Росіяни їдуть служити в США, вихідці з Центральної Азії наймаються в війська РФ

Депутат Держдуми Євген Федоров запропонував на 10 років садити за грати як державних зрадників громадян Росії, які відслужили в іноземних арміях. Чи підтримають його колеги-парламентарі, стане ясно в ході осінньої сесії Думи - законопроект Федорова, за чутками, розглянуть одним з перших. Куди цікавіше інше: невже для нашої країни ця проблема настільки важлива? Адже, здається, до цих пір мова йшла про поодинокі випадки? На жаль, за останні роки багато що змінилося.

Ще зовсім недавно відтягнути армійську лямку за кордоном прагнули здебільшого ті, хто розраховував прослужити якомога менше і в кращих умовах. Наприклад, жителі прикордонного Печорського району Псковської області сотнями йшли через кордон і здавалися естонським військкомам, щоб замість двох років відтягнути вісім місяців, харчуючись з «шведського столу» відбивними і отримуючи по 150 крон на кишенькові витрати, а також по 2800 крон «дембельських» підйомних. Точно так само чинили й мешканці межує з Латвією Питалівський району. Ні для кого не секрет, що у двох третин жителів згаданих сіл Росії є два паспорти, так що насправді проблема створювалася неабияка - естонці та латвійці згодом запросто могли б пред'явити нашій країні територіальні претензії.

служба в армії - така ж робота, як і будь-яка інша. Ініціатива депутата Федорова мала б сенс в тому лише випадку, якщо б Російська армія вела військові дії проти тієї чи іншої країни. Але якщо війна не ведеться, це не може вважатися державною зрадою

Схожа ситуація складалася і в інших частинах країни, де жителі прикордонних районів також відправлялися служити в Казахстан і на Україну. Але два роки тому російські законодавці нарешті прокинулися: і з тих пір за новим законом відслужили за кордоном більше не звільнялися від служби в Російській армії. І потік, підживлює війська чужинців, відразу вичерпався. Потік, до слова, був неслабим: в пояснювальній записці до закону дворічної давності говорилося про те, що міра «збільшить обсяг призовного ресурсу приблизно на тисячу чоловік щорічно». Неслаба цифра!

Росіяни-контрактники служать в арміях від Китаю до Америки

Але якщо сьогодні проблема фактично вирішена, то кого тоді вимагає пересаджати депутат Федоров відповідно до запропонованих їм поправками до статті 275 КК РФ? Читаємо законопроект: під статтю підпадуть в першу чергу ті, хто вирішить відслужити за контрактом в арміях держав, «діяльність яких спрямована проти Росії». До таких, на думку депутата Федорова, слід зараховувати країни, які вводять недружні санкції щодо Російської держави: «Для цього виду злочинів ми плануємо встановити термін позбавлення волі 10 років, хоча сама стаття (за державну зраду. - Ред.) Передбачає терміни від 12 до 20 років ».

За контрактом! Що ж, виходить, що серед наших співгромадян так велико число бажаючих завербуватися найманцями в зарубіжні армії, що доводиться вдаватися до жорстких заходів?

По темі

По темі

965

У США спостерігається посилення кампанії із зачистки інформаційного простору. Влада держави блокують роботу російських ЗМІ в Штатах, вважають в МЗС РФ.

Насправді велике - близько 1,5 тис. Росіян служать на офіцерських посадах в народно-визвольної армії Китаю, близько тисячі - в Північній Кореї, не менше 10 тис. - в Африці: льотний і допоміжний склад ВПС Анголи або Ефіопії, наприклад , не менше ніж на чверть складається з російських громадян. Французький іноземний легіон також традиційно поповнюється за рахунок наших земляків. Раніше - за рахунок емігрантських кіл, а останні чверть століття - безпосередньо з Росії. А що ви хочете - традиції! П'ятеро росіян дослужилися в Легіоні до генеральських чинів - але ж навіть генералів-іноземців зараховують туди виключно рядовими. Близько 5% офіцерів іспанської армії - росіяни. І паспорта у них російські. Це ще що: наші співгромадяни просочилися навіть у святая святих армії США - в елітну 7-ю піхотну дивізію. Два десятка чоловік - точно. Так що тенденція очевидна.

Від російського паспорта в США можна не відмовлятися

В американській армії наших співвітчизників набереться, мабуть, більше тисячі: після того як рік тому міністерство оборони США оголосило додатковий набір військовослужбовців, побіжно володіють російською мовою, за океан потягнулися не тільки вийшли в запас, а й звільнилися з такої нагоди офіцери Російської армії. Сіль в тому, що на військову службу в Америці приймають не тільки своїх власних громадян, а й іноземців, що мають посвідку на проживання. Так ось, наших офіцерів, які виявили бажання послужити Дяді Сему, наділяють нині «зеленими картами» без будь-якої черги. Тим паче що й від російського громадянства відмовлятися ніхто не змушує. Правда, доведеться дати присягу на вірність. І американців не бентежить, що присягати нашим доведеться вдруге.

А наших бентежить? Схоже, що ні. «Людина має право їздити в інші країни і влаштовуватися там на будь-яку роботу, - наполягає віце-президент Академії геополітичних проблем полковник запасу Володимир Анохін. - А служба в армії - така ж робота, як і будь-яка інша. Ініціатива депутата Федорова мала б сенс в тому лише випадку, якщо б Російська армія вела військові дії проти тієї чи іншої країни. Але якщо війна не ведеться, це не може вважатися державною зрадою ».

І справді, ну яка зрада? Просто можливість «подмолотіть» грошенят. Зарплата контрактника-рядового - 2 тис. Доларів, офіцери заробляють від 4,5 тис., А за знання іноземної мови покладається пристойна надбавка (від 4 тис. Доларів на рік). У Російській армії взводний в місяць має в кращому випадку близько 60 тис. Рублів з усіма можливими надбавками. Є спокуса? Ще якийсь.

Схоже, єдиний підступ криється в повторній присяги. «Мені видається, що суть законопроекту Федорова в наступному: той, хто приймає присягу іноземної держави, записується в зрадники Батьківщини, - розмірковує експерт-аналітик Російського інституту стратегічних досліджень Сергій Єрмаков. - Фактично це так: присягнувши одній державі, неможливо зберігати вірність іншій ».

Іноземці в Російській армії - теж зрадники?

Але все, про що йшлося вище, - лише одна сторона медалі. Є й інша. редположім, за службу в «недружньою» армії російському офіцеру доведеться провести 10 років за гратами по огульного звинуваченням в державній зраді. Але як тоді бути з іноземними військовими, які служать в Росії? Чи вважаєте, що це нонсенс і таких немає в природі? Помиляєтеся.

Ще п'ять років тому начальник головного організаційно-мобілізаційного управління Генштабу Василь Смирнов визнав: іноземці в Російській армії є в наявності - кілька сотень людей. Для проходження служби за контрактом мати громадянство нашої країни зовсім не обов'язково - достатньо просто знати російську мову і бути не старше 30 років. На момент визнання генерала Смирнова в рядах Російської армії, наприклад, проходили службу півсотні українських громадян. Тепер їх, за деякими даними, вчетверо більше. Служать у нас офіцери з вірменським, азербайджанським, казахським, узбецьким і таджицьким громадянством. Є навіть громадяни Балтії - про них, правда, вважають за краще мовчати. Латвієць Ян Краснопьоров недавно трохи громадянства не позбувся, прохопившись про свою службу в Російській армії, так що собі дорожче мову розпускати. Так що там латвійці з естонцями! І фіни у нас теж служать. За фінським законам, якщо у громадянина Суомі є другий, російський паспорт (що не така вже й рідкість), він може відслужити в армії Росії і офіційно повідомити про це відповідні органи в Фінляндії, щоб отримати звільнення від військової служби.

По темі

919

Президент РФ Володимир Путін на колегії ФСБ заявив, що рішення США вийти з ДРСМД змінює оперативну обстановку не в кращу сторону, оскільки це прямий крок до розхитування всієї системи домовленостей в сфері міжнародної безпеки.

І хіба така ситуація тільки в армії? Служив в ФСБ Росії заступником начальника одного з управлінь генерал-майор Тендетнік (його син, до речі, ймовірно, офіцер армії США), але зараз не про це мова. Не так давно з його оточення стало відомо, що начальниками відділів ФСБ могли бути громадяни України.

І навіть Центральним архівом ФСБ, за деякими даними, у свій час міг керувати український громадянин.

Контрактну армію Росії наповнять іноземці-гастарбайтери

Рік тому голова Федерації мігрантів Росії Мухаммад Амін Маджумдер (для ясності - громадянин Бангладеш) - звернувся з пропозицією до міністра оборони Сергію Шойгу: «Мільйони мігрантів готові служити в Російських збройних силах і брати участь в обороні країни». І хоча одні імениті експерти, такі як генерал-лейтенант Євген Бужинський, визнали пропозицію недоцільним (сьогодні у нас контрактників - під сотню тисяч, а до 2020 року їх і без іноземців стане півмільйона), інші, як Ігор Коротченко або екс-заступник глави ФМС В'ячеслав Поставнін, нововведення беззастережно схвалили. На їхню думку, на тлі складної демографічної обстановки прагнення потрапити на контрактну службу в Російську армію треба всіляко вітати.

Так що тенденція, хочемо ми того чи ні, намітилася - поки військовослужбовці росіяни будуть перебиратися за океан, прагнучи заробити щось суттєвіше, ніж пенсія від нашого Міноборони, Російська армія поповнить ряди за рахунок вихідців з інших країн. Ось тільки чи немає у всьому цьому підступу? «Тут мова вже не про якийсь підступ, а про державну безпеку нашої країни! - переконаний доктор військових наук Костянтин Сівков, перший віце-президент Академії геополітичних проблем. - Це дуже серйозна загроза, нерозуміння якої загрожує величезною бідою. Уявіть, що будуть створені спеціалізовані армійські підрозділи, що складаються з іноземців (в Міноборони цю інформацію не підтверджують, але і не спростовують. - Ред.).

Як поведуть себе ці люди, ніяк не пов'язані з нашим народом? У разі виникнення серйозного військового конфлікту із захисту нашої території ризикувати своїми життями вони швидше за все не стануть. Разом з тим при виникненні кризових ситуацій ці підрозділи можуть стати армією, яка буде стріляти нам у спину. Особливо в умовах потенційної війни з такими структурами, як ІГ. Не можна виключати того, що той же ІГ навмисно скористається можливістю і делегує в Російську армію - негласно - своїх активістів. І в потрібний момент вони почнуть діяти в інтересах своїх духовних вождів, а не російського народу, який вони присягнуть захищати ».

думка

Юрій Неткачёв, генерал-лейтенант у відставці, академік Російської академії безпеки:

- Сьогодні Росія змушена не тільки думати про власну безпеку, а й коригувати свою військову доктрину, вибудовуючи загальне оборонний простір Євразійського економічного союзу (ЄАЕС). Інакше, як підключивши до вирішення змінилися завдань мобілізаційний потенціал союзників, цієї проблеми не вирішити. Скільки багнетів може поставити одна Росія? Півмільйона? Мільйон? А треба не менше 2 млн чоловік. Отже, доведеться вирішувати питання за рахунок Киргизії і Казахстану, за рахунок Таджикистану і Узбекистану (хоча останні поки і не визначилися зі своїм майбутнім статусом в ЄАЕС). У військових цих країн підготовка, можливо, поступається російській, зате у них дуже високий моральний дух. Що ж до технічної складової, то модель регулювання взаємодії росіян з «іноземцями» вже знайдена і випробувана - це союзницький договір між Росією і Абхазією. Цей документ передбачає формування спільного простору безпеки і оборони, захистом якого наділена об'єднана угруповання двох країн, підпорядкована єдиному командуванню. Ця модель, я вважаю, буде взята на озброєння і в разі з ЄАЕС.

Абдулло Хабібов, генерал-майор у відставці, колишній перший заступник міністра оборони Таджикистану:

- Для захисту російських інтересів потрібна добре оснащена і боєздатна армія. Але сьогодні Росія зацікавлена ​​в захисті не тільки власної території, але і всього простору Євразійського економічного союзу від можливих зовнішніх загроз. Чи рішення такої відповідальної завдання можливо без підтримки партнерів з колишніх радянських республік. Складна демографічна ситуація, що спостерігалася в Росії з 1990 по 2000 рік, просто не залишає російському військовому керівництву іншого вибору. Тому рішення доукомплектувати контрактну армію за рахунок вихідців з Центральної Азії я вважаю не тільки корисним, а й єдино можливим в ситуації, що склалася. Щоб тримати оборону по всьому периметру кордонів ЄАЕС, потрібно армія щонайменше в 2 млн чоловік. А максимум того, що може надати сьогодні Росія, - 0,5 млн контрактників в найкращому разі.

До речі

Якщо депутати Держдуми схвалять скандальне пропозицію свого колеги Федорова, російські військовослужбовці, завербувалися в армії інших держав, виявляться

в двозначному становищі. Тих з них, хто вирішить з'їздити в Росію на побивку, виходячи з депутатського посилу чекає неминучий арешт. Якщо ж з якихось причин росіянина на батьківщині не заарештують і він повернеться служити за кордон, у іноземних спецслужб з'явиться вагомий аргумент запідозрити іноземного контрактника в шпигунстві. Адже чомусь його не посадили в Росії? Значить - розвідник! До слова, нашим справжнім розвідникам, які служать в армії за кордоном «під прикриттям», доведеться і того гірше. З'їздять на побивку - провалять всю свою таємну місію. Відмовляться їхати на побивку - негайно потраплять під ковпак іноземної розвідки. Чи думав про все сказане вище пан Федоров?

Куди цікавіше інше: невже для нашої країни ця проблема настільки важлива?
Адже, здається, до цих пір мова йшла про поодинокі випадки?
Що ж, виходить, що серед наших співгромадян так велико число бажаючих завербуватися найманцями в зарубіжні армії, що доводиться вдаватися до жорстких заходів?
А наших бентежить?
І справді, ну яка зрада?
Є спокуса?
Іноземці в Російській армії - теж зрадники?
Але як тоді бути з іноземними військовими, які служать в Росії?
Чи вважаєте, що це нонсенс і таких немає в природі?
І хіба така ситуація тільки в армії?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация