РПЦ проти Музею Арктики і Антарктики

«Ефективний менеджмент» знову шкодить справі

Зараз, коли країні насильно нав'язується релігія, нікого не здивуєш викинутими на вулицю з десятиліттями займаних приміщень, лікарнями, дитячими будинками, бібліотеками і т.д. Музеї, в тому числі, такі відомі, теж не можуть розраховувати на недоторканність. унікальний музей , Де під одним дахом представлені відразу обидва полюси: і Арктика і Антарктика - має нещастя займати приміщення колишньої едіноверческой церкви. Одновірці - це, в двох словах, віруючі, які виконують старовірські обряди, але визнають офіційну владу ієрархів РПЦ (ось і вона, рідна). Зараз в Пітері їх налічується кілька десятків, при цьому в місті 7 активно діючих старообрядницьких храмів . У 1933 році, коли музей отримав цей будинок, здавалося, що середньовічні забобони, породжені невіглаством древніх людей, страхами перед силами природи, пішли назавжди. І з ними пішли служителі культів, відправники обрядів. Але ось знову треба було насаджувати невігластво (невігласами легше управляти), і новоявлені жерці бадьоро кинулися на що відкрилися хлібні посади. Згадали і про нечисленних одновірців.

Згадали і про нечисленних одновірців

Будівля музею Арктики і Антарктики

Тяжбу за будівлю музею вони почали ще в 1992 році. Подали в суд, і програли його. У 2013 і 2015 роках церковники знову намагалися відібрати будівлю (вже за новим законом про передачу церкви майна, в минулому використовувався релігійними громадами), але «Росимущество» відхилило і ці заявки. Допомога для РПЦ прийшла з боку «Росгідромету», якому підпорядкований музей. «Благочестя» цієї структури теж впирається в гроші - під пошук музею нової будівлі і його облаштування можна отримати з держбюджету до 500 мільйонів рублів. Ось що говорить про це колишній директор музею (нині заст. директора зі зв'язків з громадськістю) Віктор Боярський:

Мотив проглядався з самого початку: діючи суворо в рамках закону (тут не підкопаєшся), розіграти карту музею для отримання фінансування з бюджету. Тому що по-іншому Росгідромету додаткові бюджетні гроші не отримати. А хто не любить отримувати гроші з бюджету? Причому великі: Росгідромет просить 500 млн рублів на безглуздий переїзд музею. Позиція музею при цьому ігнорується. Це змушує задуматися про цільове призначення коштів. Звичайно, завжди хочеться вірити в хороше. Але пояснити чимось іншим таке завзяття Росгідромету я не можу.

З 2012 року було - як мінімум - чотири ситуації, коли при нормальному відношенні засновника можна було заморозити процес з РПЦ. Але у всіх чотирьох Росгідромет випереджаючими темпами рвався отримати бюджетні гроші. Сьогоднішнє керівництво Росгідромету - ефективні менеджери. Квадратні метри і круглі нулі - їх головні поняття. Але у них немає розуміння того, що вони володіють унікальним музеєм, єдиним таким в Росії.

Віктор Боярський, відомий полярний дослідник, колишній директор музею Арктики і Антарктики

Будучи директором музею Арктики і Антарктики, відомий полярний дослідник Віктор Боярський відмовився виконати наказ «Росгідромету», про переїзд музею в невідповідний, маленьке приміщення конференц-залу Арктичного інституту на Василівському острові. Такого непокори «Росгідромет» стерпіти не міг - в музей були спрямовані крючкотворной перевірки (до слова, реального криміналу не виявили), заведені цивільні справи, про які роздзвонили як про кримінальні. Як водиться в таких випадках, людини звинуватили спочатку в одному, а коли він усунув причину обвинувачення - в тому, що перше він робив «неправильно» - варіанти виправдатися не передбачено. В результаті, Віктора Ілліча вдалося звільнити з посади директора.

Нагадаємо, що Віктор Боярський пов'язав свою долю з музеєм Арктики і Антарктики в 1992 році. Два роки він був спонсором музею, забезпечуючи його фінансування приблизно на 70 відсотків від необхідного, в 1994 році став науковим співробітником, в 1998 році - директором музею. Ентузіаст своєї справи, він зберіг музей в 1990-і - 2000-і роки, колектив його підтримує, підтримують і городяни.

Кілька років тому, коли у нас дійсно ситуація була ахова, коли вже було прийнято рішення і до нас приїжджали виконавці описувати майно, тут було таке стовпотворіння! Народ прийшов. Ні, місто дорожить музеєм. Всі прямі ефіри, всі дзвінки зараз - на підтримку музею, навіть від віруючих. Сюди люди приходять, переживають, запитують: «Ви будете працювати? Тільки, заради Бога, не переїжджайте! .. »

Зараз йде війна на папері - паперова війна, і я сам трохи розхолоджує народ. Переконую: не хвилюйтеся, нікуди ми не дінемося ... Але люди все одно не сидять спокійно, ті ж підписи збирають. Якби я не відчував підтримку городян, я б не поводилася так впевнено.

Вихід із ситуації бачиться в передачі музею іншому відомству, яке його зможе оцінити по достоїнству - Міністерству культури. Питання обговорювалося в минулому році, Мінкультури висловило свою зацікавленість в музеї Арктики і Антарктики. як заявляє Боярський: «Міністерство культури згідно прийняти музей під своє крило. Це офіційна позиція, підкріплена зверненням до Мінкультури від 12 грудня 2015 року за підписом заступника міністра Володимира Аристархова ». Також наведемо його слова про затребуваність музею відвідувачами:

Головний показник інтересу до музею - відвідуваність. Вона росте з року в рік на 5-6 тисяч осіб, незважаючи ні на які кризи. У 2005 році музей відвідали 37 тисяч чоловік, в 2015-му - 78 тисяч (з них майже 40% - діти). У нас немає падіння, у нас постійне зростання. Ми навіть ввели поняття ефективності музею, яке розрахували так: кількість відвідувачів на квадратний метр виставкової площі. І обігнали навіть Ермітаж, тому що у нас виходить 78 тисяч осіб на 1000 квадратів експозиційних площ, а в Ермітажі - три мільйони відвідувачів на три мільйони квадратних метрів.

І обігнали навіть Ермітаж, тому що у нас виходить 78 тисяч осіб на 1000 квадратів експозиційних площ, а в Ермітажі - три мільйони відвідувачів на три мільйони квадратних метрів

У музеї Арктики і Антарктики

Нинішнє керівництво музею (включаючи колишнього директора), вважає, що у них вистачить сил відстояти будівлю і зберегти музей. До того ж, і позиція Росгідромету з приводу музею, принаймні на словах, змінилася . У листі депутату Закса Борису Вишневському заступник керівника установи Максим Яковенко пише, що питання про перенесення експозиції «знято з порядку денного». При цьому посилається чиновник якраз на попереднє рішення Росмайна. Більш того, виявляється, що музей насправді дуже дорогий Росгідромету, і той ні за що не готовий віддавати кому-небудь цей колись вважався непрофільних актив.

Правда, сам Боярський досить скептично оцінює позицію начальства:

Ні Яковенко, ні колишня заступник керівника Росгідромету Гангало жодного разу в музеї були, незважаючи на запрошення. Вони навіть не знають, в якому році він був створений і, по всій видимості, до самого останнього моменту поділяли існуючу в керівництві Росгідромету думку про те, що музей - це «склад пилових пінгвінів» ... В останні два роки все робилося не завдяки їм, а всупереч. І навіть нинішня заява - виключно кон'юнктурне і єдино можливе в умовах, коли немає ні нової заявки РПЦ, ні грошей в бюджеті. Я не вірю в такі різкі метаморфози. Якщо РПЦ відчує волю, знову піде в атаку, подасть нову заяву, то Росгідромет може знову почати з ретельністю відстоювати інтереси церкви.

Зі свого боку, ми будемо стежити за розвитком ситуації навколо музею Арктики і Антарктики в С-Петербурзі і постараємося надати всю можливу підтримку для збереження цієї унікальної експозиції. Як і боротьбі науки проти мракобісся, боротьбі інтересів суспільства проти любителів ґешефту.

Віктор Алексєєв
за матеріалами інтернет-видань

Посилання по темі:

Від редакції. У січні цього року наша редакційна група відвідала музей і залишилася дуже задоволена якістю експонатів, умовами їх утримання, рівнем наукового супроводу. Ми докладаємо кілька фотографій, зроблених нашими товаришами.

Ми докладаємо кілька фотографій, зроблених нашими товаришами

Антураж радянської полярної станції

Антураж радянської полярної станції

Карта станцій «Північний Полюс»

Карта станцій «Північний Полюс»

Відвідувачів музею супроводжують картини

Відвідувачів музею супроводжують картини

метеорологічна ракета

А хто не любить отримувати гроші з бюджету?
Сюди люди приходять, переживають, запитують: «Ви будете працювати?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация