Прекрасний і зовсім не слабка стать: де служба в армії для жінок обов'язкове?

  1. Ізраїль
  2. Китай
  3. Тайвань
  4. Північна Корея
  5. Куба
  6. Норвегія: виключення з європейських правил

Прозорлива (і прекрасна) Фаїна Раневська говорила: "Слабка стать - це гнилі дошки!". Неможливо з нею не погодитися. І якщо в Україні жінці ще треба довести своє право служити в армії (що наочно ілюструє історія життя Надії Савченко), то в багатьох країнах військова служба для жінок є такою ж обов'язковою, як і для чоловіків. І пані цілком успішно справляються з "тяготами армійського побуту".

Ізраїль

Коли мова заходить про жінок-призовників, першим в голову приходить приклад Ізраїлю. Співвідношення жінок і чоловіків в Армії оборони Ізраїлю (скорочено з івриту - "ЦАХАЛ") - 35/65%. На службу призиваються і чоловіки, і жінки, яким виповнилося 18 років. Термін служби для жінок на рік менше, ніж для чоловіків, і становить 2 роки. Ізраїльська армійська система дуже демократична по відношенню до дівчат. Є перелік офіційних приводів "відкосити" від армії: заміжжя, вагітність, материнство, релігійні або етичні міркування. В останньому випадку допускається проходження служби в медсанчастині. У жінок на службі є можливість ночувати вдома. А тим, хто успішно відслужив, легше вступити в будь-який вуз Ізраїлю. Та й під час служби є можливість навчитися професії, яка буде затребуваною "на громадянці".

Ізраїльським жінкам дорога відкрита в сухопутні війська, у флот і навіть в авіацію, вони можуть дослужитися до вищих звань. Вперше жінка-військовий була представлена ​​до звання генерал-майора у 2011 році.

Вперше жінка-військовий була представлена ​​до звання генерал-майора у 2011 році

Китай

У Піднебесній військовозобов'язаними вважаються чоловіки, які досягли 18 років. Жінки можуть бути покликані в китайську армію в разі державної необхідності. Поки такої немає, китаянки непогано справляються з військовими обов'язками, служачи за контрактом. У 2013 році капітаном ВМС Народно-визвольної армії Китаю ( НВАК ) Вперше була призначена жінка. Під її керівництвом зараз знаходиться корабель-госпіталь на 14 тисяч тонн. Видання НВАК Daily називає Китай країною з найбільшою кількістю жінок - військових пілотів.

Китаянки можуть вибрати службу не тільки в транспортній авіації, але і в морській піхоті. Є навіть жінки, пілотує винищувачі. А з недавніх заяв командувачів ВПС можна зробити висновок, що в недалекому майбутньому жінки почнуть керувати бомбардувальниками і ударними літаками.

А з недавніх заяв командувачів ВПС можна зробити висновок, що в недалекому майбутньому жінки почнуть керувати бомбардувальниками і ударними літаками

Тайвань

Дівчата, які закінчили школу і досягли повноліття, служать в тайванської армії стільки ж, скільки і чоловіки - два роки.

Північна Корея

Чоловікам і жінкам доводиться віддавати армії по 10 і 7 років життя відповідно. Тож не дивно, що в цій авторитарній країні служба в армії у великій пошані. Потрапляють "в лад" далеко не всі бажаючі дами, а лише "обрані": ті, хто довів вірність партії, і при цьому здатні похвалитися гідним походженням.

Найбільше жінок служить у берегової артилерії і зенітних військах.

Малайзія

У невеликому азіатській державі військова повинність для жінок введена не так давно. Швидше за все, ця ідея була запозичена у країн-сусідів. Термін служби дуже нетривалий - усього три місяці.

Після того, як термін служби за призовом закінчується, багато жінок записуються до лав контрактників. І це цілком раціональне рішення - в Малайзії військова служба не тільки престижна, але ще і добре оплачується.

Куба

На Кубі з порядком армійської служби для жінок все заплутано. З одного боку, немає закону або іншого документа, який би вводив військову повинність для жінок. З іншого - ряди Революційних збройних сил постійно поповнюються жінками. А все завдяки організації під назвою "Федерація кубинських жінок", на з'їздах якої ведеться активна пропаганда служби в армії. Чи то за рахунок її активності, чи то за рахунок переконливості промов виступаючих, багато кубинські жінки охоче приміряють військову форму.

Норвегія: виключення з європейських правил

Серед країн Європи до недавніх пір не було жодної, де військова служба була б обов'язковою для жінок. Ця ситуація, швидше за все, найближчим часом зміниться докорінно. Нещодавно норвезький парламент проголосував за закон, який зобов'язує частина громадянок Норвегії проходити службу в армії.

Це рішення далося владі нелегко. Головним аргументом "за" стало гендерна рівність в правах і обов'язках. Простіше кажучи, раз чоловіки служать, значить, і жінки повинні. Перший "жіночий" заклик пройде влітку 2016 року.

А до тих пір, можливо, і інші європейські країни прийде до висновку про необхідність такого кроку. З огляду на конфліктність Росії, країнам-сусідам цієї держави варто подумати про всі можливі способи посилення власних армій.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация