Самі незвичайні метеорити на Землі

Місце для текстового опису фотографії © Джерело

У 1790 році було вперше зафіксовано падіння метеорита на Землю. Правда, вчені з Паризької академії наук визнали факт зіткнення комічного тіла з поверхнею нашої планети лише через 13 років, спочатку вважаючи свідчення трьох сотень очевидців жартом. У цій збірці - самі гучні метеорити в історії людства.

1. Гоба: найбільший із знайдених метеоритів (Намібія)

Найбільший зі знайдених метеоритів важить більше 60 тонн, а його діаметр становить близько 3 метрів. Він впав на територію сучасної Намібії імовірно 80 тисяч років тому. Виявили небесне тіло відносно недавно - в 1920 році власник ферми Гоба-Уест (Hoba West Farm), распложенной на південному заході країни, наткнувся на величезний шматок заліза, орючи одне зі своїх полів. На честь ферми знахідка і отримала назву.

На честь ферми знахідка і отримала назву

Що складається на 84% з заліза, метеорит вважається найбільшим самородком цього металу, знайденим на Землі. З метою припинення вандалізму в 1955 році його оголосили національним пам'ятником, адже з моменту знахідки маса Гоба зменшилася на 6 тонн. У 1987 році власник ферми пожертвував державі метеорит і землю, на якій він знаходиться, і тепер за його збереженням стежить уряд Намібії.

У 1987 році власник ферми пожертвував державі метеорит і землю, на якій він знаходиться, і тепер за його збереженням стежить уряд Намібії

2. Альєнде: найбільш вивчений серед метеоритів (Мексика)

Нічого не підозрюючи жителі міста Чіуауа прокинулися близько години ночі 8 лютого 1969 року. Їх розбудив шум і яскравий спалах, що виникла в результаті падіння 5-тонного метеорита. На десятки кілометрів розсипалося безліч осколків, загальна вага яких оцінюється в 2-3 тонни. Зібрані шматочки «розлетілися» по інститутах і музеям світу.

Вчені стверджують, що Альєнде (ісп. Allende) - найбільший і найбільш вивчений із зафіксованих вуглистих метеоритів. У доповіді американських астрофізиків з Ліверморської національної лабораторії Міністерства енергетики США говориться, що вік кальцієво-алюмінієвих включень, на які багатий метеорит, становить приблизно 4,6 млрд років, тобто більше, ніж вік кожній із планет в Сонячній системі.

Дивіться також: Представлена ​​«карта» всіх відомих екзопланет (відео)

Дивіться також:   Представлена ​​«карта» всіх відомих екзопланет (відео)

3. Мурчісонскій метеорит: самий «живий» метеорит зі знайдених на Землі (Австралія)

Названий на честь австралійського міста, близь якого він впав в 1969 році, мурчісонскій метеорит (Murchison meteorite) вважається самим «живим» зі знайдених на Землі. Виною тому понад 14 тисяч органічних сполук, що входять до складу 108-кілограмового углистого каменю, в тому числі не менше 70 різних амінокислот.

Дослідження під керівництвом Філіпа Шмітт-Коппліна з Інституту екологічної хімії в Німеччині стверджують, що метеорит містить мільйони різного роду органічних молекул, що доводить існування амінокислот за межами нашої планети. За оцінками вчених, вік метеорита становить 4,65 мільярда років, тобто він утворився до появи Сонця, вік якого оцінюється в 4,57 мільярда років.

4. Метеорит Сіхоте-Алінь: один з найбільших, що спостерігалися при падінні (Росія)

Один з найбільших метеоритів світу впав в Приморському краї в горах Сіхоте-Алінь в лютому 1947 року. Викликаний їм сліпучий болід спостерігали в Хабаровську та інших населених пунктах в радіусі 400 км. Залізне тіло вагою 23 тонни розпалося в атмосфері на безліч осколків у вигляді метеоритного дощу.

Залізне тіло вагою 23 тонни розпалося в атмосфері на безліч осколків у вигляді метеоритного дощу

Уламки утворили на поверхні Землі більше 30 кратерів від 7 до 28 м в діаметрі і до 6 метрів глибиною. Найбільший уламок метеорита Сіхоте-Алінь важить близько 1 745 кг. Льотчики Далекосхідного геологічного управління першими повідомили про місце падіння небесного тіла. Хімічний аналіз показав 94% частку заліза в складі метеорита.

Читайте також: Вчені побачили, як чорна діра поглинає зірку

5. АLH84001: найвідоміший марсіанський метеорит (Антарктида)

Під цим ім'ям ховається, мабуть, найвідоміший з 34 марсіанських метеоритів, знайдених на Землі. Його виявили 27 грудня 1984 року в горах Алан Хіллс в Антарктиді (ім'я гір зафіксовано в назві трибуквених абревіатурою). Відповідно до проведених досліджень, вік інопланетного тіла становить від 3,9 до 4,5 мільярдів років. Метеорит, вага якого дорівнює 1,93 кг, впав на Землю близько 13 тис. Років тому.

Існує гіпотеза, згідно з якою він відколовся від поверхні Марса під час зіткнення планети з великим космічним тілом. У 1996 році вчені НАСА оприлюднили сенсаційні дані, що допускають існування слідів життя на Марсі. При скануванні структур метеорита растровим електронним мікроскопом були виявлені мікроскопічні структури, які можуть трактуватися і як скам'янілі сліди бактерій.

6. Тунгуський метеорит: самий «потужний» метеорит (Росія)

Один з найвідоміших метеоритів світу обрушився на Землю в 1908 році, вибухнувши на висоті 5 - 7 кілометрів над Східним Сибіром. Вибух потужністю в 40 мегатонн повалив дерева на території понад 2 тисячі квадратних кілометрів районі річки Подкаменная Тунгуска. Його вибухова хвиля двічі обігнула земну кулю, залишивши після себе світіння в небі на кілька днів. Крім того, ряд наслідків катаклізму завершила потужна магнітна буря, яка тривала п'ять годин.

Декілька італійських вчених висунули гіпотезу, що кратером Тунгуського метеорита може бути озеро Чеко на річці кимчи, яке розташоване в 8 км на північний захід від епіцентру вибуху.

7. Челябінський метеорит: №2 після Тунгуського (Росія)

За оцінками НАСА, Челябінський метеорит - найбільший з відомих небесних тіл, що падали на Землю після Тунгуського метеорита. Про нього заговорили 15 лютого і не перестають обговорювати через півроку. Вибухнувши в небі над Челябінськом на висоті 23 км, метеорит викликав потужну ударну хвилю, яка, як і в випадку з Тунгуським метеоритом, двічі обігнула земну кулю.

Вибухнувши в небі над Челябінськом на висоті 23 км, метеорит викликав потужну ударну хвилю, яка, як і в випадку з Тунгуським метеоритом, двічі обігнула земну кулю

До вибуху метеорит важив близько 10 тисяч тонн і мав діаметр 17 метрів, а після розлетівся на сотні осколків, вага найбільшого з яких досягає півтонни. Космічного гостя, який приніс області світову популярність, планують увічнити в вигляді пам'ятника.

Фрагмент челябінського метеорита, знайдений біля Єманжелинський. Маса становить 112.2 м

Читайте також: Топ-5 цікавих космічних явищ цієї зими

Читайте також:   Топ-5 цікавих космічних явищ цієї зими

Джерело: Фрешер

Проголосувало: 33 людина.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация