Росія зайняла друге місце по недовірі до багатих громадян

Лише 29 відсотків людей в усьому світі впевнені, що мільйонери в їх країнах дійсно заслуговують свого багатства, говориться в дослідженні, проведеному компанією GlobeScan. При цьому найменше поваги здобули найбагатші люди країни, так звані олігархи, оскільки їх доходи часто йдуть врозріз з інтересами суспільства і держави. Лише 29 відсотків людей в усьому світі впевнені, що мільйонери в їх країнах дійсно заслуговують свого багатства, говориться в дослідженні, проведеному компанією GlobeScan

12 тисяч чоловік в 23 країнах світу взяли участь в опитуванні: їх попросили погодитися або не погодитися з твердженням '' Більшість багатих людей у ​​вашій країні заслужили свій стан ''.

Росія опинилася на передостанньому місці по недовірі до багатих: у нашого населення моторошна нетерпимість до забезпеченим співгромадянам. Обігнала нас тільки Греція, де зараз криза. А ось, наприклад, китайці на четвертому місці по терпимості - після Австралії, США та Канади.

Читайте також: Кілька слів про корупцію в Росії

У Китаї, де близько 600 мільйонів чоловік були витягнуті з-за риси крайньої бідності за все за 20 років, з 1985 по 2005 роки, майже половина дорослого населення вважає, що багаті заслуговують своїх грошей і заробили їх чесно. А ось в Росії, чию економіку "тримають" кілька десятків олігархів, в чесність і заслуженість їх заробітків вірять лише 16 відсотків опитаних.

Європейці і латиноамериканці мають приблизно однакову - скоріше негативне - ставлення до багатих людей, тоді як представники англосаксонського світу більш лояльні до заможних співгромадян.

А ось що розповів "Правде.Ру" про таємниці взаємин між багатими і бідними кандидат соціологічних наук, доцент Сергій Юрійович Юрлов:

- У наш час пора перестати боятися бути багатим! В першу чергу багаті і бідні (давайте спочатку погодимося, що такі категорії є) розрізняються своїми психологічними особливостями і світоглядними установками. Спираючись на результати соціологічних досліджень, аналітики порівняли психологію поведінки бідного і багатого людини. І прийшли до досить несподіваного висновку: бідність - це не об'єктивна реальність, а спосіб мислення.

Зрозуміти суть відмінностей в психології бідних і багатих допоможуть декілька порівнянь зі згаданого дослідження. Ну ось, наприклад, думки бідного: "Ну ти молодець, ти хочеш не працювати і при цьому отримувати гроші. Це мрія дармоїда, порок!". А багатий думає: "Всі ми хочемо мати вільний час і гроші. Потрібно, щоб гроші працювали на мене, а не я заради грошей".

Думки бідного: "Я вже звик працювати. Я виконую роботу, а мені за неї платять. Лізти в те, що мені незрозуміло, я не буду". Думки багатого: "Я хочу більшого і не боюся помилятися". Є відмінності в способах мислення? Звичайно є.

Одне з питань соціологічного дослідження звучав так: "Якби у вас було 500 тисяч доларів, на що б ви їх витратили?". 80 відсотків опитаних відповіли: "На будинок, на машину, на відпочинок, допоміг би друзям, на благодійність, на розваги, на одяг, на катер або яхту, на гараж, на подарунки, поїхав би за кордон, на подорожі, на викуп родичів з в'язниці ". Людей, що думають так само, можна віднести до психотипу бідну людину.

Все це тому, що людина, витрачає гроші на речі, які, по суті, є витратами, навряд чи колись всерйоз багатим. Автомобіль, розваги, подорожі не принесуть йому доходу. Пройдуть роки, але людина багатша не стане. Швидше за все, він виявиться ще біднішими.

Багатий міркує інакше. "Якби я отримав 500 тисяч доларів, то побудував би фінансову систему, яка дозволила б безбідно існувати до кінця життя". Багатий прагне зробити зароблені гроші джерелом свого пасивного доходу. Якщо бідний витрачає гроші на витрати, то багатий вкладає їх в активи.

Ще одна відмінність між бідною людиною і багатим - в їх відношенні до труднощів. Бідний, зіткнувшись з першими неприємностями, дуже часто відступає, вважаючи за краще жити так, як виходить. Багатий найчастіше вчиться на своїх помилках, робить власні висновки, здобуває безцінний досвід і йде далі.

Так чи може бідний стати багатим? Да може. Але для цього потрібно як мінімум змінити своє мислення, а як максимум - стати фінансово грамотним.

А ось ще одне дослідження, американське. Дослідницький центр Pew не так давно провів нове опитування 2048 дорослих респондентів, в результаті якого з'ясувалося, що близько двох третин населення США (66 відсотків) вірять в наявність потужних конфліктів і протиріч між багатими та бідними. Цей показник виріс на 19 відсотків у порівнянні з 2009 роком.

Посилився не тільки відчуття класового конфлікту. Люди також зміцнилися в своїх уявленнях про те, що ці суперечки і протиріччя носять напружений характер. За даними опитування, троє з десяти американців говорять про наявність не просто розбіжностей, а "дуже потужних конфліктів". Це вдвічі більше, ніж у липні 2009 року, і найбільший відсоток з 1987 року, коли дане питання було поставлене людям вперше.

Практично всі основні демографічні групи в США вважають, що в даний момент класових конфліктів більше, ніж два роки тому. Однак з'ясувалося, що про сильні розбіжності між багатими і бідними більше схильна говорити молодь, жінки, демократи і афроамериканці, і менше - люди старшого віку, чоловіки, республіканці, білі і іспаномовні.

І на закінчення ще одні цікаві соціологічні вишукування. Виявляється, люди вважають, що краще бути жінкою, ніж чоловіком, і бідним, ніж багатим. До такого парадоксального висновку прийшли дослідники соціологічного центру "Нільсен", який спеціалізується на онлайн-дослідженнях. Вони провели опитування про те, що люди вважають за щастя. У ньому взяло участь понад 28 тисяч осіб з 51 країни світу.

З'ясувалася дуже несподівана річ: щастя, за великим рахунком, не дуже-то залежить від грошей. У всякому разі, вчені встановили, що серед людей зі скромними можливостями набагато більше щасливих людей, ніж серед багатих.

Читайте також: Малолітній злочинець став мільйонером

В якійсь мірі це пояснюється тим, що для небагатих людей будь-яке підвищення добробуту викликає почуття щастя, в той час як для пересичених багатіїв придбання нової речі - справа буденна. Так, для жителів тільки двох країн - Литви і Індонезії - питання заробітку є ключовим для відчуття достатку життям.

Що стосується гендерного відмінності в підході до щастя, то, як з'ясувалося, у важкі часи жінкам легше, ніж чоловікам, оскільки їх менше хвилюють питання економіки. Їх увагу більше зосереджена на дітях, будинку і міжособистісних відносинах. Крім того, жінки більш оптимістичні. Чого і слід було очікувати.

Читайте найцікавіше в рубриці " Суспільство "

Є відмінності в способах мислення?
Одне з питань соціологічного дослідження звучав так: "Якби у вас було 500 тисяч доларів, на що б ви їх витратили?
Так чи може бідний стати багатим?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация