Свій бізнес: виробництво та продаж пельменів і вареників

  1. Попит на продукти пельменній групи
  2. Організація бізнесу з виробництва пельменів і вареників
  3. Вибір приміщення для виробництва вареників і пельменів
  4. Вибір оптимального устаткування для пельменного цеху
  5. Досить шукати франшизи! Створюйте власний бренд!
  6. Спецпроект Openbusiness.ru: ВСЕ ПРО ВІДКРИТТЯ пекарні
  7. Спецпроект Openbusiness: Магазин чаю і трав
  8. Безкоштовний додаток для самостійної розробки бізнес-плану
  9. Фінансовий розрахунок: бізнес з фасування сипучих харчових продуктів

* У розрахунках використовуються середні дані по Росії

600 000 ₽

Мінімальний стартовий капітал

6-7 міс.

окупність

70%

рентабельність

від 400 000 ₽

комплект обладнання

Пельмені та вареники відносяться до числа найбільш відомих і поширених в нашій країні блюд, а організація цеху по їх виробництву вважається одним з найприбутковіших видів підприємницької діяльності в Росії, який відрізняється високою рентабельністю при відносно невеликих вкладеннях.

Попит на продукти пельменній групи

Хоч попит і залежить від сезону, але все-таки досить високий протягом цілого року, що дозволяє продавати таку продукцію з досить великою націнкою. При цьому асортимент пельменного цеху далеко не настільки обмежений, як здається на перший погляд. Продукція, що випускається їм продукція може бути з різною начинкою: м'ясом, грибами, картоплею, овочами, сиром, рибою, фруктами та сиром в самих різних комбінаціях. Більш того, з уже наявним обладнанням з мінімальними вкладеннями можна також виробляти котлети, хінкалі, манти, чебуреки і т. Д.

Зворотний бік всіх цих переваг - очікувано високий рівень конкуренції в цій галузі виробництва. Ринок пельменній продукції традиційно вважається найбільш ємним серед інших заморожених напівфабрикатів. Ця тенденція спостерігається фахівцями протягом декількох останніх років. Дана ніша, на думку аналітиків, сильно насичена, а асортимент дуже широкий.

Специфіка пельменного ринку полягає в тому, що крім федеральних брендів в кожному російському регіоні представлена ​​велика кількість місцевих виробників, які не поступаються за популярністю маркам загальноросійського масштабу. З цих причин на пельменному ринку спостерігається в даний час жорстка конкуренція як за ціною, так і за асортиментом. Втім, в кожному окремому районі є свої особливості. Проте, навіть в кризові роки в цьому сегменті ринку відзначалися хороші продажі і стабільне зростання (в основному, за рахунок вагової продукції і в сегменті продукції економ-класу).

Але зниження ціни виробники домагаються, в основному, шляхом заміни м'ясних компонентів пельменів соєю, що негативно впливає на смакові якості продукту. Тому експерти радять новим виробникам робити ставку на продукцію в середній ціновій категорії, нехай навіть і за ціною трохи вище, ніж у конкурентів, але і більш високої якості. Навіть після закінчення кризи багато покупців не хочуть переплачувати за бренд, все частіше віддаючи перевагу товарам під приватними марками торговельних мереж і продукції місцевих виробників.

Організація бізнесу з виробництва пельменів і вареників

Отже, якщо ви все ж вирішили, незважаючи на всі труднощі, зайнятися бізнесом по виготовленню пельменів і вареників, то приступайте до розробки бізнес-плану. Перш за все, вам потрібно буде проаналізувати всіх конкурентів, які працюють в даний час в вашому регіоні. До прямим конкурентам відносяться виробників безпосередньо цього виду продукції, а до непрямих - компанії, які займаються виготовленням також будь-яких інших видів заморожених напівфабрикатів, які, по суті, є замінниками пельменів (готові страви, котлети, зрази, шніцелі тощо.). При аналізі звертайте увагу не тільки на асортимент і цінову категорію, але також і на якість продукції, канали її збуту, способи просування і навіть оформлення і вид використовуваної упаковки.

Також для створення і організації успішного бізнесу з виробництва пельменів і вареників необхідно налагодити безперебійне постачання якісної сировини. Для цього запросите комерційні пропозиції відразу у декількох постачальників у вашому регіоні, порівняйте їх ціни і умови роботи.

Деякі, найбільш захоплені підприємці, які роблять ставку на високу якість своєї продукції, починають бізнес з закупівлі сировини для виробництва пельменів і вареників у фермерських господарств. Але, як правило, їх ентузіазму вистачає ненадовго. Співпраця з такими постачальниками має ряд недоліків.

  • По-перше, продукти, що купуються безпосередньо у приватних господарств, як правило, коштують дорожче.

  • По-друге, деякі з них працюють напівлегально і часто не можуть з цієї причини представити своїм клієнтам всі необхідні документи на свою продукцію. Та й її високу якість часто знаходиться під великим питанням, адже проконтролювати його можна лише постійно присутня на фермі.

  • По-третє, такі постачальники занадто ненадійні, їх робота багато в чому залежить від різних форс-мажорних ситуацій, яким менше схильні до більш великі господарства.

Тому фахівці радять віддавати перевагу перевіреним великим постачальникам, якість продукції яких підтверджується всіма необхідними документами. Нарешті, третій важливий етап відкриття бізнесу по виготовленню пельменів і вареників пов'язаний з вибором і придбанням необхідного обладнання. На щастя, на російському ринку представлений широкий асортимент обладнання як вітчизняного, так і зарубіжного виробництва різної цінової категорії.

Лідирують серед них підприємства з Китаю, Тайваню, Італії, Росії та України. Устаткування італійського виробництва, як правило, рекомендується для цехів високої продуктивності дозволяє виготовляти пельмені, які нагадують за формою красиву ручну ліплення. Однак вартість такого апарата становить кілька десятків тисяч євро. Додатковий їх недолік полягає в складності настройки і обслуговування.

Апарати російського виробництва дозволяють виробляти пельмені круглої форми, також підходять для великого виробництва, а й ціни на них відповідні - починаються від $ 50000.

Пельменне обладнання тайванського виробництва простіше в обслуговуванні, з невеликою модифікацією дозволяє виробляти також хінкалі і відрізняється більш привабливими цінами.

Однак лідирують за обсягами продажів пельменні апарати китайського виробництва, які вважаються оптимальними по співвідношенню ціна-якість для невеликих пельменних цехів. Вони досить прості в обслуговуванні, дозволяють регулювати товщину тестової оболонки і обсяг наповнення фаршем, а також, що зовсім важливо, для них в разі поломки легко знайти запчастини.

Головний мінус китайських ліній - низька продуктивність (в середньому, від 70 до 120 кг готової продукції на годину) і, в цілому, необхідність доопрацювання та оптимізації всієї лінії для хорошої роботи. При необхідності можна збільшити продуктивність такого автомата до 200 кг пельменів на годину шляхом заміни китайської матриці на нову, завдяки чому стає можливим виготовляти пельмені меншого розміру і маси.

Якщо ви хочете виробляти пельмені і вареники не тільки стандартної форми «півмісяць», а й трикутної форми, з зубчастими краями ( «ромашка»), круглі або міні-пельмені вагою 5-9 кг, то також на кожну нову форму доведеться купувати і замінювати штампує матрицю. Додаткові витрати будуть потрібні і на забезпечення можливості виробляти вареники з різними начинками.

Фахівці радять відразу ж після покупки модернізувати вузол подачі фаршу, щоб він міг справлятися з начинками будь-якої консистенції. Нарешті, для усунення ще одного недоліку китайського обладнання - прилипання пельменів до матриці, її рекомендується покрити тефлоном. Звичайно, всі ці роботи може виконати ваш постачальник обладнання, але за додаткову плату, в результаті чого істотно збільшиться і підсумкова вартість міні-заводу. Так що економія в даному випадку може виявитися уявною.

Вибір приміщення для виробництва вареників і пельменів

Вибір багато в чому залежить від способу організації вашого бізнесу. В даному випадку є два найбільш поширених варіанти: орендувати приміщення на підприємстві громадського харчування, яке вже обладнано всім необхідним для виготовлення тіста і фаршу, а також холодильним обладнанням для зберігання сировини і готових напівфабрикатів, або ж орендувати окреме приміщення і придбати все обладнання.

У першому випадку вам потрібно буде докупити апарат для виробництва пельменів вартістю близько 100 тисяч рублів. Втім, оренда «укомплектованого» цеху обійдеться недешево. У деяких випадках, особливо якщо ви не плануєте починати з великих обсягів, виявляється набагато вигідніше орендувати порожнє приміщення площею близько 150-180 кв. метрів і придбати повний комплект необхідного обладнання. При виборі приміщення віддавайте перевагу колишнім цехах, де було розташовано аналогічне виробництво.

Тоді витрати на підготовку приміщення до роботи виявляться значно нижче, та й основні вимоги з боку СЕС і пожежників (включаючи наявність води, водовідведення, електрики, витяжок тощо.) Будуть дотримані. При проектуванні розташування цехів необхідно дотримуватися правила поточности технологічних процесів: на першій ділянці здійснюється приймання сировини, проводиться механічне очищення найбільш забрудненої сировини, яке потім передається на виробництво у вигляді напівфабрикатів у виробничій тарі.

Якщо мова йде про великий підприємства, розташованому на декількох поверхах, то такі цеху планують в самому низу, поряд із завантаженням і складськими приміщеннями з обов'язковою наявністю ліфтів і підйомників для транспортування окремо напівфабрикатів і окремо готової продукції. Якщо ж під цех вибирається одноповерхове приміщення, то всі ділянки розташовуються послідовно.

Для персоналу передбачається окремий вхід або (на невеликій площі) вхід через завантаження. На вході передбачається місце для охорони, гардеробу для одягу робочого персоналу, туалети і душові кабіни для персоналу, а також вихід до складів. На великих виробництвах пельменний цех розташовується поряд з м'ясо-рибний цех з метою економії робочого часу і оптимізації робочого процесу.

Устаткування в цеху розставляються також по ходу технологічного процесу, з урахуванням як санітарних норм і технології, так і максимальної зручності для роботи (щоб менше часу і сил витрачалося на перенесення вантажу, підготовку компонентів і т. Д.). Багато виробників, що відкривають невеликі цехи, не приділяють достатньо уваги питанню грамотної організації робочого місця, що, в подальшому, призводить до різних незручностей і навіть до зменшення продуктивності.

Вибір оптимального устаткування для пельменного цеху

Як оптимальний обладнання для пельменного цеху підійде лінія або міні-завод для виробництва пельменів. Повний комплект такого обладнання, в залежності від його продуктивності, обійдеться в суму від 400 тисяч до 1,3 мільйонів рублів. Багато постачальників пропонують своїм клієнтам придбати лінію в лізинг. При великих обсягах виробництва, якщо у вас вже є свої канали збуту готової продукції, це може виявитися цілком вигідним.

Якщо ж плануєте почати з малого, то для вашого цеху підійде обладнання настільного і підлогового типу продуктивністю від 50 до 200 кг продукції на добу вартістю близько 450 тисяч рублів. При цьому, як обіцяють постачальники таких ліній, щомісячний прибуток від реалізації пельменів і вареників навіть при таких невеликих вкладеннях складе від 170 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. На одному і тому ж пельменному апараті можна також виробляти велику кількість пельменній продукції різної форми і ваги (всього близько двохсот видів), вареників, чебуреків, самси, мантів і хінкалі, змінюючи рецептуру виготовлення тіста і начинки.

Для пельменного заводу продуктивністю 200 - 250 кг готової продукції на годину, який можуть обслуговувати один-два оператора, необхідно наступне обладнання: автомат для формування пельменів і вареників, технологічне обладнання для приготування тіста (борошнопросіювач і тістоміс) і фаршу, камера шокової заморозки і холодильне обладнання для зберігання розфасованої продукції, фасувально-пакувальне обладнання. Якщо ви плануєте робити фарш із замороженого м'яса (що менш бажано), вам також буде потрібно наступний комплект обладнання: стрічкова пила, електричний дзига, фаршемес. Щоб виготовити начинку з охолодженого м'яса, потрібно буде докупити наступні апарати: стіл нержавіючий для обвалки (оброблення) м'яса і обвальщик (людина), дзига, фаршемес, холодильник для охолодження готового фаршу (холодильний скриня). Зверніть увагу:

СЕС забороняє використовувати холодильник зберігання фасованої продукції для охолодження фаршу. Вибираючи пельменний автомат вітчизняного або зарубіжного виробництва, фахівці радять звертати увагу на такі чинники (в залежності від важливості):

  • Можливість виготовляти пельмені відповідно до ваших вимог по рецептурі тесту і фаршу. Намагайтеся, щоб під час формування пельмені не втрачали своїх споживчих властивостей (смакових і видимих ​​характеристик). Також важливо мати можливість запропонувати покупцям максимальну кількість видів і форм пельменів, вареників і мантів, щоб якомога більше завантажити наявні потужності пельменній лінії і швидко адаптуватися до мінливого попиту на таку продукцію на ринку.

  • Забезпечити безупинну роботу пельменного цеху і максимально знизити витрати на обслуговуючий персонал. Для цього особливу увагу слід приділити якості апарату для формування пельменів, що використовуються, і частинам машини, а також можливості швидко і легко виробляти мийку обладнання та перенастроювання на інший вид пельменів. Дана особливість дозволить здійснювати обслуговування обладнання навіть при відсутності у персоналу спеціальних технічних навичок і досвіду роботи. Велике значення має і кількість операторів, які будуть потрібні для обслуговування машину з виробництва пельменів і вареників.

  • Купується вами обладнання повинно забезпечувати безупинну роботу цеху з утворенням мінімальної кількості шлюбу і відходів, так це впливає безпосередньо на кінцеву собівартість продукції.

Але навіть з урахуванням вищезгаданого фахівці не радять вкладати гроші в саме дороге обладнання, а рекомендують віддати перевагу автоматам середньої цінової категорії, щоб якомога швидше окупити свої вкладення. Надалі ви завжди зможете продати своє обладнання і придбати нове, з більшою продуктивністю і великими можливостями.

Такі апарати дозволяють виробляти пельмені з тіста з невеликою вологістю від 30 до 39% і не вимогливі до складу начинки. Після формування на них смакові якості тесту не змінюються. Для виробництва напівфабрикатів можна використовувати фарш, виготовлений на м'ясорубці, з яловичини, свинини (в тому числі і з вмістом жиру і жив), риби, курки, різні вареничні начинки, сало і т.д.

Велике значення має і форма пельменів, хоча цій вимозі приділяє увагу лише невелика кількість виробників. Дійсно, на смакові якості продукту його форма не має прямого впливу. Головне, щоб краю пельменів і вареників були скріплені досить надійно і не разлеплялісь при варінні. Однак в деяких випадках така продукція може використовуватися і для святкового столу (наприклад, вареники з сюрпризами на старий новий рік), тому її зовнішній вигляд вельми значущий.

Крім самого виробничого обладнання, потрібно додатковий інвентар, витратні матеріали та господарські засоби. Наприклад, для зберігання заготовок використовують тази квадратної або прямокутної форми різної ємності - від двох літрів до дев'яти літрів.

Віддавайте перевагу тазам, виготовленим з нержавіючої сталі або харчового алюмінію, що дозволяє раціонально використовувати площу холодильної шафи і значно збільшити термін служби інвентарю. Для оптимізації робочого процесу використовуються додаткові пристосування (аж до дрібниць на кшталт магніту для ножів, розташованого над столом).

У кожному цеху повинна бути раковина для рук з дозатором для рідкого мила і серветки для витирання рук і столів, стелажі для швидкопсувних сировини холодильні шафи, виробнича ванна, стелаж для чистого інвентарю, полку для спецій, для виробничих дощок, електронні ваги та ін. При наявності достатньої площі фахівці радять розташовувати ванни для миття інвентарю в кожному окремому цеху, що дозволяє скоротити втрати робочого часу і заощадити трудові ресурси.

Для приготування звичайних пельменів потрібно наступне сировина: борошно (10 кг), вода (36%), рослинне масло (2% від загального обсягу). Зверніть увагу: тісто, що використовується для приготування пельменів, має бути вологістю від 30 до 39%. Для безперебійної роботи екструзійного вузла подачі тесту використовується попередньо просіяне борошно твердих сортів пшениці без сторонніх домішок.

Для начинки застосовується яловичий фарш (3 кг), свинячий фарш (3 кг), свинячий жир (2,5 кг) і сіль (120 грам на наведений вище витрата продуктів). Також начинка для пельменів і вареників може виготовлятися з додаванням курки, риби, сиру, капусти, картоплі, яблук, цільної вишні і т. Д. Вона може бути і неоднорідною з вмістом шматочків розмірів до 10 мм, в тому числі і великий жирності і навіть з вмістом жив при виробництві продукції категорії Г (в залежності від використовуваного обладнання).

Зверніть увагу: найбільш дешеві і прості автомати не дозволяють заготовлювати складну начинку (наприклад, з вмістом рубаною картоплі, капусти і т. Д.). Співвідношення начинки і тіста в пельменях вареники стандартної форми (півмісяць) і хінкали може становити 40 до 60%, 50 до 50% або 60 до 40%. Оптимальні для смакових якостей продукту - останні два варіанти без додаткових штучних компонентів (барвників, підсилювачів смаку, ароматизаторів), а лише з натуральними приправами. Роздрібна вартість готових пельменних напівфабрикатів безпосередньо залежить від вартості сировини.

Готова продукція реалізується через торгові мережі (оптимальний варіант, але невідповідний для нових виробників з невеликим бюджетом), окремі продуктові магазини і роздрібні точки (в тому числі і ларьки).

Мінімальні вкладення для відкриття виробництва пельменів і вареників складають від 600 тисяч рублів. Терміни окупності при цьому рідко перевищують 6-7 місяців при наявності каналів збуту і оптимального поєднання якості і ціни продукції. Як і інші заморожені напівфабрикати, попит на пельмені залежить від сезону. Хоча їх вживають протягом цілого року, але велика частина продажів доводиться на холодну пору року (з осені до кінця весни). Влітку ж спостерігається значний спад.

Досить шукати франшизи! Створюйте власний бренд!

У 90% випадків покупка готового бізнесу або франшизи приносить одні збитки. Ми дамо вам все необхідне для відкриття пекарні без паушальних внесків, роялті та рекламних відрахувань.

Спецпроект Openbusiness.ru: ВСЕ ПРО ВІДКРИТТЯ пекарні

Юридичні аспекти, вибір обладнання, формування асортименту, вимоги до приміщення, виробничі процеси, збут. Повні фінансові розрахунки.

Спецпроект Openbusiness: Магазин чаю і трав

Все про відкриття бізнесу на продажу чаю і лікарських трав. Юридичні аспекти, формування асортименту магазину, вимоги до приміщення, реклама. Докладні фінансові розрахунки.

Безкоштовний додаток для самостійної розробки бізнес-плану

Хочете дізнатися, коли окупиться бізнес і скільки реально ви зможете заробити? Безкоштовний додаток "Бізнес-розрахунки" вже допомогло заощадити мільйони.

Фінансовий розрахунок: бізнес з фасування сипучих харчових продуктів

Розглянемо фінансовий розрахунок прибутковості бізнесу з фасування сипучих харчових продуктів (цукор, крупи, макарони і т.д.). При стартових інвестиціях в 1 900 000 руб. рентабельність продажів складе 8 ...

Збережіть статтю, щоб уважно вивчити матеріал

Зберегти

Ви можете зберегти цю сторінку за допомогою:

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация