Термін служби в армії, скільки років служать зараз

  1. Скільки служать зараз
  2. Проходження служби в альтернативній формі (АГС)
  3. Військова кафедра
  4. Підписання контракту з Міністерством Оборони
  5. Які зміни в строках служби були до 2017 року

Щороку будь призовник, вирушаючи в військкомат, думає про те скільки зараз служать в армії. Перед кожним черговим закликом поширюються чутки про зміну тривалості служби. Але такі твердження не засновані на законі. Термін служби визначається згідно з конституцією Росії і законодавчим актам. Поки немає ніяких підстав стверджувати, що планується зміна термінів служби.

Згідно із заявою верховного головнокомандувача В.В.Путіна під час прямої лінії тривалість служби в 2017-2018 році змінюватися не буде. Також за заявою глави міністерства оборони, Сергія Шойгу, яке було в 2012 році, ніяких змін в призовних терміни не планується.

Скільки служать зараз

Згідно із законодавством, служба в армії за призовом в 2017 році в Росії, триває 1 рік. Виходячи з даних міністерства оборони кількість «строковиків» в 2018 році, становитиме 15% від загального числа всіх військовослужбовців. Щодо тривалості служби в армії в 2018 році ніяк змін не передбачається.
Але також варто відзначити, що строкова служба за призовом має альтернативи:

  1. Пройти службу в альтернативній формі.
  2. Пройти підготовку в рамках військової кафедри ВНЗ.
  3. Відразу підписати контракт і йти служити до війська вже контрактником.

Відразу підписати контракт і йти служити до війська вже контрактником

Проходження служби в альтернативній формі (АГС)

Варіант служби у вигляді трудової діяльності корисною для суспільства. Термін такого виду служби становить 1,7 років. Правом скористатися таким видом служби мають громадяни досягли призовного віку. Підставою для подачі заяви про бажання проходження альтернативної служби , Є протиріччя його переконанням і віросповіданням, а так само таке право мають нечисленні народності, які дотримуються традиційного способу життя, що не узгоджується з військовим обов'язком.

При визначенні місця проходження АГС враховується освіту призовника, його медичні діагнози і його сімейний стан. Найчастіше, що проходять таку службу, працюють в лікарнях, інтернатах, на пошті, робочими на заводах і бібліотеках. Також такі військовослужбовці можуть продовжувати навчання на заочній і вечірній формах навчання, паралельно проходженню АГС.

Також такі військовослужбовці можуть продовжувати навчання на заочній і вечірній формах навчання, паралельно проходженню АГС

Військова кафедра

Військова кафедра при ВНЗ дає можливість отримати військову підготовку паралельно безпосередньому навчання. Навчання всім тонкощам військової служби проходить одночасно з основним навчанням. Курс підготовки в рамках військової кафедри проходить близько 450 годин.

Крім можливості замінити строкову службу за призовом, студенту військової кафедри присвоюється звання офіцера запасу після закінчення ВНЗ, а так само з'являється можливість набути навички військової спеціальності за обраним напрямом. Але варто врахувати, що не кожен ВНЗ надає можливість підготовки на військовій кафедрі. Потрібно дуже серйозно підходити до вибору навчального закладу і до навчання на військовій кафедрі.

Військова кафедра є серйозним місцем, звідки можуть відрахувати за неуспішність або прогули. В такому випадку в армії йти все ж доведеться після отримання спеціальності у ВНЗ. Також якщо навчальний заклад не пропонує підготовку на військовій кафедрі, то доведеться вирушати служити після закінчення навчання у вищому навчальному закладі.

Підписання контракту з Міністерством Оборони

З 2017 року була введена можливість отримати право проходження служби за контрактом без обов'язкового проходження строкової служби.

Тривалість служби в цьому випадку становить 2 роки. Таким варіантом служби можна повністю замінити строкову службу за призовом тривалістю 1 рік.
Які переваги є у служби за контрактом:

  • Призовник укладає контракт з міністерством оборони про те, що він добровільно йде служити за контрактом. Призовник надходить на роботу з відповідним окладом і пільгами. Але платню починають виплачувати після закінчення випробувального терміну в 3 місяці. Скільки платять за службу залежить від конкретної частини.
  • Певні послаблення в проживанні та побуті контрактника. Менш обмежені пересування. Має право проживати за територією військової частини.
  • Користування пільгами, наданими Міністерством оборони для військовослужбовців. Відвідування медичних установ.
  • Іпотечні програми. Військовослужбовцям надається житлоплощу з можливістю оплати іпотеки за пільговою програмою. Такі військовослужбовці сплачують внески за житлоплощу за рахунок держави. Тільки потрібно врахувати, що не всі військовослужбовці потрапляють під цю програму, а тільки мають певні звання, а також закінчили військові навчальні заклади.

Тільки потрібно врахувати, що не всі військовослужбовці потрапляють під цю програму, а тільки мають певні звання, а також закінчили військові навчальні заклади

До недоліків такої служби можна віднести великий ризик, так як направити можуть в будь-яку точку, де проходять військові конфлікти. У деяких військових частинах погані умови проживання для контрактників.

Які зміни в строках служби були до 2017 року

Починаючи з того моменту як Росія стала окремою державою, термін проходження служби в армії почав змінюватися. З 1993 року в сухопутних військах служили 1,5 року і 2 роки в морському флоті. Але в 1994 році, під час чеченського конфлікту, з'явилася потреба збільшити число призовників. Однак військкоматів не вдалося набрати необхідну кількість, тому термін служби в 1996 році був збільшений до 2 років. У 1998 році вийшов новий закон про військовий обов'язок, підписаний Б. Єльциним.

У 2002 році В. В. Путін у зв'язку з частковим переходом збройних сил на службу за контрактом почав поетапне зменшення терміну служби за призовом. Таким чином у 2007 році призовники, покликані восени служили 1,5 року, а коли йшов весняний призов 2008 році, вийшов наказ про введення терміну служби тривалістю 1 рік.

На питання скільки служать в армії Росії можна відповісти чітко. Термін служби залишається незмінним і планів на його збільшення не передбачається. Міністерство оборони робить акцент на професійну підготовку військовослужбовців. На озброєнні країни стоїть складне техніка, якої потрібно вчитися управляти. Навчити військовослужбовців за 1 року непосильне завдання.

Тому більший упор робиться на залучення військовослужбовців за контрактом, але при цьому від строкового призову Міністерство оборони поки відмовлятися не планує.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация