Слов'янські боги і їх значення. Язичницькі боги слов'янської міфології, список

  1. Почнемо розповідь по старшинству богів і їх важливості в житті старославян.
  2. Старослов'янські боги були покровителями стихій вогню, землі, повітря і води.

kramola.info

У всі часи різні народи світу вірили в своїх богів. Старославяне не були винятком і дуже часто ототожнювали відбувається в своїх оселях і сім'ях з богом однієї зі стихій, живих істот або дій. З давніх-давен Русь була язичницької і поклонялася багатьом богам. Вперше слов'яни дізналися про інших верах від заморських купців і в військових походах. У богів, як і людей, є старші боги і їх помічники. Важливо відзначити, що у богів не було чітких розмежувань в їх допомоги людям. Як правило, світлі боги об'єднувалися для того, щоб принести людям багатство, мир і добро, темна сторона приносила слов'янам війни і біди. Слов'янські боги і їх значеніеберет витік з давньої міфології, століттями люди по крупицях збирали інформацію про них.

Почнемо розповідь по старшинству богів і їх важливості в житті старославян.

Слов'янські боги і список участі в житті слов'ян бере свій початок з появи бога, який створив весь світ. Головний бог слов'ян іменується Рід. (Род - творець всього живого). Старославяне вірили, що він прабатько всього живого на землі, і до його появи все було оповите темрявою і тишею. Бог Рід з давніх часів увійшов в головні слова нашого життя: батьки, природа, Батьківщина, родичі, варто відзначити, що слово «урод» за часів старославян означало народження первістка в роду, який знаменувався главою роду. У різних селищах слов'яни могли називати бога Рід іншими іменами: Свентовид, Всевишній, Творець або Вищий.

Між іншим...

Старославяне вірили, що Рід дав життя людині і вміння жити. Його вважають його найдавнішим з богів, ототожнюючи його з найсильнішим деревом дубом.

Старослов'янські боги були покровителями стихій вогню, землі, повітря і води.

drevniebogi.ru

Бог вогню в слов'янської міфології часто носить ім'я Сварог, він був одним з синів бога Рід, але він лише покровитель вогню. Сварог став головним помічників Рода в творінні світу таким, яким ми його знаємо сьогодні - з горами, річками, небом і землею. Сварог подарував людям вогонь, створивши з нього бога. Він, на відміну від батька, дарував людям матеріальні цінності, він скинув з неба людям плуг і ярмо для роботи на землі і бойову сокиру для її защіти.Сварог відомий, як бог-коваль, який скував ланцюга, щоб упорядкувати світ, створений його батьком .

Бог вогню у слов'ян носить ім'я Семаргл, іноді його називали Огнебога. Він з'явився з іскри, яка з'явилася від удару молота об камінь Алатир богом-ковалем Сварогом. Семаргл представлявся слов'янам, як воїн на коні, за яким залишається випалений слід або як вогняний птах, або крилатий пес, або дракон з іскристим тілом.

Бог вогню вважався у старославян хранителем домашнього вогнища. Існує повір'я, за яким Семаргл може воскреснути, для цього людина повинна висиджувати куряче яйце на печі дев'ять ночей і днів, тоді бог відродиться в образі птаха.
Абсолютною протилежністю Семаргла є бог води у слов'ян, їм представлена, молода світла дівчина Дана. Вона у старославян асоціюється зі здоров'ям і красою. Дана подарувала своє ім'я назв річок Дніпро, Дунай, Дністер, Донець. Вона, богиня дарує життя, вона врятує вмираючого від спраги воїна і подарує дощ полях для врожаю. Але щороку взимку, її чоловік Дажбог, тримає Дану в ув'язненні, щоб з весняними дощами вона відродилася з новими силами. А щоліта на свято Івана Купала весь світ відзначає день вінчання богів.

edinaya-veda.ru

Дощ старославянам дарувала не тільки Дана, але і Дажбог. Чи не тому що він бог дощу у слов'ян, а тому що він був богом для здійснення мрій. Його ім'я можна розділити на дві частини і вийде фраза: Дай, Боже. Сам Дажбог відомий у старославян, як бог родючості і сонячного тепла і світла. Дажбог бог слов'ян, який дарував їм віру в чудо і дар, тому старославяне прозвали його Щедрий бог.
Істинний бог дощу у слов'ян був Перун, також він був відомий, як бог грому і блискавки у слов'ян. Перун син Сварога, був народжений для захисту миру, який створили його батько і дід Рід. Перун був головним володарем небесної води і вершин гір. Він міг досхочу напоїти землі дощовими водами, а міг засушити їх до втрати врожаю. Слов'яни зображали його, як статного чоловіка з сивим волоссям і золотими бородою і вусами, який пересувається по небу на вогненній колісниці.

Бога грому і блискавки слов'яни називали, покровителем князя і воїнів, його зброя відрізнялася від інших богів. Блискавки і сокири є його головним захистом, від його стріл нікому не вдавалося втекти.
Старославяне віддавали владу богам не тільки над погодою, а й над худобою. Бог худоби у слов'ян носив ім'я Велес від слова волосатий. Він був покровителем домашньої худоби, торгівлі та багатства. Селяни ж не поділяли худобу і землеробство на дві галузі, тому часто просили допомоги у Велеса для багатого врожаю. Велес на відміну від Перуна не став княжим помічником, але був покровителем всієї Русі. Але головна особливість Велеса в тому, що він приніс в наш світ гармонію. Разом з Сварогом вони привели все в рух: день змінювався вночі, смуток радістю, змінювалися часи року і, життя набуло сенсу, завдяки Богу Велесу. Він був втіленням доброти і божества у слов'ян, одним з улюблених богів, але після прийняття Руссю обряду Хрещення, він віддав свій світлий посил святим Миколі і Власию, а сам перейшов на темну сторону, ставши лісовиком. (Велес - бог худоби у слов'ян).

ru-an.info

Старославяне поклонялися богам не тільки заради благої справи, Яровит бог війни у ​​слов'ян завжди був на устах слов'ян під час війни. Яровит славиться своїми перемогами, військовими звичаями і честю. Про нього збереглося найменшу кількість фактів. Але бог війни за переказами слов'ян допомагав їм з родючістю земель. (Яровит - бог війни)
Боги слов'янської міфології і список їх присутності в житті слов'ян постійно доповнюється цікавими фактами. Серед відомих богів варто згадати Чернобога - бог смерті, божевілля, холоду і зла. Старославяне у всіх бідах свого життя звинувачували Чернобога.

Слов'яни, лаючи нелюбимих богів, не забували дякувати за всю благодать, яка з'явилася в їхньому житті. Щоб задобрити богів люди часто приносили в жертву домашню птицю, худобу, залишали нескошеної зерно, а якщо віщувало серйозні зміни, в жертву приносили, навіть жінок і дітей. боги древніх слов'ян список і їх значення в житті людей займали важливе місце, створюючи для слов'ян культурну сторону їх життя. За старих часів люди вірили в звичаї і обряди. Деякі з них збереглися до наших днів, в великі церковні свята працювати небажано, щоб не злити бога. Багато людей не працюють навіть у неділю. Все ще існують прикмети, які передаються до нас з покоління в покоління. Після прийняття обряду Хрещення Русі боги стали міфічними, і вся віра людини прийняв інший напрямок з одним Богом.

Не менш різноманітні і цікаві традиції і звичаї на Русі

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация