Таємниці Леонардо да Вінчі в музеї Алабина

У Самарському історико-краєзнавчому музеї імені Альбіна працює напрочуд цікава і пізнавальна виставка для дітей і дорослих «Таємниці Леонардо да Вінчі. Геніальні винаходи XV століття » . Ми вирушили подивитися експозицію з двома нашими читачками і їхніми синами.

Геніальні винаходи XV століття »

У трьох музейних залах виставлено більше 130 експонатів - моделей механізмів і копій малюнків італійського художника і винахідника. Кожен напрямок досліджень великого майстра займає окремий зал. Вже з самих перших експонатів починаєш переконуватися, що Леонардо да Вінчі був геніальний людиною. Області його досліджень настільки широкі, що створюється відчуття, ніби він винайшов або хоча б запропонував концепцію практично все, що є зараз в сучасному світі: парашут, танк, підводний човен, катапульта, шарикопідшипник і багато іншого.

У першому залі зібрані винаходи да Вінчі, засновані на законах фізики, принципах механіки, оптики. По сусідству креслення і проекти перших літальних апаратів, повітряного гвинта, який по праву можна вважати прототипом сучасного вертольота. Звичайно ж, широко представлені анатомічні дослідження Леонардо да Вінчі. Всебічно висвітлюється діяльність винахідника в якості військового інженера.

Не забули і про загадкову «Мону Лізу», вона ж «Джоконда», - картину, що викликає безліч суперечок і розмов досі. Про те які секрети таїть це витвір мистецтва, які дослідження були проведені і що вони показали, можна дізнатися в самому останньому залі, який порожниною присвячений «Мони Лізи».

Крім цього виставка ще й інтерактивна. Відвідувачі можуть зачерпнути інформацію про експонати не тільки зі спеціальних табличок або розповіді екскурсовода, але і з фільмів «Вітрувіанська людина», «Таємна вечеря» і «Мона Ліза», що транслюються на екранах в трьох різних залах.

Відвідувачі можуть зачерпнути інформацію про експонати не тільки зі спеціальних табличок або розповіді екскурсовода, але і з фільмів «Вітрувіанська людина», «Таємна вечеря» і «Мона Ліза», що транслюються на екранах в трьох різних залах

Юлія Бірюкова, син Артем (9 років): Не дивлячись на те, що відвідування виставки було заплановано для старшого 9-річного сина, молодшого, майже трьохлітку, взяли з собою. У кожному з трьох залів, своя чарівна атмосфера. Приглушена спокійна музика, неяскраве освітлення і збільшені копії сторінок з щоденників великого да Вінчі на стінах, які, до слова, заповнювалися їм справа наліво і для прочитання вимагали додатка дзеркала, перенесли нас в таємничу і повну відкриттів епоху Відродження.

Перший зал, з якого ми почали знайомство з експозицією, присвячений інженерним знахідкам Леонардо да Вінчі. У ньому зібрані різні механізми, що служили для підйому важких предметів, вимірювання вологості повітря або напряму вітру, є і знаменитий одометр для вимірювання відстані і навіть перший праска! Тут же зібрані наочні результати його експериментів в області польоту і восьмикутна дзеркальна кімната, зайшовши в яку можна побачити себе з усіх боків нескінченну кількість разів. Ми в неї заходили рази три, дуже незвичайні відчуття!

Всі експонати рухливі і виготовлені з дерева з невеликим використанням металу: шестерінки можна крутити, важелі натискати, двері відкривати, колеса повертати - цим захоплено і займався молодший дитина. Старший же в цей час особисто пробував підняти колоду за допомогою винаходу да Вінчі або розкрутити гвинтове крило, щоб відчути, якою силою повинен був володіти людина, що спробувала злетіти з його допомогою. Моєму синові-технарю було дуже цікаво, як саме з'єднані між собою рухомі частини прообразу самохідної вози і як працює механічний молот.

Наступний зал відведено під винаходи військового характеру. Леонардо захоплювався створенням різноманітних конструкцій мостів, є там і розбірний варіант мотузкового моста і мосту з колод, який легко монтувався в потрібному для переходу місці. В цьому залі ми побачили і поторкали багатостовбурні знаряддя, перший танк і механізовану катапульту. А ще, виявляється, да Вінчі створював костюми для підводного плавання.

Третій зал присвячений одній, але зате найзнаменитішої роботі Леонардо да Вінчі «Мони Лізи». На стінах великі постери з фрагментами картини в різні моменти реставрації. І найцікавіше - коротко і ясно виписані 25 секретів «Мони Лізи».

Подивившись всю виставку, хлопчаки знову побігли в перший зал, щоб ще раз все покриття і помацати, але вже сміливіше. Виставка, дозволяє дітям не просто подивитися на прообрази багатьох сучасних механізмів під музейним склом, а вивчити кожен з них, зрозуміти принцип дії і оцінити, наскільки випередив свою епоху великий художник, скульптор, інженер, анатом, фізик і натураліст Леонардо да Вінчі. По крайней мере, мій син тепер загорівся ідеєю привести сюди своїх однокласників.

По крайней мере, мій син тепер загорівся ідеєю привести сюди своїх однокласників

Олена Писарєва, син Семен (7 років): Коли дізналися, що в Самарі будуть виставлятися роботи Леонардо да Вінчі, відразу вирішили, що цю виставку нам варто відвідати. Син любить техніку, тому я була впевнена, що нудно нам не буде! До того ж, виявилося, що виставка ще й інтерактивна - все можна помацати, покрутити і навіть походити по деяким експонатам. Дитина спокійно все помацав, покрутив все механізми, ми сфотографувалися з технікою, яка сподобалася синові.

Особливо запам'яталися винаходи в області військової справи - танк, гармата, підводний човен, бистровозводімий і арочний міст, по якому можна пройтися, скорострільні зброї, сходи для штурму, підйомні пристрої для будівництва висотних будівель, соборів і дзвіниць.

Окремий зал присвячений відомій роботі Леонардо да Вінчі «Мона Ліза». Ми з великим задоволенням подивилися фільм про таємниці цього світового шедевра живопису.

У третьому залі представлені експонати з галузі інженерії та відкриття, які зробив Леонардо да Вінчі в області анатомії людини, багато з яких є актуальними і сьогодні. Анатомічні малюнки настільки точні, що нагадують рентгенівські знімки людини.

Від душі ми повеселилися в кімнаті дзеркал. Коли і де ще побачиш тисячу своїх власних відображень ?! Ми випробували незабутні відчуття і вдосталь запаслися позитивними враженнями.

Хочеться ще відзначити, що виставка працює в дуже зручному режимі. Можна прийти у вихідні і навіть у святкові дні.

Відвідати виставку можна до 25 квітня. Не пропустіть свій шанс, зануритися в інтерактивний світ творінь Леонардо да Вінчі.

Розалія Сталкіна

підписуйтесь на нашу розсилку :)

Коли і де ще побачиш тисячу своїх власних відображень ?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация