Про труднощі вибору

В кінці червня «відгриміли» випускні, були вручені атестати і школярі стали абітурієнтами. Колись я сам дуже боявся цього слова, тому що складно припустити, що чекає на тебе попереду: цікава тобі спеціальність і хороший університет, або нудні пари і проведення часу. Проте минув час і можна з упевненістю сказати: ваше майбутнє залежить цілком і повністю від вас і від вашого вибору!

Проте минув час і можна з упевненістю сказати: ваше майбутнє залежить цілком і повністю від вас і від вашого вибору

Для початку визначтеся зі своєю спеціальністю. Сьогодні вони поділяються на технічні та гуманітарні. Традиційно вважається, що гуманітарії «багато говорять і міркують», а технарі «багато вважають, вирішують і думають». Насправді справи йдуть набагато складніше, ніж здається, і дуже багато залежить від вибору напрямку. Пригадується жарт з КВН'а: «- А навіщо придумали поділ на гуманітаріїв і технарів? - Щоб технарі на середині другого курсу зрозуміли, що вони все-таки гуманітарії ». Тому рекомендуємо чітко визначитися з тим, як ви плануєте провести найближчі роки в інституті, і що ви будете вивчати.

Те, що ви будете вивчати, безпосередньо залежить від вибору спеціальності. Необхідно усвідомлювати, що спеціальність - це не тільки те, що буде написано у вас в дипломі і, можливо навіть, далеко не залежить від того, ким ви будете в майбутньому. В першу чергу спеціальність - це сфера діяльності, яку вам належить вивчати. Наприклад, спеціальність «юриспруденція». Здавалося б, нічого складного немає, готують майбутніх юристів, і вивчати їх чекає сучасне законодавство. Але, перш за все, майбутнім «законникам» доводиться пізнавати суспільно-гуманітарні науки, такі, як: соціологія, філософія, політологія, історія політичних вчень, теорія держави і права та інше. У підсумку, багато першокурсників розчаровуються, так як сьогоднішні ВНЗ Казахстану вчать в першу чергу теорії, яка, як відомо, нудна й одноманітна.

Отже, сьогодні ми спробуємо розібрати три найпопулярніші спеціальності в РК.

Отже, сьогодні ми спробуємо розібрати три найпопулярніші спеціальності в РК

Спеціальність: Юриспруденція. Предмет за вибором на ЕНТ: Всесвітня історія. Кількість грантів в 2010 році: 100. Рекомендовані ВНЗ: КазНУ (Алмати), КазГЮА (Астана), університет Каспійський (Алмати). Вимоги для проходження на грант: «Алтин Біл і», не менше 90 балів без 5-го предмета.

Юрист - одна з найдавніших і найпрестижніших професій сучасності. На заході адвокати, нотаріуси, юрисконсульти - це «вершки» суспільства, «білі комірці», люди, в послугах яких рано чи пізно потребує кожен. Цікавий факт: стати юристом в Великобританії можна не маючи відповідної освіти - головне здати спеціальні іспити. Однак для успішного складання такого роду атестації потрібна підготовка, яка займає не менше двох років. В Японії, до речі кажучи, здача випускних іспитів для юристів надзвичайно складна: успішно здають менше 5 відсотків від числа випускників. У Казахстані дещо інша ситуація. Престиж юриспруденції в нашій країні зіграв з даною наукою злий жарт: після шкіл величезна кількість абітурієнтів щорічно хочуть пов'язати своє життя з правом, причому випускається з ВНЗ не менша кількість людей. Ринок таким чином просто-напросто переповнився правознавцями, та й нотаріати зустрічаються чи не на кожному розі. Але якщо ви горите бажанням стати юристом, і вас відлякує велика конкуренція - не турбуйтеся. Дійсно хороших фахівців в нашій країні не так багато. Тому рекомендуємо вам вивчати в терміновому порядку всесвітню історію, суспільствознавство і право - з цими науками ви ще не раз зустрінетеся.

Спеціальність: Економіка. Предмет за вибором на ЕНТ: Географія. Кількість грантів в 2010 році: 65. Рекомендовані ВНЗ: Казе (Алмати), КІМЕП (Алмати), КБТУ (Алмати), КазНУ (Алмати). Вимоги для проходження на грант: «Алтин Біл і», не менше 95 балів без 5-го предмета.

Зі здобуттям незалежності розпочався повноцінний перехід до ринкової економіки. Почалося поступово розвитку бізнесу, підприємництва та інших вільних економічних відносин. Природно, в терміновому порядку знадобилися кадри Вищим економічною освітою. До недавнього часу я не знав, ким працюють випускники-економісти. Як свідчить «Вікіпедія»: «В організаціях економісти беруть участь в розробці системи бюджетування здійснюють контроль виконання бюджету, а також підготовку і формування періодичної і управлінської звітності. Посадові обов'язки представників цієї професії полягають у дослідженні, плануванні та економічному супроводі фінансово-господарської діяльності компанії ». Однак, як і у випадку з юристами, престиж спеціальності і зв'язок з грошовим обігом притягнути велику кількість студентів. У зв'язку з цим останніми роками виділяється все менше грантів по даній і спорідненими спеціальностями (менеджмент - 46, фінанси - 60, облік і аудит - 60). Проте, бажаючих навчатися менше не стало, і, якщо ви горите бажанням осягнути ази економіки і не тільки, то вам краще особливу увагу приділити економічної географії. Не забудьте і про математику - вважати доведеться багато.

Спеціальність: Міжнародні відносини / Міжнародне право. Предмет за вибором на ЕНТ: англійська мова. Кількість грантів в 2010 році: 61/50. Рекомендовані ВНЗ: назарбаєвських університет (Астана), КазНУ (Алмати), ЄНУ (Астана), КазУМОіМЯ (Алмати), КазГЮА (Астана, за фахом «Міжнародне право»). Вимоги для проходження на грант: «Алтин Біл і», не менше 95 балів без 5-го предмета.

Дипломатами в нашій країні хочуть стати не менше, ніж юристами і економістами. Причини все ті ж: престиж, а також можливість подивитися світ і обзавестися великою кількістю зв'язків і корисних знайомств. Багато хто також вважає, що бути дипломатом і вирішувати міжнародні конфлікти цікаво - з цим ніхто не сперечається, але, на жаль, випускники-міжнародники в кращому випадку працюють консультантами в іноземних компаніях. Невелика кількість грантів знову свідчить про переповненому ринку трудових ресурсів в даній сфері. Часто задається питання, в чому різниця між «міжнародним правом» і «міжнародними відносинами». В першу чергу в галузі вивчення. На Міжнародних відносинах більше уваги приділяється дипломатії, а на Міжнародному праві правому аспекту. Крім того, варто відзначити, що на дані спеціальності досить високі ціни за рік навчання (в Астані не менше 500 тисяч). Тому якщо все-таки хочете стати дипломатом робіть упор на англійську і ні в якому разі не забувайте про всесвітню історію.

Кому цікаво подальший розгляд спеціальностей - пишіть.

Пригадується жарт з КВН'а: «- А навіщо придумали поділ на гуманітаріїв і технарів?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация