Сонячні діти: соціалізація через поезію срібного століття

У Громадській палаті обговорили проекти допомоги дітям з синдромом Дауна У Громадській палаті обговорили проекти допомоги дітям з синдромом Дауна   Щорічно в Росії народжується дві тисячі дітей з синдромом Дауна

Щорічно в Росії народжується дві тисячі дітей з синдромом Дауна. У Громадській палаті члени ОП РФ спільно з експертами і громадськими діячами обговорили питання підтримки таких дітей.
«У нас в Громадській палаті ведеться серйозна робота з підтримки дітей з особливостями розвитку, в тому числі сонячних дітей. У нас була не так давно зустріч з Евеліною Бльоданс і потенційними батьками, яка називалася "усиновити сонячного дитини", після якої у нас 30 діток з синдромом Дауна потрапили в сім'ю », - розповіла Юлія Зимова , Заступник голови Комісії ГП РФ з підтримки сім'ї, материнства і дитинства.
За її словами, сьогодні, в першу чергу, потрібно займатися просвітою і змінювати ставлення суспільства до особливих дітям через культуру.
«Ми бачимо різні інстаграм-акаунти, які про це говорять, і фонди різні, і якби цього не було, то ситуація була б інша. Завдяки популяризації цієї теми в ЗМІ у людей змінюється світогляд », - зазначила вона.
«Потрібно вносити зміни в нормативну базу, - вважає заступник голови Комісії ГП РФ з питань розвитку культури та збереження духовної спадщини Денис кирис . - Сьогодні вона неефективна. Ці діти більш досконалі, ніж ми. Я не вважаю, що у них якісь відхилення. Але культуру і ставлення до цих дітей потрібно міняти, адже довгі роки, особливо за радянських часів, це ховалося ».
Представник Громадської палати м Москви Олександр Шарлай розповів про реалізацію унікального проекту для сонячних дітей.
«Ми виступили з проектом" Сонячні діти і поезія Срібного століття ". Цей проект об'ємний і буде складатися з декількох етапів. Тут ми отримали підтримку з боку департаменту праці. Діти будуть читати вірші Срібного століття, будуть підключені також відомі поети міста Москви, і в ході літературного конкурсу буде взаємодія студентів і безпосередньо дітей, - розповів він. - Ми не можемо замахуватися на більше, це пілотний проект, якщо цей проект отримає позитивну оцінку у суспільства, то тоді ми будемо цей проект розширювати ».
«Люди, коли бачать сонячного людини, - вони бачать це як якусь проблему. Але закордонні соціальні ролики показують, що ця людина має право бути в сім'ї. З цією метою ми будемо знімати соціальні ролики про сонячних дітей, але для початку ми вирішили допомогти цим дітям соціалізуватися, адаптуватися через поезію Срібного століття. Відповідно, за підтримки Інституту російської мови імені А.С. Пушкіна через творчість ми допоможемо їм розкрити себе. Вебінари допоможуть їм зробити крок назустріч щасливого майбутнього », - розповів президент Фонду імені К.Д. Бальмонта Анастасія Соловйова.
В ході дискусії Денис кирис запропонував залучити в проект професійних акторів.
Проректор з інноваційної діяльності, доцент Державного інституту імені А.С. Пушкіна кандидат фізико-математичних наук Марина Яскевич запропонувала підтримати проект організацією вебінарів для сонячних дітей і їх батьків. «У нас є технологічні засоби, щоб навчати дітей по інтернету, давати завдання. Ми із задоволенням включимося в рішення змістовних задач », - зазначила вона.
Цей проект вимагає фінансової підтримки, це одна з основ успішної його реалізації.
Підводячи підсумки, учасники круглого столу одноголосно вирішили підтримати проект «Сонячні діти і поезія Срібного століття» і посприяти в його розвитку.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация