Собор Архістратига Михаїла Архангела

  1. Архангел Михаїл
  2. Архангел Гавриїл
  3. Архангел Варахиїл
  4. Архангел Салафиїл
  5. Архангел Иегудиил
  6. Рафаїл
  7. уриїл
  8. Архангел Ієремиїл

Святкування Собору Архистратига Божого Михаїла Архангела та інших Небесних Сил безтілесних встановлено на початку IV століття на Помісному Лаодикійському Соборі.

Лаодикійський Собор відбувся за кілька років до Першого Вселенського Собору Лаодикійський Собор відбувся за кілька років до Першого Вселенського Собору. Він 35-м правилом засудив і відкинув єретичне поклоніння ангелам як творцям і правителям світу і затвердив православне їх шанування. Здійснюється свято в листопаді - дев'ятому місяці від березня (з якого в давнину починався рік) - відповідно до числа 9-ти чинів ангельських. Восьмий же день місяця (за старим стилем) вказує на майбутній Собор всіх Сил Небесних в день Страшного Суду Божого, який святі отці називають "днем восьмим," бо після віку цього, йде седмицями днів, настане "день осмий," і тоді "прийде син Людський у Славі Своїй і всі святі Ангели з Ним "(Мт. 25:31).

Чини ангельські поділяються на три ієрархії - вищу, середню і нижчу. Кожну ієрархію становлять три чини. У вищу ієрархію входять: Серафими, Херувими і Престоли. Ближче всіх Пресвяту Трійцю чекають шестокрилатіі Серафими (Полум'яніючі, Вогненні) (Іс. 6: 2). Вони горять любов'ю до Бога та інших спонукають до неї.

Після серафимів Господу чекають многоочістие Херувими (Бут. 3:24). Їх ім'я означає: вилив премудрості, освіту, бо через них, сяючих світлом Богопізнання і розуміння таємниць Божих, посилається премудрість і просвіта для істинного богопізнання.

За Херувимами - чекають Богоносні по благодаті, даній їм для служіння, престоли (Кол. 1:16), таємничо і незбагненно носять Бога. Вони служать правосуддю Божому.

Середню ангельську ієрархію становлять три чини: Панування, Сили і Влади.

Панування (Кол. 1:16) володарюють над подальшими чинами ангелів. Вони наставляють поставлених від Бога земних володарів мудрому керуванню. Панування вчать володіти почуттями, приборкувати гріховні прагнення, поневолювати плоть духу, панувати над своєю волею, перемагати спокуси.

Сили (1 Пет. 3:22) виконують волю Божу. Вони творять чудеса і посилають благодать чудотворення і прозорливості угодникам Божим. Сили допомагають людям у несенні послуху, зміцнюють у терпінні, дарують духовну фортецю і мужність.

Влада (1 Пет. 3:22; Кол. 1:16) мають владу приборкувати силу диявола. Вони відображають від людей бісівські спокуси, стверджують подвижників, оберігають їх, допомагають людям у боротьбі зі злими помислами.

У нижчу ієрархію входять три чини: Начала, Архангели і Ангели.

Почала (Кол. 1:16) правлять над нижчими ангелами, направляючи їх до виконання Божественних повелінь. Їм доручено керувати всесвітом, охороняти країни, народи, племена. Почала наставляють людей віддавати кожному честь, належну його званню. Вчать зверхників виконувати посадові обов'язки не заради особистої слави і вигод, а заради честі Божої і користі ближніх.

Архангели (1 Сол. 4:16) благовіствують про велике і преславне, відкривають таємниці віри, пророцтва і розуміння волі Божої, зміцнюють в людях святу віру, просвіщаючи їх розум світлом Святого Євангелія.

Ангели (1 Пет. 3:22) найбільш близькі до людей. Вони сповіщають наміри Божі, наставляють людей до доброчесного й святого життя. Вони зберігають віруючих, утримують від падінь, підіймали занепалих, ніколи не залишають нас і завжди готові допомогти, якщо ми побажаємо.

Всі чини Небесних Сил носять спільну назву Ангелів - по суті свого служіння. Господь відкриває Свою волю вищим Ангелам, а вони, в свою чергу, освічують інших.

Архангел Михаїл

Архангел Михаїл (хто як Бог), вождь небесного воїнства.

Кажуть, сатана ставить собі в велику заслугу, що змусив живописців не зображати себе переможеним під ногами Покровителя роду людського.

Святкування 8 листопада С.С, 21 листопада н.с.

Згадується в канонічних книгах:

Дан. 10:13; 12: 1.

Юд. ст. 9.

Об. 12: 7-8.

У книзі "Керівництво до написання ікон святих угодників" йдеться про те, що святий Архангел Михаїл "зображується попирающим (топче ногами) люципера і, як переможець, що тримає в лівій руці на грудях зелену фінікову гілку, а в правій руці спис, на верху якого біла корогва, із зображенням червоного хреста, в ознаменування перемоги Хреста над дияволом. "(Академік В. Д. Фартусов, Москва, Синод. Тип., 1910, стр.226).

Русский Златоуст, Архієпископ Херсонський Інокентій для науки писав: "Він перший повстав проти Люцифера (сатани), коли цей повстав проти Вседержителя. Відомо, чим закінчилася ця війна, поваленням зоряниці (сатани) з неба. З тих пір Архангел Михаїл не перестає ратоборствовать за славу Творця і Господа усіляких, за справу порятунку роду людського, за церкву і чад її.

... Тому для тих, котрі прикрашаються ім'ям першого з Архангелів, всього пристойніше відрізнятися ревнощами про славу Божу, вірністю Царя Небесного і царям земним, посміховищем війною проти пороку і нечестя, постійним смиренням і самовідданістю "(сім Архангелів Божих, М., 1996, стор . 5-6).

Архангел Гавриїл

Архангел Гавриїл (з єврейського - чоловік Божий).

Один з вищих ангелів, в Старому і Новому Завітах є, як носій радісних благовістя. Священикові Захарії він сповіщає в храмі, при приношення куріння, про народження Івана Хрестителя, Приснодіві в Назареті - про народження Спасителя світу. За Біблією він вважається ангелом хранителем обраного народу. Каббалісти вважають його вчителем патріарха Йосипа; за вченням магометан - від нього Магомет отримав свої одкровення і їм же винесений на Небо. На іконах зображується зі свічок і дзеркалом з яспису в знамення того, що шляхи Божі до часу не бувають ясні, але осягаються через час шляхом вивчення слова Божого і слухняності голосу совісті.

Церква прославляє його 26 березня і 13 липня (старий стиль).

Згадується в канонічних книгах:

Дан. 8:16 і 9: 21;

Лк. 1: 9 і 26.

Святий Архангел Гавриїл, як пояснюється в "Керівництві до написання ікон", "зображується тримає в правій руці ліхтар із запаленою усередині свічкою, а в лівій кам'яне зерцало". (Фартусов, стор. 226). Це дзеркало з зеленого ясписа (яшми) з чорними і білими плямами на ньому, що освітлюється світлом істини, відображає хороші і погані справи народів, сповіщає людям таємниці Божого домобудування, порятунку людства.

Ім'я Гавриїл, отримане Архангелом від Бога, означає по-російськи Фортеця Божого або Сила Божа.

Архангел Варахиїл

Архангел Варахиїл (благословення Боже).

Це ім'я відоме лише за переказами. В Біблії і в Євангелії воно не зустрічається.

Перекладається на російську мову ім'я цього Небесного посланника Варахиїл - Благословення Боже.

У книзі "Керівництво до писання ікон" говориться про нього наступне: "Святий Архангел Варахиїл, раздаятель благословень Божих і посередник, що просить нас Божі благодіяння: зображується несучим на грудях своїх на одязі білі троянди, як би нагороджували за велінням Божим за молитви, праці та моральну поведінку людей і сповіщав про блаженство і нескінченний світ в Царстві Небесному. "(Фартусов, стор. 227). Ці білі троянди означають благословення Боже. Що може бути чистішим і пахощі білих троянд, з яких видобувається рожеве масло? Так Господь через свого Архангела Варахіїла посилає своє благословення з надр одягу його за молитви і праці людям.

"Через те благословення Божі різні, - пише Святитель Інокентій Херсонський, - то і служіння цього Ангела різноманітне: через нього посилається благословення Боже на кожну справу, і до всякого доброго житейська заняття." (Цит. Соч., Стор. 14).

Архангел Салафиїл

Архангел Салафиїл (молитва до Бога).

Згадується в неканонічної книзі:

3 Ездри. 5:16.

"І ось господь дарував нам цілий лик ангелів молитовних, з їх вождем Шалтіелів, - пише Херсонський владика Інокентій, - щоб вони чистим диханням уст своїх зігріваючи наші хладние серця до молитви, щоб навчали нас, коли і як молиться, щоб підносили самі приношення наші до престолу благодаті. Коли побачите, братіє, на іконі Архангела, що стоїть в молитовному положенні, з очима, потуплений долу, з руками, доданими з благоговінням до грудях (до грудей), то знайте, що це Салафиїл. "(Ціт.соч., Стор.11 -12).

У книзі "Керівництво до писання ікон" говориться: "Святий Архангел Салафиїл, молитовник, завжди молиться Богу про людей і збудливий людей до молитви. Він зображується з особою і очима, похиленими (опущеними) вниз, і руками, притиснутими (складеними) хрестом на грудях, як розчулено молиться. "(Фарус, стор. 226-227).

Архангел Иегудиил

Архангел Иегудиил (хвала Божа).

Це ім'я відоме лише за переказами. В Біблії і в Євангелії воно не зустрічається.

Ім'я святого єгудиїл в перекладі на російську мову Славітель Божий або Хвала Божого, адже він дійсно, як говорить надписание на фресці Благовіщенського Собору, "имать служіння утверждаті люди струджені в чосом або, слави заради Божого, ісходатайствоваті їм заплату".

Як пояснюється в "Керівництві до писання ікон", Архангел Божий Иегудиил "зображується тримає в правій руці золотий вінець, як нагороду від Бога за корисні і благочестиві труди святих людей, а в лівій руці бич з трьох чорних мотузок з трьома кінцями, як покарання грішним за лінощі до благочестиві труди. "(Фартусов, стор. 227).

"Кожен з нас, від малого до великого, зобов'язаний жити і трудиться для слави Божої, - пише Архієпископ Херсонський Інокентій. Чим більше подвиг, тим вище і світліше нагорода. У правиці Архангела не просто вінець: це нагорода для кожного християнина, трудящого на славу Божу. "(Цит. Соч., Стор. 13).

Рафаїл

Рафаїл (допомога Божа).

Згадується в неканонічної книзі:

Тов. 3:16; 12: 12-15.

Хто бажає сподобитися небесної допомоги Рафаїла, тому первее всього треба самому бути милостивим до бідують - наставляє Архієпископ Інокентій Херсонський (Цит. Соч., Стор.9).

Рафал арамейською означає Зцілення Боже або Лікування Боже.

В "Керівництві до написання ікон" коротко пояснюється, що: "Святий Рафаїл, лікар недуг людських: зображується тримає в лівій руці посудину (алавастр) з лікарськими засобами (ліками), а в правій стручец, тобто обстрижених пташине перо для помазуванням ран . "(Фартусов, стр.226).

уриїл

Уриїл (вогонь Божий).

Згадується в неканонічної книзі:

3 Ездри. 4: 1; 5:20.

Згідно Переданню Православної Християнської Церкви, святий уриїл був поставлений Богом охороняти Рай після гріхопадіння і вигнання Адама. За вченням Святих Отців, уриїл, будучи сяйвом вогню божественного, є просвітителем потемніння, невіруючих і невігласів. А саме ім'я Архангела, відповідаючи його особливого служіння, означає Вогонь Божий або Світло Божий.

За іконописного канону Православної церкви, святий Архангел по імені Вогонь Божий "зображується тримає в правій руці проти грудей меч, а в лівій вогненний полум'я." (Фартусов, стор. 226).

"Як Ангел світла, він просвіщає уми людей одкровенням істин, для них корисних; як Ангел вогню Божественного, він запалює серця любов'ю до Бога і винищує в них нечисті прихильності земні, "пояснює владика Інокентій, Архімандрит Херсонський. (Цит. Соч., Стор.10).

Архангел Ієремиїл

Архангел Ієремиїл (висота Божа).

Згадується в неканонічної книзі:

3 Ездри. 4:36.

"У 3-ій книзі Ездри (4:36) згадується ще Архангел Ієремиїл (висота Божа)", - пише архімандрит Никифор в "Біблійної енциклопедії" (М., 1891, стор. 63). Він був присутній при першій бесіді Архангела Уріїла зі священиком Ездрой і відповідав останнім на питання про ознаки, що передують кінця грішного світу, і про початок вічного царства праведників.

Ім'я святого Архангела Єремії означає по-російськи Висота Божого або Піднесення Боже. Він посилається понад від Бога до людини, щоб сприяти піднесенню, повернення людини до Бога. Архангел Божий не тільки відкриває похмуру перспективу гріховного світу, мовляв, чим далі, тим гірше, але також допомагає побачити у вмираючому світі святі зерна життя вічного. (Див. Ін. 12:24). Зображується він, що тримає в правій руці ваги.

Ви прочитали статтю Собор Архістратига Михаїла Архангела. Можливо, Вам здасться цікавим:

Що таке молитва?

Молитви від пияцтва і наркоманії

Молитви від пристріту і псування: чи існують вони?

Молитви до Богородиці

Акафіст преподобного Серафима Саровського

Молитва Спиридону Триміфунтському

Що може бути чистішим і пахощі білих троянд, з яких видобувається рожеве масло?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация