Претензія по ремонту автомобіля: зразок скарги на неякісний ремонт, претензія на автосервіс

  1. Передача автомашини працівникам СТО і права власника ТЗ
  2. Проведення оцінки ремонту і нюанси складання претензії

У більшості випадків, власники автомашин уважно стежать за станом своїх залізних коней. Автолюбителі прекрасно розуміють, що навіть сама незначна несправність може стати причиною воістину фатальних наслідків. Саме тому, вони прагнуть усувати всі проблеми максимально оперативно, звертаючись за допомогою на спеціалізовані СТО та сервісні центри.

Саме тому, вони прагнуть усувати всі проблеми максимально оперативно, звертаючись за допомогою на спеціалізовані СТО та сервісні центри

На жаль, непоодинокі випадки, коли ремонт виявився неякісним, і стан автомобіля лише погіршилося. Як вчинити в такому випадку? Насправді, вирішити проблему можна, однак для цього слід розбиратися в особливостях цивільного кодексу і закону про споживацькі права, а також вміти застосовувати ці знання на практиці.

На жаль, переважна більшість росіян знають лише деякі нюанси чинного законодавства, а про їх практичному застосуванні не може бути й мови. Виходом з подібної ситуації стане консультація досвідченого юриста. Він зможе посприяти у вирішенні проблеми, допоможе скласти максимально ефективний алгоритм дій і розповість, як правильно скласти скаргу.

Щоб вирішити проблему максимально оперативно, уникнувши при цьому непотрібних фінансових витрат, найкраще звернутися за допомогою до онлайн юристу. Отримати таку консультацію зможе будь-хто, незалежно від статі, віку, сімейного стану та віросповідання. Єдине, що потрібно здобувачеві, це комп'ютер або мобільний пристрій з доступом до мережі інтернет.

Передача автомашини працівникам СТО і права власника ТЗ

Передача автомашини працівникам СТО і права власника ТЗ

Хоча автомобілі вже давно перестали бути розкішшю, перетворившись на звичайний засіб пересування, їх вартість зберігається на досить високому рівні. Аналогічна ситуація спостерігається і щодо цін на послуги сервісних центрів і всіляких СТО.

Неякісний ремонт і недотримання заявлених термінів є вагомою підставою для подачі скарги керівництву автосервісу. Даний документ повинен відповідати вимогам закону і містити тільки корисну інформацію. Залежно від характеру і особливостей проблеми, заявник може висунути такі вимоги:

  • Проведення повторних ремонтних робіт;
  • Надання знижки;
  • Усунення несправностей за рахунок автосервісу;
  • Компенсація заподіяної шкоди;
  • Відшкодування вартості ремонту на іншому СТО.

Якщо ремонт проводився на підставі гарантійного талона, але виявився безрезультатним, власник транспортного засобу може повернути автомашину і зажадати назад свої гроші. Але, слід знати, що подібна можливість зберігається лише протягом 30 днів з моменту придбання авто.

Щоб мінімізувати ризики і знизити ймовірність подальшого складання претензії, експерти настійно рекомендують приділити особливу увагу договором, що укладається з автосервісом. Якщо даний документ буде складений грамотно і коректно, то саме він стане своєрідним гарантом безпеки для клієнта СТО.

У договорі повинні бути вказані такі відомості:

  • Повна назва сервісного центру;
  • Місцезнаходження та контактний телефон;
  • П.І.Б. власника транспортного засобу;
  • Дата постановки на ремонт;
  • Термін завершення ремонту;
  • Вартість автомашини;
  • Сума оплати за надані послуги.

Всі перераховані дані знадобляться в тому випадку, якщо ремонт буде виконаний неякісно, ​​і для вирішення проблеми автовласникові доведеться подавати скаргу.

У деяких випадках працівники СТО пропонують не підписувати договір, обговоривши всі нюанси усно. Такому сервісу довіряти не слід. Це обумовлено тим, що договір є не тільки гарантією безпеки клієнта автосервісу, а й дозволяє СТО захистити свої права.

Проведення оцінки ремонту і нюанси складання претензії

Проведення оцінки ремонту і нюанси складання претензії

Коли всі ремонтні роботи будуть завершені, власник автомобіля і представник автосервісу повинні підписати відповідний акт. Даний документ є підтвердженням якісного надання послуг і відсутністю претензій з боку власника авто.

Слід знати, що пошкодження транспортного засобу працівниками автосервісу є вагомою підставою для подачі претензії і вимоги матеріальної компенсації, розмір якої може досягати 200% від вартості авто. Що стосується випадків, коли стан автомобіля, після проведення ремонтних робіт, не відповідає вимогам, перерахованим в договорі, власник авто має законне право відмовитися від оплати послуг і не підписувати акт.

Зрозуміло, працівники автосервісу часто намагаються пояснити пошкодження авто прихованими заводськими дефектами або іншими аналогічними причинами, однак власник повинен розуміти, що, приймаючи автомашину на ремонт, представники СТО автоматично приймають на себе відповідальність за її стан.

У такій ситуації, закон знаходиться повністю на стороні власника авто. Якщо сумніви, що стосуються написання претензії, все ще залишилися, можна попередньо проконсультуватися з юристом. Якщо говорити про саму скарзі, то вона складається у довільній формі.

У документі обов'язково вказується наступна інформація:

  • Назва, ІІН і місцезнаходження СТО та ім'я керівника;
  • Дані договору на надання послуг;
  • Сума ремонтних робіт;
  • Проблеми або дефекти, виявлені після проведення ремонту;
  • Вимоги власника автомобіля;
  • Термін, протягом якого заявник очікує відповіді;
  • Індивідуальні дані заявника;
  • Дата подачі документа і особистий підпис його автора.

Претензію слід доповнити посиланнями на законодавчі акти. При наявності додаткових документів, що мають відношення до справи, їх також необхідно прикріпити до скарги. Якщо начальник автосервісу не стане приймати претензію до розгляду, то заявник має повне право подати позовну заяву. Аналогічна міра впливу стає можливою, якщо власник авто не отримав жодної відповіді від представників СТО протягом терміну, зазначеного в скарзі.

Якщо справа дійде до судових інстанцій, то його розглядом займеться мировий суддя або районний суд. Якщо відповідач буде визнаний винним, то всі витрати на процес можна буде утримати з нього.

Як правильно написати скаргу

Як вчинити в такому випадку?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация