"ЗАКЛЯТІ ДРУЗІ". | Записи в рубриці "ЗАКЛЯТІ ДРУЗІ". | Щоденник LISA-SNEZHOK: LiveInternet - Російський Сервіс Онлайн-Щоденників

  1. Наталя Ветлицька

П'ятниця, 26 Апреля 2019 р 22:58 + До цитатника
П'ятниця, 26 Апреля 2019 р 22:58   + До цитатника   5 квітня 1945 року в самий розпал боїв за Берлін машиніст паровоза сержант Залізничних військ А

5 квітня 1945 року в самий розпал боїв за Берлін машиніст паровоза сержант Залізничних військ А. Е. Лісників привів на станцію Ліхтенберг перший поїзд з продовольством для цивільних німців

Для німців встановили норми харчування, що видається безкоштовно.

Читати далі...

П'ятниця, 26 Апреля 2019 р 12:05 + До цитатника

Вранці 1 травня 1960 року в небі над Уралом розгорнувся справжній протиповітряний бій. У цей день радянський кордон перетнув літак-шпигун U-2 ВПС США. Льотчик, агент ЦРУ Френсіс Гері Пауерс, повинен був сфотографувати військові об'єкти СРСР, що знаходяться на території Челябінської і Свердловській областей.

Читати далі...

Середа, 24 Апреля 2019 р 21:58 + До цитатника
Середа, 24 Апреля 2019 р 21:58   + До цитатника

Як друзі Гітлера стали його "переможцями"

Навіщо США і Європа вивертають навиворіт історію Другої світової війни?

Читати далі...

Четвер, 18 Апреля 2019 р 22:26 + До цитатника

Збереглася б польська нація без росіян?

Валерій Панов

Події лютого - жовтня 1917 р привели Російську імперію до вибуху зсередини. Відбулася катастрофа, порівнянна за масштабами, мабуть, з вселенської. На тих, хто відпав від імперії околицях виник ряд незалежних держав. Особливе місце в цьому ряду займала Польща, що відновила свою державність, яку фактично зберегло їй перебування в складі Російської імперії, як і збереження польської нації.

Читати далі...

Вівторок, 16 Апреля 2019 р 13:50 + До цитатника

З інтерв'ю Г. Койфмана з полковником держбезпеки у відставці М.М. Душанскім, який в 1940-1950-і рр. активно боровся з бандитизмом в Прибалтиці:

У Вільнюсі нами була захоплена телефонна і адресна книга з точними адресами керівних співробітників СД і гестапо на території Литви.

Під час обшуків на їх квартирах було знайдено безліч документів, які в поспіху, під час втечі з Каунаса і Вільнюса, вони не встигли знищити.

Під час обшуків на їх квартирах було знайдено безліч документів, які в поспіху, під час втечі з Каунаса і Вільнюса, вони не встигли знищити

Читати далі...

Понеділок, 15 Апреля 2019 р 22:37 + До цитатника

СРСР будував в Литві електростанції, заводи, дороги, освітні установи ... Сьогодні Вільнюс чекає від Москви компенсацію за «радянську окупацію».

Клайпедський торговий порт в Литві, 1984 р © / Улозявічюс Аудрюс / РІА Новини

Час від часу Литва, Латвія і Естонія згадують про «радянської окупації», підраховують, скільки грошей вони втратили, поки перебували в складі СРСР, і придумують способи змусити Росію відшкодувати ці збитки.

«Завдання країн Балтії - не тільки підраховувати збитки, але і прояснити міжнародно-правові аспекти», - заявив на конференції, присвяченій «окупації» Прибалтики, міністр юстиції Литви Ельвінас Янкявічюс (цитата по delfi.lt).

Читати далі...

Понеділок, 15 Апреля 2019 р 22:05 + До цитатника

Здавалося б, можна не бути згодним з діями політиків, режимом, але ж це ніяк не повинно відбиватися на любові до власної землі і коріння. Ось тільки розуміють це не всі.

Наталя Ветлицька

Уже кілька років співачка живе в Іспанії. Однак, під час кожного візиту в Росію, вона не забуває відзначити, що всі також мало увагою і позитивних змін в рівні життя людей, кругом злидні і розруха. Вона не раз критикувала дії керівників країни, але ось адреса простого народу негативу не направлено.

Читати далі...

Неділя, 07 Апреля 2019 р 21:39 + До цитатника

Шматок з абсолютно приголомшливого інтерв'ю з йдуть президентом Джорджем Бушем в грудні 1992 року. Він там не соромився і відмочив відверто таким напалмом наостанок, що до сих пір земля парує:

Читати далі...

Субота, 30 Марта 2019 р 22:44 + До цитатника

Керівництво Третього рейху покладало великі надії на підрив морально-політичної єдності радянського народу і внутрішні повстання, які повинні були стати одним з чинників руйнування СРСР. Свою лепту в цей процес повинні були внести вихідці з середньоазіатських республік, басмачі. Однак Москва зуміла знищити цю частину «п'ятої колони» і тим самим зберегти єдність СРСР в роки Великої Вітчизняної війни.

З 1918 по початок 1930-х років усі великі загони басмачів були розгромлені. Про великих вторгнення і заколоті Енвера-паші, який погрожував відпадінням частини Середньої Азії від Радянської Росії, вже давно забули. Залишки басмачів бігли до Ірану і Афганістану, і звідти дрібні загони здійснювали грабіжницькі напади на прикордонні селища з метою грабежу. Чисельність басмачів з 30 тис. В 1920 році скоротився до 2-3 сотень в середині 1930-х років.

Читати далі...

Субота, 30 Марта 2019 р 22:13 + До цитатника

Ніхто при здоровому глузді не назве ГУЛАГ приємним місцем, і ніхто не сперечається з тим, що радянським укладеним, як і всьому нашому народові, важко довелося в воєнний час ...

Франсуа Маріус Грані Франсуа Маріус Грані. Стелла малює у в'язниці Капітолію. 1810

Тема радянських репресій є однією з «больових точок» нашої історії. Складність цієї теми багато в чому пов'язана з впровадженими в масову свідомість людей уявленнями про те, що від репресій постраждали десятки мільйонів, що величезна кількість ув'язнених було засуджено за політичними статтями без будь-якої провини, і що умови ув'язнення в трудових таборах були надзвичайно важкими, мало не схожих на ті, які були в нацистських концтаборах. Зіставлення радянських таборів з фашистськими в сучасних російських ЗМІ не є чимось рідкісним. Такі зіставлення не можуть не руйнувати свідомість людей, яким нав'язується сором за свою країну і предків, нібито здійснювали або давали можливість чинити злочини на кшталт нацистським. Але чи так це насправді?

Читати далі...

Субота, 30 Марта 2019 р 22:09 + До цитатника

Твори Солженіцина спрямовані на те, щоб російський народ був вічно винним і вічно зобов'язаним каятися за свою історію. Іншими словами, з народу-переможця став народом-пораженцем, народом, вічно стоїть на колінах

Томас Хаммонд Томас Хаммонд. Перехожі біля готелю «Москва». Кінець 1950-х

Основним посилом Солженіцина, його постійно декларованим головним устремлінням була «любов до російського народу і турбота про нього». Цими любов'ю і турботою він пояснював всі свої дії. До сих пір Солженіцина прийнято вважати російським націоналістом. Але чи так це насправді?

Читати далі...

Субота, 30 Марта 2019 р 22:03 + До цитатника

11 травня 2018 р Ігор Кудряшов

Це не зовсім святкова стаття про вельми дивних «героїв», оголошених моральними в сучасній Росії орієнтирами і зразками для наслідування. Але оскільки Солженіцин свідомо очорняти відбувалося під час Великої Вітчизняної війни, дозволимо собі і ми трохи зачепити його.

Є такий огидний мем «победобесіе». Цей мем оголошує священний для нашого народу свято Перемоги «бесовством». Зазначене подання ліберали намагаються нав'язати нам вже не одне десятиліття, ще з радянських часів.

Читати далі...

П'ятниця, 29 Марта 2019 р 22:22 + До цитатника

У це важко повірити, але плани нинішньої євроінтеграції були розроблені ще в нацистській Німеччині! Принаймні саме так стверджує історик Андрій Васильченко.

Об'єднана під нацистським прапором Європа.

Читати далі...

П'ятниця, 29 Марта 2019 р 22:17 + До цитатника

Польща, яка стала першою жертвою Другої світової війни, внесла великий внесок у те, що ця війна взагалі стала можливою.

Міністр закордонних справ Польщі Юзеф Бек з візитом у рейхсканцлера Німеччини Адольфа Гітлера в його резиденції Оберхоф, 1939 р © / РІА Новини

Влада Польщі заявили, що не будуть надсилати офіційне запрошення Росії на заходи, присвячені 80-й річниці початку Другої світової війни, яка буде відзначатися 1 вересня. Як повідомили в прес-службі польського президента, запрошення відправлені тільки країнам НАТО, ЄС і Східного партнерства (в нього входять Вірменія, Азербайджан, Білорусь, Грузія, Молдова та Україна).

Читати далі...

Четвер, 21 Марта 2019 р 10:51 + До цитатника

У 1939 році почалася Друга світова війна. Західні держави вступили у військове протистояння з гітлерівською Німеччиною і її союзниками. Що цікаво, ще за лічені місяці до початку війни західний світ в цілому досить лояльно сприймав утвердився в Німеччині режим. І пов'язано це було з тим, що Адольф Гітлер проголошував однією з головних своїх завдань боротьбу з «більшовизмом», а Радянський Союз владні еліти і США, і Великобританії, і Франції просто ненавиділи.
Крім цього, не варто забувати і про те, що Німеччина до початку 1940-х років мала вельми тісні зв'язки з британським і, особливо, з американським бізнесом. Ділові кола Третього рейху і західних держав підтримували непогані відносини, засновані на вигідному фінансовому і торговельне співробітництво. Не дарма на Нюрнберзькому процесі підсудний Ялмар Шахт, колишній при Гітлері президентом Імперського банку, заявив американському адвокату:

Якщо ви хочете звинуватити промисловцям, які допомогли переозброїти Німеччину, то ви повинні пред'явити звинувачення самим собі.


У словах Шахта містилася не просто частка істини, а сама істина. Справа в тому, що американські концерни продовжували вести справи з німецькими компаніями після приходу Адольфа Гітлера до влади.
Читати далі...

Але чи так це насправді?
Але чи так це насправді?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация