Штраф замість позбавлення. Експерти - про пом'якшення покарання за виїзд на зустрічну

У Держдуму внесли законопроект, пом'якшує покарання за виїзд на зустрічну смугу. Згідно з ним, якщо водій вперше здійснив подібне правопорушення, йому буде загрожувати лише штраф. При цьому при повторному порушенні пропонується позбавляти водійських прав строком від двох місяців до одного року. У Держдуму внесли законопроект, пом'якшує покарання за виїзд на зустрічну смугу

Фото: ТАСС / Антон Новодережкіна

Зараз найбільш суворе покарання за виїзд на зустрічну смугу - позбавлення прав на термін від 4 до 6 місяців, при повторному порушенні термін може бути збільшений до року.


Портал Москва 24 з'ясував в експертів, як подібна ініціатива відіб'ється на дорожню ситуацію.

Автоексперт Дмитро Славнов вважає, що в разі прийняття законопроекту, ніяких значимих змін не відбудеться. "На сьогоднішній день все те ж саме. Завжди суди на сьогоднішній день всім дають (штраф в розмірі) 5 тисяч, хто перший раз виїхав (на зустрічну смугу). А якщо повторно, то там від 4 до 6 місяців можуть позбавити прав", - розповів співрозмовник порталу Москва 24.

За його словами, нічого нового в законопроекті немає. "На сьогоднішній день суди, якщо водій не є якимось асоціальною типом, якщо всі штрафи у нього оплачені, завжди виносять штраф 5 тисяч рублів на перший раз. Якщо повторне правопорушення, то суди вже можуть позбавити прав керування ТЗ - та й то, по мінімуму, 4 місяці дають; якщо асоціальний тип, то отримує більше ", - зазначив Славнов.

З ним погодився адвокат Громадського руху автомобілістів "Свобода вибору" Сергій Радько. На його думку, зараз йде тенденція до лібералізації покарання.

Депутати запропонували послаблення для водіїв


"Зараз це буде правильно, тому що штраф в 5 тисяч рублів - досить етична міра, особливо для тих, хто, як правило, в'їжджає на зустрічну завдяки випадку, через недогляд - погана розмітка, довелося когось об'їжджати і т.д. Як показує практика, ті, хто вперше потрапили на покарання і заплатили штраф, другий раз вже не попадаються, поводяться на дорозі більш уважно. це якщо порушення найперше, якщо немає інших штрафів, тоді штраф за це порушення буде абсолютно справедливим ", - вважає експерт .

Глава Федерації автовласників Росії Сергій Канаєв в бесіді з RT зазначив, що ця пропозиція була внесена депутатами з урахуванням статистики - "в даному випадку, щоб була можливість зрозуміти, водій порушив випадково або він постійно виїжджає на зустрічну".

Канаєв також зазначив, що серед автовласників саме молодих водіїв часто позбавляють прав за ненавмисний виїзд на зустрічну смугу руху. "Молоді водії гірше орієнтуються на дорозі, вони як раз можуть здійснювати ці правопорушення абсолютно випадково", - сказав він.

Фото: depositphotos / Afotoeu

Протилежної думки дотримується юрист Колегії правового захисту автовласників Спартак Корольов. За його словами, виїзд на зустрічну смугу - це "саме по собі порушення досить серйозне, воно призводить іноді до дуже тяжких наслідків".

"Не варто йти на такі послаблення. Тим більше в залежності від обставин суддя визначає - штраф або позбавлення прав. Якщо буде тільки штраф за перший виїзд на зустрічку, то це буде вже не суд вирішувати, а інспектор. Я проти того, щоб в якості альтернативи за перше порушення за виїзд на зустрічну був встановлений тільки штраф ", - пояснив експерт.

Читайте також

  • Покарання за виїзд на зустрічну хочуть пом'якшити


Він зазначив, що сьогодні за рішенням суду на водія може бути накладено штраф, або він буде позбавлений водійських прав - в залежності від того, чи були обтяжуючі обставини, але встановлювати лише штраф за перший виїзд на зустрічну смугу без можливості позбавлення прав, на його думку , неправильно.

З ним погодився Автоюрист Станіслав Лагойко. На його думку, не можна пом'якшувати покарання на ігнорування правил дорожнього руху.

"Зараз, природно, потрібно ставити водіїв в більш жорсткі рамки. Я не знаю, наскільки реальна легалізація в цьому питанні і навіщо це потрібно. Виїзд на зустрічну смугу - це грубе порушення ДТП, це те, що може привести до трагедії, до загибелі людей ".

Станіслав Лагойко

Автоюрист

Автоюрист

Фото: depositphotos / xload

"Не дивлячись на те, що у нас стаття 264-я, яка передбачає кримінальну відповідальність за заподіяння тяжких наслідків при здійсненні ДТП, це вважається необережним злочином, ненавмисним. Але у нас в 99% випадків злочин стало грубим порушенням ПДР водіями. Коли водії порушують, вони це роблять навмисне ", - вважає експерт.

Лагойко додав, що невеликий відсоток становлять ті водії, хто заплутався в дорожній ситуації, або коли "техніка підвела", але в більшості випадків водії, на його думку, "прекрасно знають, що вони роблять і які наслідки при цьому можуть наступити, проте вони йдуть на це ".

"З урахуванням того, що у нас зараз росте дорожній трафік, розвиваються дорожні мережі, машин і водіїв стає все більше і більше, але при цьому рівень підготовки водіїв залишає бажати кращого", - зазначає співрозмовник порталу Москва 24. На його думку, при збільшенні числа автомобілів зростає і конкуренція на дорогах, що призводить до агресивній манері водіння, і з огляду на останні гучні ДТП із загибеллю людей, експерт не вважає ініціативу депутатів своєчасною.


Євгенія Маркова

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация