Росії і не снилося: як США допоможуть перемогти терористів

Комітети з питань збройних сил обох палат Конгресу США - Сенат і Палата представників - погодили проект військового бюджету країни на 2018 й фінансовий рік, який почався 1 жовтня. У сукупності на оборонні потреби передбачається виділення небувалих $ 700 мільярдів. У своїх витратах Штати не оминули й Україну , Наказавши нам $ 350 млн допомоги.

Підтримуючи Україну, США твердо націлилися на протидію російської агресії, на обуздиваніе якої буде виділено навіть в рази більше, ніж на боротьбу з ІГІЛ. На що ще буде витрачено рекордний оборонний бюджет Сполучених Штатів, розбирався "Обозреватель".

Мощі мало не буває

Сума коштів, обумовлена в проекті закону про "Бюджеті США на 2018 рік на потреби національної оборони", на 12% вище витрат на оборонку в 2017-м. У колишньому фінансовому році загальний оборонний бюджет США становив 619 млрд доларів.

Притому конгресмени виділили на $ 26,1 млрд понад те, що офіційно запитував президент Дональд Трамп.

Загальне фінансування оборонних потреб на рік складуть майже $ 700 мільярдів. У їх числі - базовий бюджет Пентагону в розмірі $ 626,4 млрд, ще $ 65,8 млрд - на підтримку військових операцій за кордоном, $ 5,9 млрд підуть на додаткові заходи щодо розвитку протиракетної оборони.

У законопроекті прописані і збільшення чисельності військовослужбовців, і кошти на різного роду програми і дослідження, і закупівля дюжини винищувачів-бомбардувальників, і закупівля авіаційної техніки, і танків, а також значне посилення військового флоту.

Так, американська армія, згідно з проектом бюджету, збільшиться на 9500 осіб. А витрати на утримання військових передбачено в розмірі $ 141,8 мільярда. Ще $ 33,7 млрд підуть на оздоровчу програму для військовослужбовців Defense health program.

Вельми значні суми відводяться і на технічне забезпечення. Зокрема, Пентагону намір дати $ 10,1 млрд на покупку 90 багатофункціональних винищувачів-бомбардувальників, що на 2,6 млрд і на 20 одиниць більше, ніж запрошувала адміністрація.

На $ 2,9 млрд для оборонного відомства планують закупити 17 літаків-заправників КС-46А (фірма Boeing), а також на $ 980 млн - 11 військово-транспортних літаків MC-130J (фірма Lockheed Martin). Це також перевищує цифри, що містяться в офіційному запиті. На $ 4,9 млрд закуплять 46 літаків F / A-18 Super Hornets, P-8A Poseidon і V-22 Osprey.

На $ 4,9 млрд закуплять 46 літаків F / A-18 Super Hornets, P-8A Poseidon і V-22 Osprey

United States Department of Defense

Парк армійскіх вертольотів поповнять 200 одиницями, на що витратять $ 3,1 млрд. Ще $ 2,2 млрд підуть на наземні озброєння, з яких половина - на закупівлю танків.

Фантастичні суми розподілять на військовий флот - на будівництво 14 суден виділять $ 26,2 мільярда.

Агентству з протиракетної оборони для зміцнення національної, регіональної та космічної ракетної захисту відійдуть $ 12,3 мільярда.

"Іскандери" не сміються

Особливе місце в проекті американського військового бюджету приділяється російської агресії - цілий розділ, подібної честі удостоїлася жодна інша країна.

У супровідних матеріалах до законопроекту говориться, що Росія продовжує вести агресивні дії - включаючи вторгнення в Грузію в 2008 році і в Україні в 2014-му, загрози союзникам НАТО, стрімку військову модернізацію, посилення військової активності в Арктиці і Середземномор'я, нарощують ядерний потенціал та інше . Всі зазначені дії, вважають американські законодавці, є викликом для інтересів безпеки США і їх союзників і партнерів в Європі.

Крім того, підкреслюється, що дії Росії по дезінформації, пропаганди, кібератаки, втручанні в вибори, гібридні військові операції загрожують безпеці США і їх союзників в Європі, цілісності західних демократій, а також інституцій та спілок, які вони підтримують.

Тому військовим бюджетом передбачено на 2018 фінансовий рік виділення $ 4,6 млрд в рамках Європейської ініціативи стримування (EDI) для підтримки союзників НАТО і посилення військової підтримки США в Європі.

У цьому ключі насамперед згадується Україна, якої мають намір направити $ 350 млн "на надання допомоги в області безпеки в Україні, включаючи оборонну летальну допомогу". Однак уточнюється, що друга половина коштів буде переведена після того, як глава Міноборони США підтвердить, що Україна вжила значних заходів для реалізації інституційної реформи у сфері оборони.

Як пізніше уточнили в посольстві України в США, нам вперше можуть надати такі оборонні засоби, як радіолокаційні засоби протиповітряної оборони і спостереження за надводною ситуацією; військово-морські протимінні кошти; кораблі прибережної дії і берегової охорони.

Американським оборонним бюджетом на 2018 й, роз'яснюють в українському діпоргане, передбачені кошти для реабілітації в медичних установах Штатів поранених українських військовослужбовців, навчання і підготовку українських військових лікарів, а також кошти для посилення здатності повітряних і військово-морських сил України.

Якщо хтось скептично розцінює обсяг допомоги для України в розрізі загальних $ 4,6 млрд, то, наприклад, для країн Прибалтики передбачено сумарно $ 100 млн - "для поліпшення протидії і нарощування здібностей стримування російської агресії".

Бюджет також уповноважує виділити $ 58 млн для заходів у відповідь через порушення Росією Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності (РСМД).

До слова, в попередньому фінансовому році на імплементацію Європейської ініціативи стримування було виділено більш ніж на мільярд менше - $ 3,4 млрд.

На главу американського оборонного відомства Джеймса Меттіса покладається зобов'язання розробити та впровадити стратегію протистояння загрозі та впливу РФ. А також щорічно звітувати про стратегію і можливостях російських інформаційної війни, кібер-АТТАК і примусових економічних інструментах.

Документ також повинен продовжити заборону на спільні військові програми США і Росії і забороняє Міноборони закуповувати програмне забезпечення "Лабораторії Касперського" через підозри у зв'язках з Кремлем.

Окрема допомога буде надана іншим партнерам і союзникам Сполучених Штатів - для безпеки і стабільності в світі. На операції в Афганістані, Іраку, Сирії та інших територіях, де вони можуть знадобитися, виділено 66 млрд доларів.

А саме - $ 1,8 млрд для боротьби з ІГІЛ через програми "навчання і оснащення" в Іраку і Сирії. Ще $ 4,9 млрд підуть на допомогу Афганістану і 3,5 тис віз для афганських іммігрантів.

Кошти в розмірі $ 705 млн направлять Ізраїлю - для спільних програм протиракетної оборони, і до $ 700 млн відшкодують Пакистану за підтримку операцій США в Афганістані.

Глава Міноборони США також зобов'язаний створити Ініціативу по стабільності в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні і розробити стратегію зміцнення оборонного співробітництва між Сполученими Штатами та Індією.

10 оборонних бюджетів Росії

Сполучені Штати Америки - непохитний лідер за обсягом фінансування оборони країни. Cсилаясь на щорічну доповідь Стокгольмського міжнародного інституту дослідження проблем світу (SIPRI), в 2016-му році друге і третє місце за кількістю військових витрат зайняли Китай і Росія відповідно.

Для розуміння пропорційності цифр, оборонні витрати США в 2016-м склали $ 611 млрд, Китаю - $ 215 млрд. Росія витратила в 2016 році $ 69,2 млрд і виявилася третьою, помістивши Саудівську Аравію. Саудівська Аравія в 2016 році витратила на оборону 63 млрд мільярдів. За оцінкою Стокгольмського міжнародного інституту, в 2016 році витрати Росії на армію склали 5,3% ВВП, що є найвищим показником по відношенню до ВВП за весь час існування РФ.

У той же час, за даними SIPRI, номінальні військові витрати України в 2016-му склали $ 3,42 мільярда.

Відзначимо, що в 2017-му на потреби оборони України в держбюджеті закладено суму в розмірі 143,6 млрд грн ($ 5,5 млрд). А в проекті держбюджету на 2018 й передбачено витрати на сектор оборони і безпеки в розмірі 164,9 млрд грн (близько $ 6,34 млрд).

Слід уточнити, що дані комплексного дослідження Global Firepower під егідою британського University of St Andrews за 2016 й рік дещо відрізняються від доповіді SIPRI. Там п'ятірка лідерів по фінансуванню армію виглядає так: США, Китай, Саудівська Аравія, Індія і Великобританія. Росія - третя, Україна - 40-а.

Крім того, Global Firepower визначає індекс військової могутності 133 держав, з огляду на понад 50 факторів. Перша трійка найсильніших збройних сил за оцінкою фахівців - в США, Росії та Китаї. У топ-десятку також увійшли Індія, Франція, Великобританія, Японія, Туреччина, Німеччина і Єгипет. В кінці рейтингу опинилися Сьєрра-Леоне, Суринам і Бутан. При цьому українська армія піднялася на 30-у позицію в щорічному рейтингу.

Тисни! підписуйся ! Читай тільки краще!

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация