Що намалювати на співбесіді, щоб вас взяли на роботу

Фото з сайту visualphotos.com

На співбесіді найчастіше можна зустріти варіації тесту "Будинок. Людина. Дерево." Вас можуть попросити намалювати тільки людини. Не бійтеся намалювати погано, негарно, смішно. Ви приходите влаштовуватися нема на вакансію придворного живописця, і роботу вашу виставляти в картинній галереї ніхто не буде. Так що беріться за олівець сміливо. І ще: тести не місце для стьобу, так що малюйте саме людини, а не пародії. Інакше результати - карикатура, клоун (підліткове відчуття неповноцінності, ворожість, самопрезирство), робот (деперсоналізація, відчуття зовнішніх контролюючих сил), Баба Яга (прихована ворожість до жінок) навряд чи додадуть позитивних штрихів до вашого портрета.

Спочатку про розташування малюнка. Намагайтеся розмістити людини пропорційно формату аркуша, не зміщайте в кути, щоб вистачило місця для промальовування всіх частин тіла. Велика фігура говорить про експансивності, зарозумілості, марнославстві. Дрібний малюнок - тривога, скутість, емоційна залежність.

Малюйте людини стоять в повний зріст і анфас. Потилицю - замкнутість, профіль - тривожність. Контур (абрис) не повинен бути сильно прямим і продавлені, це говорить про ригідність мислення (нездатність переключатися з задачі на задачу, змінювати напрямок діяльності). Ескізний контур говорить в кращому випадку про дріб'язковість, в гіршому - про нездатність до чіткої позиції. Так що малюйте з середнім натиском на олівець, закругляйте лінії, не прагніть їх викреслити.

У малюнку людини важливо намалювати всі частини тіла і риси обличчя, головне при цьому - не забувати про пропорції. Непропорційна фігура може сказати про відсутність особистого рівноваги. Наприклад, занадто маленьке тулуб вказує на почуття приниженості, малоценности. Часто забувають намалювати шию (голова йде відразу в плечі). Шия - це координаційний ознака, зв'язок між сферою контролю (головою) і сферою потягу (тілом). Руки краще малювати вільно лежать уздовж тіла, кисті розправленими (не стисло в кулаки). Схрещені на грудях руки - замкнутість, кулаки - агресія. Ноги малюйте розташованими на ширині плечей. Широко розставлені ноги можуть трактуватися як ознака відвертого нехтування або незахищеності. Позиція "ноги разом" - ознака замкнутості, боязкості.


Приблизно так повинен виглядати "правильний" чоловічок: пропорційна фігура, ноги на ширині плечей, відкриті кисті рук.

ПРИНЦИПИ ГЕОМЕТРИИ. Можна також зустрітися з малюнком людини з геометричних фігур. Вас попросять намалювати людини, використовуючи трикутник, прямокутник, коло так, щоб загальна сума фігур на малюнку була 10 (варіант цього тесту - вибрати з комбінацій геометричних фігур найбільш сподобалися). Фігури можна чергувати в будь-якому порядку. Важливо, щоб в зображенні людини були присутні всі 3 різновиди.

Трикутник відносять до "гострої", "наступальної" фігурі, пов'язаної з чоловічим началом. Відповідно, переважання його в малюнку говорить про лідерські якості, орієнтації на високі досягнення, здатності взяти керівництво на себе. Коло - фігура обтічна, співзвучна зі співчуттям, м'якістю, округлістю, жіночністю. Краще коло - людина неконфліктна, здатний до компромісів, яка вміє виконувати точну роботу. З елементів квадратної форми будувати що-небудь легше, ніж інших, тому квадрат, прямокутник інтерпретуються як специфічно технічна конструктивна фігура. Домінування квадратів і прямокутників може вказувати на деяку "невключенность" в робочий процес, пошук легких шляхів, пасивність.



Якщо хочете зайняти керівну посаду, потрібно, щоб в малюнку переважали трикутники.

АНАЛІЗ КОЛЬОРУ. Популярна пастка - метод колірних виборів, або модифікація тесту Люшера. Як правило, він комп'ютеризований. Вас попросять розташувати 8 колірних смужок в порядку переваги - від самого приємного кольору до самого неприємного. Вибірка повторюється 2 рази. Ключ тесту такий - кольору поділяються на основні (синій, зелений, червоний, жовтий) і додаткові (чорний, сірий, фіолетовий, коричневий).

Основні кольори символізують базисні психологічні потреби - в задоволенні і прихильності (синій), в самоствердженні (зелений), "діяти і досягати успіху" (червоний) і "дивитися вперед і сподіватися" (жовтий). Тому вони в нормі і при повній врівноваженості повинні знаходитися на перших позиціях. Додаткові кольори грають розбавляючих роль і включені в тест для розширення сфери дії основних кольорів.

Якщо на перші місця виводяться додаткові кольори, це свідчить про захисної реакції на неможливість реалізації первинних потреб: фіолетовий - потреба у відході від реальної дійсності, ірраціональність домагань, нереальні вимоги до життя, суб'єктивізм, індівідуалістічность, емоційна незрілість; коричневий - потреба в зниженні тривоги, прагнення до психологічного та фізичного комфорту; чорний - потреба в незалежності через протест, негативізм по відношенню до будь-яких авторитетів, тиску ззовні; сірий - потреба в заспокоєнні, відпочинок, пасивність.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация