Про що говорять київські безпритульні перед настанням холодів

  1. Де знайти будинок?
  2. Різні люди, різні історії
  3. Як допомогти бездомним?
  4. Організація "Молодь за мир"

Старий чоловік у брудному одязі вибирає пластик зі сміттєвого контейнера, біля іншого контейнера жінка навантажує візок горою картону. Щодня ми бачимо бездомних людей. Нам простіше зробити вигляд, що ми їх не помічаємо, і багато хто намагається не замислюватися, чому вони опинилися на вулиці.

Мало кого цікавить, що жінка, яка спить в парку, може має 2 вищі освіти, а дідусь, так старанно вибирає пластик - талановитий художник, який в минулому виставлявся в багатьох галереях. Щоб опинитися на вулиці - у кожного є своя причина.

Де знайти будинок?

"За неофіційними даними в Києві більше 20 тис. Бездомних людей. Порахувати цих людей складно - велика їх частина не має навіть документів", - розповідає Юлія Бабій, прес-секретар центру денний допомоги Стефанія *.

За день його відвідують понад 500 бездомних, які проходять обов'язкове обстеження у лікаря, приймають душ і отримують чистий одяг. У центрі є понад 20 послуг для людей без даху над головою, але на території центру бездомні можуть перебувати з 8 ранку до 20:00.

У центрі є понад 20 послуг для людей без даху над головою, але на території центру бездомні можуть перебувати з 8 ранку до 20:00

Люди, прішедшіеза допомогою в центр Стефанія.

Взимку в центрі починає працювати пункт обігріву, а коли температура повітря на вулиці опускається нижче -10, він починає працювати цілодобово і може вмістити до 200 чоловік. Але це в морози, а в інші дні - людям, які позбавлені будинку, просто ніде переночувати.

У Києві існує Будинок соціальної опіки, де можуть провести ніч люди, які опинилися на вулиці. Вміщує він близько 166 чоловік, але як для такої великої кількості бездомних - це жахливо мало.

Інша проблема - для ночівлі обов'язково потрібно мати при собі документи, а вони відсутні у більшості жителів вулиці.

Головні труднощі - це ніч, - розповідає Олександр Юрійович, - днем ​​все люди зайняті - практично кожен знаходить собі роботу. А куди діватися вночі? Звідусіль виганяють. Виганяють все - і поліція, і охорона, і самі люди. Ніхто не робить ніякого співчуття. Я, найчастіше, ночую на вулиці, навчився під будь-який балкон - щоб не промокнути.

Чоловік розповів, що йому 66 років, він колишній військовий, з 1993 року стоїть в черзі на квартиру.

У Олександра Юрійовича була дружина, є 2 дітей і онуки. Розлучившись з дружиною і вийшовши на пенсію, він почав відчувати себе чужим і від небажання бути тягарем пішов на вулицю.

Багато людей живуть без даху над головою десятки років, і просто звикають до такого способу життя.

"Вперше опинившись на вулиці, люди думають, що це тимчасово, поки не вирішиться проблема, і самі того не помічаючи, залишаються жити. Найкраще допомагати і повертати цих людей в перші кілька місяців. Досить людині прожити на вулиці понад півроку і психологія починає сильно змінюватися. Вони звикають до незручності, нових умов, поганого запаху, до постійних принижень від людей. Такі люди починають жити інакше, і людини з вулиці не так просто повернути ", - пояснює Юлія.

Різні люди, різні історії

Опинитися можуть з різних причин - через проблеми в сім'ї, махінації з житлом, невміння соціалізуватися. Наприклад, діти, які виросли в інтернатах. За словами Юлії вони не привчені жити в родині, а в інтернатах немає достатньої психологічної підтримки. Після виходу з установи держава не всіх забезпечує житлом.

"Складно і тим, хто виходить з в'язниці. У багатьох обманним шляхом родичі забирають квартири і їм нікуди піти", - продовжує Юлія.

Схожий випадок у Станіслава. У квітні цього року він звільнився після 9 років колонії суворого режиму. Поки чоловік відбував покарання, його сестра продала квартиру і зараз йому ніде жити. Ще не думав, як буде замовити і не представляє. Зараз ночує де доведеться, найчастіше в парадних.

Документів після звільнення у нього теж немає:

Начальство колонії пообіцяло зробити паспорт і оформити пенсію, але нічого не було зроблено. Коли я звільнявся, то мені видали одну довідку, але її я втратив, і поки не уявляю як її відновлювати.

Відновлення документів - одна з головних проблем для людей, що живуть на вулиці. Паспорт - це пенсія, соціальні допомоги, можливість отримати роботу або стати на облік в Центр зайнятості.

Небажання відновлювати документи - поширена проблема серед бездомних. Відбувається це з різних причин, деякі просто не знають з чого почати, деяким ліньки.

Ростислав розповів, що для цього йому потрібно повернутися додому в своє місто, але там через велику кредиту він може бути заарештованим. З 4х років чоловік жив у дитбудинку, потім в інтернаті, а потім він потрапив до в'язниці, а після виходу майже відразу опинився на вулиці:

Людмилі 46 років, в минулому жінка викладач біології, але вже більше 5 років живе без будинку. Родичі виселили її із квартири і зараз вона ночує в занедбаних будинках, переходах, під'їздах, гріється на теплотрасах.

Суспільство нас відкидає, ми недоречні люди для них, не всім подобається, коли людина довгий час не приймав душ, і ходить в брудному одязі, "- розповідає жінка.

За словами Юлії Бабій, бездомні часто вигадують історії про себе. Але це пов'язано не з тим, що вони хочуть нас обдурити, а через змінену психології.

Опинившись на вулиці, люди звикають до негативного ставлення, починають відчувати себе непотрібними і придумують свій комфортний світ.

Як допомогти бездомним?

Допомагати бездомним людям не так складно. Всі люди різні, але важливо - не боятися з ними заговорити. Найчастіше ці люди з радістю відгукуються на увагу і дуже раді можливості відчути себе комусь потрібним.

Сказати добре слово, пригостити бездомної людини обідом або чашкою гарячого чаю, подарувати вовняний светр, який ви не носите з минулої зими - адже не так складно, правда?

Організація "Молодь за мир"

Двічі на тиждень волонтери готують обіди для нужденних і збирають одяг. Приєднатися може будь-хто.

Детальніше читайте на facebook сторінці організації.

* Благодійний фонд "Соціальне партнерство" з січня 2017 припинив свою роботу.

Де знайти будинок?
Де знайти будинок?
А куди діватися вночі?
Як допомогти бездомним?
Сказати добре слово, пригостити бездомної людини обідом або чашкою гарячого чаю, подарувати вовняний светр, який ви не носите з минулої зими - адже не так складно, правда?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация