Святий Афон

  1. Святий Афон Афон - одне з найзагадковіших місць на землі. В наші дні все більше людей прагнуть потрапити...
  2. Трішки історії
  3. клімат
  4. монастирі
  5. Кому підпорядковується Афон?
  6. Паломництво на Афон
  7. Святий Афон
  8. Афон - одне з найзагадковіших місць на землі. В наші дні все більше людей прагнуть потрапити на цей...
  9. Трішки історії
  10. клімат
  11. монастирі
  12. Кому підпорядковується Афон?
  13. Паломництво на Афон
  14. Святий Афон
  15. Афон - одне з найзагадковіших місць на землі. В наші дні все більше людей прагнуть потрапити на цей...
  16. Трішки історії
  17. клімат
  18. монастирі
  19. Кому підпорядковується Афон?
  20. Паломництво на Афон
  21. Святий Афон
  22. Афон - одне з найзагадковіших місць на землі. В наші дні все більше людей прагнуть потрапити на цей...
  23. Трішки історії
  24. клімат
  25. монастирі
  26. Кому підпорядковується Афон?
  27. Паломництво на Афон

Святий Афон

Афон - одне з найзагадковіших місць на землі. В наші дні все більше людей прагнуть потрапити на цей грецький острів, овіяний безліччю легенд.

Афон - одне з найзагадковіших місць на землі. В наші дні все більше людей прагнуть потрапити на цей грецький острів, овіяний безліччю легенд.

За переказами, Сама Пресвята Богородиця проповідувала тут віру в Христа і отримала від Бога цю землю в Свій Доля. Тому півострів називають Долею або Садом Пресвятої Богородиці.

Протягом багатьох століть ченці - люди, які пішли від мирської суєти заради спілкування з Богом - роблять тут безперестанні молитви. І кожна людина, яка потрапляє сюди, відчуває величезну силу царської на цьому клаптику землі особливою благодатною атмосфери.

Невеликий цей клаптик землі, але велике його значення в долі всього світу. Саме тут почнуть збуватися апокаліптичні пророцтва в кінці часів. Однією з ознак кінця світу стане відхід зі Святої Гори Іверської ікони Пресвятої Богородиці, яку називають вратарниця. Дванадцятьма афонськими старцями, як свідчить переказ, буде відслужена за часів антихриста остання Божественна Літургія на землі.

Добре відомо, що все найважливіше і значне в долях людства зазвичай відбувається таємно, і тільки потім стає відомим. Так і найголовніше роблення - молитва, якої поки стоїть світ, відбувається безвісними самовідданими подвижниками, що стояли перед Богом зі сльозами про всіх нас.

Ви - світло світу. Не може сховатися місто, що стоїть на верху гори (Євангеліє від Матвія 5:14). Ці Євангельські слова начебто сказані про Афоні і його подвижників. Світ, від якого сховалися тут монахи, тепер прославляє багатьох з них як святих і харчується духовними плодами їхньої праці. А потаємна життя в Бозі триває на цьому святому місці з століття в століття, і зараз, в наш непростий час, як писав старець Силуан Афонський: «Нині є ще чимало подвижників, яких приховав Господь тим, що вони не творять явних чудес, але в душах їх кожен день відбуваються дивні чудеса, тільки люди не вміють їх бачити ».

Кожен паломник, повертається звідси іншим. Він знаходить духовний досвід, який неможливо отримати більше ніде на землі. Благодать Святого Духа, молитви і поради подвижників допомагають людині на багато поглянути по-новому, змінитися на краще, знайти сили на добрі зміни у своєму житті, які, безсумнівно, зроблять світліше і навколишній світ.

Трішки історії

Афон - назва дохристиянського походження. Припускають, що так звали одного з язичницьких богів. У всякому разі, жили в цих місцях язичники до тих пір, поки за Промислом Божим ці місця ні відвідала Пресвята Богородиця.

За переказами, корабель, на якому Пресвята Діва з апостолом Іваном Богословом слідували на Кіпр, буря віднесла і прибила до афонських берегів. Саме вони принесли сюди звістку про Христа.

Згадка ж про перші подвижників відносяться до IV століття. У VII столітті візантійський імператор Костянтин IV Погонат видав указ про те, що півострів віддається в повне розпорядження чернецтву, які на той час жили тут в келіях і невеликих монастирях. У 681 році в одній з печер оселився преподобний Петро - один із найславетніших святогорських святих, який прожив на Афоні 53 роки.

У другій половині X століття після заснування святим Афанасієм Великої Лаври почався бурхливий розквіт Святогірського чернецтва. До середини XI століття тут було засновано сто вісімдесят монастирів.

У наступні століття півострів багато страждав як від турків, так і від латинян. Одні монастирі вмирали, інші створювалися.

клімат

Афон - це одна з країв грецького півострова Халкідікі, а точніше - східна його частина довжиною 70 і шириною близько 12 кілометрів. Він представляє з себе гори, вкриті густими лісами, найвища вершина досягає 2033 метрів над рівнем моря.

Клімат на Афоні середземноморський субтропічний з жарким літом і дощовою зимою.

Велика вологість робить зиму дуже холодною, незважаючи на те, що температура тут рідко опускається нижче нуля. Взимку часто йдуть дощі, а іноді і сніг.

монастирі

Зараз на Святій Горі двадцять монастирів, причому, за існуючим тут закону забороняється як скасування наявних, так і створення нових обителей. Кожен монастир має в афонской ієрархії своє місце. В ієрархічній послідовності монастирі розташовуються так:

  1. Велика Лавра (Μεγίστη Λαύρα) - найдавніша і найбільша з обителей;
  2. Ватопед (Βατοπέδι або Βατοπαίδι) - хранитель чесного Пояса Пресвятої Богородиці і семи чудотворних ікон;
  3. Іверський (Ιβήρων) - свідок легендарної Іверської ікони - Портаітісси (Вратарниці);
  4. Хиландар (Χιλανδαρίου) - сербський монастир, хранитель ікони Пресвятої Богородиці Троєручиці;
  5. Діонісіат (Διονυσίου) - хранитель чесної десниці святого Іоанна Предтечі;
  6. Кутлумуш (Κουτλουμούσι) - монастир X століття, який зберігає ікону Всемилостивого Заступниці і частина стопи праведної Анни - матері Пресвятої Богородиці;
  7. Пантократор (Παντοκράτορος) - монастир Вседержителя, в якому зберігся найдавніший на Афоні іконостас;
  8. Ксіропотам (Ξηροποτάμου), заснований ще в середині X століття, зберігає найбільшу в світі частку Животворящого Хреста Господнього з отвором від одного з цвяхів;
  9. Зограф (Ζωγράφου) - болгарський монастир в честь великомученика Георгія Побідоносця;
  10. Дохіар (Δοχειαρίου) - хранитель ікони Пресвятої Богородиці «Горгоіпісуса», однією з найулюбленіших і шанованих на Афоні;
  11. Каракал (Καρακάλλου) - згаданий в документах вже в 1018 році, тут зберігається чесна глава апостола Варфоломія;
  12. Філофей (Φιλοθέου) - монастир, відомий ще з IV століття, глибоко шанований багатьма візантійськими імператорами;
  13. Сімонопетра (Σιμωνόπετρα) - монастир XIII століття, побудований на краю прямовисної скелі;
  14. святого Павла (Αγίου Παύλου) - християнська громада на цьому місці існувала ще при Костянтині Великому;
  15. Ставронікіта (Σταυρονικήτα) - найменший монастир на Афоні, хранитель рідкісного музичного образу св. Миколи Чудотворця;
  16. Ксенофонт (Ξενοφώντος) - на місці цього монастиря ще в 520 році був зведений храм, присвячений святому Дмитра Солунського;
  17. Григоріат (Οσίου Γρηγορίου), заснований в XIV столітті Григорієм Синаїта і його учнями;
  18. Есфігмен (Εσφιγμένου) - в обителі жили святителі Анастасій, патріарх Константинопольський, і Григорій Палама, а також засновник руського чернецтва преподобний Антоній Києво-Печерський;
  19. Пантелеїмонів (Αγίου Παντελεήμονος, або Ρωσικό) - російський монастир на Афоні, хранитель глави великомученика і цілителя Пантелеймона;
  20. Монастир Констамоніту (Κωνσταμονίτου) - хранитель чудотворної ікони св. Стефана VIII століття і двох чудотворних ікон Пресвятої Богородиці.

Кому підпорядковується Афон?

Це автономна чернеча республіка в складі держави Греція. Управляється вона Священним кінотему, об'єднуючим обираються терміном на один рік представників усіх двадцяти монастирів.

Держава Греція має на Святій Горі свого губернатора, який знаходиться у віданні Міністерства закордонних справ. За порядком тут спостерігає грецька поліція.

Паломництво на Афон

У паломництво на Святу Гору можуть відправитися тільки чоловіки. Ця традиція існує ще з середини V століття, коли дочка візантійського імператора Феодосія Великого Плакиди привезла сюди багаті пожертви, але не була допущена в одну з осель. Голос, що вийде від ікони Пресвятої Богородиці, повелів, щоб особи жіночої статі, в тому числі і Плакиди, ніколи більше не відвідували півострів. Пізніше це веління було закріплено царським указом і неухильно дотримується до цих пір.

Чоловіки, які бажають відправитися в паломництво, повинні отримати спеціальний дозвіл (діамонітіріон) в представництві Святої Гори в місті Урануполіс, з пристані якого пороми і катери доставляють паломників до афонських берегів.

Головне, що слід пам'ятати - життя тут йде по іншим, духовним законам. І людям, які так чи інакше обтяжені мирською суєтою і гріхами, прямуючи в паломництво, потрібно приготуватися до духовного подвигу.

Приготуйтеся до труднощів, випробувань, поневірянь заради Бога, і Він винагородить вас миром і радістю, світлом і теплом Своєї Любові, яка завжди з нами, але яку ми не можемо відчувати через щільний панцира мирського мудрування, самоугодництва і многозаботлівості.

Вирвіться з суєти, подолавши земне тяжіння, і в вашу душу виллється Небесне Світло Святої Гори Афон.

Святий Афон


Афон - одне з найзагадковіших місць на землі. В наші дні все більше людей прагнуть потрапити на цей грецький острів, овіяний безліччю легенд.

Афон - одне з найзагадковіших місць на землі. В наші дні все більше людей прагнуть потрапити на цей грецький острів, овіяний безліччю легенд.

За переказами, Сама Пресвята Богородиця проповідувала тут віру в Христа і отримала від Бога цю землю в Свій Доля. Тому півострів називають Долею або Садом Пресвятої Богородиці.

Протягом багатьох століть ченці - люди, які пішли від мирської суєти заради спілкування з Богом - роблять тут безперестанні молитви. І кожна людина, яка потрапляє сюди, відчуває величезну силу царської на цьому клаптику землі особливою благодатною атмосфери.

Невеликий цей клаптик землі, але велике його значення в долі всього світу. Саме тут почнуть збуватися апокаліптичні пророцтва в кінці часів. Однією з ознак кінця світу стане відхід зі Святої Гори Іверської ікони Пресвятої Богородиці, яку називають вратарниця. Дванадцятьма афонськими старцями, як свідчить переказ, буде відслужена за часів антихриста остання Божественна Літургія на землі.

Добре відомо, що все найважливіше і значне в долях людства зазвичай відбувається таємно, і тільки потім стає відомим. Так і найголовніше роблення - молитва, якої поки стоїть світ, відбувається безвісними самовідданими подвижниками, що стояли перед Богом зі сльозами про всіх нас.

Ви - світло світу. Не може сховатися місто, що стоїть на верху гори (Євангеліє від Матвія 5:14). Ці Євангельські слова начебто сказані про Афоні і його подвижників. Світ, від якого сховалися тут монахи, тепер прославляє багатьох з них як святих і харчується духовними плодами їхньої праці. А потаємна життя в Бозі триває на цьому святому місці з століття в століття, і зараз, в наш непростий час, як писав старець Силуан Афонський: «Нині є ще чимало подвижників, яких приховав Господь тим, що вони не творять явних чудес, але в душах їх кожен день відбуваються дивні чудеса, тільки люди не вміють їх бачити ».

Кожен паломник, повертається звідси іншим. Він знаходить духовний досвід, який неможливо отримати більше ніде на землі. Благодать Святого Духа, молитви і поради подвижників допомагають людині на багато поглянути по-новому, змінитися на краще, знайти сили на добрі зміни у своєму житті, які, безсумнівно, зроблять світліше і навколишній світ.

Трішки історії

Афон - назва дохристиянського походження. Припускають, що так звали одного з язичницьких богів. У всякому разі, жили в цих місцях язичники до тих пір, поки за Промислом Божим ці місця ні відвідала Пресвята Богородиця.

За переказами, корабель, на якому Пресвята Діва з апостолом Іваном Богословом слідували на Кіпр, буря віднесла і прибила до афонських берегів. Саме вони принесли сюди звістку про Христа.

Згадка ж про перші подвижників відносяться до IV століття. У VII столітті візантійський імператор Костянтин IV Погонат видав указ про те, що півострів віддається в повне розпорядження чернецтву, які на той час жили тут в келіях і невеликих монастирях. У 681 році в одній з печер оселився преподобний Петро - один із найславетніших святогорських святих, який прожив на Афоні 53 роки.

У другій половині X століття після заснування святим Афанасієм Великої Лаври почався бурхливий розквіт Святогірського чернецтва. До середини XI століття тут було засновано сто вісімдесят монастирів.

У наступні століття півострів багато страждав як від турків, так і від латинян. Одні монастирі вмирали, інші створювалися.

клімат

Афон - це одна з країв грецького півострова Халкідікі, а точніше - східна його частина довжиною 70 і шириною близько 12 кілометрів. Він представляє з себе гори, вкриті густими лісами, найвища вершина досягає 2033 метрів над рівнем моря.

Клімат на Афоні середземноморський субтропічний з жарким літом і дощовою зимою.

Велика вологість робить зиму дуже холодною, незважаючи на те, що температура тут рідко опускається нижче нуля. Взимку часто йдуть дощі, а іноді і сніг.

монастирі

Зараз на Святій Горі двадцять монастирів, причому, за існуючим тут закону забороняється як скасування наявних, так і створення нових обителей. Кожен монастир має в афонской ієрархії своє місце. В ієрархічній послідовності монастирі розташовуються так:

  1. Велика Лавра (Μεγίστη Λαύρα) - найдавніша і найбільша з обителей;
  2. Ватопед (Βατοπέδι або Βατοπαίδι) - хранитель чесного Пояса Пресвятої Богородиці і семи чудотворних ікон;
  3. Іверський (Ιβήρων) - свідок легендарної Іверської ікони - Портаітісси (Вратарниці);
  4. Хиландар (Χιλανδαρίου) - сербський монастир, хранитель ікони Пресвятої Богородиці Троєручиці;
  5. Діонісіат (Διονυσίου) - хранитель чесної десниці святого Іоанна Предтечі;
  6. Кутлумуш (Κουτλουμούσι) - монастир X століття, який зберігає ікону Всемилостивого Заступниці і частина стопи праведної Анни - матері Пресвятої Богородиці;
  7. Пантократор (Παντοκράτορος) - монастир Вседержителя, в якому зберігся найдавніший на Афоні іконостас;
  8. Ксіропотам (Ξηροποτάμου), заснований ще в середині X століття, зберігає найбільшу в світі частку Животворящого Хреста Господнього з отвором від одного з цвяхів;
  9. Зограф (Ζωγράφου) - болгарський монастир в честь великомученика Георгія Побідоносця;
  10. Дохіар (Δοχειαρίου) - хранитель ікони Пресвятої Богородиці «Горгоіпісуса», однією з найулюбленіших і шанованих на Афоні;
  11. Каракал (Καρακάλλου) - згаданий в документах вже в 1018 році, тут зберігається чесна глава апостола Варфоломія;
  12. Філофей (Φιλοθέου) - монастир, відомий ще з IV століття, глибоко шанований багатьма візантійськими імператорами;
  13. Сімонопетра (Σιμωνόπετρα) - монастир XIII століття, побудований на краю прямовисної скелі;
  14. святого Павла (Αγίου Παύλου) - християнська громада на цьому місці існувала ще при Костянтині Великому;
  15. Ставронікіта (Σταυρονικήτα) - найменший монастир на Афоні, хранитель рідкісного музичного образу св. Миколи Чудотворця;
  16. Ксенофонт (Ξενοφώντος) - на місці цього монастиря ще в 520 році був зведений храм, присвячений святому Дмитра Солунського;
  17. Григоріат (Οσίου Γρηγορίου), заснований в XIV столітті Григорієм Синаїта і його учнями;
  18. Есфігмен (Εσφιγμένου) - в обителі жили святителі Анастасій, патріарх Константинопольський, і Григорій Палама, а також засновник руського чернецтва преподобний Антоній Києво-Печерський;
  19. Пантелеїмонів (Αγίου Παντελεήμονος, або Ρωσικό) - російський монастир на Афоні, хранитель глави великомученика і цілителя Пантелеймона;
  20. Монастир Констамоніту (Κωνσταμονίτου) - хранитель чудотворної ікони св. Стефана VIII століття і двох чудотворних ікон Пресвятої Богородиці.

Кому підпорядковується Афон?

Це автономна чернеча республіка в складі держави Греція. Управляється вона Священним кінотему, об'єднуючим обираються терміном на один рік представників усіх двадцяти монастирів.

Держава Греція має на Святій Горі свого губернатора, який знаходиться у віданні Міністерства закордонних справ. За порядком тут спостерігає грецька поліція.

Паломництво на Афон

У паломництво на Святу Гору можуть відправитися тільки чоловіки. Ця традиція існує ще з середини V століття, коли дочка візантійського імператора Феодосія Великого Плакиди привезла сюди багаті пожертви, але не була допущена в одну з осель. Голос, що вийде від ікони Пресвятої Богородиці, повелів, щоб особи жіночої статі, в тому числі і Плакиди, ніколи більше не відвідували півострів. Пізніше це веління було закріплено царським указом і неухильно дотримується до цих пір.

Чоловіки, які бажають відправитися в паломництво, повинні отримати спеціальний дозвіл (діамонітіріон) в представництві Святої Гори в місті Урануполіс, з пристані якого пороми і катери доставляють паломників до афонських берегів.

Головне, що слід пам'ятати - життя тут йде по іншим, духовним законам. І людям, які так чи інакше обтяжені мирською суєтою і гріхами, прямуючи в паломництво, потрібно приготуватися до духовного подвигу.

Приготуйтеся до труднощів, випробувань, поневірянь заради Бога, і Він винагородить вас миром і радістю, світлом і теплом Своєї Любові, яка завжди з нами, але яку ми не можемо відчувати через щільний панцира мирського мудрування, самоугодництва і многозаботлівості.

Вирвіться з суєти, подолавши земне тяжіння, і в вашу душу виллється Небесне Світло Святої Гори Афон.

Святий Афон


Афон - одне з найзагадковіших місць на землі. В наші дні все більше людей прагнуть потрапити на цей грецький острів, овіяний безліччю легенд.

Афон - одне з найзагадковіших місць на землі. В наші дні все більше людей прагнуть потрапити на цей грецький острів, овіяний безліччю легенд.

За переказами, Сама Пресвята Богородиця проповідувала тут віру в Христа і отримала від Бога цю землю в Свій Доля. Тому півострів називають Долею або Садом Пресвятої Богородиці.

Протягом багатьох століть ченці - люди, які пішли від мирської суєти заради спілкування з Богом - роблять тут безперестанні молитви. І кожна людина, яка потрапляє сюди, відчуває величезну силу царської на цьому клаптику землі особливою благодатною атмосфери.

Невеликий цей клаптик землі, але велике його значення в долі всього світу. Саме тут почнуть збуватися апокаліптичні пророцтва в кінці часів. Однією з ознак кінця світу стане відхід зі Святої Гори Іверської ікони Пресвятої Богородиці, яку називають вратарниця. Дванадцятьма афонськими старцями, як свідчить переказ, буде відслужена за часів антихриста остання Божественна Літургія на землі.

Добре відомо, що все найважливіше і значне в долях людства зазвичай відбувається таємно, і тільки потім стає відомим. Так і найголовніше роблення - молитва, якої поки стоїть світ, відбувається безвісними самовідданими подвижниками, що стояли перед Богом зі сльозами про всіх нас.

Ви - світло світу. Не може сховатися місто, що стоїть на верху гори (Євангеліє від Матвія 5:14). Ці Євангельські слова начебто сказані про Афоні і його подвижників. Світ, від якого сховалися тут монахи, тепер прославляє багатьох з них як святих і харчується духовними плодами їхньої праці. А потаємна життя в Бозі триває на цьому святому місці з століття в століття, і зараз, в наш непростий час, як писав старець Силуан Афонський: «Нині є ще чимало подвижників, яких приховав Господь тим, що вони не творять явних чудес, але в душах їх кожен день відбуваються дивні чудеса, тільки люди не вміють їх бачити ».

Кожен паломник, повертається звідси іншим. Він знаходить духовний досвід, який неможливо отримати більше ніде на землі. Благодать Святого Духа, молитви і поради подвижників допомагають людині на багато поглянути по-новому, змінитися на краще, знайти сили на добрі зміни у своєму житті, які, безсумнівно, зроблять світліше і навколишній світ.

Трішки історії

Афон - назва дохристиянського походження. Припускають, що так звали одного з язичницьких богів. У всякому разі, жили в цих місцях язичники до тих пір, поки за Промислом Божим ці місця ні відвідала Пресвята Богородиця.

За переказами, корабель, на якому Пресвята Діва з апостолом Іваном Богословом слідували на Кіпр, буря віднесла і прибила до афонських берегів. Саме вони принесли сюди звістку про Христа.

Згадка ж про перші подвижників відносяться до IV століття. У VII столітті візантійський імператор Костянтин IV Погонат видав указ про те, що півострів віддається в повне розпорядження чернецтву, які на той час жили тут в келіях і невеликих монастирях. У 681 році в одній з печер оселився преподобний Петро - один із найславетніших святогорських святих, який прожив на Афоні 53 роки.

У другій половині X століття після заснування святим Афанасієм Великої Лаври почався бурхливий розквіт Святогірського чернецтва. До середини XI століття тут було засновано сто вісімдесят монастирів.

У наступні століття півострів багато страждав як від турків, так і від латинян. Одні монастирі вмирали, інші створювалися.

клімат

Афон - це одна з країв грецького півострова Халкідікі, а точніше - східна його частина довжиною 70 і шириною близько 12 кілометрів. Він представляє з себе гори, вкриті густими лісами, найвища вершина досягає 2033 метрів над рівнем моря.

Клімат на Афоні середземноморський субтропічний з жарким літом і дощовою зимою.

Велика вологість робить зиму дуже холодною, незважаючи на те, що температура тут рідко опускається нижче нуля. Взимку часто йдуть дощі, а іноді і сніг.

монастирі

Зараз на Святій Горі двадцять монастирів, причому, за існуючим тут закону забороняється як скасування наявних, так і створення нових обителей. Кожен монастир має в афонской ієрархії своє місце. В ієрархічній послідовності монастирі розташовуються так:

  1. Велика Лавра (Μεγίστη Λαύρα) - найдавніша і найбільша з обителей;
  2. Ватопед (Βατοπέδι або Βατοπαίδι) - хранитель чесного Пояса Пресвятої Богородиці і семи чудотворних ікон;
  3. Іверський (Ιβήρων) - свідок легендарної Іверської ікони - Портаітісси (Вратарниці);
  4. Хиландар (Χιλανδαρίου) - сербський монастир, хранитель ікони Пресвятої Богородиці Троєручиці;
  5. Діонісіат (Διονυσίου) - хранитель чесної десниці святого Іоанна Предтечі;
  6. Кутлумуш (Κουτλουμούσι) - монастир X століття, який зберігає ікону Всемилостивого Заступниці і частина стопи праведної Анни - матері Пресвятої Богородиці;
  7. Пантократор (Παντοκράτορος) - монастир Вседержителя, в якому зберігся найдавніший на Афоні іконостас;
  8. Ксіропотам (Ξηροποτάμου), заснований ще в середині X століття, зберігає найбільшу в світі частку Животворящого Хреста Господнього з отвором від одного з цвяхів;
  9. Зограф (Ζωγράφου) - болгарський монастир в честь великомученика Георгія Побідоносця;
  10. Дохіар (Δοχειαρίου) - хранитель ікони Пресвятої Богородиці «Горгоіпісуса», однією з найулюбленіших і шанованих на Афоні;
  11. Каракал (Καρακάλλου) - згаданий в документах вже в 1018 році, тут зберігається чесна глава апостола Варфоломія;
  12. Філофей (Φιλοθέου) - монастир, відомий ще з IV століття, глибоко шанований багатьма візантійськими імператорами;
  13. Сімонопетра (Σιμωνόπετρα) - монастир XIII століття, побудований на краю прямовисної скелі;
  14. святого Павла (Αγίου Παύλου) - християнська громада на цьому місці існувала ще при Костянтині Великому;
  15. Ставронікіта (Σταυρονικήτα) - найменший монастир на Афоні, хранитель рідкісного музичного образу св. Миколи Чудотворця;
  16. Ксенофонт (Ξενοφώντος) - на місці цього монастиря ще в 520 році був зведений храм, присвячений святому Дмитра Солунського;
  17. Григоріат (Οσίου Γρηγορίου), заснований в XIV столітті Григорієм Синаїта і його учнями;
  18. Есфігмен (Εσφιγμένου) - в обителі жили святителі Анастасій, патріарх Константинопольський, і Григорій Палама, а також засновник руського чернецтва преподобний Антоній Києво-Печерський;
  19. Пантелеїмонів (Αγίου Παντελεήμονος, або Ρωσικό) - російський монастир на Афоні, хранитель глави великомученика і цілителя Пантелеймона;
  20. Монастир Констамоніту (Κωνσταμονίτου) - хранитель чудотворної ікони св. Стефана VIII століття і двох чудотворних ікон Пресвятої Богородиці.

Кому підпорядковується Афон?

Це автономна чернеча республіка в складі держави Греція. Управляється вона Священним кінотему, об'єднуючим обираються терміном на один рік представників усіх двадцяти монастирів.

Держава Греція має на Святій Горі свого губернатора, який знаходиться у віданні Міністерства закордонних справ. За порядком тут спостерігає грецька поліція.

Паломництво на Афон

У паломництво на Святу Гору можуть відправитися тільки чоловіки. Ця традиція існує ще з середини V століття, коли дочка візантійського імператора Феодосія Великого Плакиди привезла сюди багаті пожертви, але не була допущена в одну з осель. Голос, що вийде від ікони Пресвятої Богородиці, повелів, щоб особи жіночої статі, в тому числі і Плакиди, ніколи більше не відвідували півострів. Пізніше це веління було закріплено царським указом і неухильно дотримується до цих пір.

Чоловіки, які бажають відправитися в паломництво, повинні отримати спеціальний дозвіл (діамонітіріон) в представництві Святої Гори в місті Урануполіс, з пристані якого пороми і катери доставляють паломників до афонських берегів.

Головне, що слід пам'ятати - життя тут йде по іншим, духовним законам. І людям, які так чи інакше обтяжені мирською суєтою і гріхами, прямуючи в паломництво, потрібно приготуватися до духовного подвигу.

Приготуйтеся до труднощів, випробувань, поневірянь заради Бога, і Він винагородить вас миром і радістю, світлом і теплом Своєї Любові, яка завжди з нами, але яку ми не можемо відчувати через щільний панцира мирського мудрування, самоугодництва і многозаботлівості.

Вирвіться з суєти, подолавши земне тяжіння, і в вашу душу виллється Небесне Світло Святої Гори Афон.

Святий Афон


Афон - одне з найзагадковіших місць на землі. В наші дні все більше людей прагнуть потрапити на цей грецький острів, овіяний безліччю легенд.

Афон - одне з найзагадковіших місць на землі. В наші дні все більше людей прагнуть потрапити на цей грецький острів, овіяний безліччю легенд.

За переказами, Сама Пресвята Богородиця проповідувала тут віру в Христа і отримала від Бога цю землю в Свій Доля. Тому півострів називають Долею або Садом Пресвятої Богородиці.

Протягом багатьох століть ченці - люди, які пішли від мирської суєти заради спілкування з Богом - роблять тут безперестанні молитви. І кожна людина, яка потрапляє сюди, відчуває величезну силу царської на цьому клаптику землі особливою благодатною атмосфери.

Невеликий цей клаптик землі, але велике його значення в долі всього світу. Саме тут почнуть збуватися апокаліптичні пророцтва в кінці часів. Однією з ознак кінця світу стане відхід зі Святої Гори Іверської ікони Пресвятої Богородиці, яку називають вратарниця. Дванадцятьма афонськими старцями, як свідчить переказ, буде відслужена за часів антихриста остання Божественна Літургія на землі.

Добре відомо, що все найважливіше і значне в долях людства зазвичай відбувається таємно, і тільки потім стає відомим. Так і найголовніше роблення - молитва, якої поки стоїть світ, відбувається безвісними самовідданими подвижниками, що стояли перед Богом зі сльозами про всіх нас.

Ви - світло світу. Не може сховатися місто, що стоїть на верху гори (Євангеліє від Матвія 5:14). Ці Євангельські слова начебто сказані про Афоні і його подвижників. Світ, від якого сховалися тут монахи, тепер прославляє багатьох з них як святих і харчується духовними плодами їхньої праці. А потаємна життя в Бозі триває на цьому святому місці з століття в століття, і зараз, в наш непростий час, як писав старець Силуан Афонський: «Нині є ще чимало подвижників, яких приховав Господь тим, що вони не творять явних чудес, але в душах їх кожен день відбуваються дивні чудеса, тільки люди не вміють їх бачити ».

Кожен паломник, повертається звідси іншим. Він знаходить духовний досвід, який неможливо отримати більше ніде на землі. Благодать Святого Духа, молитви і поради подвижників допомагають людині на багато поглянути по-новому, змінитися на краще, знайти сили на добрі зміни у своєму житті, які, безсумнівно, зроблять світліше і навколишній світ.

Трішки історії

Афон - назва дохристиянського походження. Припускають, що так звали одного з язичницьких богів. У всякому разі, жили в цих місцях язичники до тих пір, поки за Промислом Божим ці місця ні відвідала Пресвята Богородиця.

За переказами, корабель, на якому Пресвята Діва з апостолом Іваном Богословом слідували на Кіпр, буря віднесла і прибила до афонських берегів. Саме вони принесли сюди звістку про Христа.

Згадка ж про перші подвижників відносяться до IV століття. У VII столітті візантійський імператор Костянтин IV Погонат видав указ про те, що півострів віддається в повне розпорядження чернецтву, які на той час жили тут в келіях і невеликих монастирях. У 681 році в одній з печер оселився преподобний Петро - один із найславетніших святогорських святих, який прожив на Афоні 53 роки.

У другій половині X століття після заснування святим Афанасієм Великої Лаври почався бурхливий розквіт Святогірського чернецтва. До середини XI століття тут було засновано сто вісімдесят монастирів.

У наступні століття півострів багато страждав як від турків, так і від латинян. Одні монастирі вмирали, інші створювалися.

клімат

Афон - це одна з країв грецького півострова Халкідікі, а точніше - східна його частина довжиною 70 і шириною близько 12 кілометрів. Він представляє з себе гори, вкриті густими лісами, найвища вершина досягає 2033 метрів над рівнем моря.

Клімат на Афоні середземноморський субтропічний з жарким літом і дощовою зимою.

Велика вологість робить зиму дуже холодною, незважаючи на те, що температура тут рідко опускається нижче нуля. Взимку часто йдуть дощі, а іноді і сніг.

монастирі

Зараз на Святій Горі двадцять монастирів, причому, за існуючим тут закону забороняється як скасування наявних, так і створення нових обителей. Кожен монастир має в афонской ієрархії своє місце. В ієрархічній послідовності монастирі розташовуються так:

  1. Велика Лавра (Μεγίστη Λαύρα) - найдавніша і найбільша з обителей;
  2. Ватопед (Βατοπέδι або Βατοπαίδι) - хранитель чесного Пояса Пресвятої Богородиці і семи чудотворних ікон;
  3. Іверський (Ιβήρων) - свідок легендарної Іверської ікони - Портаітісси (Вратарниці);
  4. Хиландар (Χιλανδαρίου) - сербський монастир, хранитель ікони Пресвятої Богородиці Троєручиці;
  5. Діонісіат (Διονυσίου) - хранитель чесної десниці святого Іоанна Предтечі;
  6. Кутлумуш (Κουτλουμούσι) - монастир X століття, який зберігає ікону Всемилостивого Заступниці і частина стопи праведної Анни - матері Пресвятої Богородиці;
  7. Пантократор (Παντοκράτορος) - монастир Вседержителя, в якому зберігся найдавніший на Афоні іконостас;
  8. Ксіропотам (Ξηροποτάμου), заснований ще в середині X століття, зберігає найбільшу в світі частку Животворящого Хреста Господнього з отвором від одного з цвяхів;
  9. Зограф (Ζωγράφου) - болгарський монастир в честь великомученика Георгія Побідоносця;
  10. Дохіар (Δοχειαρίου) - хранитель ікони Пресвятої Богородиці «Горгоіпісуса», однією з найулюбленіших і шанованих на Афоні;
  11. Каракал (Καρακάλλου) - згаданий в документах вже в 1018 році, тут зберігається чесна глава апостола Варфоломія;
  12. Філофей (Φιλοθέου) - монастир, відомий ще з IV століття, глибоко шанований багатьма візантійськими імператорами;
  13. Сімонопетра (Σιμωνόπετρα) - монастир XIII століття, побудований на краю прямовисної скелі;
  14. святого Павла (Αγίου Παύλου) - християнська громада на цьому місці існувала ще при Костянтині Великому;
  15. Ставронікіта (Σταυρονικήτα) - найменший монастир на Афоні, хранитель рідкісного музичного образу св. Миколи Чудотворця;
  16. Ксенофонт (Ξενοφώντος) - на місці цього монастиря ще в 520 році був зведений храм, присвячений святому Дмитра Солунського;
  17. Григоріат (Οσίου Γρηγορίου), заснований в XIV столітті Григорієм Синаїта і його учнями;
  18. Есфігмен (Εσφιγμένου) - в обителі жили святителі Анастасій, патріарх Константинопольський, і Григорій Палама, а також засновник руського чернецтва преподобний Антоній Києво-Печерський;
  19. Пантелеїмонів (Αγίου Παντελεήμονος, або Ρωσικό) - російський монастир на Афоні, хранитель глави великомученика і цілителя Пантелеймона;
  20. Монастир Констамоніту (Κωνσταμονίτου) - хранитель чудотворної ікони св. Стефана VIII століття і двох чудотворних ікон Пресвятої Богородиці.

Кому підпорядковується Афон?

Це автономна чернеча республіка в складі держави Греція. Управляється вона Священним кінотему, об'єднуючим обираються терміном на один рік представників усіх двадцяти монастирів.

Держава Греція має на Святій Горі свого губернатора, який знаходиться у віданні Міністерства закордонних справ. За порядком тут спостерігає грецька поліція.

Паломництво на Афон

У паломництво на Святу Гору можуть відправитися тільки чоловіки. Ця традиція існує ще з середини V століття, коли дочка візантійського імператора Феодосія Великого Плакиди привезла сюди багаті пожертви, але не була допущена в одну з осель. Голос, що вийде від ікони Пресвятої Богородиці, повелів, щоб особи жіночої статі, в тому числі і Плакиди, ніколи більше не відвідували півострів. Пізніше це веління було закріплено царським указом і неухильно дотримується до цих пір.

Чоловіки, які бажають відправитися в паломництво, повинні отримати спеціальний дозвіл (діамонітіріон) в представництві Святої Гори в місті Урануполіс, з пристані якого пороми і катери доставляють паломників до афонських берегів.

Головне, що слід пам'ятати - життя тут йде по іншим, духовним законам. І людям, які так чи інакше обтяжені мирською суєтою і гріхами, прямуючи в паломництво, потрібно приготуватися до духовного подвигу.

Приготуйтеся до труднощів, випробувань, поневірянь заради Бога, і Він винагородить вас миром і радістю, світлом і теплом Своєї Любові, яка завжди з нами, але яку ми не можемо відчувати через щільний панцира мирського мудрування, самоугодництва і многозаботлівості.

Вирвіться з суєти, подолавши земне тяжіння, і в вашу душу виллється Небесне Світло Святої Гори Афон.

Кому підпорядковується Афон?
Кому підпорядковується Афон?
Кому підпорядковується Афон?
Кому підпорядковується Афон?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация