Робоча віза в Угорщину за пару кроків

  1. Робоча віза в Угорщину для українців
  2. Як отримати робочу візу в Угорському консульстві
  3. Робоча віза в Угорщину її ціна і які потрібні документи

З кожним новим днем ​​наші співвітчизники стикаються з тим, що забезпечити високу якість життя собі і своїм дітям стає все складніше. Безумовно, на це впливає економічний стан країни, однак не все так однозначно. При бажанні працювати можливість заробити знайдеться.

Наприклад, можна поїхати попрацювати в сусідню Угорщину, оплата праці в якій дозволяє не тільки прогодувати себе, але і забезпечити надійні тили своїм рідним Наприклад, можна поїхати попрацювати в сусідню Угорщину, оплата праці в якій дозволяє не тільки прогодувати себе, але і забезпечити надійні тили своїм рідним. Давайте детально розберемо що таке робоча віза в Угорщину, і що потрібно зробити, щоб її отримати.

Робоча віза в Угорщину для українців

Попри те, що з 11 червня 2017 роки для України набув чинності безвізовий режим з Євросоюзом для легальної роботи в зоні ЄС ще доводиться оформляти робочу візу. Зробити це можна звернувшись до візового відділу посольства або консульства тієї держави, в якому ви збираєтеся працювати. Угорське посольство в Україні знаходиться в місті Києві, за адресою вул. Рейтарська, 33.

За законодавством Угорщини передбачається три види дозвільних в'їзних документів (віз):

  • Тип B. Це візи, що дозволяють транзитне перетинання країни.
  • Тип С. Цей тип дає дозвіл на короткострокове відвідування країни. Термін дії такої візи до 90 днів.
  • Тип D. Довгострокова віза. Візи типу D видаються іноземцям взагалі, і українцям зокрема для лікування, навчання, легальної роботи, і возз'єднання сім'ї. Цей тип передбачає тривалість перебування в країні терміном від 90 днів до року.

Природно віза типу D видана для лікування, наприклад, не може бути використана для легальної роботи.

Угорські робочі візи так само існують двох видів. Це, власне, робоча віза, така, яка дає дозвіл на роботу за наймом, і віза для здійснення будь-якої іншої діяльності, яка приносить дохід. Простіше кажучи, другий вид довгострокової візи D - це візи для підприємців.

Як отримати робочу візу в Угорському консульстві

Все, що потрібно для отримання угорської трудової візи - це подати до візового відділу повний пакет специфікацій. Зверніть увагу на те, що подавати їх потрібно особисто. Ніхто не зможе внести ваші біометричні дані без вас самих. А ще в процесі подачі паперів відбувається міні співбесіду, на якому співробітники посольства, окинувши пильним поглядом, зроблять висновок про вашу «благонадійності».

Відзначимо, що цей висновок багато в чому може стати визначальним при прийнятті рішення про видачу вам бажаних документів. Щоб справити потрібне вам враження, треба бути в спокійному настрої. А ще непогано було б бути привітним і уважним. Можемо вас трохи заспокоїти. Найчастіше висновки співробітників посольства - позитивні.

Робоча віза в Угорщину її ціна і які потрібні документи

Як і будь-яка інша віза, віза типу D має свою вартість, яка сплачується посольству. Тобто ця плата надходить в бюджет тієї країни, візу якого ви отримуєте. Що нас цікавить вид візи коштує в Угорському посольстві 50 євро. Плата стягується один раз за кожну спробу.

Пакет документів для різних видів робочої візи буде трохи відрізнятися. Спільними документами будуть:

  • Закордонний паспорт і копія сторінки з фотографією власника документа
  • Особисто заповнена латиницею візова анкета з уже приклеєною фотографією розміром 4/4
  • Документ, що підтверджує що у вас є достатнє фінансове забезпечення для перебування на території Угорщини (зазвичай це виписка про стан банківського рахунку)
  • Підтвердження місця проживання (договір оренди житла, або заяву роботодавця про надання місця проживання співробітникам)

Для роботи за наймом так само надаються:

  • Дозвіл на працевлаштування
  • Ув'язнений з роботодавцем робочий контракт з дійсним терміном дії

Зверніть увагу на те, що ця віза видається не на постійну роботу, тому термін її дії не перевищує 150 днів. Однак при необхідності його можна продовжити.

Віза для підприємців:

  • Виписка з реєстру підприємців (фірм)
  • Договір засновників (або копія протоколу засідання)
  • Короткий опис того виду діяльності, яку припускаєте проводити в Угорщині
  • Документ, що підтверджує кваліфікацію (наприклад, диплом про освіту)
  • Обгрунтування передбачуваного доходу (схеми, розрахунки і тд)
  • Виписка з податкової служби за минулий рік (у разі, якщо діяльність вже ведеться)
  • Копії договорів на роботу найманих працівників (якщо такі співробітники вже є)

Підтвердження медичного страхування Угорська сторона, на відміну від більшості країн, від іноземців не вимагає.

Як бачите практично всі необхідні документи не викликають питання «що це» і «де це взяти», крім, мабуть одного. Дозвіл на працевлаштування.

Цей документ ви отримуєте від вашого роботодавця. Він же його, в свою чергу, оформляє в місцевих органах влади, що займаються працевлаштуванням. Так як по угорськими законами на посаду можна найняти іноземця тільки в разі, якщо на неї немає відповідного угорця.

Схема отримання така: роботодавець подає до центру з працевлаштування документи на свою компанію і заяву про те, що хоче найняти на роботу іноземця. Після цього центр з питань працевлаштування розглядає цю заявку (протягом місяця). Весь цей час там працюють над тим, щоб підібрати на заявлену вакансію громадянина Угорщини (роботодавець, природно, залишається незадоволений передбачуваними кандидатами). Після закінчення терміну на фірму надсилається відповідь про те, що відповідного кандидата з угорського населення знайти не вдалося і перенаправляє заявку до наступної інстанції, Центральний відділ з питань працевлаштування. Ті дають повторний запит в компанію, яка бажає найняти іноземця про надання всіх документів, плюс папери на передбачуваного співробітника-іноземця (паспортні дані, диплом, характеристика і так далі). Все це займає ще приблизно місяць і фірма отримує лист-відповідь, в якому говориться, що підходять угорців на посаду немає, і фірма може найняти іноземця. Туди ж прикріплюється дозвіл на роботу, яке роботодавець висилає вам разом з листом-запрошенням.

Отже. Як бачите нічого складного, для того, щоб отримати бажаний документ під назвою робоча віза в Угорщину з України, робити не треба. Разом з пошуком роботи і оформленням всіх необхідних документів у вас це може зайняти всього 3-4 місяці. І робота в Угорщині , Яка дозволить заробити дійсно стільки, скільки вам треба у вас в кишені!

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация