Сіоніст Альберт Ейнштейн вважав за краще примітивних дам і одружився з сестрою

  1. Запрошували в президенти
  2. переконаний сексист
  3. Секретарка отримала більше, ніж син
  4. Спокусила шпигунка НКВД

Його теорія відносності була вперше повністю опублікована 110 років тому. І немає тепер більш впізнаваного вченого в історії, ніж Альберт Ейнштейн. Висунутий язик, копиця розпатланих сивого волосся ... При цьому немає в науковому співтоваристві більш скандального персонажа. Його звинувачують в плагіаті, містифікації, черствості до близьких, а також приписують численні любовні пригоди.

Стереотип єврейської дитини - пілікає на скрипці і добре вчиться. Скрипку Ейнштейн полюбив тільки до старості, а навчався спочатку так, що педагоги з матір'ю вважали його розумово відсталим. Матушка дуже переживала, що у сина непропорційно велика голова. Альберт навіть був змушений зробити паузу в навчанні через «нервового зриву». Але далі він став більше відповідати ідеалу добропорядного єврея.

Колишній дружині Мілеві Альберт, всупереч чуткам, не віддав гроші за Нобелівську премію, а лише дозволив користуватися відсотками Колишній дружині Мілеві Альберт, всупереч чуткам, не віддав гроші за Нобелівську премію, а лише дозволив користуватися відсотками

Запрошували в президенти

- Чому ти на єврейської конференції, а не на науковій? - якось запитав вченого його син Едуард, зустрівши з батьком в Цюріху. На що той з незворушним виглядом відповів:

- Тому що я - єврейський святий!

Альберт був переконаним прихильником повернення «богообраного народу» в Палестину, навіть збирав гроші «на справу сіонізму». «Сьогодні - найбільший день у моєму житті. Настала велика епоха, епоха звільнення єврейської душі », - заявив він в 1921 році, відвідавши Палестину.

Коли в 1952 році помер перший президент Ізраїлю Хаїм Вейцман, було оголошено, що найбільшим з живучих євреїв є Ейнштейн. А тому наступним главою держави повинен стати саме він. Вчений ввічливо ухилився, сказавши, що «політика негайна, а рівняння - для вічності».

Вчений ввічливо ухилився, сказавши, що «політика негайна, а рівняння - для вічності»

З Маргаритою Коненкови. У зрілі роки шпигунка НКВД підкорила видатного фізика чарівністю і інтелектом. А в молодості була неймовірно гарна й нова ...

переконаний сексист

З жінками геній не церемонився. Коли порвав з першим коханням, донькою професора Марі, він ще довго слав їй свою брудну білизну - мовляв, попери. Свої дні нещасна закінчила в божевільні.

Коли від Альберта завагітніла його перша майбутня дружина, сербка Мілева Марич (йому було 20, їй - 24), Ейнштейн запропонував в «зв'язку з матеріальними труднощами» віддати немовля на удочеріння в багатої бездітної сім'ї родичів коханої. Доля маленької Лізерл до кінця невідома. За деякими даними, вона померла в дитинстві.

За деякими даними, вона померла в дитинстві

... що підтверджує статуя, яку чоловік-скульптор ліпив з коханої дружини. Фото з сайту liveinternet.ru

Далі Ейнштейн пише нареченій ультиматум: «Якщо хочеш заміжжя, ти повинна будеш погодитися на мої умови, ось вони:

по-перше, ти будеш піклуватися про мій одяг і постіль;

по-друге, будеш приносити мені тричі на день їжу в мій кабінет;

по-третє, ти відмовишся від усіх особистих контактів зі мною, за винятком тих, які необхідні для дотримання пристойності в суспільстві;

по-четверте, завжди, коли я попрошу тебе про це, ти будеш залишати мою спальню і кабінет;

по-п'яте, без слів протесту ти виконуватимеш для мене наукові розрахунки;

по-шосте, не будеш очікувати від мене ніяких проявів почуттів ».

І закохана дівчина на це погоджується!

Вони прожили 16 років. У шлюбі народилося двоє синів - Ганс-Альберт і Едуард. Марич була глибоко нещасна зовсім не через виконання всіх правил, на які погодилася. Альберт їй постійно змінював! Притому, жінок фізик зневажав відверто, раз у раз філософствуючи:

- Невже природа могла створити половину людського роду без мізків? Незбагненно!

У наш час його б засудили феміністки - за сексизм.

Як писав біограф фізика Янош плеще: «Ейнштейн любив жінок, і чим брудніше, ніж примітивніше вони були, чим більше від них пахло потом, тим більше вони йому подобалися».

Як писав біограф фізика Янош плеще: «Ейнштейн любив жінок, і чим брудніше, ніж примітивніше вони були, чим більше від них пахло потом, тим більше вони йому подобалися»

Татуювання з зображенням вченого дуже популярні

Секретарка отримала більше, ніж син

Зрештою Ейнштейн розлучається з дружиною і йде ... до родички - Ельзі Ловенталь. Її батько, Рудольф, доводився двоюрідним братом батька Альберта - Герману. А її мати, Фані, - рідною сестрою Пауліни Ейнштейн, матері генія. Таким чином, Ельза була двоюрідною сестрою Альберта по материнській лінії і троюрідною - по батьківській.

Вони знали один одного з дитинства. І вже давно в листах до неї фізик називав осоружну дружину «неприємною і підозрілою». Їх союзу не завадило наявність двох дочок у Ельзи від першого шлюбу. Дивовижно, але фізик поклав око на старшу з них - Ілзе. Збереглося її лист до одного, де вона розповідає, як одного разу Альберт, вже будучи вітчимом, пристрасно молив вийти за нього заміж і обіцяв порвати свої відносини з матір'ю дівчини. Але та відмовила. За деякими даними, короткочасний роман між ними все ж трапився. А деякі пліткують, що дістався він і до молодшої - Марго.

Доводилося терпіти і побутові дивацтва генія. Він, зокрема, категорично відмовлявся чистити зуби, посилаючись на «достовірні наукові дані» про те, що свиняча щетина зубної щітки здатна просвердлити навіть алмаз. А також обожнював ставити прислугу в незручне становище, виходячи з ванни, які не запахнув халат. І шокував незнайомих жінок, приймаючи їх у такому вбранні в вітальні. Засмагав геній у дворі власного будинку принципово без трусів.

Дружині змінював безбожно. Зокрема, зі своєю секретаркою Бетті Ньюманн, якій він залишив в заповіті грошей більше, ніж синові Гансу-Альберту. А згадки коханок в опублікованих листах нагадують пісеньку Андрія Миронова з «Солом'яного капелюшка» про «Іветта, Лізетт, Мюзетта ...». У Ейнштейна - «Ельза, Естелла, Етель ...». Приводив коханок на одну ніч прямо в будинок, і покірна дружина готувала їм ранкову каву. Не гребував і повіями.

Коли Ельза померла, Альберту було 57. Він нітрохи не втратив інтерес до дамам. І після низки швидкоплинних романів зустрів саму авантюрну кохання свого життя.

Ізраїль помістив портрет генія на банкнотах

Спокусила шпигунка НКВД

У 1965 році Прінстонський університет запросив відомого російського скульптора Сергія Коненкова, щоб той створив статую Ейнштейна. Коньонков прибув з дружиною Маргаритою. Пара жила в Штатах з середини 20-х по 1945-й. Маргарита добре їздила верхи, знала досконало п'ять мов. Пізніше Ейнштейн зізнавався, що вперше в її присутності став соромитися своєї зовнішності. За фотографією, можливо, і не подумаєш, але Маргарита користувалася величезним успіхом у чоловіків. Зокрема, у неї був роман як з Шаляпіним, так і з його сином, а так само з Сергієм Рахманіновим.

Дружина скульптора запросила професора погостювати з друзями в їхньому будинку на Лонг-Айленді. Так зав'язався їхній роман. У той час їй було 45, йому - 66. Маргарита підкупила лікаря, щоб той видав їй припис виїхати в інший штат - «для лікування». Там коханці спілкувалися зовсім вільно.

Їхні стосунки тривали чотири роки, до кінця війни, і закінчилися трагічно. ФБР викрило Маргариту як агента НКВД (агентурна кличка Лукас). Її звинуватили в тому, що добувала для СРСР секрети атомної зброї.

Під тиском Коненкова в сльозах відкрилася Ейнштейну. Вона клялася, що, незважаючи на завдання, відчувала до нього щирі почуття. Вчений був вражений. Але домігся, щоб підступну Марго безперешкодно випустили на батьківщину.

У 1998 році любовні листи Ейнштейна до радянської шпигунки були продані на аукціоні Sotheby's за чверть мільйона доларів.

Після від'їзду Марго Ейнштейн втішився з бібліотекаркою з Прінстона Джоан Фантова, з якої спілкувався до самої своєї смерті. Помер Альберт в 76 років.

Коненкова пережила його на 25 років. Останні дні її були жахливі: над немічною жінкою знущалася домробітниця, до того ж безбожно її обкрадаючи. Померла Маргарита від виснаження - просто відмовилася їсти.

Що таке теорія відносності

* Для «чайників» її пояснюють на наочних прикладах. По дорозі їде машина, по даху якої повзе жук. Яка швидкість жука? Щодо даху вона буде однією, а щодо дороги, по якій мчить автомобіль, зовсім інший.

* Або приклад з двома 20-річними близнюками. Якщо одного на 20 років відправити в космос зі швидкістю світла, то, повернувшись, він буде на 20 років молодший за свого брата, що залишився на Землі. Оскільки час тече нерівномірно.

* Це лише мала частина наукової теорії, яку багато хто до цих пір вважають шарлатанством. Важко уявити, що тіла не притягуються один до одного, як вважав Ньютон, а викривляють час і простір. А годинник на першому поверсі йдуть повільніше, ніж на другому і вже тим більше на десятому.

Таємниче зникнення есмінця (кадр з фільму «Філадельфійський експеримент»)

Прикинь

Про Філадельфійський експеримент в 1943 році до сих пір ходять легенди. Нібито американський есмінець, схильний до потужному електромагнітному випромінюванню, за секунди перемістився в просторі на кілька десятків кілометрів. Деякі члени команди назавжди зникли, інші опинилися вплавленними в обшивку корабля, а ті, що вижили зійшли з розуму. Офіційно проведення експерименту американські власті заперечують. Але фактом є те, що в період з 1943 по 1944 рік Альберт Ейнштейн співпрацював з ВМС США і проводив для них якісь розрахунки. Чутка щільно зв'язала його ім'я з загадковим подією.

Яка швидкість жука?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация