Термін військової служби запропонували збільшити до 1,5 років

Щоб зберігати постійну боєготовність армії, потрібно збільшити термін служби з року до півтора. У цьому впевнений голова комітету Держдуми з оборони Володимир Комоєдов. За його словами, він має намір звернутися до Сергія Шойгу, щоб домогтися внесення коригувань в цьому питанні.

Голова комітету Держдуми з оборони Володимир Комоєдов вважає, що потрібно збільшити термін служби до півтора років, щоб постійно зберігати армію в бойовій готовності. Про це повідомляє газета «Известия».

На його думку, професійна, контрактна армія - це «бульбашка, який ткнути, і він тут же лопне», так як резерву немає. У мирний час цей резерв дає тільки підготовка в рамках призовної служби, тому Російська армія повинна комплектуватися за змішаним принципом, каже пан Комоєдов.

Він уточнив, що комітет буде домагатися перегляду термінів служби, але механізм просування цієї ініціативи поки не визначений, і попередньо необхідно заручитися підтримкою громадських діячів.


Заступник шеф-редактора ВД «Коммерсант» Ілля Булавін в ефірі Комерсант FM: «Збільшення терміну служби призовників в доступному для огляду майбутньому не передбачається Заступник шеф-редактора ВД «Коммерсант» Ілля Булавін в ефірі "Комерсант FM": «Збільшення терміну служби призовників в доступному для огляду майбутньому не передбачається. Скорочення цього терміну з двох до одного року - одна з дійсно успішних реформ, які провів Володимир Путін. Цю ініціативу він озвучив в посланні Федеральним зборам в 2003 році, після чого термін служби був скорочений спочатку до півтора років, а з 2008 року - до одного року. Перед президентськими виборами 2012 року в одній зі своїх передвиборних статей Володимир Путін пообіцяв, що число призовників в армії буде скорочуватися - до 145 тис. В 2017 році. І хоча президент ніколи не говорив, що заклик до Росії може бути скасований зовсім, процес поступової заміни солдат строкової служби на контрактників йде вже давно і, здається, є незворотнім. Це і світова тенденція: слідом за США і Великобританією багато європейських країн (Франція, Голландія, Німеччина, Італія) відмовляються від загальної військової повинності і переходять на контрактний принцип комплектування своїх збройних сил. До речі, скороченням терміну служби з двох до одного року в 2002-2007 роках безпосередньо займався тодішній міністр оборони Сергій Іванов. Зараз він очолює президентську адміністрацію. Так що навряд чи прихильники збільшення терміну за призовом знайдуть в Кремлі впливових союзників. Думаю, збільшення числа призовників і терміну їх служби можливо лише при загрозі участі Росії в якомусь глобальному військовому конфлікті або найжорстокішу економічну кризу, який не дозволить утримувати значну кількість контрактників, кожен з яких обходиться державі набагато дорожче, ніж підневільна призовник. При цьому генералітет, звичайно, завжди виступав і виступатиме і за збільшення терміну служби, і за скасування всіляких відстрочок. У цьому сенсі депутат від КПРФ Володимир Комоєдов, колишній адмірал, який командував Чорноморським флотом, є виразником інтересів тієї касти, в якій він перебував раніше, а ментально продовжує складатися і зараз. Але впливовою політичною силою цю групу зараз назвати ніяк не можна ».

Про те, що термін служби в збройних силах Росії слід скоротити до одного року Володимир Путін заявив в 2002 році, виступаючи з Посланням до Федеральних зборів: "Одним з безумовних пріоритетів є продовження військової реформи і перехід до професійної армії при скороченні терміну служби за призовом". Читайте докладніше про те, як починали реформувати армію.

У 2003 році була прийнята програма комплектування за контрактом окремих частин, а також прикордонної служби; у внутрішніх військах МВС заклик зберігався, хоча і в меншому обсязі. Одночасно була поставлена ​​мета скоротити з 1 січня 2008 року термін строкової служби за призовом до одного року.

14 червня 2006 Держдума прийняла поправки в закон «Про військовий обов'язок і військову службу», що встановлюють для громадян чоловічої статі, покликаних з 1 жовтня 2007 року, термін служби в армії за призовом 18 місяців, а з 1 січня 2008 року - 12 місяців. Детальніше про те, як Росія брала військову реформу, читайте в матеріалі "Комерсант - Влада".

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация