Рахунок в іноземному банку - що дасть українцям новий закон про валюту

  1. Які зміни нам несе новий законопроект
  2. Переводити валюту за кордон можна в необмеженій кількості
  3. Українським грошей за кордоном не раді
  4. Нацбанк залишає за собою право вводити обмеження
  5. АВТОР:
  6. Орфографічна помилка в тексті:

1 квітня 2018, 7:52 Переглядів:

Які зміни нам несе новий законопроект

1 квітня 2018, 7:52 Переглядів:   Які зміни нам несе новий законопроект   Фото: pixabay

Фото: pixabay.com.

Найближчим часом Верховна Рада повинна розглянути законопроект №8152 "Про валюті" . 19 березня його подав до парламенту президент, визначивши як "невідкладний".

Як сказано в пояснювальній записці, проект спрямований на врегулювання валютного ринку України, відновлення стабільності української валюти (гривні) та на створення сприятливого інвестиційного клімату. А також - на виконання положень Договору про асоціацію України з ЄС. Проект закону був розроблений Нацбанком, але до часу подачі в парламент був дещо видозмінений.

Як заявляли президент і представники НБУ, новий закон декларує принцип "дозволено все, що не заборонено" щодо валютних операцій. Ми вирішили з'ясувати: що він несе звичайним українцям, фізичним особам? Чи зможуть вони, наприклад, безпроблемно відкрити рахунок у швейцарському банку?

Переводити валюту за кордон можна в необмеженій кількості

Значна частина змін існуючого законодавства стосується підприємців - імпортерів і експортерів. Наприклад, із законодавства вилучаються норми про те, що юридичних осіб можна тимчасово позбавляти права проводити зовнішньоекономічну діяльність за порушення законодавства, а також забороняється застосовувати до них "спеціальні санкції" у вигляді штрафів або індивідуального режиму ліцензування. Як покарання залишається тільки штраф - 10% вартості проведеної операції.

Крім того, в майбутньому законі закріплено право банків надавати послуги як в національній, так і в іноземній валюті (крім страхування).

Що стосується фізичних осіб, законопроектом пропонується дозволити "переказ валютних цінностей без обмежень" і переміщати через кордон валюту в еквіваленті до 10 тис. Євро. Порядок переведення і переміщення валюти встановлює Нацбанк, йдеться в законопроекті. Більше згадок про фізосіб ми не знайшли. Тому звернулися до експертів з питанням: "Так можна буде українцям відкривати рахунки в закордонних банках чи ні?"

Президент Українського аналітичного центру Олександр Охрименко запевнив, що відкрити рахунок у швейцарському банку українці можуть і зараз. Теоретично.

"За кордоном рахунки просто так, як у нас, не відчиняють. Спочатку людина повинна заповнити анкету. Якщо у співробітників банку не буде питань, її розглянуть протягом 10 днів. А якщо питання виникнуть, що швидше за все, її будуть перевіряти 2-3 місяці. Потім запропонують прийти на інтерв'ю, або співбесіду. І принести велику кількість документів, що підтверджують майновий стан. При благополучному розвитку подій рахунок відкриють ", - розповідає процедуру Олександр Охрименко.

Українським грошей за кордоном не раді

Але відкрити рахунок - не найбільша проблема. За словами експерта, не менше тяганини виникне і при переказі грошей на рахунок. Якщо гроші легально зароблені на території ЄС і з них сплачені всі податки - тоді клієнт банку може спокійно переводити їх на свій рахунок. Але ось що стосується грошей, зароблених в Україні - все набагато складніше.

"Процедура переказу грошей на закордонний рахунок є, і банки проводять такі операції. Але щоб гроші були зараховані на ваш рахунок, ви обов'язково повинні принести податкову декларацію, де буде написано, що ви як чесна людина заробили за останні три роки суму, яка значно перевищує ту, яку ви хочете покласти на рахунок. і сплатили з цих грошей все податки. Можна принести декларацію і за 10 років. Наприклад, якщо раніше ваш дохід був вище, ніж зараз. Але справа в тому, що більшість українців, коли чують про декларацію , відразу говорять : Вибачте, нам вже нічого не треба ", - розповідає експерт.

Такі обмеження встановлені в розвинених країнах як метод боротьби з корупцією і "брудними" грошима.

"Банки хочуть бути впевнені, що їм приносять" білі "гроші. Вони не хочуть мати справу з сумнівними грошима", - говорить Олександр Охрименко.

Економічний експерт-аналітик Борис Кушнірук підтверджує: проблема відкриття закордонних рахунків для фізосіб не пов'язана з українським законодавством.

"Сьогодні не так існує проблема відкрити цей рахунок, як питання того, що про операції по рахунках потрібно звітувати. Якщо ви захочете покласти гроші в швейцарський банк, то, швидше за все, це можна буде зробити. Інше питання, що будуть питання щодо операцій на цих рахунках. І громадянин повинен буде звітувати.

Крім того, далеко не факт, що швейцарські банки будуть відкривати рахунки українцям. Вони вводять серйозні обмеження, щоб не отримати проблем у зв'язку з відмиванням "брудних" грошей. Тому вони дуже пильно ставляться до грошей з таких країн, як Україна чи Росія. Тут надто багато корупційних грошей. Тому просто так прийти в банк і сказати: "Я хочу відкрити у вас рахунок" - це буде дуже складно зробити ", - впевнений Борис Кушнірук.

Нацбанк залишає за собою право вводити обмеження

І, нарешті, третє обмеження, яке навряд чи зніме закон, пов'язане з "капітальними операціями", вважає експерт.

"Коли ви робите переказ за кордон для того, щоб купити якийсь товар або послуги, це одне. Але як тільки ви переводите гроші, наприклад, щоб купити нерухомість або цінні папери за кордоном, відразу виникає поняття" капітальна операція ". Це вже виведення коштів з країни. І в цьому випадку ви повинні будете також як мінімум довести законність походження своїх коштів.

Закон, може бути. робить полегшення щодо того, як і скільки грошей ви переводите за кордон. Але все одно обмеження будуть, поки Україна не має вільно конвертованої валюти ... Ці обмеження будуть покликані захистити національну валюту від дестабілізації. Якщо в країні сильна економіка і вона не боїться дестабілізації, такі обмеження не встановлюються. Але Україна має слабку економіку. У неї практично постійний дефіцит торгового балансу, часто і платіжний баланс негативний. Що означає постійні погрози знецінення гривні. А уявіть, що в цей момент люди ще й почнуть активно вивозити валюту за кордон !. Тому зрозуміло, що у НБУ все одно залишатимуться повноваження, спрямовані на обмеження здійснення операцій за межами торгового обороту ", - говорить Борис Кушнірук.

В цілому, на думку експертів, в законопроекті недостатньо детально прописані механізми, щоб можна було говорити про конкретні полегшення переміщення валюти або їх відсутності. Швидше, документ носить декларативний характер і залишає місце для регуляторних актів НБУ.

Колишній заступник голови НБУ Сергій Яременко взагалі вважає, що законопроект "Про валюті" спрямований на обслуговування інтересів міфічних інвесторів, але не на зміцнення гривні.

"Я був присутній на засіданні експертної ради НБУ, коли обговорювалося це законопроект. Тоді він отримав розгромні відгуки, починаючи від теоретичних і закінчуючи технологічними. Цей законопроект - це, скоріше, побажання, як жити добре. На закон він не тягне. Там немає опису, що таке валюта. немає розуміння нинішньої ситуації в світі і в фінансовому секторі і немає позиції країни з ослабленою економікою. Перед тим, як приймати такий закон, необхідно мати стратегію розвитку національної валюти, а її немає. Цей закон не відповідає націонал вим інтересам. Він відповідає інтересам світового глобального ринку ", - говорить Сергій Яременко.

На думку фахівця, сьогодні має сенс не лібералізувати валютну політику, а навіть посилити її.

"Щоб ми укріпилися, нам треба трохи" піджати ". Тому нехай поки ніяких послаблень не буде, але зате у нас буде майбутнє. Ми весь час загравали з населенням і до чого прийшли? Після розпаду СРСР Україна мала другу економіку в Європі, а тепер пасемо задніх ".

Нагадаємо, раніше сайт "Сегодня" розповідав, як відбувається обмін валютою з закордоном, а саме - в які країни йдуть українські гривні і що про це думає Нацбанк .

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Новий закон про валюту: чи зможуть українці відкрити рахунок у швейцарському банку". інші Новини економіки дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Олександра Романюк

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Ми вирішили з'ясувати: що він несе звичайним українцям, фізичним особам?
Чи зможуть вони, наприклад, безпроблемно відкрити рахунок у швейцарському банку?
Тому звернулися до експертів з питанням: "Так можна буде українцям відкривати рахунки в закордонних банках чи ні?
Ми весь час загравали з населенням і до чого прийшли?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация