Сер Роберт Вільсон. Народження британської русофобії - Велика гра (Британська імперія проти Росії і СРСР)

Сер Роберт Вільсон.

Народження британської русофобії

Сер Роберт Вільсон свідчить. Або лжесвідчить? ..

«Я ненавиджу Англію точно так же, як і ви, і готовий вам допомагати в будь-якому заході проти них» [22] .

Олександр I - Наполеону

«Ось розділ між нашими двома імперіями. (Показує на Віслу) Якщо ми будемо єдині, весь світ буде наш ... » [23]

Наполеон - Олександру I

Нічого не нагадує? Цинічний розділ Європи. Змова між двома кривавими диктаторами ... Пакт Ріббентропа - Молотова. Уже тоді, так само як і в 1939 році, наші британські союзники мріяли зіштовхнути нас лобами зі своїм континентальним противником в найбільш зручний момент. Природно, зручний для себе, а не для нас.

Сер Роберт Вільсон був офіційним спостерігачем при російської армії в 1812 році. Брав участь в боях, відзначився, отримав російський титул, першим повідомив про розгром Наполеона. Однак це не завадило серу Роберту Вільсону стати засновником англійської та західної русофобії. Відразу після повернення до Британії після війни він зайнявся антиросійської кампанією, звинувачуючи росіян у варварстві, знищення полонених, канібалізмі ... У 1817 році Вільсон випустив антиросійський памфлет «Опис військової та політичної могутності Росії». Саме там вперше в публічному обігу з'являється горезвісне «Заповіт Петра I» зі складною картою, де наочно показується розширення російських кордонів за трьома напрямками, підкріплене картиною гонки російських озброєнь - восьмикратний зростання російської армії.


Сер Роберт Вільсон

«Росія використовувала в своїх цілях події, від яких страждала Європа, взявши в свої руки скіпетр всесвітнього панування. Англія присвятила всі свої сили і ресурси, щоб усунути небезпеку однієї домінуючої держави - Франції; але Росія, скориставшись нагодою, виявилася на такій високій вершині, про яку Роберт Вільсон французи могли тільки мріяти » [24] .

Роберт Вільсон

«Людська трагедія полягає в тому, що, не дивлячись на величезні жертви, ми так і не знайшли світу і безпеки, а навпаки, перебуваємо перед обличчям ще більш серйозної небезпеки, ніж та, яку ми тільки що зуміли ліквідувати» [25] .

Уїнстон Черчілль, 1946 рік

Як точно в Вільсоновском традиції змінилася лексика нашого найближчого союзника, тільки що покладає на Росію всю надію на порятунок Британії ...

«Сталін - це Гітлер, який бажає, щоб плоди перемоги дісталися йому без всякої боротьби».

Уїнстон Черчілль, 1947 рік

Офіційна британська позиція з приводу діяльності Вільсона тоді була м'яко опортуністичної - не треба нагнітати пристрасті, руйнувати союз ... Але вже тоді ідеї Вільсона знаходять дуже велику популярність серед британських інтелектуалів, лібералів і прогресивних журналістів.

Або лжесвідчить?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация