Главная Новости

Розвиток основ мови у дітей

Опубликовано: 29.09.2018

видео Розвиток основ мови у дітей

Логопед для дітей. 12 уроків постановки звуків. Основи правильного мовлення

Кожна мама повинна знати і розуміти, що розвитком і вихованням своєї дитини вона повинна займатися з моменту його народження.



Одним з найважливіших компонентів розвитку малюка є мова. Розвивати мову необхідно навіть тоді, коли твоя дитина не вимовила жодного звуку. Успішний розвиток мови цілком і повністю залежить від мами.

Головне завдання матері — дарувати дитині тепло і ласку. Дитина відчуває цей світ з самого народження, сприйняття дитини в ранньому віці дуже загострене. Не забувай обіймати свого малюка, вступати з ним в тілесним контакт, розмовляй з ним.


Інтегрований урок основ здоров'я та розвитку зв'язного мовлення. Вчитель - Домбровська Н.М.

Таким чином, дитина почне спокійніше сприймати цей світ. Чим спокійніше дитина, тим швидше й нормальніше буде розвиватися не тільки мова, але й інші важливі життєві функції.

Плач — це єдиний спосіб малюка показати і відреагувати на зовнішні або внутрішні подразники. Тому намагайся не просто заспокоїти дитину, щоб позбавиться від зайвого шуму, а знайди причину такої поведінки, відчуй суть проблеми.


Мастер клас "Розвиток зв'язного мовлення" Козачок О. О.

Давай дитині побільше можливостей рухатися. Не тільки повзати або бігати, але і ворушити ручками і ніжками. Це добре позначається на розвитку твого малюка.

До другого місяця життя дитина почне видавати перші звуки. Спочатку це буде нечленороздільна мова, найчастіше звичайні вигуки букв і звуків. Заохочуй дитини в цьому.

Повторюй з ним його слова, радуйся, всіляко показуй, що тобі подобається те, що він робить і тоді дитині самій сподобається говорити. Відповідай на його звуки і намагайся вступати в розмову. Дитина зрозуміє, що ти з ним розмовляєш.

До трьох місяців діти освоюють сміх. Смійся разом з дитиною, створюй ситуації, в яких ви зможете разом посміятися. Заохочуй сміх в будинку, тоді дитина зрозуміє в яких ситуаціях потрібно сміятися і почне використовувати сміх для вираження своїх радісних емоцій, як роблять це дорослі люди.

Допомагай маляті розпізнавати різні види мови. У розмові виділяй слова, міняй тон, можеш чергувати гучність слів — то тихіше, то голосніше. Не дарма, з самого народження всі дітки люблять слухати мамин голос. Співай малюкові пісеньки, наспівуй мелодії.

За допомогою пісень, дитина зможе розрізняти конкретні слова і незабаром реагувати на них. Так само можеш ставити ритмічну музику, це не тільки допоможе розвинути навички мовлення, але і підніме настрій. Правда, не варто ставити музику дуже голосно, це може налякати малюка.

До шести або восьми місяців дитина починає вимовляти окремі склади слів. Тобто переходить від лепетання до людської мови. Якщо цього не відбувається, то батькам слід звернеться до лікаря і перевірити слух малюка. Допомагай дитині вимовляти слова правильно.

Повторюй їх чітко, щоб малюк міг запам'ятати або повторити за тобою. У цьому віці дитина все схоплює на льоту від своїх батьків, тому старайся стежити за своєю мовою. Коли ти збираєшся на прогулянку, то старайся коментувати кожен рух — своє і дитини.

Розповідай про все, що зустрічається на вашому шляху, називай предмети і місця. Намагайся говорити простою мовою, так маляті буде легше запам'ятати слова. Після року дитина зможе розуміти окремі слова, реагувати на прості команди і виконувати доручення. Також, незабаром, твоя дитина спробує зв'язати слова у фрази.

До двох років словниковий запас дитини становить, загалом, близько трьохсот слів. Не переймайся, якщо твоя дитина не відразу почав говорити. Існує припущення, що хлопчики починають говорити пізніше ніж дівчата, так як у другій гнучкіша нервова система. Для того, щоб твоя дитина навчився добре говорити — спілкуйся зі своєю дитиною.

Вам сподобалась статья? Розкажіть про це Друзям!
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация
rss