"Куплю молоточок № 74": як в Донецьку торгують зброєю через Інтернет - Новини Донбасу - Бойовики продають надлишки зброї, хоча його можна просто випросити | СЬОГОДНІ

  1. "Куплю молоточок № 74": як в Донецьку торгують зброєю через Інтернет 20 травня 2016, 7:49 Переглядів:...
  2. Орфографічна помилка в тексті:
  3. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
  4. АВТОРИ:
  5. Орфографічна помилка в тексті:
  6. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
  7. АВТОРИ:
  8. Орфографічна помилка в тексті:
  9. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
  10. АВТОРИ:
  11. Орфографічна помилка в тексті:

"Куплю молоточок № 74": як в Донецьку торгують зброєю через Інтернет

20 травня 2016, 7:49 Переглядів:

20 травня 2016, 7:49 Переглядів:

Бойовики зі зброєю. Фото: AFP & nbsp ;.

Легкість, з якою можна купити зброю в Донецьку і інших окупованих районах, вже не дивує. Сумний факт - на руках у населення повно найрізноманітніших стовбурів, і не факт, що під квітковими клумбами не зарито гармати і кулемети. З приходом бойових дій "чорний ринок "Зброї в Донецьку фактично легалізувався. В інтернеті на місцевих" дошках оголошень "і форумах всюди можна зустріти різні пропозиції про покупку і продаж автоматів, кулеметів і гранат різноманітних систем. Причому торгівля проводиться виключно в гривнях.

Деякі хитруни вуалюють свої оголошення на кшталт: "Чи потрібен молоток №74 або компактний варіант, а також заклепочник типу" Петро Михайлович ". Бажано, в комплекті з витратні матеріали. Пропозиції чекаю на" мило "(електронну пошту. - Авт.), - говориться в повідомленні.

Звичайно, далеко не кожен зрозуміє, чому в розділі "Зброя" мова йде про якийсь "молоточок №74" або "Інструмент Олександр Костянтинович" - попросту кажучи, автомат Калашникова-74, і "заклепочник Петро Михайлович" - ПМ, пістолет Макарова . Продають "правильні" стартові пістолети за 1500 гривень - як кажуть експерти, така зброя не вимагає переробки, оскільки калібр дозволяє використовувати бойові патрони. До речі, патрони теж легко продаються і купуються. "Продам бойові патрони 7,62х54 по 40 грн.", - написано вже в іншому оголошенні.

Невинне на вигляд пропозиція "Куплю залізо. Терміново" зовсім не означає, що людина потребує металі. Позначка "У пріоритеті - ТТ АКСУ" означає, що покупцеві конче потрібен пістолет або укорочений складаний автомат Калашникова.

Деякі "збройові барони", судячи з оголошення, торгують зброєю не тільки в зоні військового конфлікту, а й обіцяють доставити зброю в інші країни.

"Ми займаємося продажем бойової зброї з Донецька, - написано в одному з оголошень. - Ми продаємо зброю без документів, без особистої зустрічі, недорого, конфіденційно. Доставляємо по Україні, Росії, Білорусі та в інші країни СНД. Ви можете купити бойовий пістолет і боєприпаси до неї без особливих складнощів. Не варто переживати з приводу "мусорських підстав" - угода буде організована так, щоб максимально убезпечити як покупця, так і продавця. з приводу придбання пишіть на пошту ".

Зброю можна випросити по дружбі

Навіть самі "правоохоронці" в Донецьку зізнаються, що ситуація з "чорним ринком зброї" склалася практично критична, а на руках місцевих жителів осіло стільки стовбурів, що можна озброїти невелику армію.

Навіть самі правоохоронці в Донецьку зізнаються, що ситуація з чорним ринком зброї склалася практично критична, а на руках місцевих жителів осіло стільки стовбурів, що можна озброїти невелику армію

Фото: Соцмережі

"За останні два роки, за найбільш приблизними підрахунками з незаконним обігом зброї стикався, по крайней мере, кожен п'ятий житель Донецька, - інкогніто розповів співробітник" поліції ДНР ". - Хтось по дружбі випросив собі пістолет у" ополченця ", кому то просто так відсипали патронів. "Чорний ринок" практично легалізувався. Місцеві "влади" схопилися за голову, але цей потік зброї так просто вже не зупинити. у середньому ціна за ПМ в районі $ 250-300, АК - $ 350-500, гранати $ 50 -70. Головне - знати тих, хто якось пов'язаний з військовими структурами "ДНР". Варто лише про атіться - продадуть, були б гроші. Продається "списане" зброю. Наприклад, хто під час бою вважає, скільки боєць використовував гранат або патронів? Потім надлишки зброї повертаються в тили і про них не говорять. За приблизними підрахунками, тільки по Донецькій агломерації зброї у простих людей дуже багато - вистачить озброїти два-три батальйону ".

Ставлення до зброї у жителів окупованих районів трансформувалося зі страху в просте цікавість і звичайне бажання заробити на цьому грошей.

"У мого кума був сусід" ополченець ", який потихеньку складирував вдома зброю. Те автомат принесе, то гранату - звичайно ж, хвалився цим. А якось раз, притягнув гранатомет. Ми, звичайно, біля скроні пальцем крутили і жартували над ним : "Ти б ще танк привіз додому!" Він потихеньку кудись перепродував зброю і патрони, - розповів житель Макіївки Віталій Балаян. - Але півроку тому його вбили на фронті, а в його будинку "МГБ" провело тотальний обшук. Вивезли все зброю , яке той назбирав, - повний багажник "шістки" завантажили. А кум мій, дурень, за пар у тижнів до цього чогось погодився взяти до себе на зберігання РПГ і автомат. Здавати страшно - раптом розстріляють. Загалом, кум закопав у себе це все в городі, а зверху квіточок насадив. Сказав, коли офіційна влада буде і оголосить здачу зброї - тоді і віддасть всі поліції ".

Бойовики викрадають надіслані автомати

Щоб стати власником смертельної "іграшки", її не обов'язково купувати. Можна просто знайти. Буквально місяць тому в Докучаєвську учень 8-го класу приніс на урок математики п'ять патронів до великокаліберного кулемета "Утес" і почав розбирати один з них. На жаль, у дитини навіть не виникло думки, що патрон розміром з долоню дорослої людини може викликати біду.

"В результаті боєприпас розірвався у нього в руці. У школяра сильно пошкоджена кисть, шестеро його однокласників травмовані. Встановлено, що заборонені предмети подарував школяреві його друг. Хлопчисько назбирав патрони в зоні бойових дій і щедро роздарував їх своїм друзям, відібрала кожному по 5 10 штук ", - йдеться в повідомленні місцевих правоохоронців. Тоді у дітей вилучили понад 200 боєприпасів.

Про безконтрольному обіг зброї на тимчасово окупованих територіях Донбасу заявили і в Головному управлінні розвідки Міноборони України. У відомстві розповіли, що за останній час встановлені випадки розкрадання зброї в підрозділах, підпорядкованих "міністерству держбезпеки ДНР".

Фото: Соцмережі

"16 травня в зв'язку з появою на" чорному ринку "Донецька автоматів АК-47 і пістолетів Макарова в заводській упаковці, співробітниками ФСБ РФ проводиться перевірка місця зберігання зброї "МГБ ДНР", розташованому на бульварі Шевченка, 26, куди недавно завезли чергову партію стрілецької зброї з Росії. 17 травня, з огляду на затримання в Новоазовську військовослужбовця при спробі продажу пістолета Макарова, в місцях зберігання зброї і боєприпасів цього полку проведена позапланова перевірка, в ході якої виявлено недостачу п'яти автоматів Калашникова, снайперської гвинтівки та пістолета Макарова ", - йдеться в повідомленні силовиків.

"Роззброєння на Донбасі затягнеться на роки"

За словами екс-заступника глави Генштабу ЗСУ Ігоря Романенка, військові конфлікти завжди тільки сприяли незаконному оборону зброї. У нинішньому конфлікті на сході України ніхто не може назвати приблизно кількість зброї, що осів у мирних людей по обидві сторони від лінії фронту.

"Звичайно, це тисячі одиниць. Там де ведуться бойові дії, завжди відбувається активізація збройового" чорного ринку ". Для цього є відповідні умови. В Україні ця проблема була навіть у мирний час, а зараз тим більше стоїть гостро", - розповів Романенко.

Фото: Соцмережі

Також, за словами експерта, проблема не вирішиться з поверненням тимчасово окупованих територій Донбасу під контроль України - далеко не всі люди кинуться здавати незаконну зброю правоохоронцям. "Не всі зброю буде виведено, ця проблема довгі затягнеться на роки", - підкреслив експерт.

Легкість, з якою бойовики т.зв. "ДНР" продають зброю, може бути свідченням того, що російський "військторг" ще довго не буде закритий, і запаси "маслюків", " петрів Михалич "і" Олександр Костянтинович "будуть постійно поповнюватися." Практично на кожному ринку Донецька є торгове місце, де продають камуфляж, берци, каски та інше обмундирування. Природно, у цих же хлопців є непоганий асортимент зброї, але не будуть же вони викладати його на прилавок. Питати треба. А ось звідки зброя - питати не треба, - каже військовий експерт Георгій Салманішвілі. - Зайва цікавість губить в прямому сенсі - можуть запідозрити шпигуна. Взагалі, я б розглядав покупку населенням зброї не стільки як спосіб озброїтися і захистити свій будинок, скільки свого роду вкладення грошей. Ну, купить житель Донецька дядько Петя пістолет. Користуватися він їм не вміє, в тирі не був ні разу - і скористатися ним у разі небезпеки не зможе. Швидше, його і покладуть з його ж пістолета. А ось купити, щоб потім продати дорожче, - ось це по-нашому ".

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "" Куплю молоточок № 74 ": як в Донецьку торгують зброєю через Інтернет". інші Новини Донбасу дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОРИ:

Зайцев Василь, Станіслав Донець

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

"Куплю молоточок № 74": як в Донецьку торгують зброєю через Інтернет

20 травня 2016, 7:49 Переглядів:

20 травня 2016, 7:49 Переглядів:

Бойовики зі зброєю. Фото: AFP & nbsp ;.

Легкість, з якою можна купити зброю в Донецьку і інших окупованих районах, вже не дивує. Сумний факт - на руках у населення повно найрізноманітніших стовбурів, і не факт, що під квітковими клумбами не зарито гармати і кулемети. З приходом бойових дій "чорний ринок "Зброї в Донецьку фактично легалізувався. В інтернеті на місцевих" дошках оголошень "і форумах всюди можна зустріти різні пропозиції про покупку і продаж автоматів, кулеметів і гранат різноманітних систем. Причому торгівля проводиться виключно в гривнях.

Деякі хитруни вуалюють свої оголошення на кшталт: "Чи потрібен молоток №74 або компактний варіант, а також заклепочник типу" Петро Михайлович ". Бажано, в комплекті з витратні матеріали. Пропозиції чекаю на" мило "(електронну пошту. - Авт.), - говориться в повідомленні.

Звичайно, далеко не кожен зрозуміє, чому в розділі "Зброя" мова йде про якийсь "молоточок №74" або "Інструмент Олександр Костянтинович" - попросту кажучи, автомат Калашникова-74, і "заклепочник Петро Михайлович" - ПМ, пістолет Макарова . Продають "правильні" стартові пістолети за 1500 гривень - як кажуть експерти, така зброя не вимагає переробки, оскільки калібр дозволяє використовувати бойові патрони. До речі, патрони теж легко продаються і купуються. "Продам бойові патрони 7,62х54 по 40 грн.", - написано вже в іншому оголошенні.

Невинне на вигляд пропозиція "Куплю залізо. Терміново" зовсім не означає, що людина потребує металі. Позначка "У пріоритеті - ТТ АКСУ" означає, що покупцеві конче потрібен пістолет або укорочений складаний автомат Калашникова.

Деякі "збройові барони", судячи з оголошення, торгують зброєю не тільки в зоні військового конфлікту, а й обіцяють доставити зброю в інші країни.

"Ми займаємося продажем бойової зброї з Донецька, - написано в одному з оголошень. - Ми продаємо зброю без документів, без особистої зустрічі, недорого, конфіденційно. Доставляємо по Україні, Росії, Білорусі та в інші країни СНД. Ви можете купити бойовий пістолет і боєприпаси до неї без особливих складнощів. Не варто переживати з приводу "мусорських підстав" - угода буде організована так, щоб максимально убезпечити як покупця, так і продавця. з приводу придбання пишіть на пошту ".

Зброю можна випросити по дружбі

Навіть самі "правоохоронці" в Донецьку зізнаються, що ситуація з "чорним ринком зброї" склалася практично критична, а на руках місцевих жителів осіло стільки стовбурів, що можна озброїти невелику армію.

Навіть самі правоохоронці в Донецьку зізнаються, що ситуація з чорним ринком зброї склалася практично критична, а на руках місцевих жителів осіло стільки стовбурів, що можна озброїти невелику армію

Фото: Соцмережі

"За останні два роки, за найбільш приблизними підрахунками з незаконним обігом зброї стикався, по крайней мере, кожен п'ятий житель Донецька, - інкогніто розповів співробітник" поліції ДНР ". - Хтось по дружбі випросив собі пістолет у" ополченця ", кому то просто так відсипали патронів. "Чорний ринок" практично легалізувався. Місцеві "влади" схопилися за голову, але цей потік зброї так просто вже не зупинити. у середньому ціна за ПМ в районі $ 250-300, АК - $ 350-500, гранати $ 50 -70. Головне - знати тих, хто якось пов'язаний з військовими структурами "ДНР". Варто лише про атіться - продадуть, були б гроші. Продається "списане" зброю. Наприклад, хто під час бою вважає, скільки боєць використовував гранат або патронів? Потім надлишки зброї повертаються в тили і про них не говорять. За приблизними підрахунками, тільки по Донецькій агломерації зброї у простих людей дуже багато - вистачить озброїти два-три батальйону ".

Ставлення до зброї у жителів окупованих районів трансформувалося зі страху в просте цікавість і звичайне бажання заробити на цьому грошей.

"У мого кума був сусід" ополченець ", який потихеньку складирував вдома зброю. Те автомат принесе, то гранату - звичайно ж, хвалився цим. А якось раз, притягнув гранатомет. Ми, звичайно, біля скроні пальцем крутили і жартували над ним : "Ти б ще танк привіз додому!" Він потихеньку кудись перепродував зброю і патрони, - розповів житель Макіївки Віталій Балаян. - Але півроку тому його вбили на фронті, а в його будинку "МГБ" провело тотальний обшук. Вивезли все зброю , яке той назбирав, - повний багажник "шістки" завантажили. А кум мій, дурень, за пар у тижнів до цього чогось погодився взяти до себе на зберігання РПГ і автомат. Здавати страшно - раптом розстріляють. Загалом, кум закопав у себе це все в городі, а зверху квіточок насадив. Сказав, коли офіційна влада буде і оголосить здачу зброї - тоді і віддасть всі поліції ".

Бойовики викрадають надіслані автомати

Щоб стати власником смертельної "іграшки", її не обов'язково купувати. Можна просто знайти. Буквально місяць тому в Докучаєвську учень 8-го класу приніс на урок математики п'ять патронів до великокаліберного кулемета "Утес" і почав розбирати один з них. На жаль, у дитини навіть не виникло думки, що патрон розміром з долоню дорослої людини може викликати біду.

"В результаті боєприпас розірвався у нього в руці. У школяра сильно пошкоджена кисть, шестеро його однокласників травмовані. Встановлено, що заборонені предмети подарував школяреві його друг. Хлопчисько назбирав патрони в зоні бойових дій і щедро роздарував їх своїм друзям, відібрала кожному по 5 10 штук ", - йдеться в повідомленні місцевих правоохоронців. Тоді у дітей вилучили понад 200 боєприпасів.

Про безконтрольному обіг зброї на тимчасово окупованих територіях Донбасу заявили і в Головному управлінні розвідки Міноборони України. У відомстві розповіли, що за останній час встановлені випадки розкрадання зброї в підрозділах, підпорядкованих "міністерству держбезпеки ДНР".

Фото: Соцмережі

"16 травня в зв'язку з появою на" чорному ринку "Донецька автоматів АК-47 і пістолетів Макарова в заводській упаковці, співробітниками ФСБ РФ проводиться перевірка місця зберігання зброї "МГБ ДНР", розташованому на бульварі Шевченка, 26, куди недавно завезли чергову партію стрілецької зброї з Росії. 17 травня, з огляду на затримання в Новоазовську військовослужбовця при спробі продажу пістолета Макарова, в місцях зберігання зброї і боєприпасів цього полку проведена позапланова перевірка, в ході якої виявлено недостачу п'яти автоматів Калашникова, снайперської гвинтівки та пістолета Макарова ", - йдеться в повідомленні силовиків.

"Роззброєння на Донбасі затягнеться на роки"

За словами екс-заступника глави Генштабу ЗСУ Ігоря Романенка, військові конфлікти завжди тільки сприяли незаконному оборону зброї. У нинішньому конфлікті на сході України ніхто не може назвати приблизно кількість зброї, що осів у мирних людей по обидві сторони від лінії фронту.

"Звичайно, це тисячі одиниць. Там де ведуться бойові дії, завжди відбувається активізація збройового" чорного ринку ". Для цього є відповідні умови. В Україні ця проблема була навіть у мирний час, а зараз тим більше стоїть гостро", - розповів Романенко.

Фото: Соцмережі

Також, за словами експерта, проблема не вирішиться з поверненням тимчасово окупованих територій Донбасу під контроль України - далеко не всі люди кинуться здавати незаконну зброю правоохоронцям. "Не всі зброю буде виведено, ця проблема довгі затягнеться на роки", - підкреслив експерт.

Легкість, з якою бойовики т.зв. "ДНР" продають зброю, може бути свідченням того, що російський "військторг" ще довго не буде закритий, і запаси "маслюків", " петрів Михалич "і" Олександр Костянтинович "будуть постійно поповнюватися." Практично на кожному ринку Донецька є торгове місце, де продають камуфляж, берци, каски та інше обмундирування. Природно, у цих же хлопців є непоганий асортимент зброї, але не будуть же вони викладати його на прилавок. Питати треба. А ось звідки зброя - питати не треба, - каже військовий експерт Георгій Салманішвілі. - Зайва цікавість губить в прямому сенсі - можуть запідозрити шпигуна. Взагалі, я б розглядав покупку населенням зброї не стільки як спосіб озброїтися і захистити свій будинок, скільки свого роду вкладення грошей. Ну, купить житель Донецька дядько Петя пістолет. Користуватися він їм не вміє, в тирі не був ні разу - і скористатися ним у разі небезпеки не зможе. Швидше, його і покладуть з його ж пістолета. А ось купити, щоб потім продати дорожче, - ось це по-нашому ".

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "" Куплю молоточок № 74 ": як в Донецьку торгують зброєю через Інтернет". інші Новини Донбасу дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОРИ:

Зайцев Василь, Станіслав Донець

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Спасибі! Повідомлення надіслано.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

"Куплю молоточок № 74": як в Донецьку торгують зброєю через Інтернет

20 травня 2016, 7:49 Переглядів:

20 травня 2016, 7:49 Переглядів:

Бойовики зі зброєю. Фото: AFP & nbsp ;.

Легкість, з якою можна купити зброю в Донецьку і інших окупованих районах, вже не дивує. Сумний факт - на руках у населення повно найрізноманітніших стовбурів, і не факт, що під квітковими клумбами не зарито гармати і кулемети. З приходом бойових дій "чорний ринок "Зброї в Донецьку фактично легалізувався. В інтернеті на місцевих" дошках оголошень "і форумах всюди можна зустріти різні пропозиції про покупку і продаж автоматів, кулеметів і гранат різноманітних систем. Причому торгівля проводиться виключно в гривнях.

Деякі хитруни вуалюють свої оголошення на кшталт: "Чи потрібен молоток №74 або компактний варіант, а також заклепочник типу" Петро Михайлович ". Бажано, в комплекті з витратні матеріали. Пропозиції чекаю на" мило "(електронну пошту. - Авт.), - говориться в повідомленні.

Звичайно, далеко не кожен зрозуміє, чому в розділі "Зброя" мова йде про якийсь "молоточок №74" або "Інструмент Олександр Костянтинович" - попросту кажучи, автомат Калашникова-74, і "заклепочник Петро Михайлович" - ПМ, пістолет Макарова . Продають "правильні" стартові пістолети за 1500 гривень - як кажуть експерти, така зброя не вимагає переробки, оскільки калібр дозволяє використовувати бойові патрони. До речі, патрони теж легко продаються і купуються. "Продам бойові патрони 7,62х54 по 40 грн.", - написано вже в іншому оголошенні.

Невинне на вигляд пропозиція "Куплю залізо. Терміново" зовсім не означає, що людина потребує металі. Позначка "У пріоритеті - ТТ АКСУ" означає, що покупцеві конче потрібен пістолет або укорочений складаний автомат Калашникова.

Деякі "збройові барони", судячи з оголошення, торгують зброєю не тільки в зоні військового конфлікту, а й обіцяють доставити зброю в інші країни.

"Ми займаємося продажем бойової зброї з Донецька, - написано в одному з оголошень. - Ми продаємо зброю без документів, без особистої зустрічі, недорого, конфіденційно. Доставляємо по Україні, Росії, Білорусі та в інші країни СНД. Ви можете купити бойовий пістолет і боєприпаси до неї без особливих складнощів. Не варто переживати з приводу "мусорських підстав" - угода буде організована так, щоб максимально убезпечити як покупця, так і продавця. з приводу придбання пишіть на пошту ".

Зброю можна випросити по дружбі

Навіть самі "правоохоронці" в Донецьку зізнаються, що ситуація з "чорним ринком зброї" склалася практично критична, а на руках місцевих жителів осіло стільки стовбурів, що можна озброїти невелику армію.

Навіть самі правоохоронці в Донецьку зізнаються, що ситуація з чорним ринком зброї склалася практично критична, а на руках місцевих жителів осіло стільки стовбурів, що можна озброїти невелику армію

Фото: Соцмережі

"За останні два роки, за найбільш приблизними підрахунками з незаконним обігом зброї стикався, по крайней мере, кожен п'ятий житель Донецька, - інкогніто розповів співробітник" поліції ДНР ". - Хтось по дружбі випросив собі пістолет у" ополченця ", кому то просто так відсипали патронів. "Чорний ринок" практично легалізувався. Місцеві "влади" схопилися за голову, але цей потік зброї так просто вже не зупинити. у середньому ціна за ПМ в районі $ 250-300, АК - $ 350-500, гранати $ 50 -70. Головне - знати тих, хто якось пов'язаний з військовими структурами "ДНР". Варто лише про атіться - продадуть, були б гроші. Продається "списане" зброю. Наприклад, хто під час бою вважає, скільки боєць використовував гранат або патронів? Потім надлишки зброї повертаються в тили і про них не говорять. За приблизними підрахунками, тільки по Донецькій агломерації зброї у простих людей дуже багато - вистачить озброїти два-три батальйону ".

Ставлення до зброї у жителів окупованих районів трансформувалося зі страху в просте цікавість і звичайне бажання заробити на цьому грошей.

"У мого кума був сусід" ополченець ", який потихеньку складирував вдома зброю. Те автомат принесе, то гранату - звичайно ж, хвалився цим. А якось раз, притягнув гранатомет. Ми, звичайно, біля скроні пальцем крутили і жартували над ним : "Ти б ще танк привіз додому!" Він потихеньку кудись перепродував зброю і патрони, - розповів житель Макіївки Віталій Балаян. - Але півроку тому його вбили на фронті, а в його будинку "МГБ" провело тотальний обшук. Вивезли все зброю , яке той назбирав, - повний багажник "шістки" завантажили. А кум мій, дурень, за пар у тижнів до цього чогось погодився взяти до себе на зберігання РПГ і автомат. Здавати страшно - раптом розстріляють. Загалом, кум закопав у себе це все в городі, а зверху квіточок насадив. Сказав, коли офіційна влада буде і оголосить здачу зброї - тоді і віддасть всі поліції ".

Бойовики викрадають надіслані автомати

Щоб стати власником смертельної "іграшки", її не обов'язково купувати. Можна просто знайти. Буквально місяць тому в Докучаєвську учень 8-го класу приніс на урок математики п'ять патронів до великокаліберного кулемета "Утес" і почав розбирати один з них. На жаль, у дитини навіть не виникло думки, що патрон розміром з долоню дорослої людини може викликати біду.

"В результаті боєприпас розірвався у нього в руці. У школяра сильно пошкоджена кисть, шестеро його однокласників травмовані. Встановлено, що заборонені предмети подарував школяреві його друг. Хлопчисько назбирав патрони в зоні бойових дій і щедро роздарував їх своїм друзям, відібрала кожному по 5 10 штук ", - йдеться в повідомленні місцевих правоохоронців. Тоді у дітей вилучили понад 200 боєприпасів.

Про безконтрольному обіг зброї на тимчасово окупованих територіях Донбасу заявили і в Головному управлінні розвідки Міноборони України. У відомстві розповіли, що за останній час встановлені випадки розкрадання зброї в підрозділах, підпорядкованих "міністерству держбезпеки ДНР".

Фото: Соцмережі

"16 травня в зв'язку з появою на" чорному ринку "Донецька автоматів АК-47 і пістолетів Макарова в заводській упаковці, співробітниками ФСБ РФ проводиться перевірка місця зберігання зброї "МГБ ДНР", розташованому на бульварі Шевченка, 26, куди недавно завезли чергову партію стрілецької зброї з Росії. 17 травня, з огляду на затримання в Новоазовську військовослужбовця при спробі продажу пістолета Макарова, в місцях зберігання зброї і боєприпасів цього полку проведена позапланова перевірка, в ході якої виявлено недостачу п'яти автоматів Калашникова, снайперської гвинтівки та пістолета Макарова ", - йдеться в повідомленні силовиків.

"Роззброєння на Донбасі затягнеться на роки"

За словами екс-заступника глави Генштабу ЗСУ Ігоря Романенка, військові конфлікти завжди тільки сприяли незаконному оборону зброї. У нинішньому конфлікті на сході України ніхто не може назвати приблизно кількість зброї, що осів у мирних людей по обидві сторони від лінії фронту.

"Звичайно, це тисячі одиниць. Там де ведуться бойові дії, завжди відбувається активізація збройового" чорного ринку ". Для цього є відповідні умови. В Україні ця проблема була навіть у мирний час, а зараз тим більше стоїть гостро", - розповів Романенко.

Фото: Соцмережі

Також, за словами експерта, проблема не вирішиться з поверненням тимчасово окупованих територій Донбасу під контроль України - далеко не всі люди кинуться здавати незаконну зброю правоохоронцям. "Не всі зброю буде виведено, ця проблема довгі затягнеться на роки", - підкреслив експерт.

Легкість, з якою бойовики т.зв. "ДНР" продають зброю, може бути свідченням того, що російський "військторг" ще довго не буде закритий, і запаси "маслюків", " петрів Михалич "і" Олександр Костянтинович "будуть постійно поповнюватися." Практично на кожному ринку Донецька є торгове місце, де продають камуфляж, берци, каски та інше обмундирування. Природно, у цих же хлопців є непоганий асортимент зброї, але не будуть же вони викладати його на прилавок. Питати треба. А ось звідки зброя - питати не треба, - каже військовий експерт Георгій Салманішвілі. - Зайва цікавість губить в прямому сенсі - можуть запідозрити шпигуна. Взагалі, я б розглядав покупку населенням зброї не стільки як спосіб озброїтися і захистити свій будинок, скільки свого роду вкладення грошей. Ну, купить житель Донецька дядько Петя пістолет. Користуватися він їм не вміє, в тирі не був ні разу - і скористатися ним у разі небезпеки не зможе. Швидше, його і покладуть з його ж пістолета. А ось купити, щоб потім продати дорожче, - ось це по-нашому ".

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "" Куплю молоточок № 74 ": як в Донецьку торгують зброєю через Інтернет". інші Новини Донбасу дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОРИ:

Зайцев Василь, Станіслав Донець

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Спасибі! Повідомлення надіслано.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

"Куплю молоточок № 74": як в Донецьку торгують зброєю через Інтернет

20 травня 2016, 7:49 Переглядів:

20 травня 2016, 7:49 Переглядів:

Бойовики зі зброєю. Фото: AFP & nbsp ;.

Легкість, з якою можна купити зброю в Донецьку і інших окупованих районах, вже не дивує. Сумний факт - на руках у населення повно найрізноманітніших стовбурів, і не факт, що під квітковими клумбами не зарито гармати і кулемети. З приходом бойових дій "чорний ринок "Зброї в Донецьку фактично легалізувався. В інтернеті на місцевих" дошках оголошень "і форумах всюди можна зустріти різні пропозиції про покупку і продаж автоматів, кулеметів і гранат різноманітних систем. Причому торгівля проводиться виключно в гривнях.

Деякі хитруни вуалюють свої оголошення на кшталт: "Чи потрібен молоток №74 або компактний варіант, а також заклепочник типу" Петро Михайлович ". Бажано, в комплекті з витратні матеріали. Пропозиції чекаю на" мило "(електронну пошту. - Авт.), - говориться в повідомленні.

Звичайно, далеко не кожен зрозуміє, чому в розділі "Зброя" мова йде про якийсь "молоточок №74" або "Інструмент Олександр Костянтинович" - попросту кажучи, автомат Калашникова-74, і "заклепочник Петро Михайлович" - ПМ, пістолет Макарова . Продають "правильні" стартові пістолети за 1500 гривень - як кажуть експерти, така зброя не вимагає переробки, оскільки калібр дозволяє використовувати бойові патрони. До речі, патрони теж легко продаються і купуються. "Продам бойові патрони 7,62х54 по 40 грн.", - написано вже в іншому оголошенні.

Невинне на вигляд пропозиція "Куплю залізо. Терміново" зовсім не означає, що людина потребує металі. Позначка "У пріоритеті - ТТ АКСУ" означає, що покупцеві конче потрібен пістолет або укорочений складаний автомат Калашникова.

Деякі "збройові барони", судячи з оголошення, торгують зброєю не тільки в зоні військового конфлікту, а й обіцяють доставити зброю в інші країни.

"Ми займаємося продажем бойової зброї з Донецька, - написано в одному з оголошень. - Ми продаємо зброю без документів, без особистої зустрічі, недорого, конфіденційно. Доставляємо по Україні, Росії, Білорусі та в інші країни СНД. Ви можете купити бойовий пістолет і боєприпаси до неї без особливих складнощів. Не варто переживати з приводу "мусорських підстав" - угода буде організована так, щоб максимально убезпечити як покупця, так і продавця. з приводу придбання пишіть на пошту ".

Зброю можна випросити по дружбі

Навіть самі "правоохоронці" в Донецьку зізнаються, що ситуація з "чорним ринком зброї" склалася практично критична, а на руках місцевих жителів осіло стільки стовбурів, що можна озброїти невелику армію.

Навіть самі правоохоронці в Донецьку зізнаються, що ситуація з чорним ринком зброї склалася практично критична, а на руках місцевих жителів осіло стільки стовбурів, що можна озброїти невелику армію

Фото: Соцмережі

"За останні два роки, за найбільш приблизними підрахунками з незаконним обігом зброї стикався, по крайней мере, кожен п'ятий житель Донецька, - інкогніто розповів співробітник" поліції ДНР ". - Хтось по дружбі випросив собі пістолет у" ополченця ", кому то просто так відсипали патронів. "Чорний ринок" практично легалізувався. Місцеві "влади" схопилися за голову, але цей потік зброї так просто вже не зупинити. у середньому ціна за ПМ в районі $ 250-300, АК - $ 350-500, гранати $ 50 -70. Головне - знати тих, хто якось пов'язаний з військовими структурами "ДНР". Варто лише про атіться - продадуть, були б гроші. Продається "списане" зброю. Наприклад, хто під час бою вважає, скільки боєць використовував гранат або патронів? Потім надлишки зброї повертаються в тили і про них не говорять. За приблизними підрахунками, тільки по Донецькій агломерації зброї у простих людей дуже багато - вистачить озброїти два-три батальйону ".

Ставлення до зброї у жителів окупованих районів трансформувалося зі страху в просте цікавість і звичайне бажання заробити на цьому грошей.

"У мого кума був сусід" ополченець ", який потихеньку складирував вдома зброю. Те автомат принесе, то гранату - звичайно ж, хвалився цим. А якось раз, притягнув гранатомет. Ми, звичайно, біля скроні пальцем крутили і жартували над ним : "Ти б ще танк привіз додому!" Він потихеньку кудись перепродував зброю і патрони, - розповів житель Макіївки Віталій Балаян. - Але півроку тому його вбили на фронті, а в його будинку "МГБ" провело тотальний обшук. Вивезли все зброю , яке той назбирав, - повний багажник "шістки" завантажили. А кум мій, дурень, за пар у тижнів до цього чогось погодився взяти до себе на зберігання РПГ і автомат. Здавати страшно - раптом розстріляють. Загалом, кум закопав у себе це все в городі, а зверху квіточок насадив. Сказав, коли офіційна влада буде і оголосить здачу зброї - тоді і віддасть всі поліції ".

Бойовики викрадають надіслані автомати

Щоб стати власником смертельної "іграшки", її не обов'язково купувати. Можна просто знайти. Буквально місяць тому в Докучаєвську учень 8-го класу приніс на урок математики п'ять патронів до великокаліберного кулемета "Утес" і почав розбирати один з них. На жаль, у дитини навіть не виникло думки, що патрон розміром з долоню дорослої людини може викликати біду.

"В результаті боєприпас розірвався у нього в руці. У школяра сильно пошкоджена кисть, шестеро його однокласників травмовані. Встановлено, що заборонені предмети подарував школяреві його друг. Хлопчисько назбирав патрони в зоні бойових дій і щедро роздарував їх своїм друзям, відібрала кожному по 5 10 штук ", - йдеться в повідомленні місцевих правоохоронців. Тоді у дітей вилучили понад 200 боєприпасів.

Про безконтрольному обіг зброї на тимчасово окупованих територіях Донбасу заявили і в Головному управлінні розвідки Міноборони України. У відомстві розповіли, що за останній час встановлені випадки розкрадання зброї в підрозділах, підпорядкованих "міністерству держбезпеки ДНР".

Фото: Соцмережі

"16 травня в зв'язку з появою на" чорному ринку "Донецька автоматів АК-47 і пістолетів Макарова в заводській упаковці, співробітниками ФСБ РФ проводиться перевірка місця зберігання зброї "МГБ ДНР", розташованому на бульварі Шевченка, 26, куди недавно завезли чергову партію стрілецької зброї з Росії. 17 травня, з огляду на затримання в Новоазовську військовослужбовця при спробі продажу пістолета Макарова, в місцях зберігання зброї і боєприпасів цього полку проведена позапланова перевірка, в ході якої виявлено недостачу п'яти автоматів Калашникова, снайперської гвинтівки та пістолета Макарова ", - йдеться в повідомленні силовиків.

"Роззброєння на Донбасі затягнеться на роки"

За словами екс-заступника глави Генштабу ЗСУ Ігоря Романенка, військові конфлікти завжди тільки сприяли незаконному оборону зброї. У нинішньому конфлікті на сході України ніхто не може назвати приблизно кількість зброї, що осів у мирних людей по обидві сторони від лінії фронту.

"Звичайно, це тисячі одиниць. Там де ведуться бойові дії, завжди відбувається активізація збройового" чорного ринку ". Для цього є відповідні умови. В Україні ця проблема була навіть у мирний час, а зараз тим більше стоїть гостро", - розповів Романенко.

Фото: Соцмережі

Також, за словами експерта, проблема не вирішиться з поверненням тимчасово окупованих територій Донбасу під контроль України - далеко не всі люди кинуться здавати незаконну зброю правоохоронцям. "Не всі зброю буде виведено, ця проблема довгі затягнеться на роки", - підкреслив експерт.

Легкість, з якою бойовики т.зв. "ДНР" продають зброю, може бути свідченням того, що російський "військторг" ще довго не буде закритий, і запаси "маслюків", " петрів Михалич "і" Олександр Костянтинович "будуть постійно поповнюватися." Практично на кожному ринку Донецька є торгове місце, де продають камуфляж, берци, каски та інше обмундирування. Природно, у цих же хлопців є непоганий асортимент зброї, але не будуть же вони викладати його на прилавок. Питати треба. А ось звідки зброя - питати не треба, - каже військовий експерт Георгій Салманішвілі. - Зайва цікавість губить в прямому сенсі - можуть запідозрити шпигуна. Взагалі, я б розглядав покупку населенням зброї не стільки як спосіб озброїтися і захистити свій будинок, скільки свого роду вкладення грошей. Ну, купить житель Донецька дядько Петя пістолет. Користуватися він їм не вміє, в тирі не був ні разу - і скористатися ним у разі небезпеки не зможе. Швидше, його і покладуть з його ж пістолета. А ось купити, щоб потім продати дорожче, - ось це по-нашому ".

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "" Куплю молоточок № 74 ": як в Донецьку торгують зброєю через Інтернет". інші Новини Донбасу дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОРИ:

Зайцев Василь, Станіслав Донець

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Спасибі! Повідомлення надіслано.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Наприклад, хто під час бою вважає, скільки боєць використовував гранат або патронів?
Наприклад, хто під час бою вважає, скільки боєць використовував гранат або патронів?
Наприклад, хто під час бою вважає, скільки боєць використовував гранат або патронів?
Наприклад, хто під час бою вважає, скільки боєць використовував гранат або патронів?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация