Смакові рецептори: як розвинути смак, не відкриваючи очей

  1. Як розвинути смакові рецептори Поки не почнеш свідомо тренувати смакові рецептори, в голову не приходить,...
  2. 2. Не намешівайте, що не переварюйте, не зберігайте довго
  3. 3. запам'ятовуються не назви, а запах і смак
  4. Чотири несподіваних факту про наш смак

Як розвинути смакові рецептори

Поки не почнеш свідомо тренувати смакові рецептори, в голову не приходить, скільки цінної інформації містять запах і смак. Що по зрізу вершкового масла можна визначити його якість, що свіжа баранина пахне травою і молоком, а хороше мерло - сливами.

Сьогодні тонкий смак в їжі - це не привілей гурманів, а життєва необхідність. Ви ризикуєте серйозно підірвати своє здоров'я, якщо зловживаєте сіллю і цукром, фастфудом, день у день сидите на одних і тих же продуктах.

Головна проблема - передозування харчової синтетикою. З кожним роком компанії роблять чіпси перчене, жуйку більш м'ятною, солодку газовану воду більш «фруктової». Така інтенсивна бомбардування штучними ароматами псує і забиває смакові рецептори. Після манговою жуйки або енергетика справжній фрукт здається бляклим. За словами Тетяни Кумченко, завідуючої кафедрою аналітичної хімії Воронезької державної технологічної академії, сучасні діти, з раннього віку звикли до йогурту з ягідним ароматом, пробуючи натуральні ягоди, не знають вони, і не хочуть їсти.

Апофеоз харчового дурновкусия - навіть не промисловий джанкфуд, а домашні «нямки». Ось ємне визначення з «Луркоморье», веселою російської версії «Вікіпедії»: «Нямка складається з м'яска або курочки, сиріка і маянезіка, часто з додаванням зелені, бульйонні кубики, вегето, кетчупу і недоїдків, які були в холодильнику. Нерідко нямка готується про запас на кілька днів і згодом розігрівається в мікрохвильовці, кожен раз все сильніше усихая ».

Навчитися відчувати їжу можна. Пропоную майстер-клас для початківців.

1. Вивчіть ключових гравців

Один з найважливіших способів натренувати харчове чуття - навчитися впізнавати продукти і страви по запаху і смаку. Самий чутливий ніс в цьому сенсі у шеф-кухарів.

У світових кулінарних школах студенти вчаться наосліп розрізняти трави, спеції, сири і рослинні масла. Досліджують, як змінюють блюдо близькі родичі: цибуля-шалот, цибуля-порей, цибуля ріпчаста білий і червоний. Навчившись розрізняти їх відтінки, можна зробити раціон більш цікавим і здоровим, адже чим харчування різноманітніше, тим більше в ньому вітамінів і мікроелементів.

Не так приємно, але теж дуже розвиває - набити руку в зіпсованої їжі. Яке на смак згіркле оливкова олія, кисле молоко? Героїчно пройшовши через ці відчуття, ви будете потім миттєво відрізняти несвіжі інгредієнти в будь-якій страві.

Потренуйтеся дізнаватися по запаху і смаку десяток популярних прянощів (розмарин, орегано, шафран, кмин, мелений перець, куркуму і т. Д.), Сирі овочі і фрукти. Нехай вас надихне приклад Гійома Жолі.

© Corbis / Fotosa.ru

ru

2. Не намешівайте, що не переварюйте, не зберігайте довго

Для стійких прихильників нямок такий заклик звучить по-блюзнірськи, розумію. Але спробуйте подолати себе, ви навіть не уявляєте, як кардинально може оздоровитися (точніше, ожити) ваша смакова палітра, якщо ви почнете пробувати більше свіжих страв з мінімальною термічною обробкою.

Марина Гладких, автор книги « , Перейшла на будучи вже дорослою людиною. І виявила, що найкращий смак - у натурального продукту. «Те, що я раніше любила, - соуси, смажене м'ясо, тістечка, бутерброди, - тепер здається неприродно жирним, нудотним, пересоленим. Шоколад асоціюється з папером - ні запаху, ні користі, одна хімія. Зараз частенько пророщують і їм пшеницю, овес, нут, червону і чорну сочевицю, маш. Посилився і нюх. По запаху, що виходить від людини, я можу визначити, що він їсть і як ставиться до свого тіла ».

3. запам'ятовуються не назви, а запах і смак

Ви можете пригадати який-небудь гіркий продукт? Якщо так - вітаю, більше 30% з нас не ідентифікують гіркоту. Як пахне холодне і тепле пиво? Чи зможете ви відрізнити з закритими очима рибна страва від м'ясного? А червоне вино від білого? Як змінюється смак їжі в міру того, як ви її розжовувати? Що ви відчуєте, якщо затиснете ніс і покладіть в рот солодкість, почнете жувати і тільки потім зробите вдих? (Перевірте, солодкий смак повинен підсилитися і стати багатшими.)

Відстежуйте всі ці відчуття і давайте їм особисті визначення. Не бійтеся виглядати смішним через несподівані порівнянь. Навіть якщо для вас якесь блюдо пахне мазутом. Коли знавці високої кухні з розумним виглядом говорять про багату або складної смакової палітри, вони мають на увазі саме це.

Чотири несподіваних факту про наш смак

1. Пол і походження сильно впливають на смакові рецептори. Смак розвинений сильніше у жінок, ніж у чоловіків, і у представників монголоїдної раси, ніж у європеоїдної.

2. Крім чотирьох відомих смаків - солоний, солодкий, кислий і гіркий, - нейрофізіологи недавно офіційно додали ще два: жирний і умами (насичене солоно-м'ясне відчуття від ферментованих білкових продуктів типу сиру рокфор і соєвого соусу).

3. Наш смак під час хвороби, стресу, вагітності або тривалих перевантажень може вимкнутися повністю, вибірково (наприклад, перестати розрізняти кисле) або зійти з розуму (насправді смаку на мові немає, але ви його відчуваєте).

4. Люди з пристрастю до гострих, дуже гарячих страв, продуктів з дряпає або колючої поверхнею володіють високим больовим порогом. Така їжа допомагає їм стимулювати больові рецептори в роті.

За допомогу в оганизации зйомки дякуємо готель.

Яке на смак згіркле оливкова олія, кисле молоко?
Як пахне холодне і тепле пиво?
Чи зможете ви відрізнити з закритими очима рибна страва від м'ясного?
А червоне вино від білого?
Як змінюється смак їжі в міру того, як ви її розжовувати?
Що ви відчуєте, якщо затиснете ніс і покладіть в рот солодкість, почнете жувати і тільки потім зробите вдих?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация