього уривка абсолютно зрозуміло, що громовержець і є той самий верховний «змій», володар зміїв-блискавок, що летять з хмари в землю ...
Громовержець і змій - це насправді одна особа, один бог, - це місток між здавалося б перерваними традиціями поклоніння. Та не було ніякого переривання, ніякої зміни. Поклонялися блискавки і боялися блискавку, вважаючи її небесним змієм, що вивергає вогонь і вбиває людей. Просто для найдавнішого вірування виникло інше уявлення або тлумачення, новий образ. Не потрібно придумувати складних теорій і будувати вчені гіпотези від тому, чому сталася раптом зміна повсюдного поклоніння змію (як поклонялися слов'яни до Християнства) поклонінням новим богам.
У розкопках в Новгороді, як розповідав нам на своїх лекціях і описував в наукових роботах академік Янін, знаходили безліч «змійовиків» ранніх слов'ян-християн. На одній стороні медальйона, зазвичай мідного, зображений змій, на інший - Христос. Довгий час я приводив цей приклад, як приклад хитромудрого мислення наших предків: приходять волхви - повертаєш медальйон змієм наверх, приходять священики - Христос вже твій бог. А то ж і ті й інші були круті на розправу. Тепер зрозумілий і більш глибокий сенс подібної зміни. Нові громовержці - це не зміна релігії, це продовження старої традиції в іншій формі. Еволюція віри не переривається стрибком, а триває злегка змінившись. Якщо згадати про принцип бритви Оккама (Оккам радив, вибираючи з двох теорій - складної і простої, завжди дотримуватися більш простий), ми бачимо, що ця думка проста і логічна і замінює безліч складних побудов. Треба тільки правильно зрозуміти опис, донесене до нас Сомадеви.
Зрозуміло тепер і то, чому численні дракони описані як огнедишашіе. Власне кажучи, дракон, є просто пізніша переробка цього ж образу - змій, що вивергає вогонь, просто блискавка ».
Чомусь всі зациклилися на супутниках хмар - блискавки і Перуна, забувши про вогненні кометах і падінні метеоритів. Можливо, цар Рідарь - батько Перуна. Треба шукати цей зв'язок.
"Вогонь, спадаючий з неба, зв'язок божества з вогнем, поклоніння змію - ці ланки стають зрозумілі, якщо ми поєднуємо розрізнені ланки золотого ланцюжка ...»
(Admitriev (ат) ru.ibm.com)
Повністю погодимося з автором цієї статті і підемо далі.
"Північні слов'яни поклонялися Змію - владиці підземних вод - і називали його Ящір», якому приносили в жертву людей, птахів і тварин. Нагадаю, що ящір називали і стародавнього динозавра.

«Ще в давнину люди, спостерігаючи повадки змії, прийшли до висновку, що вона приносить великі користі, ніж шкоди. Коли поля або зібрані врожаї піддавалися спустошливим навалам щурів, мишей і інших гризунів, селянин мав надійного союзника - змію. А великі неотруйні змії - пітони особливо багато знищують гризунів.
Розглянемо монету Івана Івановича - сина царя Івана III.
"Це навіть не міфологічний сюжет. Тут зображена алегорія на що відбувалися в ті роки переломні події. Розглянемо кілька версій, що лежать на поверхні.
Тут явно зображений князь, який перемагає якогось ворога. Монету цю карбував Іван Іванович Молодий, син царя Івана III, коротка і трагічна життя якого була відмічена поворотними в історії Росії подіями:
1480 г. - Стояння на річці Угрі. Іван Іванович очолює разом з батьком військо, силою зброї відмовившись платити "ординський вихід" Золотій Орді. Татарське іго на Русі закінчилося. Почалося ярмо московське. На монеті князь замахнувся мечем на ненависну татарську гадину, і та, злякавшись, шипінням відповзає. Ототожнення Орди зі змієм часто зустрічалося в билинах ( "Тугарин Змеевич"). На Сході, наприклад в Китаї, дракон до 20 століття був символом імператорської влади.
1485 г. - Взято Твер. З Твері був вигнаний рідний дядько Івана Івановича, який шукав союзу з Литвою. Великий князь тверський Михайло Борисович втік до Литви прихопивши казну і кинувши напризволяще московських військ своє місто і своїх людей. На монеті Іван Іванович рубає хвіст, символічну пуповину, яка з'єднує його спорідненої зв'язком зі змієм, що втілює дядька - ворога московської політики.
1485 і далі - встановлення влади Московської патріархії на більшій частині території Росії (Ярославль, Ростов, Новгород, Твер ...). Язичницькі пережитки і єресі рішучим чином викорінюються. З монет удільних князівств пропали всі язичницькі народні символи - вовки, жар-птиці, крилаті коні, качки і т.д. Змій (реліктовий динозавр), змій-Горинич, Ящір (Яша) був символом язичництва, поклоніння водного змію вироблялося в найдавніших язичницьких ритуалах. На монеті князь силою зброї знищує язичництво. До речі, пізніше цей же сюжет знищення споконвічної народної віри був об'єднати з іншим типовим зображенням монет Івана III - вершника зі списом. Вийшов "Георгій Побідоносець", вершник перемагає змія - цілком європейське зображення. (Поклоніння змію дожило в народі до XIX століття і було зафіксовано збирачем фольклору А.Н.Афанасьева, N.517. Несвідомі люди ставили в церкві перед образом Георгія Побідоносця дві свічки. Одну для Георгія, другу - ДЛЯ ЗМІЯ).
Що цікаво - в Англії абсолютно в той же самий час, в 1485 р, закінчилася війна Червоної та Білої троянд і до влади прийшла династія Тюдорів. І починаючи з 1489 року в Англії почали карбувати золоті суверени з цим же сюжетом !!! І карбуються досі, як і копійки з Гергієв Победоносцем в Москві. Перемога Георгія над драконом, відображена на цих монетах символізувало, мабуть, щось більше, ніж просто сюжет з житія святих. У тому ж 1485 році Іван III взяв Твер і на товариських монетах теж з'явився сюжет перемоги над драконом.
Зауважимо, що символ перемоги князя над змієм, що позначає об'єднання країни носить в XV столітті мало не планетарний характер. З протилежного боку всесвіту, в Китаї, виданий в 1494 році історичний роман "Троецарствие", починається так: "Засновник Ханьської династії Гао-цзу, піднявшись на боротьбу за справедливість, відрубав голову Білій змії і обьединил всю Піднебесну".

Мабуть, аналогія має місце бути - подібні історичні події позначалися подібними символами.
Міфи Полінезії і Мікронезії говорять про те, що «Поділ неба і землі здійснює деміург за допомогою черв'яків, равликів, вугра РІІКУ (Риги), метелики, самі черви (о-в Науру), вугор.»
- 17 Кб
У матеріалі про Арандійской державі, «В словниках до слова Бенг даються два основних значення: 1)« Цар »; 2) «Змій» (про царя і про Бога).
Можливо, мій шлях пошуку був занадто довгим і непереконливим, вибачте, що не зробив узагальнення і відвернув вашу увагу від важливих домашніх справ.


рецензії

Привіт Федір!
Мені не хочеться в це вплутуватися (зараз інші інтереси), але щось мене підштовхує, Вам трохи допомогти :).
На фото - Грифон. Це дружній слов'янам «персонаж :)», вояка.
Я тут, зараз подумав трохи :), ось пишу. Назва Рідарь, можливо, з'явилося таким чином: Швидше за все перша буква у слова Рідарь була «Гервен» - «h» (звук «ГХ») її витравили з російського. Перекладачі іноді її взагалі не вимовляють, так що може і тому вона випала. А спочатку було слово «Грідарь» (воїн Гридні - обережнік - він же Грифон!). Без «Гервей» - вийшов «Рідарь». Дивіться відео - знайдете багато цікавого:
com/watch?v=FPiTICHghIM> http://www.youtube.com/watch?v=FPiTICHghIM
Вам пропоную пошукати різницю в Грифон і рептилоїди, але не заходьте далеко, а то затягне ...
http://tchaykovsky.ru/blog_a/reptiloids.htm
+ Подивіться фільм «Ворог мій».
Сиров' Олексій 16.05.2015 20:39 Заявити про порушення Ще ось чого надумав: Є буквица Зело або правильніше вимовити - Дзело, так ось, якщо в Рідаре замість букви "Д" - вона ( "Дзело"), тоді від слова Рідарь, можливо, утворилося слово Лицар! Цікаво ...
Так, просто роздуми ...
Сиров' Олексій 16.05.2015 20:44 Заявити про порушення Багато матеріалу і в Інтері, але царя Рідаря серед них не виявив, можливо, ви, мій випадковий читач, допоможете в даному питанні?
» Якщо це не властиво нашому духу, то чому на гербах міст Казані, Чистополя, Спаська, Кашири, Володимира-Волинського ми бачимо на деяких змія в царській короні?
На основі чого виник стародавній змову на Русі?
Com/watch?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация