Сергій Гаврилов очолив МАП

  1. Визнання «київського патріархату» загрожує релігійними війнами
  2. Депутати зустрінуться з президентом Греції

Сергій Гаврилов. Фото: прес-служба Комітету Державної Думи з розвитку громадянського суспільства

Вибори глави Міжпарламентської асамблеї православ'я (МАП), яка об'єднує понад 20 країн, пройшли в парламенті Греції 26 червня в рамках роботи ювілейної 25-ї Генасамблеї організації. Новим президентом став представник Росії, голова Комітету Держдуми з розвитку громадянського суспільства, питань громадських і релігійних об'єднань Сергій Гаврилов.

Визнання «київського патріархату» загрожує релігійними війнами

Відразу після обрання російський парламентарій виступив за розширення міжрелігійного та міжкультурного діалогу. «Зміцнення співпраці між парламентами країн, в яких часто існують одночасно три монотеїстичні релігії - християнство, іслам, іудаїзм, є необхідним елементом мирного і гармонійного співіснування всіх народів на основі взаєморозуміння і поваги один до одного», - заявив Сергій Гаврилов , Який також очолює міжфракційну групу Держдуми щодо захисту християнських цінностей.

Депутат висловив стурбованість ситуацією з дотриманням прав людини в Україні, особливо православних віруючих. «Українське керівництво і радикальні угруповання пригнічують права віруючих канонічної Української православної церкви (Московського патріархату. - Прим. ПГ)», - підкреслив він і закликав докласти всіх зусиль для недопущення розколу православ'я на Україні.

Пункт про важливість збереження канонічної єдності православної церкви, захисту прав людини, його права на віросповідання може увійти в підсумкову декларацію 25-й Генасамблеї МАП. Така пропозиція делегації Держдуми, яка традиційно бере участь в роботі організації. Цього року делегацію очолила заступник голови Держдуми Ірина Ярова . Крім неї і Сергія Гаврилова, в її склад увійшли також депутати Дмитро Вяткін , Іван Сухарєв , Костянтин Затулін, Дмитро Саблін .

Як пояснив «Парламентській газеті» перший заступник голови Комітету Держдуми з розвитку громадянського суспільства, депутат від фракції ЛДПР Іван Сухарєв, підсумкова декларація буде ще обговорюватися. «Але вже зараз ми бачимо, що є підтримка нашої позиції з боку колег з інших країн - наприклад, делегації Вірменії. І «українське питання», який підняв новообраний президент МАП Сергій Гаврилов, безумовно, дуже важливий. На Україні розоряються храми УПЦ Московського Патріархату, це неприпустимо. І якщо «київський патріархат» отримає визнання, це може привести до самих страшних наслідків, - вважає він. - Якщо вже зараз на Україні палять церкви, не тільки б'ють, а й вбивають представників канонічної православної Церкви, то визнання «київського патріархату» може привести до релігійної війні на Україні ».

Відзначимо, що в ході Генасамблеї МАП з доповідями про дискримінацію Української православної Церкви з боку Києва, про рейдерське захоплення церков і вбивстві священиків, про підтримку державою розкольницькою київської «церкви» виступили депутат Верховної ради України Вадим Новинський і вікарій Київської єпархії, єпископ Баришівський Віктор.

Депутати зустрінуться з президентом Греції

Ювілейна Генасссамблея МАП проходить в Греції з 25 по 30 червня, вітання учасникам асамблеї направив Патріарх Московський і всієї Русі Кирило. В рамках роботи МАП російські парламентарії зустрінуться з президентом Греції Прокопіс Павлопулос, спікером грецького парламенту Ніколаос Вуцісом і архієпископом Афінським і всієї Еллади Ієронімом.

Міжпарламентська асамблея православ'я (МАП), заснована в 1993 році, об'єднує православних парламентаріїв з країн різних духовних традицій. Організація на політичному і законодавчому рівні координує роботу щодо захисту інтересів православ'я в країнах, де традиційно компактно проживає значна частина православних громадян і є помісні православні церкви.

На сьогоднішній день МАП об'єднує 27 держав - це Албанія, Вірменія, Білорусія, Болгарія, Боснія і Герцеговина, Греція, Грузія, Казахстан, Кіпр, Йорданія, Конго, Латвія, Ліван, Литва, Молдова, Мозамбік, Палестина, Польща, Росія, Румунія , Сербія, Сирія, Судан, Україна, Хорватія, Чорногорія, Естонія. Як спостерігачі в МАП працюють представники Австралії, Аргентини, Уганди, Ефіопії, Чилі, США і Канади. Наша країна увійшла до складу організації в 1994 році - квота російської делегації обмежується п'ятьма парламентаріями.

Президент асамблеї вибирається з числа депутатів МАП, а це більше 60 чоловік, раз в два роки. Сесії МАП проходять щорічно. Штаб-квартира організації знаходиться в столиці Греції Афінах - тут розташовується секретаріат МАП, причому генеральний секретар обирається так само, як і президент, раз в два роки, але завжди з представників грецького парламенту. При асамблеї працюють постійні комісії - з фінансових питань; з прав людини; по соціальній діяльності, сім'ї та материнства; по культурі; за освітою; по міжнародній політиці, щодо співпраці з панафриканської парламентом, щодо співпраці з Парламентським Зборами Союзу Білорусі і Росії.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация