Продаж алкоголю. Вночі тільки пиво!

У Росії планується ввести заборону на роздрібний продаж алкоголю з 11 години вечора до 8-ї години ранку. Відповідний законопроект спрямований на узгодження в уряд. Під обмеження потрапляє і пиво, якщо вміст спирту в ньому перевищує 5 відсотків. Нова заборона планується ввести всюди, виняток становитимуть бари, кафе і ресторани.
У Росії планується ввести заборону на роздрібний продаж алкоголю з 11 години вечора до 8-ї години ранку

Фото: AP

Неважко зрозуміти, що після прийняття даного законопроекту у виграші залишаться виробники пива, а також бари, кафе і ресторани. З 1 січня Росія втричі збільшила пивні акцизи, що викликало невдоволення пивоварів. Тепер продажу цього напою в нічний час виростуть, що в деякій мірі компенсує випадання доходів. А ось ларьки, основний асортимент яких складає алкоголь і сигарети, стануть менш рентабельними.

Найбільш заповзятливі підприємства громадського харчування поспішать організувати нічні служби доставки, чим суттєво піднімуть власні прибутки, а також знизять тіньові доходи людей в кашкетах, які дуже люблять в нічний час проводити з напідпитку громадянами платні лекції на тему про шкідливість алкоголю.

Нагадаємо, що з 2 травня в Підмосков'ї вже заборонена торгівля міцним алкоголем з 21.00 до 11.00 всюди, за винятком підприємств громадського харчування і магазинів безмитної торгівлі в аеропортах.

Як повідомляють "Ведомости", Росалкогольрегулювання пропонувало більш жорсткі рамки заборони - з 9 вечора до 11 ранку, але в результаті комісія з регулювання алкогольного ринку, яку очолює віце-прем'єр Віктор Зубков, вибрала варіант Мінпромторгу, який передбачає продаж алкоголю з раннього ранку.

Варто зазначити, що регіональні влади вже взяли обмеження щодо продажу спиртного. У Чечні алкоголь продається тільки дві години на день з 08.00 до 10.00 ранку. У Петербурзі реалізація напоїв міцніше 15 градусів через торгові точки заборонена з 23.00 до 07.00.

У Ульяновської області міцні напої офіційно не продаються з 20.00 до 08.00, а також під час деяких свят, таких як "День знань", "Останній дзвоник". У Нижньогородській області продаж міцного алкоголю заборонена з 22.00 до 10.00, а також в Ростовській області (з 23.00 до 07.00), Комі (з 23.00 до 08.00), Забайкальському краї (з півночі до 08.00).

Читайте також: " Міцні настойки отримають по мінімуму "

Фото: AP

Одним з головних ініціаторів заборони нічного продажу алкоголю є і глава Росспоживнагляду. "Цинічно ліберальність" відносно міцного спиртного найгостріше відчувають жінки і діти - коли п'яні чоловіки повертаються додому і починають "качати права". Якщо буде зайнята більш жорстка позиція, то російські жінки нас підтримають ", - упевнений глава Росспоживнагляду Онищенко.

Якщо непримиренну позицію Онищенко щодо алкоголізму і сімейних проблем, що виникають на цьому грунті, можна тільки підтримати, то логіка головного санітарного лікаря кульгає. Можна подумати, що алкоголь російські чоловіки вживають тільки по ночах, а вдень і вечорами в принципі не можуть "качати права" вдома в стані алкогольного сп'яніння. Знову ж таки, ніхто не заважає запастися горілкою на ніч. А ось "додати" вночі стане складніше - це, мабуть, головне позитивний наслідок введення заборони на нічні продажу.

Схоже, головною фразою тут є "російські жінки нас підтримають". Напевно, якби діти могли голосувати, мантра звучала б так "російські жінки і діти нас підтримають" ... А чоловіки, значить, не підтримають ... Вони ворог номер один для держави в особі Онищенко?

Якщо говорити про хворобливої ​​залежності від алкоголю в гендерному розрізі, то в Росії саме жінки є найбільш активно спиваються категорією населення. Статистику з цього приводу не дуже люблять публікувати. Згідно з відкритими джерелами в 1993 році на 10 алкоголіків припадала лише одна жінка, в 2003 - вже чотири. За останні роки в Росії смертність від алкоголізму серед чоловіків збільшилася в 2,5 рази, серед жінок - в 3 рази.

Читайте також: " Сухий закон "повертається "?

Крім того, якщо до питущого чоловіка громадську думку щодо ліберально, то жіноче пияцтво є справою ганебним і суспільно засуджує. Саме тому жіночий алкоголізм є прихованим (зараз називаються цифри 3-5 жінок на 10 алкоголіків), тому ідентифікується складніше, хоча шлях до хворобливої ​​залежності у жінок в силу фізіології набагато коротше, ніж у чоловіків.

У Росії щорічно випивається 15,2 літра чистого спирту на людину, що майже в два рази вище, ніж в країнах ОЕСР. Всесвітня організація охорони здоров'я попереджає: споживання спиртних напоїв в кількості понад восьми літрів на рік загрожує згубними наслідками для здоров'я.

В уряді слідують розробленої антиалкогольної концепції, згідно з якою планується знизити споживання алкоголю на душу населення на 55% до 2020 року. За період 2010-2012 року рівень споживання алкогольної продукції на душу населення повинен бути знижений на 15%.

На 2013-2020 роки заплановано ліквідацію нелегального алкогольного ринку, зниження рівня споживання алкогольної продукції на душу населення на 55%. Причому скорочення споживання алкоголю, за розрахунками держави, на першому етапі досягається в тому числі за рахунок встановлення мінімальних роздрібних цін на алкогольну продукцію, які були введені в Росії з 1 січня поточного року.

Найцікавіше в рубриці " Економіка "

Вони ворог номер один для держави в особі Онищенко?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация