Про батьківському благословенні

Про батьківському благословенні

До питання про статус неєврейських родичів. Хотілося б додати таке зауваження, що з 18 дітей, яких вважають єврейськими, лише двоє можуть мати благословення єврейського батька, інші ж є неблагословенні, тобто гріховні.

Благословення батька для справжніх євреїв, особливо дітей чоловічої статі, має більш важливе значення, ніж народження дітей від єврейської матері. Ті ж, хто втратив можливість отримати благословення по батьківській лінії, можуть мати в майбутньому тільки неблагословенного потомство. Це дуже важливий і відповідальний момент у взаєминах людини з Богом, бо Господь неблагословенного не повинен допомагати. Я так думаю і не думаю, що у раббі є причина не погодитися з моїми висновками.

Олександр
Київ
04057456943

Шановний рав Ессас!

Велике Вам спасибі, що відповіли на моє запитання. Я б більше ні про що не питала, але прочитала репліку Олександра з Києва і дуже засмутилася. Може здатися дивним, але я питала не зовсім про себе. Моя дочка в числі тих двох дівчаток, у яких батько єврей. Мій чоловік і мій батько євреї, але для них це мало що значить, хоча вони дуже хороші люди. Але єврейського благословення ні я, ні моя дочка від них не мали. Я взагалі до 12 років не знала, що я єврейка. Лише завдяки дочки я зрозуміла, якого скарби я була позбавлена. Я не хочу, щоб мої діти, внуки, правнуки плакали як і я, дізнавшись, чого була позбавлена.

Але єврейська життя не можлива без єврейської громади. Але з точки зору Олександра у нас виходить проклята громада, позбавлена ​​батьківського благословення.
Що ж робити? Що його може замінити? Мені здається, що єврейська громада як джерело світла, який висвітлює всі навколо. Це так важливо для такої грішній країни, як Росія. Ми не маємо права зникнути.

Світлана
Росія, С-Петербург
53057461939

Світлана   Росія, С-Петербург   53057461939

Обидва листи являють собою реакцію на нещодавно опублікований на сайті відповідь «Про статус неєврейських родичів» .

Відповім на них по порядку.

Благословення, яке дає батько своїм дітям, і справді позитивно впливає на їх долю. Як, до речі сказати - і благословення будь-якої людини. У Талмуді сказано: «Аль тіhйе біркат hедьот калу бефанеха» - «Та щоб не здавалось тобі легковагій бераха (благословення) звичайної людини».

Однак відсутність сказаного благословення ні «вирішального», ні «визначального» долю значення не має. І твердження, що (цитую) - «Благословення батька для справжніх євреїв, особливо дітей чоловічої статі, має більш важливе значення, ніж народження дітей від єврейської матері», ні в якій мірі не відображає дійсний стан справ. На нашому сайті неодноразово роз'яснювалося, що дитина, народжена у матері-єврейки, з'являється на світ з додатковою єврейської душею. А ось у дитини від матері-неєврейкою додаткової єврейської душі немає - незалежно від того, хто його батько. І ніякі батьківські благословення ситуацію не змінюють.

Тут доречно нагадати, що бераха (благословення) може допомогти людині збільшити і посилити в вищих світах щось, чим ця людина володіє. Але якщо чогось у індивідуума немає, бераха створити це не в змозі. Така її суть.

Далі автор першого листа дає «рекомендацію» Всевишньому, «вказуючи», кому в нашому світі Він не повинен допомагати ... Коментарі, здається, тут зайві.

Так що, Світлані не варто турбуватися про те, що на громаду нібито накладено «прокляття». Не стану давати концепції, позначеної в листі Олександра, будь-які визначення. Скажу лише, що вона ніякого відношення до нашої традиції не має.

Мені залишається тільки додати, що в Ізраїлі Коени (нащадки Аарона, брата Мойсея) благословляють присутніх на ранковій молитві в синагозі кожен (!) День. Це відбувається у всіх синагогах, якщо в громадській молитві бере участь хоча б один Коен. А один Коен в будь-який ранок знайдеться серед тих, хто молиться приблизно в 95 відсотках синагог. Поза Ізраїлю Коени благословляють тих, хто молиться у свята (Песах, Шавуот і т.д.).

Висновок такий: практично всі єврейські громади світу не залишаються без благословень - вони звучать в синагогах, як мінімум, кілька разів на рік.

І все ж, закінчуючи свою відповідь, ще раз повторю: ніякі благословення не визначають приналежність до нашого народу і не можуть гарантувати, що доля людини, який їх чує, зміниться на краще. І, навпаки: якщо людина благословення з якоїсь причини не отримав, це не означає, що успіх не буде супроводжувати йому в його справах ...

Автор тексту Еліягу Ессас

10.09.06



ПОНРАВИЛОСЬ? ПІШЛИ ЗАСЛАННЯ ДРУГУ

Що ж робити?
Що його може замінити?
ПОНРАВИЛОСЬ?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация