Сім чудес світу: минуле і сьогодення

  1. Сім чудес світу: минуле і сьогодення Великі піраміди, розташовані в долині Гіза, поблизу Каїра, можуть...
  2. Сім чудес світу: минуле і сьогодення
  3. Сім чудес світу: минуле і сьогодення
  4. Сім чудес світу: минуле і сьогодення

Сім чудес світу: минуле і сьогодення

Великі піраміди, розташовані в долині Гіза, поблизу Каїра, можуть втратити статус «дива світу». Швейцарська компанія «Сім нових чудес світу» протягом 2006 року проводить унікальний всесвітній «референдум» з метою скласти «свіжий» список головних світових пам'яток. Така «інвентаризація» проводиться вперше за 2500 тисячі років. Зараз, коли з «старих чудес» залишилися тільки єгипетські піраміди, прийшла пора скласти перелік найбільш цікавих архітектурних проектів нашого часу, вважають автори глобального проекту.

Зараз, коли з «старих чудес» залишилися тільки єгипетські піраміди, прийшла пора скласти перелік найбільш цікавих архітектурних проектів нашого часу, вважають автори глобального проекту

Сім чудес світу: минуле і сьогодення

Для фіналу голосування, яке проводиться через інтернет і шляхом телефонних або sms-повідомлень, група міжнародних експертів відібрала 21 об'єкт. Зрозуміло, Великі піраміди потрапили в їх число як по старшинству, так і по «авторитетності». Однак, враховуючи не дуже широке поширення доступу в інтернет в Єгипті, його жителям буде важко скласти конкуренцію голосуючим з більш розвинених країн, пише TRAVEL.RU. Тому єгиптяни тривожаться, що усипальні фараонів можуть втратити свій «зоряний статус». Зі списку претендентів на звання «дива світу» вже вилетіли такі єгипетські пам'ятки як Луксор і Абу-Сімбел.

Зате в фіналісти вибилися Колізей в Римі, місто Петра в Йорданії, Стоунхендж у Великобританії, Велика китайська стіна, Ейфелева вежа в Парижі, статуя Свободи в Нью-Йорку, Московський Кремль, будівля оперного театру в Сіднеї, афінський Акрополь, статуя Христа в Ріо- де-Жанейро, мавзолей Тадж-Махал (Індія) та інші. Передбачається, що нова «чудова сімка» буде оголошена 1 січня 2007 року.

А поки пропонуємо згадати, що представляє собою сімка "чудес світу" в її класичному варіанті. Древній «рейтинг», нагадаємо, був складений таким собі Філоном, який присвятив захоплювався його сучасників творінь рук людських цілий трактат. У ньому, правда, не дається повноцінного опису зниклих чудес. Іноді в описах Філона присутній навіть абсолютно неправдива інформація; так воно є з блискучими дорогоцінними каменями, якими ніби були облицьовані піраміди (це єдине твердження, яке можна перевірити і яке дає привід засумніватися в іншій частині розповіді). І всеж…

1. Висячі сади Вавилона (територія сучасного Іраку)

Або інакше - висячі сади Семіраміди, сади в палаці вавілонського царя Навуходоносора II (605-562 до н. Е.), Які він наказав розбити для своєї коханої дружини - мідійської царівни. Перші згадки про чудесні садах збереглися в Історії Геродота, ймовірно, відвідав Вавилон і залишив нам найповніше його опис. Правда, за часів Геродота побудова висячих садів приписувалася легендарної Володарка всій Азії - ассірійської цариці Шамурмат (в грецькій вимові - Семіраміда). Словом, справа давня і заплутане.

Сади розміщувалися на широкій четирехьярусной вежі. Платформи терас були складені з кам'яних плит, і, щоб вода не протікала на нижні поверхи, кожна платформа містила в собі товсті свинцеві плити. Все це складна споруда було покрито товстим шаром родючої землі, тому тут висаджували навіть найбільші дерева, вивезені з далекої Мідії, і примхливі екзотичні рослини.

Однак дивом тут сучасникам здавалася не конструкція, а дзюрчання води, тінь і прохолода серед дерев. Саме в цій прохолоді на нижньому ярусі саду помер Олександр Македонський.

2. Єгипетські піраміди

Елементарні знання про усипальницях єгипетських фараонів, нам прищепили ще за шкільною партою. Як вже було сказано, це єдине чудо світу, яке ми при бажанні можемо побачити своїми очима, вирушивши в Каїр. Тому відзначимо лише, що сучасні розміри пірамід дещо менше тих, якими вони потрясали стародавніх людей. Піраміда Хеопса, спочатку підносилася на 146,59 метрів, зараз укоротилася до 137 метрів. Крім того, в давнину піраміди були облицьовані нехай і не дорогоцінними каменями, але відполірованими плитами білого вапняку, а вершини їх були покриті мідними лсітамі, що виблискували на сонці. Зараз вапнякову обшивку зберегла тільки піраміда Хеопса, покриття інших пірамід араби використовували при будівництві Білої мечеті в Каїрі.

3. Статуя Зевса (Греція)

Грецький письменник Павсаній, що жив у II ст. н.е., залишив докладний опис статуї. Громовержець сидів на троні з золота і слонової кістки. Голову його вінчала золота корона, виконана у вигляді оливкових гілок. Мантія бога була інкрустована зображеннями тварин і квітами лілії. Сама статуя являла собою

Сім чудес світу: минуле і сьогодення

дерев'яний каркас, на якому були закріплені елементи зі слонової кістки, які і створювали риси обличчя і форми тіла, а волосся і борода були золотими. Висота всієї конструкції з базою була близько 25 метрів. Крім того проникав в двері темного храму світло, відбиваючись від гладкої поверхні води в священному басейні, падало на золото одягу Зевса і освітлював його голову. Так що ввійшли здавалося, що сяйво йде від самого лику божества.

За деякими свідченнями, в 384 році н.е. статую ще можна було побачити в Афінському храмі, мабуть, вона зникла під час пожежі в 426 році. За іншою версією, статуя була перевезена в Константинополь і загинула під час пожежі 475 року.

4. Колос Родоський (Греція)

Колос був споруджений біля входу в порт, імовірно, острова Родос. Колос не був маяком: це був берегової орієнтир, що вказував навігаторам вхід в порт. Висота статуї становила 31,2 метра. Можливо, на цьому гіганті була драпіровані пов'язка на стегнах, що підсилює конструкцію; можливо також, що в лівій руці Геліос тримав спис, що служило опорою. Деякі сучасні дослідники представляють Колос як статую-колону з неясними людськими обрисами, з руками, опущеними вздовж тіла. За іншою версією, в правій руці у Геліоса був світильник - як у сучасній статуї Свободи в Нью-Йорку.

Вважається, що в 227 або 225 році до н.е. Родос потряс землетрус. Колос не встояв і зруйнувався. Цар Єгипту Птолемей III виділив велику суму на відновлення статуї. Але родосці, пославшись на невідомого оракула, відмовилися від цього проекту. Отже, Колос простояв всього 50 з невеликим років. Його залишки пролежали на площі майже дев'ять століть, аж до арабського завоювання.

Правда, точного місця, де височів велетень, історики вказати не можуть. Незважаючи на те, що «чудо світу» носило звання Родоського , Будова порту на грецькому острові і багато інших фактів вказують на те, що Колос перебував все ж десь в іншому місці.

5. Маяк Олександрійський (острів Фарос Єгипет)

Знаменитий маяк був побудований в Олександрії близько 290 року до н.е. Розповіді арабських хроністів дозволяють уявити собі архітектурний вигляд цієї споруди. Висота монумента оцінюється різними джерелами по-різному: від 120 до 170 метрів. Сучасники дійсно захоплювалися маяком - він зображений на стародавніх монетах, мозаїках, прикрасах, про нього згадують багато античні і середньовічні мандрівники в своїх записах.

Починаючи з IV століття н.е. маяк пережив кілька землетрусів, але був остаточно зруйнований лише в ХIV столітті, і на його місці в 1477 р був побудований форт.

6. Храм Артеміди (Ефес, сучасна Туреччина)

Будівництво першого храму, присвяченого Артеміді, було розпочато на її батьківщині близько 560 року до н.е., проте в 356 році до н. е. ця святиня була спалена Геростратом.

Будівництво нового храму на цьому ж місці відноситься до 350-250 років до н.е. На римських монетах представлений фасад храму з підноситься фронтоном, і рядами тонких колон. Бордюр покрівлі був прикрашений рослинним орнаментом, а стовбури колон - міфологічними сценами. Але магія монумента полягала в незвичайній атмосфері, що оточувала статую богині.

Храм функціонував аж до 394 року, коли за указом римського імператора Феодосія I були закриті всі язичницькі храми і заборонено жертвопринесення богам. У 401 році той же імператор наказав зруйнувати храм, а з його залишків звести велику церкву.

7. Мавзолей в Гелікарнас (Сучасна Туреччина)

Наші знання про те, як виглядала гробниця царя Мавзола, базуються головним чином на описі Плінія Старшого, що міститься в його Природною історії. Мавзолей, побудований Піфіем і Сатиром, складався з потужної прямокутної нижній частині, над якою височіла нагадує храм галерея з іонічними колонами. Над колонадою перебувала мармурова піраміда з 24 ступенів, увінчана гігантськими фігурами царя і цариці. Загальна висота Мавзолею дорівнювала майже 43 метрам.

Під час завойовницьких походів Олександра Великого в 333 році Галікарнас був зруйнований, але Мавзолей залишився неушкодженим. З 189 року залишки міста з Мавзолеєм побували в руках римлян, візантійців і турків. У 1402 хрестоносці оволоділи фортом, спорудженим на місці палацу Мавзола, і звели одну з найпотужніших християнських фортець, замок Святого Петра.

Любов Петрухіна

Сім чудес світу: минуле і сьогодення

Великі піраміди, розташовані в долині Гіза, поблизу Каїра, можуть втратити статус «дива світу». Швейцарська компанія «Сім нових чудес світу» протягом 2006 року проводить унікальний всесвітній «референдум» з метою скласти «свіжий» список головних світових пам'яток. Така «інвентаризація» проводиться вперше за 2500 тисячі років. Зараз, коли з «старих чудес» залишилися тільки єгипетські піраміди, прийшла пора скласти перелік найбільш цікавих архітектурних проектів нашого часу, вважають автори глобального проекту.

Зараз, коли з «старих чудес» залишилися тільки єгипетські піраміди, прийшла пора скласти перелік найбільш цікавих архітектурних проектів нашого часу, вважають автори глобального проекту

Сім чудес світу: минуле і сьогодення

Для фіналу голосування, яке проводиться через інтернет і шляхом телефонних або sms-повідомлень, група міжнародних експертів відібрала 21 об'єкт. Зрозуміло, Великі піраміди потрапили в їх число як по старшинству, так і по «авторитетності». Однак, враховуючи не дуже широке поширення доступу в інтернет в Єгипті, його жителям буде важко скласти конкуренцію голосуючим з більш розвинених країн, пише TRAVEL.RU. Тому єгиптяни тривожаться, що усипальні фараонів можуть втратити свій «зоряний статус». Зі списку претендентів на звання «дива світу» вже вилетіли такі єгипетські пам'ятки як Луксор і Абу-Сімбел.

Зате в фіналісти вибилися Колізей в Римі, місто Петра в Йорданії, Стоунхендж у Великобританії, Велика китайська стіна, Ейфелева вежа в Парижі, статуя Свободи в Нью-Йорку, Московський Кремль, будівля оперного театру в Сіднеї, афінський Акрополь, статуя Христа в Ріо- де-Жанейро, мавзолей Тадж-Махал (Індія) та інші. Передбачається, що нова «чудова сімка» буде оголошена 1 січня 2007 року.

А поки пропонуємо згадати, що представляє собою сімка "чудес світу" в її класичному варіанті. Древній «рейтинг», нагадаємо, був складений таким собі Філоном, який присвятив захоплювався його сучасників творінь рук людських цілий трактат. У ньому, правда, не дається повноцінного опису зниклих чудес. Іноді в описах Філона присутній навіть абсолютно неправдива інформація; так воно є з блискучими дорогоцінними каменями, якими ніби були облицьовані піраміди (це єдине твердження, яке можна перевірити і яке дає привід засумніватися в іншій частині розповіді). І всеж…

1. Висячі сади Вавилона (територія сучасного Іраку)

Або інакше - висячі сади Семіраміди, сади в палаці вавілонського царя Навуходоносора II (605-562 до н. Е.), Які він наказав розбити для своєї коханої дружини - мідійської царівни. Перші згадки про чудесні садах збереглися в Історії Геродота, ймовірно, відвідав Вавилон і залишив нам найповніше його опис. Правда, за часів Геродота побудова висячих садів приписувалася легендарної Володарка всій Азії - ассірійської цариці Шамурмат (в грецькій вимові - Семіраміда). Словом, справа давня і заплутане.

Сади розміщувалися на широкій четирехьярусной вежі. Платформи терас були складені з кам'яних плит, і, щоб вода не протікала на нижні поверхи, кожна платформа містила в собі товсті свинцеві плити. Все це складна споруда було покрито товстим шаром родючої землі, тому тут висаджували навіть найбільші дерева, вивезені з далекої Мідії, і примхливі екзотичні рослини.

Однак дивом тут сучасникам здавалася не конструкція, а дзюрчання води, тінь і прохолода серед дерев. Саме в цій прохолоді на нижньому ярусі саду помер Олександр Македонський.

2. Єгипетські піраміди

Елементарні знання про усипальницях єгипетських фараонів, нам прищепили ще за шкільною партою. Як вже було сказано, це єдине чудо світу, яке ми при бажанні можемо побачити своїми очима, вирушивши в Каїр. Тому відзначимо лише, що сучасні розміри пірамід дещо менше тих, якими вони потрясали стародавніх людей. Піраміда Хеопса, спочатку підносилася на 146,59 метрів, зараз укоротилася до 137 метрів. Крім того, в давнину піраміди були облицьовані нехай і не дорогоцінними каменями, але відполірованими плитами білого вапняку, а вершини їх були покриті мідними лсітамі, що виблискували на сонці. Зараз вапнякову обшивку зберегла тільки піраміда Хеопса, покриття інших пірамід араби використовували при будівництві Білої мечеті в Каїрі.

3. Статуя Зевса (Греція)

Грецький письменник Павсаній, що жив у II ст. н.е., залишив докладний опис статуї. Громовержець сидів на троні з золота і слонової кістки. Голову його вінчала золота корона, виконана у вигляді оливкових гілок. Мантія бога була інкрустована зображеннями тварин і квітами лілії. Сама статуя являла собою

Сім чудес світу: минуле і сьогодення

дерев'яний каркас, на якому були закріплені елементи зі слонової кістки, які і створювали риси обличчя і форми тіла, а волосся і борода були золотими. Висота всієї конструкції з базою була близько 25 метрів. Крім того проникав в двері темного храму світло, відбиваючись від гладкої поверхні води в священному басейні, падало на золото одягу Зевса і освітлював його голову. Так що ввійшли здавалося, що сяйво йде від самого лику божества.

За деякими свідченнями, в 384 році н.е. статую ще можна було побачити в Афінському храмі, мабуть, вона зникла під час пожежі в 426 році. За іншою версією, статуя була перевезена в Константинополь і загинула під час пожежі 475 року.

4. Колос Родоський (Греція)

Колос був споруджений біля входу в порт, імовірно, острова Родос. Колос не був маяком: це був берегової орієнтир, що вказував навігаторам вхід в порт. Висота статуї становила 31,2 метра. Можливо, на цьому гіганті була драпіровані пов'язка на стегнах, що підсилює конструкцію; можливо також, що в лівій руці Геліос тримав спис, що служило опорою. Деякі сучасні дослідники представляють Колос як статую-колону з неясними людськими обрисами, з руками, опущеними вздовж тіла. За іншою версією, в правій руці у Геліоса був світильник - як у сучасній статуї Свободи в Нью-Йорку.

Вважається, що в 227 або 225 році до н.е. Родос потряс землетрус. Колос не встояв і зруйнувався. Цар Єгипту Птолемей III виділив велику суму на відновлення статуї. Але родосці, пославшись на невідомого оракула, відмовилися від цього проекту. Отже, Колос простояв всього 50 з невеликим років. Його залишки пролежали на площі майже дев'ять століть, аж до арабського завоювання.

Правда, точного місця, де височів велетень, історики вказати не можуть. Незважаючи на те, що «чудо світу» носило звання Родоського , Будова порту на грецькому острові і багато інших фактів вказують на те, що Колос перебував все ж десь в іншому місці.

5. Маяк Олександрійський (острів Фарос Єгипет)

Знаменитий маяк був побудований в Олександрії близько 290 року до н.е. Розповіді арабських хроністів дозволяють уявити собі архітектурний вигляд цієї споруди. Висота монумента оцінюється різними джерелами по-різному: від 120 до 170 метрів. Сучасники дійсно захоплювалися маяком - він зображений на стародавніх монетах, мозаїках, прикрасах, про нього згадують багато античні і середньовічні мандрівники в своїх записах.

Починаючи з IV століття н.е. маяк пережив кілька землетрусів, але був остаточно зруйнований лише в ХIV столітті, і на його місці в 1477 р був побудований форт.

6. Храм Артеміди (Ефес, сучасна Туреччина)

Будівництво першого храму, присвяченого Артеміді, було розпочато на її батьківщині близько 560 року до н.е., проте в 356 році до н. е. ця святиня була спалена Геростратом.

Будівництво нового храму на цьому ж місці відноситься до 350-250 років до н.е. На римських монетах представлений фасад храму з підноситься фронтоном, і рядами тонких колон. Бордюр покрівлі був прикрашений рослинним орнаментом, а стовбури колон - міфологічними сценами. Але магія монумента полягала в незвичайній атмосфері, що оточувала статую богині.

Храм функціонував аж до 394 року, коли за указом римського імператора Феодосія I були закриті всі язичницькі храми і заборонено жертвопринесення богам. У 401 році той же імператор наказав зруйнувати храм, а з його залишків звести велику церкву.

7. Мавзолей в Гелікарнас (Сучасна Туреччина)

Наші знання про те, як виглядала гробниця царя Мавзола, базуються головним чином на описі Плінія Старшого, що міститься в його Природною історії. Мавзолей, побудований Піфіем і Сатиром, складався з потужної прямокутної нижній частині, над якою височіла нагадує храм галерея з іонічними колонами. Над колонадою перебувала мармурова піраміда з 24 ступенів, увінчана гігантськими фігурами царя і цариці. Загальна висота Мавзолею дорівнювала майже 43 метрам.

Під час завойовницьких походів Олександра Великого в 333 році Галікарнас був зруйнований, але Мавзолей залишився неушкодженим. З 189 року залишки міста з Мавзолеєм побували в руках римлян, візантійців і турків. У 1402 хрестоносці оволоділи фортом, спорудженим на місці палацу Мавзола, і звели одну з найпотужніших християнських фортець, замок Святого Петра.

Любов Петрухіна

Сім чудес світу: минуле і сьогодення

Великі піраміди, розташовані в долині Гіза, поблизу Каїра, можуть втратити статус «дива світу». Швейцарська компанія «Сім нових чудес світу» протягом 2006 року проводить унікальний всесвітній «референдум» з метою скласти «свіжий» список головних світових пам'яток. Така «інвентаризація» проводиться вперше за 2500 тисячі років. Зараз, коли з «старих чудес» залишилися тільки єгипетські піраміди, прийшла пора скласти перелік найбільш цікавих архітектурних проектів нашого часу, вважають автори глобального проекту.

Зараз, коли з «старих чудес» залишилися тільки єгипетські піраміди, прийшла пора скласти перелік найбільш цікавих архітектурних проектів нашого часу, вважають автори глобального проекту

Сім чудес світу: минуле і сьогодення

Для фіналу голосування, яке проводиться через інтернет і шляхом телефонних або sms-повідомлень, група міжнародних експертів відібрала 21 об'єкт. Зрозуміло, Великі піраміди потрапили в їх число як по старшинству, так і по «авторитетності». Однак, враховуючи не дуже широке поширення доступу в інтернет в Єгипті, його жителям буде важко скласти конкуренцію голосуючим з більш розвинених країн, пише TRAVEL.RU. Тому єгиптяни тривожаться, що усипальні фараонів можуть втратити свій «зоряний статус». Зі списку претендентів на звання «дива світу» вже вилетіли такі єгипетські пам'ятки як Луксор і Абу-Сімбел.

Зате в фіналісти вибилися Колізей в Римі, місто Петра в Йорданії, Стоунхендж у Великобританії, Велика китайська стіна, Ейфелева вежа в Парижі, статуя Свободи в Нью-Йорку, Московський Кремль, будівля оперного театру в Сіднеї, афінський Акрополь, статуя Христа в Ріо- де-Жанейро, мавзолей Тадж-Махал (Індія) та інші. Передбачається, що нова «чудова сімка» буде оголошена 1 січня 2007 року.

А поки пропонуємо згадати, що представляє собою сімка "чудес світу" в її класичному варіанті. Древній «рейтинг», нагадаємо, був складений таким собі Філоном, який присвятив захоплювався його сучасників творінь рук людських цілий трактат. У ньому, правда, не дається повноцінного опису зниклих чудес. Іноді в описах Філона присутній навіть абсолютно неправдива інформація; так воно є з блискучими дорогоцінними каменями, якими ніби були облицьовані піраміди (це єдине твердження, яке можна перевірити і яке дає привід засумніватися в іншій частині розповіді). І всеж…

1. Висячі сади Вавилона (територія сучасного Іраку)

Або інакше - висячі сади Семіраміди, сади в палаці вавілонського царя Навуходоносора II (605-562 до н. Е.), Які він наказав розбити для своєї коханої дружини - мідійської царівни. Перші згадки про чудесні садах збереглися в Історії Геродота, ймовірно, відвідав Вавилон і залишив нам найповніше його опис. Правда, за часів Геродота побудова висячих садів приписувалася легендарної Володарка всій Азії - ассірійської цариці Шамурмат (в грецькій вимові - Семіраміда). Словом, справа давня і заплутане.

Сади розміщувалися на широкій четирехьярусной вежі. Платформи терас були складені з кам'яних плит, і, щоб вода не протікала на нижні поверхи, кожна платформа містила в собі товсті свинцеві плити. Все це складна споруда було покрито товстим шаром родючої землі, тому тут висаджували навіть найбільші дерева, вивезені з далекої Мідії, і примхливі екзотичні рослини.

Однак дивом тут сучасникам здавалася не конструкція, а дзюрчання води, тінь і прохолода серед дерев. Саме в цій прохолоді на нижньому ярусі саду помер Олександр Македонський.

2. Єгипетські піраміди

Елементарні знання про усипальницях єгипетських фараонів, нам прищепили ще за шкільною партою. Як вже було сказано, це єдине чудо світу, яке ми при бажанні можемо побачити своїми очима, вирушивши в Каїр. Тому відзначимо лише, що сучасні розміри пірамід дещо менше тих, якими вони потрясали стародавніх людей. Піраміда Хеопса, спочатку підносилася на 146,59 метрів, зараз укоротилася до 137 метрів. Крім того, в давнину піраміди були облицьовані нехай і не дорогоцінними каменями, але відполірованими плитами білого вапняку, а вершини їх були покриті мідними лсітамі, що виблискували на сонці. Зараз вапнякову обшивку зберегла тільки піраміда Хеопса, покриття інших пірамід араби використовували при будівництві Білої мечеті в Каїрі.

3. Статуя Зевса (Греція)

Грецький письменник Павсаній, що жив у II ст. н.е., залишив докладний опис статуї. Громовержець сидів на троні з золота і слонової кістки. Голову його вінчала золота корона, виконана у вигляді оливкових гілок. Мантія бога була інкрустована зображеннями тварин і квітами лілії. Сама статуя являла собою

Сім чудес світу: минуле і сьогодення

дерев'яний каркас, на якому були закріплені елементи зі слонової кістки, які і створювали риси обличчя і форми тіла, а волосся і борода були золотими. Висота всієї конструкції з базою була близько 25 метрів. Крім того проникав в двері темного храму світло, відбиваючись від гладкої поверхні води в священному басейні, падало на золото одягу Зевса і освітлював його голову. Так що ввійшли здавалося, що сяйво йде від самого лику божества.

За деякими свідченнями, в 384 році н.е. статую ще можна було побачити в Афінському храмі, мабуть, вона зникла під час пожежі в 426 році. За іншою версією, статуя була перевезена в Константинополь і загинула під час пожежі 475 року.

4. Колос Родоський (Греція)

Колос був споруджений біля входу в порт, імовірно, острова Родос. Колос не був маяком: це був берегової орієнтир, що вказував навігаторам вхід в порт. Висота статуї становила 31,2 метра. Можливо, на цьому гіганті була драпіровані пов'язка на стегнах, що підсилює конструкцію; можливо також, що в лівій руці Геліос тримав спис, що служило опорою. Деякі сучасні дослідники представляють Колос як статую-колону з неясними людськими обрисами, з руками, опущеними вздовж тіла. За іншою версією, в правій руці у Геліоса був світильник - як у сучасній статуї Свободи в Нью-Йорку.

Вважається, що в 227 або 225 році до н.е. Родос потряс землетрус. Колос не встояв і зруйнувався. Цар Єгипту Птолемей III виділив велику суму на відновлення статуї. Але родосці, пославшись на невідомого оракула, відмовилися від цього проекту. Отже, Колос простояв всього 50 з невеликим років. Його залишки пролежали на площі майже дев'ять століть, аж до арабського завоювання.

Правда, точного місця, де височів велетень, історики вказати не можуть. Незважаючи на те, що «чудо світу» носило звання Родоського , Будова порту на грецькому острові і багато інших фактів вказують на те, що Колос перебував все ж десь в іншому місці.

5. Маяк Олександрійський (острів Фарос Єгипет)

Знаменитий маяк був побудований в Олександрії близько 290 року до н.е. Розповіді арабських хроністів дозволяють уявити собі архітектурний вигляд цієї споруди. Висота монумента оцінюється різними джерелами по-різному: від 120 до 170 метрів. Сучасники дійсно захоплювалися маяком - він зображений на стародавніх монетах, мозаїках, прикрасах, про нього згадують багато античні і середньовічні мандрівники в своїх записах.

Починаючи з IV століття н.е. маяк пережив кілька землетрусів, але був остаточно зруйнований лише в ХIV столітті, і на його місці в 1477 р був побудований форт.

6. Храм Артеміди (Ефес, сучасна Туреччина)

Будівництво першого храму, присвяченого Артеміді, було розпочато на її батьківщині близько 560 року до н.е., проте в 356 році до н. е. ця святиня була спалена Геростратом.

Будівництво нового храму на цьому ж місці відноситься до 350-250 років до н.е. На римських монетах представлений фасад храму з підноситься фронтоном, і рядами тонких колон. Бордюр покрівлі був прикрашений рослинним орнаментом, а стовбури колон - міфологічними сценами. Але магія монумента полягала в незвичайній атмосфері, що оточувала статую богині.

Храм функціонував аж до 394 року, коли за указом римського імператора Феодосія I були закриті всі язичницькі храми і заборонено жертвопринесення богам. У 401 році той же імператор наказав зруйнувати храм, а з його залишків звести велику церкву.

7. Мавзолей в Гелікарнас (Сучасна Туреччина)

Наші знання про те, як виглядала гробниця царя Мавзола, базуються головним чином на описі Плінія Старшого, що міститься в його Природною історії. Мавзолей, побудований Піфіем і Сатиром, складався з потужної прямокутної нижній частині, над якою височіла нагадує храм галерея з іонічними колонами. Над колонадою перебувала мармурова піраміда з 24 ступенів, увінчана гігантськими фігурами царя і цариці. Загальна висота Мавзолею дорівнювала майже 43 метрам.

Під час завойовницьких походів Олександра Великого в 333 році Галікарнас був зруйнований, але Мавзолей залишився неушкодженим. З 189 року залишки міста з Мавзолеєм побували в руках римлян, візантійців і турків. У 1402 хрестоносці оволоділи фортом, спорудженим на місці палацу Мавзола, і звели одну з найпотужніших християнських фортець, замок Святого Петра.

Любов Петрухіна

Сім чудес світу: минуле і сьогодення

Великі піраміди, розташовані в долині Гіза, поблизу Каїра, можуть втратити статус «дива світу». Швейцарська компанія «Сім нових чудес світу» протягом 2006 року проводить унікальний всесвітній «референдум» з метою скласти «свіжий» список головних світових пам'яток. Така «інвентаризація» проводиться вперше за 2500 тисячі років. Зараз, коли з «старих чудес» залишилися тільки єгипетські піраміди, прийшла пора скласти перелік найбільш цікавих архітектурних проектів нашого часу, вважають автори глобального проекту.

Зараз, коли з «старих чудес» залишилися тільки єгипетські піраміди, прийшла пора скласти перелік найбільш цікавих архітектурних проектів нашого часу, вважають автори глобального проекту

Сім чудес світу: минуле і сьогодення

Для фіналу голосування, яке проводиться через інтернет і шляхом телефонних або sms-повідомлень, група міжнародних експертів відібрала 21 об'єкт. Зрозуміло, Великі піраміди потрапили в їх число як по старшинству, так і по «авторитетності». Однак, враховуючи не дуже широке поширення доступу в інтернет в Єгипті, його жителям буде важко скласти конкуренцію голосуючим з більш розвинених країн, пише TRAVEL.RU. Тому єгиптяни тривожаться, що усипальні фараонів можуть втратити свій «зоряний статус». Зі списку претендентів на звання «дива світу» вже вилетіли такі єгипетські пам'ятки як Луксор і Абу-Сімбел.

Зате в фіналісти вибилися Колізей в Римі, місто Петра в Йорданії, Стоунхендж у Великобританії, Велика китайська стіна, Ейфелева вежа в Парижі, статуя Свободи в Нью-Йорку, Московський Кремль, будівля оперного театру в Сіднеї, афінський Акрополь, статуя Христа в Ріо- де-Жанейро, мавзолей Тадж-Махал (Індія) та інші. Передбачається, що нова «чудова сімка» буде оголошена 1 січня 2007 року.

А поки пропонуємо згадати, що представляє собою сімка "чудес світу" в її класичному варіанті. Древній «рейтинг», нагадаємо, був складений таким собі Філоном, який присвятив захоплювався його сучасників творінь рук людських цілий трактат. У ньому, правда, не дається повноцінного опису зниклих чудес. Іноді в описах Філона присутній навіть абсолютно неправдива інформація; так воно є з блискучими дорогоцінними каменями, якими ніби були облицьовані піраміди (це єдине твердження, яке можна перевірити і яке дає привід засумніватися в іншій частині розповіді). І всеж…

1. Висячі сади Вавилона (територія сучасного Іраку)

Або інакше - висячі сади Семіраміди, сади в палаці вавілонського царя Навуходоносора II (605-562 до н. Е.), Які він наказав розбити для своєї коханої дружини - мідійської царівни. Перші згадки про чудесні садах збереглися в Історії Геродота, ймовірно, відвідав Вавилон і залишив нам найповніше його опис. Правда, за часів Геродота побудова висячих садів приписувалася легендарної Володарка всій Азії - ассірійської цариці Шамурмат (в грецькій вимові - Семіраміда). Словом, справа давня і заплутане.

Сади розміщувалися на широкій четирехьярусной вежі. Платформи терас були складені з кам'яних плит, і, щоб вода не протікала на нижні поверхи, кожна платформа містила в собі товсті свинцеві плити. Все це складна споруда було покрито товстим шаром родючої землі, тому тут висаджували навіть найбільші дерева, вивезені з далекої Мідії, і примхливі екзотичні рослини.

Однак дивом тут сучасникам здавалася не конструкція, а дзюрчання води, тінь і прохолода серед дерев. Саме в цій прохолоді на нижньому ярусі саду помер Олександр Македонський.

2. Єгипетські піраміди

Елементарні знання про усипальницях єгипетських фараонів, нам прищепили ще за шкільною партою. Як вже було сказано, це єдине чудо світу, яке ми при бажанні можемо побачити своїми очима, вирушивши в Каїр. Тому відзначимо лише, що сучасні розміри пірамід дещо менше тих, якими вони потрясали стародавніх людей. Піраміда Хеопса, спочатку підносилася на 146,59 метрів, зараз укоротилася до 137 метрів. Крім того, в давнину піраміди були облицьовані нехай і не дорогоцінними каменями, але відполірованими плитами білого вапняку, а вершини їх були покриті мідними лсітамі, що виблискували на сонці. Зараз вапнякову обшивку зберегла тільки піраміда Хеопса, покриття інших пірамід араби використовували при будівництві Білої мечеті в Каїрі.

3. Статуя Зевса (Греція)

Грецький письменник Павсаній, що жив у II ст. н.е., залишив докладний опис статуї. Громовержець сидів на троні з золота і слонової кістки. Голову його вінчала золота корона, виконана у вигляді оливкових гілок. Мантія бога була інкрустована зображеннями тварин і квітами лілії. Сама статуя являла собою

Сім чудес світу: минуле і сьогодення

дерев'яний каркас, на якому були закріплені елементи зі слонової кістки, які і створювали риси обличчя і форми тіла, а волосся і борода були золотими. Висота всієї конструкції з базою була близько 25 метрів. Крім того проникав в двері темного храму світло, відбиваючись від гладкої поверхні води в священному басейні, падало на золото одягу Зевса і освітлював його голову. Так що ввійшли здавалося, що сяйво йде від самого лику божества.

За деякими свідченнями, в 384 році н.е. статую ще можна було побачити в Афінському храмі, мабуть, вона зникла під час пожежі в 426 році. За іншою версією, статуя була перевезена в Константинополь і загинула під час пожежі 475 року.

4. Колос Родоський (Греція)

Колос був споруджений біля входу в порт, імовірно, острова Родос. Колос не був маяком: це був берегової орієнтир, що вказував навігаторам вхід в порт. Висота статуї становила 31,2 метра. Можливо, на цьому гіганті була драпіровані пов'язка на стегнах, що підсилює конструкцію; можливо також, що в лівій руці Геліос тримав спис, що служило опорою. Деякі сучасні дослідники представляють Колос як статую-колону з неясними людськими обрисами, з руками, опущеними вздовж тіла. За іншою версією, в правій руці у Геліоса був світильник - як у сучасній статуї Свободи в Нью-Йорку.

Вважається, що в 227 або 225 році до н.е. Родос потряс землетрус. Колос не встояв і зруйнувався. Цар Єгипту Птолемей III виділив велику суму на відновлення статуї. Але родосці, пославшись на невідомого оракула, відмовилися від цього проекту. Отже, Колос простояв всього 50 з невеликим років. Його залишки пролежали на площі майже дев'ять століть, аж до арабського завоювання.

Правда, точного місця, де височів велетень, історики вказати не можуть. Незважаючи на те, що «чудо світу» носило звання Родоського , Будова порту на грецькому острові і багато інших фактів вказують на те, що Колос перебував все ж десь в іншому місці.

5. Маяк Олександрійський (острів Фарос Єгипет)

Знаменитий маяк був побудований в Олександрії близько 290 року до н.е. Розповіді арабських хроністів дозволяють уявити собі архітектурний вигляд цієї споруди. Висота монумента оцінюється різними джерелами по-різному: від 120 до 170 метрів. Сучасники дійсно захоплювалися маяком - він зображений на стародавніх монетах, мозаїках, прикрасах, про нього згадують багато античні і середньовічні мандрівники в своїх записах.

Починаючи з IV століття н.е. маяк пережив кілька землетрусів, але був остаточно зруйнований лише в ХIV столітті, і на його місці в 1477 р був побудований форт.

6. Храм Артеміди (Ефес, сучасна Туреччина)

Будівництво першого храму, присвяченого Артеміді, було розпочато на її батьківщині близько 560 року до н.е., проте в 356 році до н. е. ця святиня була спалена Геростратом.

Будівництво нового храму на цьому ж місці відноситься до 350-250 років до н.е. На римських монетах представлений фасад храму з підноситься фронтоном, і рядами тонких колон. Бордюр покрівлі був прикрашений рослинним орнаментом, а стовбури колон - міфологічними сценами. Але магія монумента полягала в незвичайній атмосфері, що оточувала статую богині.

Храм функціонував аж до 394 року, коли за указом римського імператора Феодосія I були закриті всі язичницькі храми і заборонено жертвопринесення богам. У 401 році той же імператор наказав зруйнувати храм, а з його залишків звести велику церкву.

7. Мавзолей в Гелікарнас (Сучасна Туреччина)

Наші знання про те, як виглядала гробниця царя Мавзола, базуються головним чином на описі Плінія Старшого, що міститься в його Природною історії. Мавзолей, побудований Піфіем і Сатиром, складався з потужної прямокутної нижній частині, над якою височіла нагадує храм галерея з іонічними колонами. Над колонадою перебувала мармурова піраміда з 24 ступенів, увінчана гігантськими фігурами царя і цариці. Загальна висота Мавзолею дорівнювала майже 43 метрам.

Під час завойовницьких походів Олександра Великого в 333 році Галікарнас був зруйнований, але Мавзолей залишився неушкодженим. З 189 року залишки міста з Мавзолеєм побували в руках римлян, візантійців і турків. У 1402 хрестоносці оволоділи фортом, спорудженим на місці палацу Мавзола, і звели одну з найпотужніших християнських фортець, замок Святого Петра.

Любов Петрухіна

Сім чудес світу: минуле і сьогодення

Великі піраміди, розташовані в долині Гіза, поблизу Каїра, можуть втратити статус «дива світу». Швейцарська компанія «Сім нових чудес світу» протягом 2006 року проводить унікальний всесвітній «референдум» з метою скласти «свіжий» список головних світових пам'яток. Така «інвентаризація» проводиться вперше за 2500 тисячі років. Зараз, коли з «старих чудес» залишилися тільки єгипетські піраміди, прийшла пора скласти перелік найбільш цікавих архітектурних проектів нашого часу, вважають автори глобального проекту.

Зараз, коли з «старих чудес» залишилися тільки єгипетські піраміди, прийшла пора скласти перелік найбільш цікавих архітектурних проектів нашого часу, вважають автори глобального проекту

Сім чудес світу: минуле і сьогодення

Для фіналу голосування, яке проводиться через інтернет і шляхом телефонних або sms-повідомлень, група міжнародних експертів відібрала 21 об'єкт. Зрозуміло, Великі піраміди потрапили в їх число як по старшинству, так і по «авторитетності». Однак, враховуючи не дуже широке поширення доступу в інтернет в Єгипті, його жителям буде важко скласти конкуренцію голосуючим з більш розвинених країн, пише TRAVEL.RU. Тому єгиптяни тривожаться, що усипальні фараонів можуть втратити свій «зоряний статус». Зі списку претендентів на звання «дива світу» вже вилетіли такі єгипетські пам'ятки як Луксор і Абу-Сімбел.

Зате в фіналісти вибилися Колізей в Римі, місто Петра в Йорданії, Стоунхендж у Великобританії, Велика китайська стіна, Ейфелева вежа в Парижі, статуя Свободи в Нью-Йорку, Московський Кремль, будівля оперного театру в Сіднеї, афінський Акрополь, статуя Христа в Ріо- де-Жанейро, мавзолей Тадж-Махал (Індія) та інші. Передбачається, що нова «чудова сімка» буде оголошена 1 січня 2007 року.

А поки пропонуємо згадати, що представляє собою сімка "чудес світу" в її класичному варіанті. Древній «рейтинг», нагадаємо, був складений таким собі Філоном, який присвятив захоплювався його сучасників творінь рук людських цілий трактат. У ньому, правда, не дається повноцінного опису зниклих чудес. Іноді в описах Філона присутній навіть абсолютно неправдива інформація; так воно є з блискучими дорогоцінними каменями, якими ніби були облицьовані піраміди (це єдине твердження, яке можна перевірити і яке дає привід засумніватися в іншій частині розповіді). І всеж…

1. Висячі сади Вавилона (територія сучасного Іраку)

Або інакше - висячі сади Семіраміди, сади в палаці вавілонського царя Навуходоносора II (605-562 до н. Е.), Які він наказав розбити для своєї коханої дружини - мідійської царівни. Перші згадки про чудесні садах збереглися в Історії Геродота, ймовірно, відвідав Вавилон і залишив нам найповніше його опис. Правда, за часів Геродота побудова висячих садів приписувалася легендарної Володарка всій Азії - ассірійської цариці Шамурмат (в грецькій вимові - Семіраміда). Словом, справа давня і заплутане.

Сади розміщувалися на широкій четирехьярусной вежі. Платформи терас були складені з кам'яних плит, і, щоб вода не протікала на нижні поверхи, кожна платформа містила в собі товсті свинцеві плити. Все це складна споруда було покрито товстим шаром родючої землі, тому тут висаджували навіть найбільші дерева, вивезені з далекої Мідії, і примхливі екзотичні рослини.

Однак дивом тут сучасникам здавалася не конструкція, а дзюрчання води, тінь і прохолода серед дерев. Саме в цій прохолоді на нижньому ярусі саду помер Олександр Македонський.

2. Єгипетські піраміди

Елементарні знання про усипальницях єгипетських фараонів, нам прищепили ще за шкільною партою. Як вже було сказано, це єдине чудо світу, яке ми при бажанні можемо побачити своїми очима, вирушивши в Каїр. Тому відзначимо лише, що сучасні розміри пірамід дещо менше тих, якими вони потрясали стародавніх людей. Піраміда Хеопса, спочатку підносилася на 146,59 метрів, зараз укоротилася до 137 метрів. Крім того, в давнину піраміди були облицьовані нехай і не дорогоцінними каменями, але відполірованими плитами білого вапняку, а вершини їх були покриті мідними лсітамі, що виблискували на сонці. Зараз вапнякову обшивку зберегла тільки піраміда Хеопса, покриття інших пірамід араби використовували при будівництві Білої мечеті в Каїрі.

3. Статуя Зевса (Греція)

Грецький письменник Павсаній, що жив у II ст. н.е., залишив докладний опис статуї. Громовержець сидів на троні з золота і слонової кістки. Голову його вінчала золота корона, виконана у вигляді оливкових гілок. Мантія бога була інкрустована зображеннями тварин і квітами лілії. Сама статуя являла собою

Сім чудес світу: минуле і сьогодення

дерев'яний каркас, на якому були закріплені елементи зі слонової кістки, які і створювали риси обличчя і форми тіла, а волосся і борода були золотими. Висота всієї конструкції з базою була близько 25 метрів. Крім того проникав в двері темного храму світло, відбиваючись від гладкої поверхні води в священному басейні, падало на золото одягу Зевса і освітлював його голову. Так що ввійшли здавалося, що сяйво йде від самого лику божества.

За деякими свідченнями, в 384 році н.е. статую ще можна було побачити в Афінському храмі, мабуть, вона зникла під час пожежі в 426 році. За іншою версією, статуя була перевезена в Константинополь і загинула під час пожежі 475 року.

4. Колос Родоський (Греція)

Колос був споруджений біля входу в порт, імовірно, острова Родос. Колос не був маяком: це був берегової орієнтир, що вказував навігаторам вхід в порт. Висота статуї становила 31,2 метра. Можливо, на цьому гіганті була драпіровані пов'язка на стегнах, що підсилює конструкцію; можливо також, що в лівій руці Геліос тримав спис, що служило опорою. Деякі сучасні дослідники представляють Колос як статую-колону з неясними людськими обрисами, з руками, опущеними вздовж тіла. За іншою версією, в правій руці у Геліоса був світильник - як у сучасній статуї Свободи в Нью-Йорку.

Вважається, що в 227 або 225 році до н.е. Родос потряс землетрус. Колос не встояв і зруйнувався. Цар Єгипту Птолемей III виділив велику суму на відновлення статуї. Але родосці, пославшись на невідомого оракула, відмовилися від цього проекту. Отже, Колос простояв всього 50 з невеликим років. Його залишки пролежали на площі майже дев'ять століть, аж до арабського завоювання.

Правда, точного місця, де височів велетень, історики вказати не можуть. Незважаючи на те, що «чудо світу» носило звання Родоського , Будова порту на грецькому острові і багато інших фактів вказують на те, що Колос перебував все ж десь в іншому місці.

5. Маяк Олександрійський (острів Фарос Єгипет)

Знаменитий маяк був побудований в Олександрії близько 290 року до н.е. Розповіді арабських хроністів дозволяють уявити собі архітектурний вигляд цієї споруди. Висота монумента оцінюється різними джерелами по-різному: від 120 до 170 метрів. Сучасники дійсно захоплювалися маяком - він зображений на стародавніх монетах, мозаїках, прикрасах, про нього згадують багато античні і середньовічні мандрівники в своїх записах.

Починаючи з IV століття н.е. маяк пережив кілька землетрусів, але був остаточно зруйнований лише в ХIV столітті, і на його місці в 1477 р був побудований форт.

6. Храм Артеміди (Ефес, сучасна Туреччина)

Будівництво першого храму, присвяченого Артеміді, було розпочато на її батьківщині близько 560 року до н.е., проте в 356 році до н. е. ця святиня була спалена Геростратом.

Будівництво нового храму на цьому ж місці відноситься до 350-250 років до н.е. На римських монетах представлений фасад храму з підноситься фронтоном, і рядами тонких колон. Бордюр покрівлі був прикрашений рослинним орнаментом, а стовбури колон - міфологічними сценами. Але магія монумента полягала в незвичайній атмосфері, що оточувала статую богині.

Храм функціонував аж до 394 року, коли за указом римського імператора Феодосія I були закриті всі язичницькі храми і заборонено жертвопринесення богам. У 401 році той же імператор наказав зруйнувати храм, а з його залишків звести велику церкву.

7. Мавзолей в Гелікарнас (Сучасна Туреччина)

Наші знання про те, як виглядала гробниця царя Мавзола, базуються головним чином на описі Плінія Старшого, що міститься в його Природною історії. Мавзолей, побудований Піфіем і Сатиром, складався з потужної прямокутної нижній частині, над якою височіла нагадує храм галерея з іонічними колонами. Над колонадою перебувала мармурова піраміда з 24 ступенів, увінчана гігантськими фігурами царя і цариці. Загальна висота Мавзолею дорівнювала майже 43 метрам.

Під час завойовницьких походів Олександра Великого в 333 році Галікарнас був зруйнований, але Мавзолей залишився неушкодженим. З 189 року залишки міста з Мавзолеєм побували в руках римлян, візантійців і турків. У 1402 хрестоносці оволоділи фортом, спорудженим на місці палацу Мавзола, і звели одну з найпотужніших християнських фортець, замок Святого Петра.

Любов Петрухіна

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация