Росія увійшла до трійки країн з найбільшими військовими витратами

Згідно з доповіддю SIPRI, військові витрати РФ перевищили $ 69 млрд, незважаючи на падіння цін на нафту Згідно з доповіддю SIPRI, військові витрати РФ перевищили $ 69 млрд, незважаючи на падіння цін на нафту   Зенітний ракетний комплекс С-400 Тріумф   Фото: Reuters   Москва

Зенітний ракетний комплекс С-400 "Тріумф"

Фото: Reuters

Москва. 24 квітня. INTERFAX.RU - Росія увійшла в трійку країн з найбільшими військовими витратами. Це випливає з щорічного доповіді Стокгольмського міжнародного інституту дослідження проблем світу (SIPRI).

"Росія збільшила свої витрати на 5,9%, до 69,2 мільярда доларів, опинившись на третьому місці в списку країн з найвищими військовими витратами", - йдеться в повідомленні.

Росія зайняла третє місце в світі за кількістю військових витрат після США і Китаю, втім, значно від них відстаючи, відзначає британська телерадіомовна корпорація "Бі-бі-сі".

Військові витрати Китаю збільшилися на 5,4% і склали в 2016 році $ 215 млрд, а лідери списку США збільшили витрати на 1,7% до $ 611 млрд. Світові військові витрати в 2016 році склали 1 686 мільярдів доларів, або 2,2% світового ВВП.

У 2016 році 55% російського військового бюджету йшли на фінансування держпрограми озброєнь, мовиться в повідомленні.

Збільшення витрат на оборону в Росії, як говориться в доповіді SIPRI, в 2016 році йшло на тлі різкого зниження таких витрат серед нафтовидобувних країн через падіння цін на нафту.

Витрати на оборону країн Західної Європи ростуть другий рік поспіль - в минулому році вони збільшилися на 2,6%. Лідером в цій гонці була Італія, чиї витрати збільшилися на 11%. Така ж картина спостерігається в країнах Центральної Європи, які в минулому році збільшили витрати на 2,4%, відзначає "Бі-бі-сі".

У лютому заступник міністра оборони РФ Юрій Борисов повідомив, що понад 1,4 трлн рублів буде витрачено в 2017 році на закупівлю озброєнь і військової техніки.

"З урахуванням фінансово-економічних можливостей країни на реалізацію завдань оборонзаказа в частині закупівель озброєнь, військової та спеціальної техніки передбачено понад 1,4 трлн рублів", - повідомив Борисов в інтерв'ю "Российской газете".

Як повідомляв "Інтерфакс", міністерство оборони в травні направить проект державної програми озброєння на 2018-2025 роки в колегію Військово-промислової комісії. Програма повинна бути сформована до 1 липня і остаточно затверджена в кінці 2017 року, сказав в березні в інтерв'ю агентству віце-прем'єр РФ Дмитро Рогозін. "З 1 січня 2018 року має розпочатися її реалізація", - зазначив Рогозін.

Борисов в лютому заявляв, що один з пріоритетів нової держпрограми - досягнення до 2020 року оснащеності Збройних сил РФ (ВС РФ) сучасним озброєнням і технікою до рівня 70%, розвиток сил ядерного стримування і засобів повітряно-космічної оборони.

"У числі пріоритетів - розвиток систем зв'язку, розвідки та управління, радіоелектронної боротьби, комплексів безпілотних літальних апаратів, роботизованих ударних комплексів, сучасної транспортної авіації. Серед найбільш важливих завдань і модернізація високоточної зброї та засобів боротьби з ним, систем індивідуального захисту військовослужбовців", - сказав заступник міністра оборони РФ.

"Буде передбачено розвиток Військово-морського флоту, перш за все в арктичній зоні РФ і на Далекому Сході, а також вдосконалення технічної оснащеності Збройних сил за рахунок модернізації існуючих і закупівель озброєнь, в тому числі подвійного призначення", - зазначив Борисов.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация