Свято весни -Новруз Байрам в Баку

Новруз (від перського - «новий день»), - свято нового року за астрономічним солнечномо календарем у іранських і тюркських народів. Новруз є національною традицією, яка не має прямого відношення до ісламськими звичаями.

Відзначається 19-21 березня в залежності від року. Цього року відзначався 20 січня, хоча фактично в Азербайджані було 9 вихідних днів з 18 до 26 березня. як офіційний початок нового року за астрономічним сонячним календарем в Ірані і Афганістані. Як державне свято Новруз відзначається 21 березня в Узбекистані, Туркменістані, Таджикистані, Азербайджані, Албанії, Киргизії, Македонії, Туреччини, в деяких регіонах Росії, таких як Дагестан, Татарстан, Башкортостан і інших національних регіонах. в Синьцзян-Уйгурському автономному районі Китаю, Іракському Курдистані, деяких регіонах Індії.

Традиційно перед святом відвідують могили предків, готують Святковий обід і в ці дні ходять в гості і гуляють.

Ось і я вирішив як щороку пройтися по місту Баку. Тим більше погода в цей день була напрочуд тепла, справжня весна.

Доїхавши на метро до станції Сахил, попрямував в сторону Приморського Бульвару, незважаючи на легкий по бакинським мірками вітерець погода була теплою. На бульварі було не так багато народу, основні заходи проходили в Ичери шехер і у Гоша Гапи.

На бульварі було не так багато народу, основні заходи проходили в Ичери шехер і у Гоша Гапи

Пройшовшись по бульвару, через підземний перехід біля лялькового театру прямую до Дівочої вежі (Гиз Галаси). Ось тут уже народу багато, в основному туристи з Ірану (70%) з Арабських країн (15%) інше туристи з Європи, України та Росії. Продаються сувеніри, все фотографуються. Пройшовшись по вузьких вуличках Ичери Шехер вийшли до площі близько Гоша Гала, там стояли ларьки з представниками всіх країн де відзначають Новруз. У минулі роки там йшов концерт, і продавали шашлики, які готували там же. Але в цьому році чомусь цю традицію порушили, тільки в 2 місцях готували шашлик і стояли великі черги. Терпіння стояти в цій черзі у мене не було, тому довелося обійтися KFC де теж не було вільного місця, але взяли з собою і сіли на лавочці по сусідству з видом на Гоша Гала де йшов концерт. Погано організували вуличне харчування в цьому році або дали можливість заробити ресторанам.

Погано організували вуличне харчування в цьому році або дали можливість заробити ресторанам

Ну і ми вирішили зайти в «Львівську майстриню шоколаду» відома в Україні мережа кафе в Баку теж представлена, хотіли порівняти. Меню звичайно відрізнялося від київського, не було львівського печива, взяли зефір в шоколаді по 1,2 ман / шт чай з чебрецем по 3,5 ман, десерт полуничний - 6 ман (який не сподобався, занадто нудотний). Хоча інтер'єр максимально наблизили до українського, приміщення невелике. Ціни в загальному не дешевше, але і набагато дорожче київських. Хоча шоколадний заєць, стояв 10 ман. Непомню скільки він коштував в Києві, але пам'ятаю я купив 2 шт., За такою ціною точно не купив би. Народу багато, в основному пари і студентки бакинських ВНЗ.

Народу багато, в основному пари і студентки бакинських ВНЗ

По дорозі зайшов в пару магазинів, де були знижки, правда в центрі реальних знижок не помітив, поїхав шопінговаться в Гянджлік молл. В якому теж проходили виступи артистів, але мене більше зацікавив турецька Defacto, покупками в якому завершилася моя прогулянка по святковому Баку.

Решта фото можна подивитися в Альбомі http://my.turpravda.ua/betonb30/gallery/204152/

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация