Претензія на повернення грошових коштів

  1. загальні положення
  2. В яких випадках подавати
  3. куди направляти
  4. Додаткові документи
  5. Правила складання
  6. зразок претензії
  7. додаткові рекомендації

Досить часто можна спостерігати ситуацію, коли людині не підійшов товар, і тоді він хоче його повернути. Законодавчо часто передбачається його право отримати взамін інший товар аналогічного зразка або ж просто забрати гроші. Але в цьому випадку дуже важливо знати, як складається подібне звернення. Також потрібно звернути увагу на те, куди претензія на повернення грошей спрямовується і яким чином це потрібно зробити.

загальні положення

Щоб повернути кошти за товар, буває досить просто звернення до магазин і заповнення типового бланка, який надає адміністрація. Якщо ж таким чином нічого добитися не вдалося, то необхідно скласти офіційну претензію. Але при цьому дуже важливо знати, як саме має бути складено дане звернення, а також куди направляти і в яких випадках.

Закон про захист прав споживачів

В яких випадках подавати

Одразу слід обумовити, що необхідно знати, як скласти претензію на повернення грошей, щоб зробити це максимально швидко. В іншому випадку дуже великий ризик того, що клієнт просто не встигне скласти звернення і направити його. Якщо мова йде про те, щоб повернути кошти за товар без видимих ​​причин, то на це відводиться всього лише 14 днів. Крім того, слід пам'ятати, що повернути можна далеко не все. Постановою Уряду затверджено чіткий перелік тих товарів, які неможливо повернути. Саме тому важливо знати його, щоб уникнути обману продавця - дуже часто можна зустріти вивіски про те, що акційна продукція не підлягає обміну. Насправді це абсолютно неправомірно - продавець не може на свій розсуд розширювати перелік товарів і тому необхідно слідувати виключно викладеного списку.

Якщо ж мова йде про товари неякісних, то тут якихось термінів часто немає - повернути гроші за такий товар споживач має право в будь-якому випадку. Закон на боці покупця в цьому питанні і тому отримати свої гроші можна завжди назад, навіть якщо вже пройшов гарантійний термін.

Але при цьому певний момент існує відносно технічно складних товарів - якщо пройшло 7 днів з моменту покупки, то споживач може тільки вимагати полагодити товар. А ось повернути гроші можна лише тоді, коли будуть порушені обумовлені терміни і умови проведення ремонту.

Щоб уникнути різного роду проблем, рекомендується перестрахуватися і направити відразу письмове звернення. Усні звернення не мають ніякої юридичної сили і тому, щоб точно не пропустити передбачені законодавчо терміни, найкраще відразу написати письмову претензію.

куди направляти

В першу чергу спрямовується така претензія до адміністрації магазину. Треба розуміти, що якщо магазин мережевий, то спочатку слід звернутися саме в той магазин, в якому був придбаний товар. Вже далі, якщо це не принесе ніяких результатів, то тоді звертатися до головного офісу.

При цьому також слід акцентувати увагу, куди була направлена ​​претензія спочатку. Слід мати на руках копію складеної спочатку претензії з відміткою про те, що вона була прийнята до розгляду. Навіть якщо відповіді на неї не надійде, то про це також слід згадати.

Вже після цього, якщо вимоги так і не будуть задоволені, слід звернутися в Росспоживнагляд або суд. Слід враховувати той факт, що виключно через суд можливо примусове стягнення - Росспоживнагляд не зможе щось утримати примусово.

Направити скаргу можна рекомендованим листом. При цьому важливо наявність повідомлення про вручення і опису вкладення. Але набагато швидше вдасться домогтися результату, якщо скарга буде передана особисто. Але для цього її необхідно скласти в 2 примірниках - один віддати, а на іншому отримати відмітку про прийняття претензії адміністрацією магазину.

Додаткові документи

Коли подається претензія на повернення грошових коштів, то необхідно, в першу чергу, надати документи, які підтверджують безпосередньо факт здійснення покупки.

Однією з найпоширеніших помилок споживача є відмова від звернення в разі, якщо у нього відсутня чек. Насправді в Законі чітко вказано, що це не є суттєвою причиною відмовити споживачеві в його вимогах. При цьому все ж споживач зобов'язаний подати будь-які докази, які підтверджують безпосередньо факт покупки. Це може бути відео або аудіо. Також в якості підтвердження можна використовувати будь-який платіжний документ з банку, який підтвердить факт перерахування грошей на рахунок продавця. Але це зовсім не обов'язково буде чек. Якщо ж споживач і зовсім зуміє довести, що чек навіть не був виданий продавцем, то йому загрожуватиме штраф за подібні порушення.

Якщо ж мова йде не про придбання товару, а про надання послуг чи виконання робіт, то спочатку мова тут йде не про чек, а про БСО (це первинний фінансовий документ, який в будь-якому випадку повинен бути наданий).

Правила складання

Коли подається претензія про повернення грошових коштів, дуже важливо звернути увагу на її складання. Існують певні правила. Хоча вони і не є занадто жорсткими, але при цьому потрібно представляти, як написати претензію на повернення, щоб збільшити свої шанси на успішне вирішення даного питання. В цьому випадку краще попередньо і зовсім використовувати стандартні зразки, а далі вписати свої дані з урахуванням основних рекомендацій і правил.

зразок претензії

Якщо розглянути зразок претензії на повернення грошових коштів, то там слід виділити кілька ключових пунктів, які обов'язково повинен в собі містити бланк:

Реквізити сторін

Тут повинна бути вказана ключова інформація про покупця, а також про те, в який саме магазин направляється зразок претензійного листа. Слід вказати точну адресу або будь-який інший контакт, на який слід звернути надалі відповідь.

Сутність питання

З якої причини споживач стверджує про відшкодування коштів, а також загальна інформація про покупку (коли саме був придбаний товар, який продукт). Дуже важливо вказати максимальну кількість інформації про товар - реєстраційний номер та інші важливі відомості.

заявлені вимоги

Необхідно чітко вказати вартість товару, ще раз уточнивши суму, а не просто попросити повернути гроші.

додатки

Якщо клієнт прикладає чек або будь-яке інше підтвердження факту покупки, то його необхідно обов'язково згадати.

Дата подачі звернення

Без всіх цих пунктів оформити претензію неможливо. В іншому випадку магазин має повне право повертати документ без розгляду. Поки ж пишеться новий бланк, споживач ризикує пропустити передбачені терміни на повернення коштів, тому найкраще спочатку використовувати типовий зразок претензії про повернення грошових коштів, в який в подальшому вписуються необхідні дані. Подібний приклад допомагає уникнути будь-яких помилок і проблем в складанні звернення.

Зразок претензії до магазину

Найчастіше письмовий зразок претензії на повернення грошей є стандартним. При цьому будь-якого занадто строго бланка в даному випадку не передбачено і тому складова сторона може дещо змінити зразок вимоги про повернення (мається на увазі зміна формулювання), але пункти в обов'язковому порядку повинні бути внесені абсолютно все.

додаткові рекомендації

Крім чітких правил, як правильно скласти претензію на повернення грошей, слід також врахувати і деякі додаткові секрети, які допоможуть істотно збільшити свої шанси на те, що оформлення претензії не тільки принесе бажаний результат, але також скаргу розглянуть в найкоротші терміни. Коли складається лист, в першу чергу, дуже важливо дотримуватися такі правила:

  • претензія повинна бути складена в виключно діловому стилі;
  • слід вказати максимум конкретики про покупку і інших обставин (коли і за якою адресою був придбаний товар, його основні реквізити);
  • посилатися слід на пункти договору, а також норми законодавства. Будь-яка вимога має бути підкріплено відповідною статтею ФЗ;
  • викладати все варто докладно, але при цьому лаконічно, по суті, уникаючи будь-яких емоцій і відступів;
  • всі події у справі викладаються в хронологічному порядку;
  • бажано набирати претензію на комп'ютері, так як через незрозуміле почерку звернення мають право не прийняти до розгляду зовсім;
  • навіть якщо в договорі містився будь-який пункт, який суперечить законодавству, то його цілком допускається оскаржити - ФЗ завжди має пріоритетність над підписаної угоди і тому легко вдасться уникнути спірних моментів (досить просто вказати, на підставі якої статті можна заперечити той чи інший пункт підписаного раніше угоди);
  • по можливості слід докласти максимум документів, що підтверджують правоту і безпосередньо факт покупки.

Заявити при цьому в подібних скаргах можна тільки безпосередньо вимогу про повернення коштів за товар, якщо споживач побажає одержати ще й моральну шкоду, то стягнення таких сум можливо тільки через суд.

Таким чином, коли пишіть скаргу з проханням повернути кошти, важливо не тільки правильно написати претензію на повернення, але також і знати, куди направити звернення, в які терміни і що для цього потрібно. Тільки якщо знати, як правильно написати претензію, вдасться дійсно отримати повне задоволення своїх заявлених вимог. В іншому випадку друга сторона має повне право і зовсім не прийняти написане. За цим потрібно стежити спочатку дуже уважно, так як можна пропустити все терміни - для якісного товару на це відводиться всього лише 2 тижні. І після, якщо споживач вирішить звернутися до суду, то у таких спорах на це відведено всього 2 місяці. Тому дуже важливо знати правила написання претензій, щоб зовсім не втратити свого законного права на отримання грошей.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация