Що є взимку: 10 корисних продуктів - Wonderzine

  1. гранат
  2. каштани
  3. Кейл
  4. хурма
  5. кольрабі
  6. ревінь
  7. авокадо
  8. барбарис
  9. ківі
  10. фейхоа

Текст: Дарина Ніфонтова

На нас повільно, але вірно насувається зима, а значить, джерела тепла варто шукати всюди - не лише в своєму гардеробі . Крім вовняних шкарпеток, гарячого шоколаду і мрій про новорічні свята, зігріти і забезпечити енергією можуть прості і доступні продукти. Ми склали список фруктів і овочів, з яких варто брати вітаміни і натхнення взимку.

гранат

Гранати можуть здаватися річним продуктом через свою яскравості, але насправді з'являються на прилавках тільки в кінці осені і початку зими і здатні переносити морози до мінус десяти. Ніяких особливих рецептів гранату не потрібно (одна його очищення забирає досить сил), але коли

каштани

Мова зараз піде не про тих каштанах, які боляче падають на голову, а потім служать основою тисячі виробів в початковій школі, а про їстівних каштанах, які, на жаль, не ростуть на кожному кроці (ні в якому разі не намагайтеся готувати перші - кінський каштан отруйний). Плоди каштана не тільки їдять в сирому або смаженому вигляді, але і перемелюють на борошно - нею можна замінити пшеничне при непереносимості глютену. Каштанову борошно люблять в Італії, де з неї роблять знаменитий тосканський торт і тісто для тортеллини - начинку для останніх теж можна приготувати з каштанів. Якщо возитися з борошном незручно чи ні бажання, то можна просто зварити з каштанів суп - більш сезонного застосування цим плодам важко придумати.

Кейл

Гвінет Пелтроу, Джеймі Олівер, Бейонсе - всі ці люди зізнавалися в любові до Кейлу, а хто ми такі, щоб сперечатися з Бейонсе? Що став культовим за останні чотири роки салат нарешті став з'являтися на полицях російських супермаркетів і перестав коштувати як чавунний міст (правда, все ще стоїть як його чверть). Ми такого стану справ намагаємося радіти і пропонуємо цієї зими почати більш близьке знайомство з Кейла. Найпростіший варіант - це покласти його в салат, наприклад з огірком, водоростями норі і мигдалем, як заповіла королева Бі . Крім салатів, Кейл хороший в супах - наприклад, з ковбасками і бататом (Батат, до речі, теж зимовий продукт, який не варто упускати).

хурма

Одні люблять хурму, а інші ненавидять, але байдужих, здається, немає зовсім. Якщо ви з табору фанатів, то можете радіти - саме взимку вона є скрізь і завжди. Незвичайний терпкий смак хурмі забезпечують таніни - дубильні речовини, які ніякої підтвердженої

дослідженнями користі не несуть, але перетворюють простий перекус в 4D-розвага. Через сильну солодощі плоди хурми дуже просто вписуються в десерти - Тарту з хурмою , хурму з шоколадом і м'ятою - і прекрасно виступають в ролі гарніру, як в цьому рецепті баранини. Fun fact: в Кореї про в'ялену хурму навіть склали казку , Дуже милу.

Fun fact: в Кореї про в'ялену хурму навіть склали   казку   , Дуже милу

кольрабі

Незвичайний родич капусти нечасто потрапляє на кухню, а даремно. Кольрабі можна знайти в кожному більш-менш пристойному супермаркеті, а приготувати цю капусту і зовсім зможе будь-хто. Недосвідчений кухар точно впорається з кольрабі в сирому вигляді, як, наприклад, в цьому пряному салаті . Ті, хто вже трохи краще справляються з цим, можуть ввести кольрабі в супн раціон - це прекрасна база для будь-якого овочевого бульйону . Нарешті, цей овоч можна загасити, наприклад, в томатному соусі . Далі обмежуватися потрібно тільки межами своєї фантазії: можливо, вам захочеться приготувати пиріжки з кольрабі, деруни або рагу.

ревінь

У Росії саме десерти з ревеню почали набирати популярність відносно недавно, а ось Англія останні чотириста років тільки й живе ревеневий пирогами. І правильно робить - солодкі з кислинкою стебла стають відмінною начинкою для випічки , З них можна варити джеми і варення і навіть солодкий ревеневий суп . Правда, не варто захоплюватися цим овочем в великих кількостях: він містить щавлеву кислоту. Хоча для справжнього отруєння нею потрібно з'їсти кілька кілограмів листя, іноді і меншу кількість може викликати нудоту або блювоту. Проте ревінь корисний: він містить велику кількість клітковини, вітаміни групи В і фолієву кислоту.

авокадо

Авокадо - це соковитий плід, дозріває з кінця вересня по січень, тому взимку його можна купувати так часто, як ви можете собі це дозволити. Крім пюре з авокадо на тості, яке деяким заважає накопичити на іпотеку , Авокадо можна використовувати у випічці замість масла,

як в цьому веганські шоколадному торті , І в салатах - вже не замість чогось, а просто так . Не бійтеся купувати нестиглі авокадо: вони дозріють за пару днів, якщо покласти їх в сухе темне місце. головне - не перетримати . Пам'ятайте, що шкурка і кісточка авокадо отруйні для домашніх тварин, так що якщо вирішите виростити авокадо будинку , Приберіть кісточку вище від кота. Про решту ми готові говорити тільки в присутності авокадо.

Про решту ми готові говорити тільки в присутності авокадо

барбарис

Карамель «Барбарис» ми не включаємо в зимовий список - вона швидше позасезонним продукт. Мова йде про ягодах невеликого чагарника, що росте майже всюди і як раз взимку плодоносить. Ягоди барбарису рідко зустрічаються в супермаркетах, зате є майже на кожному ринку, особливо «у бабусь». У барбарисі багато пектину, так що з нього легко виходять джеми , Конфітюри і мармелад. Тим, хто не любить солодке, барбарис теж стане в нагоді: сушені ягоди традиційно використовують в м'ясних стравах перської кухні, наприклад для приготування барбарисовий рису з куркою - він точно зігріє зимовим вечором.

ківі

Незважаючи на свою «тропічность», ківі цілком зимовий фрукт, що дозріває в кінці осені. У ківі багато вітаміну С, а через свою м'якості воно прекрасно піддається пюрірованію і може стати частиною будь-якого смузі. Почати можна з базового рецепта з ківі з бананом і полуницею. Якщо ви в справі смузі вже професіонал, радимо звернути увагу на присвячений їм телеграм-канал Діми Ананьєва - ківі там частий гість, а рецепти так надихають, що відразу хочеться бігти за порошком маття і кокосовим молоком. Крім смузі, ківі підійде для випічки, наприклад маффинов або кексу з ківі з йогуртом.

фейхоа

Фрукт з незвичайною назвою досить давно увійшов в наше життя: варення з фейхоа варить кожна друга бабуся, та й бачити темно-зелені плоди в супермаркеті ми вже звикли. Фейхоа росте в тропічному кліматі, але щоб плід остаточно дозрів, йому потрібно

трохи холоду. Так, збирати фрукт починають в листопаді, а значить, саме взимку його потрібно купувати і є - свіжим, перемолотим з медом і у вигляді вже згаданого варення, наприклад, з грушею . Якщо стерилізувати банки лінь, то зробіть вітамінну суміш і їжте її з млинцями або спечіть з фейхоа солодкий хліб . Як і ківі, цей фрукт відмінно працює в смузі - наприклад, з яблуками, лаймом і шпинатом .

Ілюстрація: Даша Чертаново
фотографії: domnitsky - stock.adobe.com, Ivan Kurmyshov - stock.adobe.com, maxsol7 - stock.adobe.com, Diana Taliun - stock.adobe.com, assja_sav - stock.adobe.com, burnel11 - stock.adobe.com, Miro Novak - stock.adobe.com, ILYA AKINSHIN - stock.adobe.com, Dmitri Stalnuhhin - stock.adobe.com, kazakovmaksim - stock.adobe.com

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация