Собор Архангела Гавриїла

  1. Відомості про віснику
  2. Про свято Собор Архангела Гавриїла

Згідно християнської релігії, найближчі до Бога - ангели. Представників вищих чинів останніх називають архангелами. У православ'ї згадується про вісім Архангела: Михайла, Гавриїла, Рафаїла, Уриїла, Селафііле, Іегудііле, Варахііле, Іеремііле. Всі вони рівні по своїй гідності, хоч і несуть перед Господом і людьми особливе служіння. У нашій статті піде мова про архангела Гавриїла - віснику таємниць Божих. Свято, присвячене йому, іменується Собором Архангела Гавриїла і відзначається двічі на рік: на наступний після Благовіщення день 8 квітня і 26 липня. Ось друга дата нас і цікавить.


Зміст статті:


Відомості про віснику

Для початку слід детальніше зупинитися на понятті «архангели». Префікс «арх» має значення «попередній» або «головний». У підсумку виходить, що архангел - це головний, що були над нижчими, ангел.


Керівництво, яке здійснюється великими небесними слугами Господа, - не єдина функція архангелів. Вони ще є «посланниками, що несуть Божественні розпорядження». Послання архангелів призначені для людей. Третя не менш важлива функція архангелів - очолення воїнства Божого, утвореного нижчими ангелами і ведучого нескінченну битву з силами Темряви.

Головнокомандувачем цим військом є ​​архангел Михаїл. Він зображується з оголеним мечем. Всі без винятку архангели відображені на іконах, святих полотнах, розписах храмів і творах мистецтва як ангели з крилами великих розмірів і великою кількістю очей.

Що стосується Гавриїла, він є одним з чотирьох архангелів, часто згадуються в єврейських писаннях. У християнській, а також, як це не дивно, в ісламській і иудаистской релігіях, за іменами названі, причому неодноразово, лише два архангела: Гавриїл і Михайло. У християнській давню літературу можна ще зустріти ім'я третього архангела: Рафаїла.


Архангелу Гавриїлу єдиному з усіх начальників, говорячи князів ангельських Творець приготував особливу місію. Відповідно до Священного Писання, саме зазначений небесний слуга Господній повідомив Діві Марії радісну звістку про те, що вона стане посудиною Божим, в якому втілиться Дух Святий. Іншими словами, архангел Гавриїл сповістив Пречистій про непорочне зачаття і подальшому народження нею Сина Божого - Спасителя людства. Він же був посланий до Йосипа-Обручника, дружину майбутньої Богородиці. В даному випадку місія архангела полягала в тому, щоб запевнити праведника в безгрішності Діви Марії і, відповідно, також повідомити про майбутньої вагітності та високому духовному призначення останньої. Великий начальницький князь ангельський дещо пізніше, після народження Немовляти Ісуса, з'явився і перед волхвами, сповістивши їх про народження Месії.


Ім'я «Гавриїл» означає «фортеця Божа», за іншою версією - «Чоловік-Бог». Дане ім'я наповнене філософським змістом: в ньому міститься вказівка ​​на те, що Бог кріпкий, а Син Божий в утробі Діви Марії не є звичайний немовля, але є досконала людина, чоловік, навіть більше - досконала людина і досконалий Бог. Досконалість це проявляється не в фізіологічному, не в віковому, а в духовному відношенні, щодо розуму. Адже достеменно відомо, що Ісус, будучи ще ношений Богородицею під серцем, мав несповідимим розумом і непереможною фортецею.


Ім'я «Гавриїл» має халдейське походження. Євреїв воно було абсолютно чуже до вавилонського полону і не значиться в первинному списку Парс, що складається з 119 ангелів. На сторінках стародавніх записів Гавриїл описаний як створення, що має 140 пар крил. Також сказано в старовинних книгах про те, що світлий архангел - керуючий Едемом, тобто Раєм, і сонмом херувимів. У різних джерелах він позначений як ангел милості, помсти, одкровення, смерті, Воскресіння і Благовіщення.


Існує думка про те, що архангел Гавриїл має жіночу сутність. На це, на думку фахівців, вказує наскільки фактів. По-перше, Гавриїл сидить по ліву руку від Господа. По-друге, відома історія, що оповідає про те, як світлий архангел взяв з Раю одну протестуючий душу і, поки та перебувала в утробі матері, наставляв її.

На православних іконах архангела Гавриїла зображують як Ангела-Благовісника. Він тримає в руці оливкову гілку, що служить символом примирення Бога і творіння. Зустрічаються образи, де архангел Гавриїл зображений з райською гілкою в руках, яку приніс Діві Марії в знак доброї новини. Іноді його можна побачити з дзеркалом в лівій і світиться ліхтарем у правій руці. На картинах Гавриїл виглядає як велична особа в багато прибраних одязі, нерідко цей образ доповнює скіпетр в руці і корона на голові. Права рука архангела зображується витягнутої в сторону Діви Марії в знак вітання Пречистої, сама Богородиця байдужа.


Про свято Собор Архангела Гавриїла

26 липня, як і на наступний день після Благовіщення, Російська Православна Церква згадує все без винятку явища архангела Гавриїла, Господнього вісника. До слова, згаданими датами вище перелік таких явищ не обмежується. У Святому Письмі сказано, що Божий слуга, один з семи начальників, говорячи князів ангельських, сповістив святому пророку Даниїлу про звільнення прихильників Господа з вавилонського полону і про момент настання на грішну землю Спасителя людства Ісуса Христа. Ніхто інший, як Архангел Гавриїл повідомив святому Захарії, батька святого Йоана Предтечі, про швидке народження сина його дружиною, яка страждала на протязі всього свого життя безпліддям. Завдяки віснику таємниць Божих святий пророк Мойсей зумів написати, будучи пустельником, знамениту Книгу Буття: він передавав праведному одкровення Господа про перших людей і створенні світу.


Від Гавриїла батьки Діви Марії Іоаким і Анна дізналися, що у них скоро буде дочка. Між іншим, саме вісник Божий був ангелом-хранителем Богородиці від самого її зачаття. Ще й тому, до речі кажучи, Гавриїл був посланий Творцем до Пречистої з благою звісткою про народження Ісуса. Дорослого ж Христа світлий архангел зміцнював перед майбутніми стражданнями на хресті, коли Месія молився в Гетсиманському саду. Жінки-мироносиці, що йдуть до Гробу Спасителя, щоб намастити тіло покійного вчителя запашними маслами, радісну звістку про воскресіння Ісуса почули теж від архангела Гавриїла. Діві Марії небесний слуга Господній з'явився перед Успінням, коли та молилася на горі Оливній. Він сказав Богородиці наступне: «Син Твій і Бог наш чекає Тебе з усіма Архангелами і Ангелами, херувими і серафими, з усіма небесними духами і душами праведних, щоб взяти Тебе, Матір Свою, в горішнє Царство, де ти будеш жити і царювати з Ним вічно! »- після чого вручив фінікову гілку.


26 липня можна і потрібно прочитати молитви, вшановують Архангела Гавриїла. Це в першу чергу тропар:

Небесних воїнств Архистратиже, молимо тебе повсякчас ми, недостойні, та твоїми молитвами оградіші нас покровом крил невещественния твоєї слави, зберігаючи нас, припадаємо старанно і кричущих: від бід визволи нас, яко чіноначальніков вишніх сил.

Архангелу Гавриїлу моляться про благовістя таємниць Божих, про дарування дітей.

Ми приєднуємося до святкування Собору Архангела Гавриїла.

Автор: Пономаренко Надія
Стаття захищена законом про авторські та суміжні права. При використанні та передруці матеріалу активне посилання на жіночий сайт www.inmoment.ru обов'язкова!

Теги: Собор Архангела Гавриїла , 26 липня

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация