Рак грудей: чому жінкам важливо регулярно відвідувати мамолога

  1. Що потрібно знати про мамограмі?
  2. симптоми хвороби

Про симптоми, групах ризику і про те, чому своєчасні профілактичні огляди у лікаря можуть врятувати жінці життя
Про симптоми, групах ризику і про те, чому своєчасні профілактичні огляди у лікаря можуть врятувати жінці життя     Відвідування мамолога - обов'язкова процедура для всіх дівчат і жінок

Відвідування мамолога - обов'язкова процедура для всіх дівчат і жінок. За даними ВООЗ кожна третя жінка в світі в тому чи іншому віці страждала від захворювань грудних залоз. Якщо вчасно провести діагностику і почати лікування, можна впоратися з будь-яким, навіть самим важким захворюванням.

Часто ми нехтуємо походами до лікарів, а вже тим більше, якщо нас нічого не турбує. Але симптоми раку проявляються лише на пізніх стадіях, коли вірогідність одужання сильно знижується. Панікувати не варто, але пройти обстеження - обов'язково.

Рак грудей - злоякісна пухлина залозистої тканини молочної залози. У світі це найбільш часта форма раку серед жінок, що вражає протягом життя від 1/13 до 1/9 жінок у віці від 13 до 90 років. Рак молочної залози (РМЗ) іноді зустрічається і у чоловіків, але випадки цього виду захворювання у чоловічого населення складають менше 1% від загальної кількості хворих на цю недугу. Ця стаття буде присвячена раку грудей у ​​жінок.
Рак грудей - злоякісна пухлина залозистої тканини молочної залози

Статистика невтішна: за оцінками Національного інституту раку, в 2017 році тільки в Сполучених Штатах з'явилося приблизно 252 710 нових діагнозів раку молочної залози. Що стосується української статистики, кожну годину в Україні від онкологічних захворювань молочних залоз помирає одна жінка. Щорічно в нашій країні реєструється понад 16,5 тисяч випадків цього захворювання, і майже половина з них закінчується смертельно. І головна причина такої смертності - це пізнє виявлення та несвоєчасне звернення до лікаря.

Успіх лікування раку молочної залози багато в чому буде залежати від стадії, на якій виявили хворобу. Саме тому так важливо проводити діагностику і відвідувати мамолога хоча б раз на рік. Мамограми не запобігають рак молочної залози, але вони можуть врятувати життя, виявивши рак грудей якомога раніше. Своєчасна діагностика за допомогою мамографії також означає, що багато інших жінок, яких лікують від раку молочної залози, можуть зберегти свої груди. При попаданні на ранній стадії локалізовані ракові захворювання можна видалити, не вдаючись до видалення грудей (мастектомія).
Успіх лікування раку молочної залози багато в чому буде залежати від стадії, на якій виявили хворобу

Жінкам також необхідно обмацувати груди, регулярно проходити обстеження у досвідченого фахівця, а в деяких випадках також робити інші дослідження грудей: МРТ та УЗД.

Що потрібно знати про мамограмі?

  • Вона може врятувати життя. Діагностування раку молочної залози на ранній стадії знижує ризик смерті від хвороби на 25-30% і більше.
  • Не боятися. Мамографія - це швидка процедура (близько 20 хвилин), а для більшості жінок дискомфорт мінімальний. Процедура безпечна: на мамограмі є тільки дуже невелика кількість радіаційного впливу.
  • Якість. Якщо у вас щільна груди або ви молодше 50 років, спробуйте отримати цифрову мамографію. Така мамограма записується на комп'ютер, щоб лікарі могли розширити деякі розділи і розглянути їх більш уважно.

Фактори ризику

Точних причин розвитку раку немає, але існують деякі фактори ризику.

  • Вік. Ризик збільшується з віком. Після 20 років ймовірність розвитку раку молочної залози в наступному десятилітті становить 0,6 відсотка. У віці 70 років ця цифра досягає 3,84 відсотка.
  • Генетика. Якщо ваш близький родич має або мав рак молочної залози, ризик схильності до захворювання у вас вище. Йдеться про всіх родичів, не тільки найближчих: бабусі, дідусі, тітки, рідні, двоюрідні сестри і брати.
  • Рак молочної залози вже був. Жінки, які раніше перенесли рак молочної залози, схильні до повторного розвитку захворювання. Наявність деяких видів доброякісних або ракові молочних грудок збільшує ймовірність розвитку раку знову.
  • Пізня менопауза (після 55 років).
  • Цукровий діабет.
  • Маса тіла. Жінки з надмірною вагою або ожирінням після менопаузи можуть мати більш високий ризик розвитку раку молочної залози, можливо, через більш високих рівнів естрогену. Значне споживання цукру також може бути фактором ризику.
  • Алкоголь. Дослідження показали, що жінки, які споживають понад 3-х алкогольних напоїв в день, мають ризик захворіти на рак в 1,5 рази вище за інших.
  • Радіаційна експозиція. При променевої терапії раку будь-якого іншого органу збільшується ризик розвитку раку молочної залози в майбутньому.
  • Гормони. Медична практика показує, що використання гормональної замісної терапії іноді було пов'язано з раком молочної залози. Рак грудей може виникати через підвищеного рівня естрогену.

симптоми хвороби

Рак на перших стадіях часто протікає непомітно. Першими симптомами раку молочної залози зазвичай є ущільнення або клубок у грудях або зоні пахви.

До ознак хвороби також можуть ставитися наступні симптоми:

  • болю під пахвами або грудей, що не залежать від менструального циклу;
  • почервоніння шкіри грудей;
  • висип навколо сосків або на одному з них;
  • виділення з соска, можливо, що містить кров;
  • перевернутий сосок (стан, при якому сосок втягується всередину, в груди, а не назовні);
  • зміна розміру або форми грудей;
  • лущення шкіри на грудях або сосках.

Більшість ущільнень не є раковими, але жінки повинні перевіряти їх у фахівця. Регулярні перевірки і скрининги можуть допомогти виявити захворювання на ранній стадії.
Більшість ущільнень не є раковими, але жінки повинні перевіряти їх у фахівця

Список лабораторій і клінік Києва і області, де можна пройти обстеження грудей:

Київський міський клінічний онкологічний центр

м. Київ, вул. Верховинна, 69, тел: (044) 424-68-18

Лабораторія НДІ Онкології АМН України

м. Київ, вул. Ломоносова, 33/43, тел: (044) 257-51-59

Онкологічний обласний диспансер

м. Київ, вул. Багговутівська, перший, тел: 483-37-64

Онкологічний диспансер

м Біла Церква, вул. Я. Мудрого, 56, тел. (4463) 590-91, 513-48

Оболонський район. ЦРП

вул.Тимошенко, 14; (044) 418-31-80

Печерський район. ЦРП

вул. Підвисоцького, 13; (044) 285-84-27

Деснянський район. ЦРП

вул. Закревського, 81/1; (044) 530-86-36

Дніпровський район. ЦРП

вул. Шептицького, 5, (044) 517-88-60

поліклініка №1

вул. П. Запорожця, 26; (044) 540-96-21

Дарницький район. ЦРП

вул. Вербицького, 5, (044) 563-06-51

Солом'янський район. поліклініка №1

вул. Гарматна, 36; (044) 408-74-40

Голосіївський район. поліклініка №2

вул. Якубовського, 6; (044) 250-32-27

Шевченківський район. поліклініка №2

вул. Пимоненка, 10; (044) 486-49-91, (044) 482-39-09

Список клінік по всій Україні можна знайти на сайті благодійної організації по боротьбі з раком грудей «Квітна» .

Що потрібно знати про мамограмі?
Що потрібно знати про мамограмі?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация