Таємниці Дніпра: що зберігається на дні головної водної артерії України - Fun - На дні Славутича покояться зуби мамонта, вагони, кораблі, церкви і навіть кладовища | СЬОГОДНІ

  1. Таємниці Дніпра: що зберігається на дні головної водної артерії України Дніпро. Несе не тільки воду,...
  2. Таємниці Дніпра: що зберігається на дні головної водної артерії України
  3. Таємниці Дніпра: що зберігається на дні головної водної артерії України
  4. Таємниці Дніпра: що зберігається на дні головної водної артерії України

Таємниці Дніпра: що зберігається на дні головної водної артерії України

Дніпро. Несе не тільки воду, а й пам'ять.

Які таємні скарби зберігаються на дні найбільшої річки України, мало кому відомо. Навіть в Міністерстві інфраструктури, якому підконтрольні всі водойми країни, не знають, скільки затонулих плавзасобів там знаходиться, не кажучи вже про справжні скарби, загублених вікінгами, скіфами, козаками сотні років назад.

Зате професійні дайвери, які постійно досліджують дно стародавнього Славутича, знаходять все нові об'єкти. "Найчастіше на дні Дніпра знаходимо останки стародавніх тварин, зокрема зуби стародавніх тварин, ми вважаємо що мамонтів, скелети і зуби турів (стародавні бики), яким по 3-4 тис. Років, найчастіше вони зустрічаються в районі Дніпра на ділянці від Дніпродзержинська по руслу Дніпра в бік Запоріжжя. Але встановити достовірність цих знахідок нам поки не вдалося. Ми передали їх співробітникам різних українських інститутів, вони зараз встановлюють, кому саме належать стародавні останки. Деякі, зберігаємо у себе вдома як трофеї ", - розповів" Сегодня " дайвер ндрій Воробйов .

Але, як запевняють фахівці, найбільша проблема підводного світу в Дніпрі - "металісти", які полюють на будь-які металеві об'єкти, в тому числі і історично важливі, і нещадно їх розрізають, щоб потім отримати прибуток, здавши знахідку на металобрухт. "У річці є безліч залишків плавучих пристаней, в тому числі і уламки кораблів з часів Великої Отечественой війни, наприклад, баржа або десантний катер, який брав участь у форсуванні Дніпра під час визволення Запоріжжя", - розповів дайвер Роман Лихацкий.

Що стосується, невеликих знахідок, які мають історичну цінність (монети, стародавні амфори, якорі), то дайвери здають їх в місцеві музеї в Запоріжжя і на Хортиці. За словами підводників-ентузіастів, держава подібні експедиції не фінансує, хоча занурення - справа досить витратна. Тільки вартість професійного підводного спорядження обходиться в $ 4-5 тис. І тому багато таємниць Дніпра досі не розгадані.

Дерев'яне судно на підводному скелі

___-__ 1__

Судно. Дерев'яний корабель вимагає детального вивчення.

У Дніпрі під водою знаходиться безліч судів і плотів, які розбивалися об пороги річки. Їх залишки по сей день знаходяться під водою. Одне з них знаходиться в районі острова Леніна в Запоріжжі, який утворився після будівництва греблі. Раніше там проходив ділянку річки, що носив назву Вовче горло. До споруди Дніпрогесу це була найвужча і глибока частина Дніпра - ширина русла не перевищувала 160 м, а глибина - близько 59 м.
"На глибині 31-35 метрів лежить велика затонуле дерев'яне судно. Виявив я його недавно. Воно вимагає вивчення. Вік судна не відомий, але, імовірно, воно побудовано в кінці XIX століття. Судно лежить на скелі з невеликим креном на лівий борт. Добре зберігся кнехт, кріпильні кільця для такелажу. Повністю видно один борт судна ", - говорить Батаев.

Кичкасский міст, підірваний батьком Махном

___1___02

Міст і вагони. Покояться на 55-метровій глибині.

Кичкасский міст в районі Запоріжжя був побудований в 1904 році. У той час він служив єдиною залізничною артерією, що з'єднує південь України з центром. Під час громадянської війни міст вважався стратегічно важливим об'єктом, оскільки по ньому перевозили війська і боєприпаси, поранених і медикаменти. У 1920 році, під час відступу під натиском Червоної армії батько Махно підірвав його. Тоді разом з частиною металевого моста в 55-метрову безодню ріки пішов цілий ешелон. "Зараз на дні лежить залізничне полотно і шість розбитих вагонів, від яких залишилися лише колеса, але вони не представляють ніякої історичної цінності", - розповів дайвер Роман Лихацкий. За його словами, є кілька версій, що знаходилося в вагонах - одні запевняють, що вони були наповнені зерном, другі наполягають, що вагони пасажирські і в них перевозили поранених, але на момент вибуху в них нікого не було.

Містичний грот Бульби, острів і церква

_1___07

Фундаменти підводного храму.

Серед дайверів давно ходять легенди про численні церквах, які знаходяться на дні річки Дніпро. Але після сканування дна з'ясувалося, що це не такі вже й легенди. На підводних знімках, зроблених в районі обласного центру, видно чіткі обриси фундаменту християнського храму, які, як відомо, і до нині будуються у формі хреста зі сходу на захід.

"Поговоривши з місцевим населенням, з'ясувалося, що до затоплення тут було розташоване село Августинівка (русло Дніпра між Дніпропетровськом і Запоріжжям) і на цьому місці знаходився цвинтар. Тому можна припустити, що на його території знаходилася каплиця або невелика церква", - розповідає Юрій Батаев .

На цій ділянці Дніпра фахівці намагаються знайти містичну печеру Тарас Бульба, в якій за легендою є невеликий отвір в людський зріст, пройшовши крізь який можна потрапити в досить простору кімнату, де можуть поміститися близько 10 осіб. Але найнеймовірніше те, що в середині печери є витесані з каменю стіл і лава. Подейкують, що це творіння - справа рук ув'язнених, які втекли з в'язниць.

Українськими водолазами також був досліджений острів Перун. Він за розміром невеликий і нагадував за описом величезна чудовисько, яке розмістилося головою на північ і хвостом на південь. Але після будівництва Дніпрогесу острів був затоплений, і тепер він доступний тільки підводникам. Крім того, на острові є печера, яка називається Зміїний.

Баржа та десантний катер

Баржа та десантний катер

___1___01

Баржа. Затонуле судно спочиває на глибині 10 метрів.

Біля берегів острова Хортиця, неподалік від гранітного кар'єру, на дні Дніпра знаходиться баржа затонула під час війни. "Носова частина знаходиться на глибині 10 метрів", - розповідає Юрій Батаев. Судно має три трюму (кожен забезпечений двома люками), розділені між собою водонепроникними перегородками, але всередину потрапити складно через маленького діаметра отворів. Ще один цікавий об'єкт для дослідження - район, де радянські війська форсували Дніпро під час визволення Запоріжжя від німецьких загарбників. При скануванні дна дослідники виявили вісім невідомих об'єктів. Одним з них виявився радянський десантний катер часів ВВВ довжиною 6-8 м, який лежить на глибині 12 м.

Козача садиба-фортеця вигнанців з січі

__-__ 1__

На глибині 13 м. Вікна, швидше за все, служили бійницями для захисників козацького форту.

На острові Кухарев, який нині затоплений водами Дніпра, знаходиться будівля, що нагадує панську садибу або кріпосне спорудження. Довжина стін "підводного особняка" - 70 м, висота - 3, товщина - близько метра. Правда, частина стін вже трохи зруйнована, але будівля явно було фортецею, оскільки в ньому є квадратні вікна розміром метр на метр, які кілька звужуються всередину будівлі і, швидше за все, служили бійницями.

Садиба знаходиться на глибині 13 м, і об'єкт до кінця не досліджений. Історики впевнені, що саме після скасування Запорізької Січі на острові оселилися козаки, які займалися домашнім господарством і обробляли землю, містили пасіку і рибалили. І, природно, оборонялися. Подейкують, що в садибі жили козаки з іменами Венгер, Майборода, Корчкар, Бабак, в честь яких і було названо місцеві урочища.

Водомірний пост Російської імперії

Водомірний пост Російської імперії

__1_1__

Вежа царських часів.

Двоповерхову старовинну вежу, з червоної цегли, дайвери знайшли в 2011 році в районі Запоріжжя. Вона знаходиться в 300 метрах від берега на глибині 27 метрів (височить над грунтом на 7 м, діаметр конструкції - 6 м). На ній проводилися водомірні спостереження, і понад сто років тому вона перебувала на березі Дніпра. Вежу затопило після того, як побудували Дніпрогес і піднявся рівень води. Усередині башти є дверний проріз і два вікна на другому поверсі. "Водомірний пост діяв за часів Російської імперії. З його допомогою контролювали рівень води в Дніпрі ще в 1881 році", - говорить дайвер Юрій Батаев.

затонулі кораблі

Під водою в районі Києва досі перебувають судна, плавучі майстерні, ресторани і навіть готелі.

Під водою в районі Києва досі перебувають судна, плавучі майстерні, ресторани і навіть готелі

clipboard01_07

1. Понтон - Русанівську протоку, неподалік від Венеціанського острова.

2. Плавуча майстерня (Правий берег, 50 м від входу для стоянки кораблів).

3. Плавучий ресторан "Золотий берег" (Лівий берег, Русанівську протоку).

4. Корпус судна (неподалік від Долобецького острова).

5. Корпус судна (рукав Долобецького острова, неподалік від Подільсько-Воскресенського моста).

6. Плавучий готель (неподалік від Труханового острова, нижче Подільського ж / д моста).

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

джерело: сьогодні

Таємниці Дніпра: що зберігається на дні головної водної артерії України

Дніпро. Несе не тільки воду, а й пам'ять.

Які таємні скарби зберігаються на дні найбільшої річки України, мало кому відомо. Навіть в Міністерстві інфраструктури, якому підконтрольні всі водойми країни, не знають, скільки затонулих плавзасобів там знаходиться, не кажучи вже про справжні скарби, загублених вікінгами, скіфами, козаками сотні років назад.

Зате професійні дайвери, які постійно досліджують дно стародавнього Славутича, знаходять все нові об'єкти. "Найчастіше на дні Дніпра знаходимо останки стародавніх тварин, зокрема зуби стародавніх тварин, ми вважаємо що мамонтів, скелети і зуби турів (стародавні бики), яким по 3-4 тис. Років, найчастіше вони зустрічаються в районі Дніпра на ділянці від Дніпродзержинська по руслу Дніпра в бік Запоріжжя. Але встановити достовірність цих знахідок нам поки не вдалося. Ми передали їх співробітникам різних українських інститутів, вони зараз встановлюють, кому саме належать стародавні останки. Деякі, зберігаємо у себе вдома як трофеї ", - розповів" Сегодня " дайвер ндрій Воробйов .

Але, як запевняють фахівці, найбільша проблема підводного світу в Дніпрі - "металісти", які полюють на будь-які металеві об'єкти, в тому числі і історично важливі, і нещадно їх розрізають, щоб потім отримати прибуток, здавши знахідку на металобрухт. "У річці є безліч залишків плавучих пристаней, в тому числі і уламки кораблів з часів Великої Отечественой війни, наприклад, баржа або десантний катер, який брав участь у форсуванні Дніпра під час визволення Запоріжжя", - розповів дайвер Роман Лихацкий.

Що стосується, невеликих знахідок, які мають історичну цінність (монети, стародавні амфори, якорі), то дайвери здають їх в місцеві музеї в Запоріжжя і на Хортиці. За словами підводників-ентузіастів, держава подібні експедиції не фінансує, хоча занурення - справа досить витратна. Тільки вартість професійного підводного спорядження обходиться в $ 4-5 тис. І тому багато таємниць Дніпра досі не розгадані.

Дерев'яне судно на підводному скелі

___-__ 1__

Судно. Дерев'яний корабель вимагає детального вивчення.

У Дніпрі під водою знаходиться безліч судів і плотів, які розбивалися об пороги річки. Їх залишки по сей день знаходяться під водою. Одне з них знаходиться в районі острова Леніна в Запоріжжі, який утворився після будівництва греблі. Раніше там проходив ділянку річки, що носив назву Вовче горло. До споруди Дніпрогесу це була найвужча і глибока частина Дніпра - ширина русла не перевищувала 160 м, а глибина - близько 59 м.
"На глибині 31-35 метрів лежить велика затонуле дерев'яне судно. Виявив я його недавно. Воно вимагає вивчення. Вік судна не відомий, але, імовірно, воно побудовано в кінці XIX століття. Судно лежить на скелі з невеликим креном на лівий борт. Добре зберігся кнехт, кріпильні кільця для такелажу. Повністю видно один борт судна ", - говорить Батаев.

Кичкасский міст, підірваний батьком Махном

___1___02

Міст і вагони. Покояться на 55-метровій глибині.

Кичкасский міст в районі Запоріжжя був побудований в 1904 році. У той час він служив єдиною залізничною артерією, що з'єднує південь України з центром. Під час громадянської війни міст вважався стратегічно важливим об'єктом, оскільки по ньому перевозили війська і боєприпаси, поранених і медикаменти. У 1920 році, під час відступу під натиском Червоної армії батько Махно підірвав його. Тоді разом з частиною металевого моста в 55-метрову безодню ріки пішов цілий ешелон. "Зараз на дні лежить залізничне полотно і шість розбитих вагонів, від яких залишилися лише колеса, але вони не представляють ніякої історичної цінності", - розповів дайвер Роман Лихацкий. За його словами, є кілька версій, що знаходилося в вагонах - одні запевняють, що вони були наповнені зерном, другі наполягають, що вагони пасажирські і в них перевозили поранених, але на момент вибуху в них нікого не було.

Містичний грот Бульби, острів і церква

_1___07

Фундаменти підводного храму.

Серед дайверів давно ходять легенди про численні церквах, які знаходяться на дні річки Дніпро. Але після сканування дна з'ясувалося, що це не такі вже й легенди. На підводних знімках, зроблених в районі обласного центру, видно чіткі обриси фундаменту християнського храму, які, як відомо, і до нині будуються у формі хреста зі сходу на захід.

"Поговоривши з місцевим населенням, з'ясувалося, що до затоплення тут було розташоване село Августинівка (русло Дніпра між Дніпропетровськом і Запоріжжям) і на цьому місці знаходився цвинтар. Тому можна припустити, що на його території знаходилася каплиця або невелика церква", - розповідає Юрій Батаев .

На цій ділянці Дніпра фахівці намагаються знайти містичну печеру Тарас Бульба, в якій за легендою є невеликий отвір в людський зріст, пройшовши крізь який можна потрапити в досить простору кімнату, де можуть поміститися близько 10 осіб. Але найнеймовірніше те, що в середині печери є витесані з каменю стіл і лава. Подейкують, що це творіння - справа рук ув'язнених, які втекли з в'язниць.

Українськими водолазами також був досліджений острів Перун. Він за розміром невеликий і нагадував за описом величезна чудовисько, яке розмістилося головою на північ і хвостом на південь. Але після будівництва Дніпрогесу острів був затоплений, і тепер він доступний тільки підводникам. Крім того, на острові є печера, яка називається Зміїний.

Баржа та десантний катер

Баржа та десантний катер

___1___01

Баржа. Затонуле судно спочиває на глибині 10 метрів.

Біля берегів острова Хортиця, неподалік від гранітного кар'єру, на дні Дніпра знаходиться баржа затонула під час війни. "Носова частина знаходиться на глибині 10 метрів", - розповідає Юрій Батаев. Судно має три трюму (кожен забезпечений двома люками), розділені між собою водонепроникними перегородками, але всередину потрапити складно через маленького діаметра отворів. Ще один цікавий об'єкт для дослідження - район, де радянські війська форсували Дніпро під час визволення Запоріжжя від німецьких загарбників. При скануванні дна дослідники виявили вісім невідомих об'єктів. Одним з них виявився радянський десантний катер часів ВВВ довжиною 6-8 м, який лежить на глибині 12 м.

Козача садиба-фортеця вигнанців з січі

__-__ 1__

На глибині 13 м. Вікна, швидше за все, служили бійницями для захисників козацького форту.

На острові Кухарев, який нині затоплений водами Дніпра, знаходиться будівля, що нагадує панську садибу або кріпосне спорудження. Довжина стін "підводного особняка" - 70 м, висота - 3, товщина - близько метра. Правда, частина стін вже трохи зруйнована, але будівля явно було фортецею, оскільки в ньому є квадратні вікна розміром метр на метр, які кілька звужуються всередину будівлі і, швидше за все, служили бійницями.

Садиба знаходиться на глибині 13 м, і об'єкт до кінця не досліджений. Історики впевнені, що саме після скасування Запорізької Січі на острові оселилися козаки, які займалися домашнім господарством і обробляли землю, містили пасіку і рибалили. І, природно, оборонялися. Подейкують, що в садибі жили козаки з іменами Венгер, Майборода, Корчкар, Бабак, в честь яких і було названо місцеві урочища.

Водомірний пост Російської імперії

Водомірний пост Російської імперії

__1_1__

Вежа царських часів.

Двоповерхову старовинну вежу, з червоної цегли, дайвери знайшли в 2011 році в районі Запоріжжя. Вона знаходиться в 300 метрах від берега на глибині 27 метрів (височить над грунтом на 7 м, діаметр конструкції - 6 м). На ній проводилися водомірні спостереження, і понад сто років тому вона перебувала на березі Дніпра. Вежу затопило після того, як побудували Дніпрогес і піднявся рівень води. Усередині башти є дверний проріз і два вікна на другому поверсі. "Водомірний пост діяв за часів Російської імперії. З його допомогою контролювали рівень води в Дніпрі ще в 1881 році", - говорить дайвер Юрій Батаев.

затонулі кораблі

Під водою в районі Києва досі перебувають судна, плавучі майстерні, ресторани і навіть готелі.

Під водою в районі Києва досі перебувають судна, плавучі майстерні, ресторани і навіть готелі

clipboard01_07

1. Понтон - Русанівську протоку, неподалік від Венеціанського острова.

2. Плавуча майстерня (Правий берег, 50 м від входу для стоянки кораблів).

3. Плавучий ресторан "Золотий берег" (Лівий берег, Русанівську протоку).

4. Корпус судна (неподалік від Долобецького острова).

5. Корпус судна (рукав Долобецького острова, неподалік від Подільсько-Воскресенського моста).

6. Плавучий готель (неподалік від Труханового острова, нижче Подільського ж / д моста).

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

джерело: сьогодні

Таємниці Дніпра: що зберігається на дні головної водної артерії України

Дніпро. Несе не тільки воду, а й пам'ять.

Які таємні скарби зберігаються на дні найбільшої річки України, мало кому відомо. Навіть в Міністерстві інфраструктури, якому підконтрольні всі водойми країни, не знають, скільки затонулих плавзасобів там знаходиться, не кажучи вже про справжні скарби, загублених вікінгами, скіфами, козаками сотні років назад.

Зате професійні дайвери, які постійно досліджують дно стародавнього Славутича, знаходять все нові об'єкти. "Найчастіше на дні Дніпра знаходимо останки стародавніх тварин, зокрема зуби стародавніх тварин, ми вважаємо що мамонтів, скелети і зуби турів (стародавні бики), яким по 3-4 тис. Років, найчастіше вони зустрічаються в районі Дніпра на ділянці від Дніпродзержинська по руслу Дніпра в бік Запоріжжя. Але встановити достовірність цих знахідок нам поки не вдалося. Ми передали їх співробітникам різних українських інститутів, вони зараз встановлюють, кому саме належать стародавні останки. Деякі, зберігаємо у себе вдома як трофеї ", - розповів" Сегодня " дайвер ндрій Воробйов .

Але, як запевняють фахівці, найбільша проблема підводного світу в Дніпрі - "металісти", які полюють на будь-які металеві об'єкти, в тому числі і історично важливі, і нещадно їх розрізають, щоб потім отримати прибуток, здавши знахідку на металобрухт. "У річці є безліч залишків плавучих пристаней, в тому числі і уламки кораблів з часів Великої Отечественой війни, наприклад, баржа або десантний катер, який брав участь у форсуванні Дніпра під час визволення Запоріжжя", - розповів дайвер Роман Лихацкий.

Що стосується, невеликих знахідок, які мають історичну цінність (монети, стародавні амфори, якорі), то дайвери здають їх в місцеві музеї в Запоріжжя і на Хортиці. За словами підводників-ентузіастів, держава подібні експедиції не фінансує, хоча занурення - справа досить витратна. Тільки вартість професійного підводного спорядження обходиться в $ 4-5 тис. І тому багато таємниць Дніпра досі не розгадані.

Дерев'яне судно на підводному скелі

___-__ 1__

Судно. Дерев'яний корабель вимагає детального вивчення.

У Дніпрі під водою знаходиться безліч судів і плотів, які розбивалися об пороги річки. Їх залишки по сей день знаходяться під водою. Одне з них знаходиться в районі острова Леніна в Запоріжжі, який утворився після будівництва греблі. Раніше там проходив ділянку річки, що носив назву Вовче горло. До споруди Дніпрогесу це була найвужча і глибока частина Дніпра - ширина русла не перевищувала 160 м, а глибина - близько 59 м.
"На глибині 31-35 метрів лежить велика затонуле дерев'яне судно. Виявив я його недавно. Воно вимагає вивчення. Вік судна не відомий, але, імовірно, воно побудовано в кінці XIX століття. Судно лежить на скелі з невеликим креном на лівий борт. Добре зберігся кнехт, кріпильні кільця для такелажу. Повністю видно один борт судна ", - говорить Батаев.

Кичкасский міст, підірваний батьком Махном

___1___02

Міст і вагони. Покояться на 55-метровій глибині.

Кичкасский міст в районі Запоріжжя був побудований в 1904 році. У той час він служив єдиною залізничною артерією, що з'єднує південь України з центром. Під час громадянської війни міст вважався стратегічно важливим об'єктом, оскільки по ньому перевозили війська і боєприпаси, поранених і медикаменти. У 1920 році, під час відступу під натиском Червоної армії батько Махно підірвав його. Тоді разом з частиною металевого моста в 55-метрову безодню ріки пішов цілий ешелон. "Зараз на дні лежить залізничне полотно і шість розбитих вагонів, від яких залишилися лише колеса, але вони не представляють ніякої історичної цінності", - розповів дайвер Роман Лихацкий. За його словами, є кілька версій, що знаходилося в вагонах - одні запевняють, що вони були наповнені зерном, другі наполягають, що вагони пасажирські і в них перевозили поранених, але на момент вибуху в них нікого не було.

Містичний грот Бульби, острів і церква

_1___07

Фундаменти підводного храму.

Серед дайверів давно ходять легенди про численні церквах, які знаходяться на дні річки Дніпро. Але після сканування дна з'ясувалося, що це не такі вже й легенди. На підводних знімках, зроблених в районі обласного центру, видно чіткі обриси фундаменту християнського храму, які, як відомо, і до нині будуються у формі хреста зі сходу на захід.

"Поговоривши з місцевим населенням, з'ясувалося, що до затоплення тут було розташоване село Августинівка (русло Дніпра між Дніпропетровськом і Запоріжжям) і на цьому місці знаходився цвинтар. Тому можна припустити, що на його території знаходилася каплиця або невелика церква", - розповідає Юрій Батаев .

На цій ділянці Дніпра фахівці намагаються знайти містичну печеру Тарас Бульба, в якій за легендою є невеликий отвір в людський зріст, пройшовши крізь який можна потрапити в досить простору кімнату, де можуть поміститися близько 10 осіб. Але найнеймовірніше те, що в середині печери є витесані з каменю стіл і лава. Подейкують, що це творіння - справа рук ув'язнених, які втекли з в'язниць.

Українськими водолазами також був досліджений острів Перун. Він за розміром невеликий і нагадував за описом величезна чудовисько, яке розмістилося головою на північ і хвостом на південь. Але після будівництва Дніпрогесу острів був затоплений, і тепер він доступний тільки підводникам. Крім того, на острові є печера, яка називається Зміїний.

Баржа та десантний катер

Баржа та десантний катер

___1___01

Баржа. Затонуле судно спочиває на глибині 10 метрів.

Біля берегів острова Хортиця, неподалік від гранітного кар'єру, на дні Дніпра знаходиться баржа затонула під час війни. "Носова частина знаходиться на глибині 10 метрів", - розповідає Юрій Батаев. Судно має три трюму (кожен забезпечений двома люками), розділені між собою водонепроникними перегородками, але всередину потрапити складно через маленького діаметра отворів. Ще один цікавий об'єкт для дослідження - район, де радянські війська форсували Дніпро під час визволення Запоріжжя від німецьких загарбників. При скануванні дна дослідники виявили вісім невідомих об'єктів. Одним з них виявився радянський десантний катер часів ВВВ довжиною 6-8 м, який лежить на глибині 12 м.

Козача садиба-фортеця вигнанців з січі

__-__ 1__

На глибині 13 м. Вікна, швидше за все, служили бійницями для захисників козацького форту.

На острові Кухарев, який нині затоплений водами Дніпра, знаходиться будівля, що нагадує панську садибу або кріпосне спорудження. Довжина стін "підводного особняка" - 70 м, висота - 3, товщина - близько метра. Правда, частина стін вже трохи зруйнована, але будівля явно було фортецею, оскільки в ньому є квадратні вікна розміром метр на метр, які кілька звужуються всередину будівлі і, швидше за все, служили бійницями.

Садиба знаходиться на глибині 13 м, і об'єкт до кінця не досліджений. Історики впевнені, що саме після скасування Запорізької Січі на острові оселилися козаки, які займалися домашнім господарством і обробляли землю, містили пасіку і рибалили. І, природно, оборонялися. Подейкують, що в садибі жили козаки з іменами Венгер, Майборода, Корчкар, Бабак, в честь яких і було названо місцеві урочища.

Водомірний пост Російської імперії

Водомірний пост Російської імперії

__1_1__

Вежа царських часів.

Двоповерхову старовинну вежу, з червоної цегли, дайвери знайшли в 2011 році в районі Запоріжжя. Вона знаходиться в 300 метрах від берега на глибині 27 метрів (височить над грунтом на 7 м, діаметр конструкції - 6 м). На ній проводилися водомірні спостереження, і понад сто років тому вона перебувала на березі Дніпра. Вежу затопило після того, як побудували Дніпрогес і піднявся рівень води. Усередині башти є дверний проріз і два вікна на другому поверсі. "Водомірний пост діяв за часів Російської імперії. З його допомогою контролювали рівень води в Дніпрі ще в 1881 році", - говорить дайвер Юрій Батаев.

затонулі кораблі

Під водою в районі Києва досі перебувають судна, плавучі майстерні, ресторани і навіть готелі.

Під водою в районі Києва досі перебувають судна, плавучі майстерні, ресторани і навіть готелі

clipboard01_07

1. Понтон - Русанівську протоку, неподалік від Венеціанського острова.

2. Плавуча майстерня (Правий берег, 50 м від входу для стоянки кораблів).

3. Плавучий ресторан "Золотий берег" (Лівий берег, Русанівську протоку).

4. Корпус судна (неподалік від Долобецького острова).

5. Корпус судна (рукав Долобецького острова, неподалік від Подільсько-Воскресенського моста).

6. Плавучий готель (неподалік від Труханового острова, нижче Подільського ж / д моста).

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

джерело: сьогодні

Таємниці Дніпра: що зберігається на дні головної водної артерії України

Дніпро. Несе не тільки воду, а й пам'ять.

Які таємні скарби зберігаються на дні найбільшої річки України, мало кому відомо. Навіть в Міністерстві інфраструктури, якому підконтрольні всі водойми країни, не знають, скільки затонулих плавзасобів там знаходиться, не кажучи вже про справжні скарби, загублених вікінгами, скіфами, козаками сотні років назад.

Зате професійні дайвери, які постійно досліджують дно стародавнього Славутича, знаходять все нові об'єкти. "Найчастіше на дні Дніпра знаходимо останки стародавніх тварин, зокрема зуби стародавніх тварин, ми вважаємо що мамонтів, скелети і зуби турів (стародавні бики), яким по 3-4 тис. Років, найчастіше вони зустрічаються в районі Дніпра на ділянці від Дніпродзержинська по руслу Дніпра в бік Запоріжжя. Але встановити достовірність цих знахідок нам поки не вдалося. Ми передали їх співробітникам різних українських інститутів, вони зараз встановлюють, кому саме належать стародавні останки. Деякі, зберігаємо у себе вдома як трофеї ", - розповів" Сегодня " дайвер ндрій Воробйов .

Але, як запевняють фахівці, найбільша проблема підводного світу в Дніпрі - "металісти", які полюють на будь-які металеві об'єкти, в тому числі і історично важливі, і нещадно їх розрізають, щоб потім отримати прибуток, здавши знахідку на металобрухт. "У річці є безліч залишків плавучих пристаней, в тому числі і уламки кораблів з часів Великої Отечественой війни, наприклад, баржа або десантний катер, який брав участь у форсуванні Дніпра під час визволення Запоріжжя", - розповів дайвер Роман Лихацкий.

Що стосується, невеликих знахідок, які мають історичну цінність (монети, стародавні амфори, якорі), то дайвери здають їх в місцеві музеї в Запоріжжя і на Хортиці. За словами підводників-ентузіастів, держава подібні експедиції не фінансує, хоча занурення - справа досить витратна. Тільки вартість професійного підводного спорядження обходиться в $ 4-5 тис. І тому багато таємниць Дніпра досі не розгадані.

Дерев'яне судно на підводному скелі

___-__ 1__

Судно. Дерев'яний корабель вимагає детального вивчення.

У Дніпрі під водою знаходиться безліч судів і плотів, які розбивалися об пороги річки. Їх залишки по сей день знаходяться під водою. Одне з них знаходиться в районі острова Леніна в Запоріжжі, який утворився після будівництва греблі. Раніше там проходив ділянку річки, що носив назву Вовче горло. До споруди Дніпрогесу це була найвужча і глибока частина Дніпра - ширина русла не перевищувала 160 м, а глибина - близько 59 м.
"На глибині 31-35 метрів лежить велика затонуле дерев'яне судно. Виявив я його недавно. Воно вимагає вивчення. Вік судна не відомий, але, імовірно, воно побудовано в кінці XIX століття. Судно лежить на скелі з невеликим креном на лівий борт. Добре зберігся кнехт, кріпильні кільця для такелажу. Повністю видно один борт судна ", - говорить Батаев.

Кичкасский міст, підірваний батьком Махном

___1___02

Міст і вагони. Покояться на 55-метровій глибині.

Кичкасский міст в районі Запоріжжя був побудований в 1904 році. У той час він служив єдиною залізничною артерією, що з'єднує південь України з центром. Під час громадянської війни міст вважався стратегічно важливим об'єктом, оскільки по ньому перевозили війська і боєприпаси, поранених і медикаменти. У 1920 році, під час відступу під натиском Червоної армії батько Махно підірвав його. Тоді разом з частиною металевого моста в 55-метрову безодню ріки пішов цілий ешелон. "Зараз на дні лежить залізничне полотно і шість розбитих вагонів, від яких залишилися лише колеса, але вони не представляють ніякої історичної цінності", - розповів дайвер Роман Лихацкий. За його словами, є кілька версій, що знаходилося в вагонах - одні запевняють, що вони були наповнені зерном, другі наполягають, що вагони пасажирські і в них перевозили поранених, але на момент вибуху в них нікого не було.

Містичний грот Бульби, острів і церква

_1___07

Фундаменти підводного храму.

Серед дайверів давно ходять легенди про численні церквах, які знаходяться на дні річки Дніпро. Але після сканування дна з'ясувалося, що це не такі вже й легенди. На підводних знімках, зроблених в районі обласного центру, видно чіткі обриси фундаменту християнського храму, які, як відомо, і до нині будуються у формі хреста зі сходу на захід.

"Поговоривши з місцевим населенням, з'ясувалося, що до затоплення тут було розташоване село Августинівка (русло Дніпра між Дніпропетровськом і Запоріжжям) і на цьому місці знаходився цвинтар. Тому можна припустити, що на його території знаходилася каплиця або невелика церква", - розповідає Юрій Батаев .

На цій ділянці Дніпра фахівці намагаються знайти містичну печеру Тарас Бульба, в якій за легендою є невеликий отвір в людський зріст, пройшовши крізь який можна потрапити в досить простору кімнату, де можуть поміститися близько 10 осіб. Але найнеймовірніше те, що в середині печери є витесані з каменю стіл і лава. Подейкують, що це творіння - справа рук ув'язнених, які втекли з в'язниць.

Українськими водолазами також був досліджений острів Перун. Він за розміром невеликий і нагадував за описом величезна чудовисько, яке розмістилося головою на північ і хвостом на південь. Але після будівництва Дніпрогесу острів був затоплений, і тепер він доступний тільки підводникам. Крім того, на острові є печера, яка називається Зміїний.

Баржа та десантний катер

Баржа та десантний катер

___1___01

Баржа. Затонуле судно спочиває на глибині 10 метрів.

Біля берегів острова Хортиця, неподалік від гранітного кар'єру, на дні Дніпра знаходиться баржа затонула під час війни. "Носова частина знаходиться на глибині 10 метрів", - розповідає Юрій Батаев. Судно має три трюму (кожен забезпечений двома люками), розділені між собою водонепроникними перегородками, але всередину потрапити складно через маленького діаметра отворів. Ще один цікавий об'єкт для дослідження - район, де радянські війська форсували Дніпро під час визволення Запоріжжя від німецьких загарбників. При скануванні дна дослідники виявили вісім невідомих об'єктів. Одним з них виявився радянський десантний катер часів ВВВ довжиною 6-8 м, який лежить на глибині 12 м.

Козача садиба-фортеця вигнанців з січі

__-__ 1__

На глибині 13 м. Вікна, швидше за все, служили бійницями для захисників козацького форту.

На острові Кухарев, який нині затоплений водами Дніпра, знаходиться будівля, що нагадує панську садибу або кріпосне спорудження. Довжина стін "підводного особняка" - 70 м, висота - 3, товщина - близько метра. Правда, частина стін вже трохи зруйнована, але будівля явно було фортецею, оскільки в ньому є квадратні вікна розміром метр на метр, які кілька звужуються всередину будівлі і, швидше за все, служили бійницями.

Садиба знаходиться на глибині 13 м, і об'єкт до кінця не досліджений. Історики впевнені, що саме після скасування Запорізької Січі на острові оселилися козаки, які займалися домашнім господарством і обробляли землю, містили пасіку і рибалили. І, природно, оборонялися. Подейкують, що в садибі жили козаки з іменами Венгер, Майборода, Корчкар, Бабак, в честь яких і було названо місцеві урочища.

Водомірний пост Російської імперії

Водомірний пост Російської імперії

__1_1__

Вежа царських часів.

Двоповерхову старовинну вежу, з червоної цегли, дайвери знайшли в 2011 році в районі Запоріжжя. Вона знаходиться в 300 метрах від берега на глибині 27 метрів (височить над грунтом на 7 м, діаметр конструкції - 6 м). На ній проводилися водомірні спостереження, і понад сто років тому вона перебувала на березі Дніпра. Вежу затопило після того, як побудували Дніпрогес і піднявся рівень води. Усередині башти є дверний проріз і два вікна на другому поверсі. "Водомірний пост діяв за часів Російської імперії. З його допомогою контролювали рівень води в Дніпрі ще в 1881 році", - говорить дайвер Юрій Батаев.

затонулі кораблі

Під водою в районі Києва досі перебувають судна, плавучі майстерні, ресторани і навіть готелі.

Під водою в районі Києва досі перебувають судна, плавучі майстерні, ресторани і навіть готелі

clipboard01_07

1. Понтон - Русанівську протоку, неподалік від Венеціанського острова.

2. Плавуча майстерня (Правий берег, 50 м від входу для стоянки кораблів).

3. Плавучий ресторан "Золотий берег" (Лівий берег, Русанівську протоку).

4. Корпус судна (неподалік від Долобецького острова).

5. Корпус судна (рукав Долобецького острова, неподалік від Подільсько-Воскресенського моста).

6. Плавучий готель (неподалік від Труханового острова, нижче Подільського ж / д моста).

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

джерело: сьогодні

Таємниці Дніпра: що зберігається на дні головної водної артерії України

Дніпро. Несе не тільки воду, а й пам'ять.

Які таємні скарби зберігаються на дні найбільшої річки України, мало кому відомо. Навіть в Міністерстві інфраструктури, якому підконтрольні всі водойми країни, не знають, скільки затонулих плавзасобів там знаходиться, не кажучи вже про справжні скарби, загублених вікінгами, скіфами, козаками сотні років назад.

Зате професійні дайвери, які постійно досліджують дно стародавнього Славутича, знаходять все нові об'єкти. "Найчастіше на дні Дніпра знаходимо останки стародавніх тварин, зокрема зуби стародавніх тварин, ми вважаємо що мамонтів, скелети і зуби турів (стародавні бики), яким по 3-4 тис. Років, найчастіше вони зустрічаються в районі Дніпра на ділянці від Дніпродзержинська по руслу Дніпра в бік Запоріжжя. Але встановити достовірність цих знахідок нам поки не вдалося. Ми передали їх співробітникам різних українських інститутів, вони зараз встановлюють, кому саме належать стародавні останки. Деякі, зберігаємо у себе вдома як трофеї ", - розповів" Сегодня " дайвер ндрій Воробйов .

Але, як запевняють фахівці, найбільша проблема підводного світу в Дніпрі - "металісти", які полюють на будь-які металеві об'єкти, в тому числі і історично важливі, і нещадно їх розрізають, щоб потім отримати прибуток, здавши знахідку на металобрухт. "У річці є безліч залишків плавучих пристаней, в тому числі і уламки кораблів з часів Великої Отечественой війни, наприклад, баржа або десантний катер, який брав участь у форсуванні Дніпра під час визволення Запоріжжя", - розповів дайвер Роман Лихацкий.

Що стосується, невеликих знахідок, які мають історичну цінність (монети, стародавні амфори, якорі), то дайвери здають їх в місцеві музеї в Запоріжжя і на Хортиці. За словами підводників-ентузіастів, держава подібні експедиції не фінансує, хоча занурення - справа досить витратна. Тільки вартість професійного підводного спорядження обходиться в $ 4-5 тис. І тому багато таємниць Дніпра досі не розгадані.

Дерев'яне судно на підводному скелі

___-__ 1__

Судно. Дерев'яний корабель вимагає детального вивчення.

У Дніпрі під водою знаходиться безліч судів і плотів, які розбивалися об пороги річки. Їх залишки по сей день знаходяться під водою. Одне з них знаходиться в районі острова Леніна в Запоріжжі, який утворився після будівництва греблі. Раніше там проходив ділянку річки, що носив назву Вовче горло. До споруди Дніпрогесу це була найвужча і глибока частина Дніпра - ширина русла не перевищувала 160 м, а глибина - близько 59 м.
"На глибині 31-35 метрів лежить велика затонуле дерев'яне судно. Виявив я його недавно. Воно вимагає вивчення. Вік судна не відомий, але, імовірно, воно побудовано в кінці XIX століття. Судно лежить на скелі з невеликим креном на лівий борт. Добре зберігся кнехт, кріпильні кільця для такелажу. Повністю видно один борт судна ", - говорить Батаев.

Кичкасский міст, підірваний батьком Махном

___1___02

Міст і вагони. Покояться на 55-метровій глибині.

Кичкасский міст в районі Запоріжжя був побудований в 1904 році. У той час він служив єдиною залізничною артерією, що з'єднує південь України з центром. Під час громадянської війни міст вважався стратегічно важливим об'єктом, оскільки по ньому перевозили війська і боєприпаси, поранених і медикаменти. У 1920 році, під час відступу під натиском Червоної армії батько Махно підірвав його. Тоді разом з частиною металевого моста в 55-метрову безодню ріки пішов цілий ешелон. "Зараз на дні лежить залізничне полотно і шість розбитих вагонів, від яких залишилися лише колеса, але вони не представляють ніякої історичної цінності", - розповів дайвер Роман Лихацкий. За його словами, є кілька версій, що знаходилося в вагонах - одні запевняють, що вони були наповнені зерном, другі наполягають, що вагони пасажирські і в них перевозили поранених, але на момент вибуху в них нікого не було.

Містичний грот Бульби, острів і церква

_1___07

Фундаменти підводного храму.

Серед дайверів давно ходять легенди про численні церквах, які знаходяться на дні річки Дніпро. Але після сканування дна з'ясувалося, що це не такі вже й легенди. На підводних знімках, зроблених в районі обласного центру, видно чіткі обриси фундаменту християнського храму, які, як відомо, і до нині будуються у формі хреста зі сходу на захід.

"Поговоривши з місцевим населенням, з'ясувалося, що до затоплення тут було розташоване село Августинівка (русло Дніпра між Дніпропетровськом і Запоріжжям) і на цьому місці знаходився цвинтар. Тому можна припустити, що на його території знаходилася каплиця або невелика церква", - розповідає Юрій Батаев .

На цій ділянці Дніпра фахівці намагаються знайти містичну печеру Тарас Бульба, в якій за легендою є невеликий отвір в людський зріст, пройшовши крізь який можна потрапити в досить простору кімнату, де можуть поміститися близько 10 осіб. Але найнеймовірніше те, що в середині печери є витесані з каменю стіл і лава. Подейкують, що це творіння - справа рук ув'язнених, які втекли з в'язниць.

Українськими водолазами також був досліджений острів Перун. Він за розміром невеликий і нагадував за описом величезна чудовисько, яке розмістилося головою на північ і хвостом на південь. Але після будівництва Дніпрогесу острів був затоплений, і тепер він доступний тільки підводникам. Крім того, на острові є печера, яка називається Зміїний.

Баржа та десантний катер

Баржа та десантний катер

___1___01

Баржа. Затонуле судно спочиває на глибині 10 метрів.

Біля берегів острова Хортиця, неподалік від гранітного кар'єру, на дні Дніпра знаходиться баржа затонула під час війни. "Носова частина знаходиться на глибині 10 метрів", - розповідає Юрій Батаев. Судно має три трюму (кожен забезпечений двома люками), розділені між собою водонепроникними перегородками, але всередину потрапити складно через маленького діаметра отворів. Ще один цікавий об'єкт для дослідження - район, де радянські війська форсували Дніпро під час визволення Запоріжжя від німецьких загарбників. При скануванні дна дослідники виявили вісім невідомих об'єктів. Одним з них виявився радянський десантний катер часів ВВВ довжиною 6-8 м, який лежить на глибині 12 м.

Козача садиба-фортеця вигнанців з січі

__-__ 1__

На глибині 13 м. Вікна, швидше за все, служили бійницями для захисників козацького форту.

На острові Кухарев, який нині затоплений водами Дніпра, знаходиться будівля, що нагадує панську садибу або кріпосне спорудження. Довжина стін "підводного особняка" - 70 м, висота - 3, товщина - близько метра. Правда, частина стін вже трохи зруйнована, але будівля явно було фортецею, оскільки в ньому є квадратні вікна розміром метр на метр, які кілька звужуються всередину будівлі і, швидше за все, служили бійницями.

Садиба знаходиться на глибині 13 м, і об'єкт до кінця не досліджений. Історики впевнені, що саме після скасування Запорізької Січі на острові оселилися козаки, які займалися домашнім господарством і обробляли землю, містили пасіку і рибалили. І, природно, оборонялися. Подейкують, що в садибі жили козаки з іменами Венгер, Майборода, Корчкар, Бабак, в честь яких і було названо місцеві урочища.

Водомірний пост Російської імперії

Водомірний пост Російської імперії

__1_1__

Вежа царських часів.

Двоповерхову старовинну вежу, з червоної цегли, дайвери знайшли в 2011 році в районі Запоріжжя. Вона знаходиться в 300 метрах від берега на глибині 27 метрів (височить над грунтом на 7 м, діаметр конструкції - 6 м). На ній проводилися водомірні спостереження, і понад сто років тому вона перебувала на березі Дніпра. Вежу затопило після того, як побудували Дніпрогес і піднявся рівень води. Усередині башти є дверний проріз і два вікна на другому поверсі. "Водомірний пост діяв за часів Російської імперії. З його допомогою контролювали рівень води в Дніпрі ще в 1881 році", - говорить дайвер Юрій Батаев.

затонулі кораблі

Під водою в районі Києва досі перебувають судна, плавучі майстерні, ресторани і навіть готелі.

Під водою в районі Києва досі перебувають судна, плавучі майстерні, ресторани і навіть готелі

clipboard01_07

1. Понтон - Русанівську протоку, неподалік від Венеціанського острова.

2. Плавуча майстерня (Правий берег, 50 м від входу для стоянки кораблів).

3. Плавучий ресторан "Золотий берег" (Лівий берег, Русанівську протоку).

4. Корпус судна (неподалік від Долобецького острова).

5. Корпус судна (рукав Долобецького острова, неподалік від Подільсько-Воскресенського моста).

6. Плавучий готель (неподалік від Труханового острова, нижче Подільського ж / д моста).

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

джерело: сьогодні

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация