Спеціальні звання співробітників ФПС ГПС МНС Росії

  1. Загальна інформація
  2. строки вислуги
  3. порядок присвоєння
  4. Для співробітників
  5. для громадян
  6. Затримка в присвоєнні
  7. Як виглядають погони ФПС ГПС МНС

Спеціальні звання співробітників федеральної протипожежної служби встановлюються за посадами в федеральної протипожежної служби й присвоюються відповідно до Федерального закону "Про службу в федеральної протипожежної службі Державної протипожежної служби і внесення змін в окремі законодавчі акти Російської Федерації".

Спеціальні звання співробітників федеральної протипожежної служби встановлюються за посадами в федеральної протипожежної служби й присвоюються відповідно до Федерального закону Про службу в федеральної протипожежної службі Державної протипожежної служби і внесення змін в окремі законодавчі акти Російської Федерації

Загальна інформація

Найперше звання яке присвоюється співробітнику вперше надійшов на службу в федеральну протипожежну службу, при призначенні на посаду в федеральної протипожежної службі - це рядовий внутрішньої служби, право на присвоєння звань має Міністр МНС Росії, або начальник підрозділу, в якому проходить службу даний співробітник, при цьому начальнику підрозділу таке право так само надано Міністром.

Даний матеріал, допоможе Вам розібратися які звання у особового складу в структурі МНС Росії.

Погони рядового складу

Рядовий внутрішньої служби - при призначенні на посаду рядового складу, а також при зарахуванні в освітню організацію вищої освіти федерального органу виконавчої влади в галузі пожежної безпеки на навчання за очною формою навчання на посаді курсанта.

Співробітник отримує "чисті" погони, тільки з символікою МНС.

Звертаю вашу увагу, що в навчальних закладах ви можете побачити учнів з буквою К на гонитві, це курсанти. На Питання: курсант це звання або посаду, правильну відповідь, посаду.

Погони молодший начальницький склад МНС

Звання молодшого начальницького складу присвоюються тому ж принципу, що і рядового начальницького складу.

Поділяються в порядку зростання:

  • Молодший сержант внутрішньої служби (При призначенні на посаду молодшого начальницького складу).
  • Сержант внутрішньої служби
  • Старший сержант внутрішньої служби
  • Старшина внутрішньої служби
  • Прапорщик внутрішньої служби
  • Старший прапорщик внутрішньої служби

Дані звання присвоюються майстрам-пожежним, старшим інструкторам з водіння пожежних машин , Старшим майстрам газодимозахисної служби , Старшим інструкторам пожежним. (Пожежним, командирам відділення, водіям, помічникам начальника варти). Так само дані звання присвоюються і особовому складу, який не бере участі в гасінні пожеж, молодшим інспекторам ДПП, молодшим інспекторам з кадрової роботи, молодшим співробітникам фінансово-економічної частини і іншим.

строки вислуги

Встановлюються такі строки вислуги в спеціальних званнях рядового і молодшого начальницького складу:

  • в званні рядового внутрішньої служби - 1 рік;
  • в званні молодшого сержанта внутрішньої служби -1 рік;
  • в званні сержанта внутрішньої служби - 2 роки;
  • в званні старшого сержанта внутрішньої служби - 3 роки;
  • в званні прапорщика внутрішньої служби - 5 років;
  • в званні старшого прапорщика внутрішньої служби - не встановлено.

Строки вислуги в званні старшини внутрішньої служби, старшого прапорщика внутрішньої служби не встановлюються.

Строки вислуги в званні старшини внутрішньої служби, старшого прапорщика внутрішньої служби не встановлюються

Погони середній начальницький склад МНС

Перші спеціальні звання середнього і старшого начальницького складу органів і підрозділів з надзвичайних ситуацій присвоюються Міністром.

Поділяються в порядку зростання:

  • Молодший лейтенант внутрішньої служби (При призначенні на посади середнього та старшого начальницького складу).
  • Лейтенант внутрішньої служби
  • Старший лейтенант внутрішньої служби
  • Капітан внутрішньої служби

Звання молодшого лейтенанта внутрішньої служби співробітник може отримати навчаючись в навчальному закладі МНС на 5 курсі за спеціальністю "Інженер пожежної безпеки", так само це звання присвоюють і в підрозділах. Співробітники мають дані звання займають посади старших інженерів керівників зміни (начальників варти), інспекторів ДПП, інспекторів ОСИП і інші.

Встановлюються такі строки вислуги в спеціальних званнях середнього і старшого начальницького складу:

  • в званні молодшого лейтенанта лейтенанта внутрішньої служби - один рік;
  • в званні лейтенанта внутрішньої служби - два роки;
  • в званні старшого лейтенанта внутрішньої служби - три роки;
  • в званні капітана внутрішньої служби - три роки;

Погони старший начальницький склад МНС

порядок присвоєння

(спеціальних звань достроково або на щабель вище)

Для співробітників

Перше спеціальне звання начальницького складу може бути присвоєно не вище спеціального звання майора внутрішньої служби. Громадянину, що складається в запасі Збройних Сил Російської Федерації, після надходження на службу в федеральну протипожежну службу на посаду рядового складу, молодшого, середнього або старшого начальницького складу присвоюється спеціальне звання, відповідне наданим йому військовим званням, або більш високу спеціальне звання, якщо відповідно до Федеральний закон ФЗ 141 від 23.05.2016 Про службу в федеральної протипожежної служби (ФПС) він має на це право.

Поділяються в порядку зростання:

  • Майор внутрішньої служби
  • Підполковник внутрішньої служби
  • Полковник внутрішньої служби

Співробітники мають дані спеціальні звання в основному займають керівні посади, наприклад: начальник управління, заступники начальника управління (за різними напрямками), начальник служби пожежогасіння, начальник фінансово-економічної частини та інші.

Встановлюються такі строки вислуги в спеціальних званнях середнього і старшого начальницького складу:

  • в званні майора внутрішньої служби - чотири роки;
  • в званні підполковника внутрішньої служби - п'ять років;
  • в званні полковника внутрішньої служби - не встановлено.

Погони вищий начальницький склад МНС

Спеціальні звання вищого начальницького складу може бути присвоєно тільки президентом Російської федерації.

Поділяються в порядку зростання:

  • Генерал-майор внутрішньої служби
  • Генерал-лейтенант внутрішньої служби
  • Генерал-полковник внутрішньої служби

Строки вислуги в даних званнях не встановлюються.

Співробітники мають дані звання займають високі пости, наприклад: Міністр з надзвичайних ситуацій РФ, заступники Міністра, начальники навчальних закладів МНС Росії і інші.

Перші спеціальні звання рядового складу і молодшого начальницького складу органів і підрозділів з надзвичайних ситуацій присвоюються громадянам не старше 30 років, а перші спеціальні звання середнього і старшого начальницького складу, як правило, - громадянам не старше 35 років.

Варто звернути увагу, якщо підходить термін вислуги в певному званні, але працівник не займає штатну посаду передбачену отримання нового звання на ступінь вище, то звання присвоюють.

*** Приклад: співробітник працює на посаді начальника варти 6 років, починаючи з посади лейтенанта внутрішньої служби після навчального закладу, максимальне звання встановлене для цієї посади старший лейтенант внутрішньої служби, відповідно по терміну співробітнику давно пора отримати звання капітан внутрішньої служби, але посаду займає їм цього не дозволяє.

Чергове спеціальне звання начальницького складу може бути присвоєно до закінчення встановленого терміну вислуги в попередньому званні або на один щабель вище спеціального звання, передбаченого по займаній штатної посади, в порядку заохочення за досягнення високих результатів у службі і зразкове виконання службових обов'язків.

При цьому спеціальні звання молодшого начальницького складу присвоюються начальниками підрозділів, а середнього і старшого начальницького складу - Міністром МНС Російської Федерації.

Спеціальне звання присвоюється достроково в межах звання, передбаченого по займаній штатної посади, а співробітникам органів внутрішніх справ, які мають вчений ступінь або вчене звання, може бути присвоєно на один щабель вище звання, передбаченого за посадою (за винятком спеціальних звань вищого начальницького складу).

Слухачеві, ад'юнкту в період навчання в освітній організації вищої освіти або наукової організації федерального органу виконавчої влади в галузі пожежної безпеки за очною формою навчання чергові спеціальні звання до полковника внутрішньої служби включно можуть присвоюватися відповідно до посади в федеральної протипожежної службі, яку він заміщав до надходження на навчання, при дотриманні умов, встановлених цією статтею.

Громадянину, вперше надійшов на службу в федеральну протипожежну службу, при призначенні на посаду в федеральної протипожежної службі перше спеціальне звання присвоюється відповідно до замещаемой посадою, але не вище підполковника внутрішньої служби з урахуванням положень статті 45 141-ФЗ.

Спеціальні звання присвоюються співробітникам федеральної протипожежної служби довічно.

При звільненні зі служби в федеральної протипожежної службі до наявного спеціальним званням співробітника додаються слова "у відставці". Співробітник може бути позбавлено спеціального звання в порядку, встановленому законодавством Російської Федерації.

У разі необгрунтованої затримки подання співробітника до присвоєння чергового спеціального звання відповідне спеціальне звання присвоюється йому з наступного дня після закінчення терміну вислуги у попередньому спеціальному званні.

Співробітникові федеральної протипожежної служби, який закінчив освітню організацію вищої освіти федерального органу виконавчої влади в галузі пожежної безпеки за очною формою навчання або призначається після закінчення освітньої організації вищої освіти федерального органу виконавчої влади в галузі пожежної безпеки на посаду середнього або старшого начальницького складу, спеціальне звання лейтенанта внутрішньої служби присвоюється незалежно від терміну перебування в попередньому специа льоном званні.

для громадян

(котрі проходили військову службу, державну цивільну службу і державну службу інших видів)

Громадянам, котрі проходили військову службу, державну цивільну службу і державну службу інших видів, при призначенні на посади в федеральної протипожежної службі перше спеціальне звання присвоюється відповідно до статей 40 і 42 ФЗ-141 (див., Відповідно) в порядку, що встановлюється центральним органом виконавчої влади в галузі пожежної безпеки, з урахуванням присвоєного військового звання, спеціального звання, класного чину або дипломатичного рангу і тривалості перебування у військовому званні, специа льоном званні, класному чині або дипломатичному ранзі.

Громадянину, що складається в запасі Збройних Сил Російської Федерації, після надходження на службу в федеральну протипожежну службу на посаду рядового складу, молодшого, середнього або старшого начальницького складу присвоюється спеціальне звання, відповідне наданим йому військовим званням, або більш високу спеціальне звання, якщо відповідно до цим законом він має на це право.

Офіцеру запасу під час вступу на службу в федеральну протипожежну службу на посаду середнього або старшого начальницького складу перше спеціальне звання присвоюється на один щабель вище присвоєного військового звання, якщо до дня призначення на посаду він заслужив в присвоєному йому військовому званні встановлений термін в період проходження дійсної військової служби або перебування в запасі, але не вище спеціального звання, передбаченого штатом по замещаемой посади.

Затримка в присвоєнні

(чергових спеціальних звань)

Подання до присвоєння чергових спеціальних звань співробітників, які перебувають в розпорядженні відповідного органу внутрішніх справ або мають дисциплінарні стягнення (крім оголошених усно), а також щодо яких порушено кримінальну справу або проводиться службова перевірка за фактами порушення службової дисципліни, не проводиться відповідно до призначення на посаду , зняття дисциплінарного стягнення, припинення кримінальної справи за реабілітуючими підставами або до закінчення службової перевірки.

Присвоєння співробітнику федеральної протипожежної служби чергового спеціального звання припиняється в разі:

1) перебування працівника у розпорядженні федерального органу виконавчої влади в галузі пожежної безпеки або підрозділу - до призначення на посаду в федеральної протипожежної служби;

2) зупинення служби в федеральної протипожежної служби відповідно до пункту 4 частини 1 статті 37 141-ФЗ (обрання співробітника депутатом законодавчого (представницького) органу державної влади суб'єкта Російської Федерації, депутатом представницького органу муніципального освіти, головою муніципального освіти або призначення співробітника на посаду глави місцевої адміністрації);

3) безвісного відсутності співробітника в зв'язку зі службовими обставинами з не залежних від нього причин;

4) залучення співробітника в якості обвинуваченого у кримінальній справі, порушення відносно нього кримінальної справи - до припинення кримінального переслідування;

5) накладення на співробітника одного з дисциплінарних стягнень, передбачених пунктами 2 - 5 частини 1 статті 49 141-ФЗ (догана, сувора догана, попередження про неповну службову відповідність, переклад на нижчу посаду в ФПС), - до зняття дисциплінарного стягнення.

Після припинення обставин, передбачених пунктами 1 - 3 частини 1 цієї статті, чергове спеціальне звання присвоюється співробітнику з наступного дня після дня закінчення терміну вислуги в наявному спеціальному званні.

У разі припинення кримінального переслідування на підставах, що дає право на реабілітацію, чергове спеціальне звання співробітнику федеральної протипожежної служби присвоюється з дня закінчення терміну вислуги в наявному спеціальному званні.

Інфографіку у високій роздільній здатності (оформлення стенду спеціальних звань) для навчального класу ви можете СКАЧАТИ по кнопці після статті.

Як виглядають погони ФПС ГПС МНС

Спеціальні звання співробітників МНС

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация