Призупинення асоціації з ЄС: точки зору

  1. АВТОР:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

21 листопада 2013, 19:17 Переглядів: 21 листопада 2013, 19:17 Переглядів:   Думки європейських і українських політиків щодо сьогоднішнього рішення Кабміну розділилися

Думки європейських і українських політиків щодо сьогоднішнього рішення Кабміну розділилися. Фото: zn.ua.

Кабінет Міністрів України прийняв рішення призупинити процес підготовки до підписання угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Таке рішення Кабміну віце-прем'єр-міністр Юрій Бойко пояснив тим, що Україна не отримала сигналу від Євросоюзу щодо компенсації втрат , Які країна несе через скорочення товарообігу з країнами СНД, зокрема, з Росією.

Крім того, Кабмін ініціює створення тристоронньої комісії за участю Європейського Союзу та Російської Федерації. Метою комісії стане напрацювання комплексу питань, пов'язаних з відновленням втрачених обсягів українського виробництва. Раніше президент Росії Володимир Путін заявив, що Росія може взяти участь в тристоронніх переговорах в форматі Росія - Україна - Євросоюз, однак такі переговори повинні пройти до підписання угоди про асоціацію Україна-ЄС.

При цьому президент України Віктор Янукович підкреслив, що, незважаючи на складності, євроінтеграція все одно залишається стратегічним напрямком руху України .

"Я хочу підкреслити, що альтернативи реформам в Україні, альтернативи європейській інтеграції не існує", - сказав він. "Можливо, є тимчасові труднощі. Можливо, на якомусь етапі сходження до вершини нас наздогнала несприятлива погода. Але ми йдемо цим шляхом і не змінюємо маршруту", - зазначив він.

Однак Європейський союз рішення Кабінету Міністрів України розчарувало.

Член моніторингової місії Європарламенту в Україні, екс-президент Польщі Олександр Кваснєвський рішуче заявив, що Україна не підпише угоду про асоціацію з Європейським союзом на саміті Східного партнерства в кінці цього місяця у Вільнюсі.

"На саміті у Вільнюсі його не підпишуть. Це, власне, прохання про перерву в домовленостях для упорядкування економічних справ в Україні", - заявив екс-президент.

Глава комітету Європарламенту із закордонних справ Ельмар Брок вважає, що Віктор Янукович не готовий і вже не хоче підписувати угоду про асоціацію з Євросоюзом через тиск або обіцянок Росії.

З Броком згоден і Міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт. Свою позицію він висловив в Twitter.

"Український уряд несподівано прогнулося перед Кремлем. Політика брутального тиску, схоже, працює", - написав Більдт.

Депутат Європейського парламенту Яцек Саріуш-Вольський, який спеціалізується на питаннях Європейської політики сусідства, вважає, що Україні для євроінтеграції потрібен інший лідер.

"Янукович вибрав. Чи не буде угоди про асоціацію з ЄС у Вільнюсі. Україні потрібна зміна влади, по-справжньому проєвропейський лідер", - написав євродепутат в Twitter.

В той же час, шанси на підписання угоди у Вільнюсі ще є , Вважає екс-міністр закордонних справ Литви Аудронюс Ажубаліс.

"З приводу призупинення підготовки до підписання я можу тільки шкодувати. Доля підписання угоди про асоціацію буде вирішуватися в останні секунди Вільнюського саміту. До цього часу будуть різні інформаційні атаки і настання, відступу. Але я не думаю, що це остаточне рішення - останнє слово за президентом. Якби було навпаки, не буду нарікати, але це б означало, що Україна втратила свій шанс інтегруватися в Європу ", - сказав він.

Представник провладної Партії Регіонів Михайло Чечетов упевнений, що рішення Кабміну абсолютно себе виправдовує. Асоціація з ЄС без належної фінансової компенсації збитків зруйнує економіку України, тому процес підписання і був припинений, вважає нардеп.

А в опозиції впевнені, що призупинення процесу підписання угоди про асоціацію з ЄС фактично означає крах усіх відносин із Заходом , Які вибудовувала Україна. Таку думку висловив член фракції "Батьківщина" Сергій Соболєв .

Думки українських експертів теж розділилися .

Політолог Володимир Фесенко впевнений, Україна поки не втратила шанс підписати угоду про асоціацію з ЄС у Вільнюсі, незважаючи на рішення Кабміну про припинення підготовки до цього кроку. Рішення Кабміну говорить лише про відкладення цього питання на невизначений термін і про ініціативу Києва почати тристоронні переговори з Європою і Росією, вважає Фесенко.

Однак експерт економічних програм Центру Разумкова Василь Юрчишин упевнений, що прийняте Кабміном рішення ставить Україну в позицію аутсайдера і матиме негативний вплив на країну. Також експерт додав, що рішення призупинити евроінтреграцію означає відмову від європейських ринків, що є негативним наслідком.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

АВТОР:

Дарина Нинько

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация