Рецензія Фільм Про на фільм: Вій 3D

«Вій 3D» Олега Степченко - це і екранізація повісті М. Гоголя, і самостійний за задумом фільм. Класичний сюжет служить відправною точкою для розгонистого містичного фентезі, над яким міжнародна команда фахівців працювала протягом семи років.

Розрахунок творців на глобальний прокат очевидний: крім якісних ефектів, декорацій і стереографії, на це натякає вибір акторів - головну роль виконав Джейсон Флемінг ( "Великий куш" ), В епізодах з'являється Чарльз Денс (Тайвін Ланністер з "Гри престолів" ). Крім того, в «Вії» задіяний цілий ряд російських зірок: від Олексія Чадова до Агнії Дітковскіте , від Андрія Смолякова до Валерія Золотухіна . Що цікаво, рекламна кампанія картини зовсім не афішувала такий значний ансамбль: на постері картини він не вказаний. Очевидно, що «Вій» - як одна з найвідоміших повістей XIX століття - не потребує додаткової підтримки. Чи не читав Гоголя Вій може бути знаком як персонаж слов'янської міфології з століттями на очах до самої землі, чий погляд вбиває.


Бюджет фільму «Вій» склав більше $ 25 млн.

Початок XVIII століття. Семінарист Хома Брут ( Олексій Петрухін ) Викликаний їхати в дальній хутір до багатого сотнику, чия вмираюча дочка просила саме Хому три ночі читати по ній відхідні молитви. Від хуторян герой дізнається, що всі підозрювали в дівчині відьму - і ночами в церкві йому належить самому в цьому переконатися. Поки Хома читає молитви у кліросу, дівчина встає з труни. Потім починає в гробі літати. У третю ніч трапляється зовсім непоправне. З тих пір церква вважається проклятим місцем, і будь-який житель округи обходить її стороною. Саме цю жалісну історію поблажливо вислуховує від хуторян картограф Джонатан Грін (Джейсон Флемінг), випадковий гість поселення. Саме від нього поведеться розповідь. Грін подорожував по Європі, але в Малоросії заблукав і опинився у того самого хутора. Містичні розповіді у освіченого раціоналіста Гріна довіри не викликають, проте поступово він почне перейматися гнітючою атмосферою хутора: місцеві живуть ізольовано, весь час п'ють і поступово підпадають під вплив претензійних проповідей нечистого на руку священика Паїсія (Андрій Смоляков). Гріну належить дізнатися, що ж сталося в церкві насправді, і уникнути народного гніву, спровокованого Паїсієм: той бачить в чужинців загрозу своїй владі над п'яними і заляканими умами населення.


«Вій 3D»   Олега Степченко   - це і екранізація повісті М

Складний механізм карети приїжджого вченого викликає замішання козаків


Починається «Вій» як вільна екранізація Гоголя, але й з оригіналу наводяться в незайманому вигляді. Періодично до гоголівського сюжету картина повертається флешбеки в спогадах хуторян, але навіть з їх урахуванням власне екранізація займає не більше 30 хвилин. Решту часу присвячено розкручується далі пригод Джонатана Гріна в нещасливому хуторі. До конкретного жанру «Вій» віднести не вдається - хіба що якщо назвати фільм фольклорним фентезі. Страшне тут зливається зі смішним, і інтонація картини невловима: складно сказати, чи говорять автори всерйоз. В одній з ударних сцен козаки після застілля, до жаху головного героя, мутують в потворних чудовиськ і накидаються на нього, проте з ранку глядач знаходить їх в доброму здоров'ї. Чи жарт? Бачення? Містичне початок в «Вії» вкрай неоднозначно, і роль численних монстрів і відьом в сюжеті стає зрозуміла лише в кульмінації, яка розгортається в детективному дусі.


Над комп'ютерною графікою «Вія» працювали 680 чоловік.

Над комп'ютерною графікою «Вія» працювали 680 чоловік

Так виглядає козак, коли вип'є



Колоритний світ хутора затьмарює персону картографа Джонатана Гріна, який у незнайомому середовищі здається не білою вороною, а просто непоказною тінню. Герой Флемінга сильно поступається в яскравості і харизматичності персонажам другого плану. Найбільш вдалим чином «Вія» став священик Паїсій у виконанні Андрія Смолякова. Саме він нарік церква проклятим місцем і, завдяки красномовству і хитроумію, зумів утвердитися ідеологом населення. Все б нічого, але раболіпство оточуючих мерзенно відбилося на його честолюбстві: тепер Паїсія мріється усунути і сотника, і картографа, і, в загальному, всіх незгодних. Прекрасною грою запам'ятається і Валерій Золотухін, для якого роль козака Явтуха стала останньою в кар'єрі. Його персонаж - мало не єдиний розумний козак в селищі, на фанатичні відозви Паїсія відповідає презирливим хмиканню: він знає ціну «побожності» священика. Сюжет будується від імені Гріна, проте через відсутність у нього цікавих рис увагу на себе перетягують інші персонажі, в тому числі оригінально придумані чудовиська, злобно скалить в 3D.


Трейлер фільму «Вій»


У гоголівської повісті причину смерті Хоми від лап нечисті його друг позначив просто: загинув «від того, що побоявся». Тим же, хто на відьом і їм супутніх плюне (і фігурально, і буквально), нічого не загрожує. У фільмі ця рятівна теорія теж згадується, але на перший план виходить більш іронічне пояснення кояться бід: безпробудне пияцтво жителів і гостей хутора. Страх-то воно притуплює, але дозволяє вільно козаками маніпулювати.


Новий «Вій» - чергове підтвердження того, що російська кіноіндустрія все впевненіше почуває себе на полі крупнобюджетного жанрового кіно. У минулому році глядачі побачили успішний фільм-катастрофу ( «Метро» ), Спортивну драму ( «Легенда №17» ), Військовий епос ( «Сталінград» ). 2014 рік починається з фентезі.


Чи жарт?
Бачення?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация