Приватний ВНЗ: плюси і мінуси

  1. Приватний ВНЗ: що це?
  2. Плюси і мінуси
  3. підводимо підсумки

приватний ВНЗ   Поступаючи в інститут, багато студентів розраховують на державу і сподіваються, що їх утворення буде оплачено з бюджету приватний ВНЗ

Поступаючи в інститут, багато студентів розраховують на державу і сподіваються, що їх утворення буде оплачено з бюджету. Але, далеко не всім щастить вступити на бюджетне місце, і випускники шкіл, а також їх батьки замислюються про подачу документів в приватний ВНЗ. Але чи є виправданим цей крок і чи зможе учень отримати якісну освіту в приватному інституті? Сьогодні ми обговоримо основні відмінності приватного ВНЗ від державного, а також поговоримо про плюси і мінуси приватних навчальних закладів.

Приватний ВНЗ: що це?

В останні роки було проведено кілька масштабних реформ, націлених на освітні програми. Найчастіше нововведення стосувалися приватних і державних шкіл, але були і реформи, які зачіпали ВНЗ. В результаті всіх цих освітніх перетворень в РФ з'явилося більше приватних ВНЗ, які ведуть активну діяльність нарівні з державними навчальними закладами. Згідно з чинним законодавством, всі приватні інститути діляться на дві категорії: недержавні і автономні. Різниця полягає в тому, що автономним ВНЗ набагато простіше отримати ліцензію на ведення освітньої діяльності, ніж недержавним. Тому, після впровадження останніх нововведень, кількість недержавних ВНЗ в нашій країні різко скоротилося. Але ми не станемо говорити про кількісному співвідношенні автономних, і недержавних інститутів, а лише обговоримо їх основні плюси і мінуси.

Плюси і мінуси

Якщо говорити про плюси приватних навчальних закладів, то в першу чергу відзначимо більш лояльне ставлення до студентів. Наприклад, якщо в державному ВНЗ після закінчення сесії у студента залишаються заборгованості, то він ризикує бути відрахованим. Більш поблажливо ставляться до боржників в приватних навчальних закладах, так як вони можуть досить часу для реабілітації. Це можна пояснити тим, що приватні навчальні заклади беруть плату за навчання, і радикальні кроки у вигляді відрахування можуть сильно вдарити по бюджету інституту.

Приватні освітні установи відрізняються від державних тим, що під час вступу абітурієнта до недержавного ВНЗ, він обов'язково повинен пройти медичну комісію, яка підтвердить або спростує залежність молодої людини від алкоголю або наркотиків. У ВУЗах державного типу така програма не передбачена, тому в них спостерігається високий відсоток розповсюдження наркотичних засобів. Варто відзначити, що в найближчому майбутньому уряд планує зробити обов'язковою процедуру проходження нарколога для всіх абітурієнтів і студентів, які вже проходять навчання.

Приватний ВНЗ плюси і мінуси Приватний ВНЗ плюси і мінуси

Все більше автономних навчальних закладів беруть приклад з європейських ВНЗ та запозичують у них багато цікавих освітніх програм. Наприклад, деякі приватні інститути ініціюють програми з обміну студентами. Таким чином, молоді люди мають можливість відвідати іншу країну, ознайомитися з її культурою і завести нових друзів. Як показує практика, студенти, які брали участь в програмах по обміну, мають більше шансів отримати високооплачувану роботу.

Ще кілька років тому більшість абітурієнтів та їх батьків з підозрою ставилися до приватних ВНЗ, так як вважали їх вкрай ненадійними. Багато хто скептично ставилися до якості наданого ними освіти, і були впевнені, що отримати роботу з таким дипломом буде набагато складніше. Чесно кажучи, були підстави так вважати, але тепер ситуація кардинально змінилася. Зараз вже росте недовіра до державних ВНЗ, якість освіти в яких стрімко падає. Якщо вірити статистиці за минулий рік, учні автономних ВНЗ за рівнем знань з великим відривом перевершують студентів державних установ.

Якщо більш детально розглянути проблему недооцінки приватних навчальних закладів, то стає очевидним, що причиною її виникнення стали виниклі в період існування СРСР стереотипи. Якщо раніше всі були впевнені, що недержавні ВНЗ нестабільні і ненадійні, то тепер ця думка є абсолютно помилковим.

Зазвичай, в державних ВУЗах діє усталена система оплати. У ситуації з автономними навчальними закладами це не так, адже вони самостійно встановлюють вартість навчання. Варто відзначити, що найчастіше ця сума набагато нижче, ніж в державних інститутах.

Більшість приватних ВНЗ можуть похвалитися відмінним станом приміщень, якісними меблями та іншими атрибутами, необхідними для повноцінного навчання. Саме по інфраструктурі можна судити про заможність і надійності навчального закладу. На жаль, більшість державних ВНЗ не можуть запропонувати таких умов. Якщо приватники відкривають свої інститути в нових будівлях, то приміщення державних ВНЗ можуть бути побудовані ще в середині минулого століття.

Що стосується недоліків, то він тільки один: більшість автономних ВНЗ не мають власного гуртожитку, що створює дискомфорт для деяких категорій абітурієнтів. Наприклад, якщо абітурієнт приїжджає з іншого міста, щоб вступити в приватний інститут, то йому потрібно буде самостійно знайти собі житло.

підводимо підсумки

Приватні ВНЗ мають масу переваг над державними, але, навіть з урахуванням цього, потрібно уважно ставиться до їх вибору. Якщо ви ще не визначилися з тим, в який з автономних інститутів подати документи, зверніть увагу на терміни функціонування. Краще уникати приватних ВНЗ, які існують зовсім недавно, і віддавати перевагу тим навчальним закладам, які вже досить давно в сфері освіти.

Приватний ВНЗ: що це?
Але чи є виправданим цей крок і чи зможе учень отримати якісну освіту в приватному інституті?
Приватний ВНЗ: що це?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация