Свою справу в кризу: чи варто зараз відкривати новий бізнес

  1. вибір сегмента
  2. Бізнес план
  3. Субсидії на допомогу?
  4. система оподаткування

Фото: m24.ru/Роман Балаев

Як уникнути помилок, якщо ви зважилися стати підприємцем і відкрити свою справу, пояснює автор програми "Рада безпеки" на "Радіо Москви" Ігор Швиткін.

Втомилися працювати на дядька? Втратили або не можете знайти роботу? Чи відчуваєте в собі потенціал укупі з підприємницькою жилкою? Може, тоді спробувати відкрити власну справу? Напевно вольові, сміливі і заповзятливі товариші не раз замислювалися про це. Однак роздуми на тему пошуку стартового капіталу, розрахунки можливих ризиків і інших складнощів - все це часто заважає зробити перший крок на шляху до здійснення мрії.

Цей матеріал буде корисний для тих, хто все-таки бажає зважитися або, незважаючи ні на що, всерйоз подумує про розвиток власного підприємства. Отже, як правильно починати і чи варто взагалі відкривати свою справу саме зараз, тобто в умовах економічної кризи? На думку фахівців, це питання в наші дні більше носить риторичний характер.

думка експерта

"В цілому прийняття такого рішення ніяк не пов'язане із загальною економічною ситуацією в країні і в світі. Багато великих і відомих компаній стартували саме за часів кризи. На жаль, траплялося і так, що і в періоди економічного зростання далеко не всі компанії залишалися на плаву. взагалі ж початок власного бізнесу - це в першу чергу питання наявності оригінальної ідеї для бізнесу, унікальних компетенцій підприємця та наявності ресурсів для реалізації задуманого, перш за все фінансових.

Формально для відкриття компанії потрібен статутний капітал не менше 10 000 рублів, однак в реальності стартові витрати куди значніше: потрібно зареєструвати компанію, заплатити державне мито, орендувати приміщення, найняти працівників і т.д. Розраховувати на етапі стартапу на позикові кошти не варто: сьогодні банки дуже неохоче кредитують представників нових компаній без наявності солідного майна, а також без перевіреного часом імені на ринку ".

Олена Харитонова

Доцент кафедри фінансів, кредитно-банківської справи та аудиту інституту МІРБІС

вибір сегмента

Фото: m24.ru/Юлия Іванко

В першу чергу потрібно визначитися і правильно вибрати сегмент бізнесу або свою нішу. Це вкрай непросте завдання, адже багато цікавих, а значить і прибуткові ніші вже давно зайняті.

думка експерта

"Чим займатися - це ключове питання, але рецептів тут немає і бути не може. Напевно, спочатку треба визначити сучасні потреби в товарах, роботах, послугах в вашому регіоні. Ось порівняно недавно в Москві з'явилася компанія, яка скуповує старі непотрібні вам речі - від меблів до шнурів до комп'ютерів. Приїжджають і тут же забирають. Гроші платять, правда, дуже невеликі, але відразу і готівкою. Напевно потім все це перепродується дорожче, але ж і цю ідею треба було придумати! "

Олена Харитонова

Доцент кафедри фінансів, кредитно-банківської справи та аудиту інституту МІРБІС


І все ж більшість експертів радять починати свою справу в тій сфері, де є досвід роботи найманим співробітником, що називається, з самих низів. Коли є уявлення про те, як працює та чи інша галузь від і до. Буде не зайвим, якщо в наміченому бізнесі вже зайнятий і успішно працює один з родичів або друзів. Вони завжди зможуть щось підказати або застерегти від можливих помилок.

На думку керуючого партнера консалтингової компанії Green group, голови комітету з податків Московського міського відділення "Опори Росії" Сергія Зеленова, однією з найважливіших задач на етапі відкриття своєї справи є розуміння механізмів залучення цільової аудиторії.

Фото: m24.ru/Михаил Сипко

Іншими словами, ви апріорі повинні розуміти не тільки хто саме буде вашим покупцем, але і механізм залучення їх уваги до вашого продукту або послуг. Наприклад, якщо у вас в друзях в соціальних мережах числиться пристойну кількість дівчат, то їм можна продавати ту ж косметику шляхом розсилки їм повідомлень в мережі. Для цього потрібно всього лише навчитися писати грамотні розгорнуті тексти про пропоновану продукцію і красиво фотографувати товар. Непогано було б і, звичайно, вивчити смаки й уподобання цієї цільової групи.

Бізнес план

Після того як ви визначитеся з тим, чим саме будете займатися, вам буде потрібно розписати витрати на рік вперед. Це свого роду внутрішній або особистий бізнес-план. Тобто підприємцю треба прикинути, скільки йому потрібно залишити грошових коштів на життя: харчування, поточні обов'язкові платежі, витрати на проїзд і т.д. Адже інші засоби, можливо позикові, протягом тривалого періоду будуть вкладені в справу, а тому будуть заморожені.

думка експерта

"Потрібно скласти такий собі синхронізований план щодо своїх не тільки очікувань, але і витрат, які людина буде нести вимушено. У зв'язку з цим буде не зайвим пам'ятати про те, що в залежності від зростання бізнесу (збільшення кількості покупців, клієнтів або споживачів послуг) будуть неминуче збільшуватися і витрати. витрати діляться на постійні і змінні. Перші, на відміну від останніх, які не залежать від виручки і навпаки, відповідно. Їх обов'язково варто враховувати і закладати в бюджет ".

Сергій Зеленов

Керуючий партнер консалтингової компанії Green group, голова комітету з податків Московського міського відділення "Опори Росії"


Такі правильні і точні фінансові розрахунки, а також прогнози, до речі, дозволять правильно скласти бізнес-план не тільки, що називається, для себе або особистого керівництва. Цей документ знадобиться і тим, хто захоче отримати будь-якої грант або субсидію на розвиток бізнесу. На жаль, часто багато підприємці складають красивий офіційний бізнес-план лише формально, для можливості отримання грошей. Через якийсь час вони про нього і зовсім можуть забути. Це перша і одна з найпоширеніших помилок!

Наявність бізнес-плану - це ще не гарантія того, що ви отримаєте нехай невелику, але субсидію від держави. Його необхідно скласти таким чином, щоб зацікавити держава і показати, що ви готові працювати не тільки заради власного процвітання, а й на благо країни. Тобто в цьому документі потрібно відобразити хороші показники для податкової: зростання вашої виручки повинен підкреслити той факт, що ви в майбутньому будете хорошим і стабільним платником податків, а грамотна стратегія розвитку вашого бізнесу буде сприяти появі нових робочих місць, що істотно знизить трудову напруженість у вашому регіоні. Також істотний фактор, який розглядається в будь-якому бізнес-плані, - це інноваційні ідеї. До речі, якщо ви таку зможете розробити і представити, є шанс отримання підвищеної субсидії.

думка експерта

"Людині, не знайомій з фінансами та економікою, скласти правильно бізнес-план, по-моєму, не під силу. Треба звертатися до професіоналів, в консалтингові компанії. Той, хто має хоча б загальне уявлення про фінанси, може спробувати зробити бізнес-план самостійно, скориставшись яким-небудь програмним продуктом. Нескладні програми можна знайти в інтернеті, вони безкоштовні, але ще раз звертаю увагу: від підприємця потрібне знання економіки і фінансів ".

Олена Харитонова

Доцент кафедри фінансів, кредитно-банківської справи та аудиту інституту МІРБІС


Підводячи підсумок вищесказаного в частині короткого "посвячення в підприємці", хочеться відзначити, що в наші дні розраховувати на позикові гроші, отримані в банках, на жаль, не доводиться. Зараз і в банківському секторі немає дешевих і довгострокових грошей навіть під невеликі споживчі кредити. Єдине, на що можуть відгукнутися банкіри, так це на ваше майно або нерухомість, яке ви погодитеся віддати банку в якості застави. Але краще цього не робити. Якщо у вас немає власних грошей, з якими ви можете легко і невимушено розпрощатися, краще все-таки не ризикувати.

Субсидії на допомогу?

На думку більшості експертів, з якими мені довелося поговорити на тему субсидування бізнесу для підприємців-початківців, в наші дні отримати фінансову підтримку на торговельну діяльність практично нереально. А ті копійки, які навіть, можливо, вам і дадуть, навряд чи допоможуть в справі розвитку бізнесу. Треба розуміти, що виділяються гроші підуть, швидше за все, на підтримку штанів протягом першого місяця, поки ви будете розкручуватися, але не більше. Однак якщо ваш бізнес-план пропонує якісь інновації, то в цьому випадку у вас дійсно є шанс в отриманні реальної матеріальної підтримки від держави. Так що міркуйте про нові технології, тоді вам напевно дадуть зелене світло.

Фото: m24.ru/Александр Авілов

думка експерта

"Існують субсидії на створення власного бізнесу в фонді зайнятості. Подробиці треба дізнаватися в фонді зайнятості свого регіону. У фонді підтримки малого підприємництва можуть допомогти субсидією, але все це суми дуже невеликі. Взагалі, власний бізнес - річ вкрай ризикована. Всім ризикує власник фірми - від грошей до свободи. якщо страшно, якщо не впевнені, а також немає гарантованої фінансового підживлення, то краще не починати ".

Олена Харитонова

Доцент кафедри фінансів, кредитно-банківської справи та аудиту інституту МІРБІС

система оподаткування

Нагадаю нашим читачам, що займатися підприємницькою діяльністю без реєстрації не можна. Це загрожує кримінальною відповідальністю. А тому якщо ви вирішили зайнятися бізнесом, то візитів до податкових органів вам не минути.

думка експерта

"По-перше, потрібно скласти статут компанії. Це процедура проста. Необхідно заплатити держмито 4000 рублів, визначитися з адресою компанії, отримати гарантійний лист від власника приміщення, в якому ви маєте намір орендувати площі, і віддати ці документи до податкового органу на реєстрацію. Через п'ять днів ви будете щасливим володарем компанії. В цілому для бізнесменів-початківців вважаю найбільш оптимальної спрощену систему оподаткування (ССО). Ця система дозволяє сплачувати замість досить великого спектру податків (ПДВ, подат г на прибуток і деякі інші) єдиний податок. За вашим вибором це можуть бути шість відсотків від усіх отриманих доходів або 15 відсотків від різниці між доходами і витратами. Хочете заощадити на бухгалтера - вибирайте перший варіант. При цьому треба пам'ятати, що страхові внески та ПДФО платити "спрощенець" все ж зобов'язаний ".

Олена Харитонова

Доцент кафедри фінансів, кредитно-банківської справи та аудиту інституту МІРБІС


Щоб оформити себе як індивідуального підприємця (ІП), потрібно, маючи на руках ІПН, написати заяву за встановленою формою про реєстрацію ІП. До цього документа додати заяву про ту чи іншу систему оподаткування. Тепер про те, що це, власне, таке. Існує так звана загальна система оподаткування. Під неї потрапляють ті компанії, які платять податки на додану вартість, на прибуток, на майно та інші. Цей податок в основному стосується тих компаній, де працює понад 100 співробітників, майно компанії оцінюється в більш ніж 100 мільйонів рублів, а річна виручка складає більше 60 мільйонів рублів. Думаю, це поки не наша історія. Що стосується бізнесменів, то, звичайно, краще працювати за спрощеною сістемe оподаткування, яка звільняє підприємця від сплати таких податків, як ПДВ, на прибуток та ін. Однак будь-якому новачкові необхідно пам'ятати, що якщо він планує працювати з великими компаніями, а то і зовсім з державними компаніями, то вони будуть вимагати наявність ПДВ, тому що він зачитується їм в податки. До цього потрібно бути готовим.

думка експерта

"Серед плюсів" спрощенки "- простота в розрахунках." Спрощенка "буває двох видів. Перша - з податковою базою" доходи ". Це коли від всіх, хто прийде на ваш розрахунковий рахунок коштів підприємець обчислює шість відсотків, зменшує їх на суму сплачених пенсійних внесків, але не більше ніж наполовину, і перераховує ці гроші в бюджет. Другий різновид "спрощенки" - це "доходи мінус витрати". у цьому випадку підприємець платить 15 відсотків з усіх засобів, що надійшли на його розрахунковий рахунок за мінусом тих, які він вніс на свій рахунок особисто. Ка кую різновид вибрати? Для цього необхідно хоча б припускати, яка буде прибутковість від бізнесу. Якщо маржинальність буде 67,7 відсотка, то краще скористатися системою "доходи", якщо менше - "доходи мінус витрати".

Сергій Зеленов

Керуючий партнер консалтингової компанії Green group, голова комітету з податків Московського міського відділення "Опори Росії"


Патент - це різновид системи оподаткування. Його суть також невибаглива. Ви прийшли і заплатили разом певну суму і спите спокійно, не побоюючись, що до вас несподівано нагряне податкова. Вартість патенту залежить від тієї сфери, де саме новоспечений бізнесмен збирається заробляти, а також від регіону і навіть розташування, наприклад, магазину підприємця ".

Фото: m24.ru/Александр Авілов

Зрозуміло, що у випадку з патентом ви будете платити обов'язково, а що стосується "спрощенки", то з державою доведеться ділитися за фактом розміру вашого прибутку. Так, і не забувайте, що патентом можуть скористатися лише ті, хто обрав для себе виключно індивідуальне підприємництво. Тому вибір тільки за вами.

В цілому, на думку експертів, якщо ви вирішили зайнятися бізнесом під час кризи, то краще віддавати перевагу сегменту товарів і послуг повсякденного попиту. До вибору партнерів також необхідно підходити дуже уважно. Від їх чесності, працьовитості, а також вашого взаємодії і взаєморозуміння буде залежати половина успіху вашого бізнесу. Успіхів!

Будьте пильні і не повторюйте чужих помилок!

сюжет: Ігор Швиткін - про те, як убезпечити своє життя в мегаполісі

Втомилися працювати на дядька?
Втратили або не можете знайти роботу?
Чи відчуваєте в собі потенціал укупі з підприємницькою жилкою?
Може, тоді спробувати відкрити власну справу?
Отже, як правильно починати і чи варто взагалі відкривати свою справу саме зараз, тобто в умовах економічної кризи?
Субсидії на допомогу?
Ка кую різновид вибрати?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация